Keresés

Részletes keresés

tollas Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2222

Arra gondoltam, hogy a varratszedés előtt kenegetted-e?  Öt éve.:-)

Előzmény: landsmann (2219)
Tejfy Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2221

Az izomfájdalom már elmúlt.Most már csak a cérna húz.Az injekció egyre fájdalmasabb.De már csak kettő van hála az égnek.

Előzmény: tollas (2214)
landsmann Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2220

Nekem az első műtétnél hagyományos ragtapasszal ragasztották le a sebet fedő gézt. Mikor másnap leszedték a ragasztást, a sebtapasszal együtt lejött a bőröm felső rétege is. Na, azt nem kívánom senkinek, sokkal jobban fájt mint maga a műtéti seb. Viszonylag nagy felületen hiányzott a bőrke és ráadásul ott, ahol a gatyó korca volt. Vagy lejjebb kellett tolnom, vagy feljebb húznom. Persze, egyik pozicióban sem volt jó. Míg döglöttem, nem volt különösebb probléma, de felkelés után már igen. Kértem rá valamilyen kenőcsöt, azzal kenegettem. De egy jópár napig rohadt érzékeny volt azon a részen.

Előzmény: picidio (2217)
landsmann Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2219

Azzal.

Kiszedték. Már vagy öt és fél éve. :D

Előzmény: tollas (2216)
tollas Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2218

Köszönöm, kicsit megnyugtató, hogy nem egyedi eset. Viszont tuti nem pszichés alapon fájhat, mert most  az információd után is igencsak sajog.

 

Roppant kellemetlen a műtét  utáni 3 napon, mert jobban feltűnik, mint másnap.

 

Megint be is vettem egy fájdalomcsillapítót.

Előzmény: picidio (2217)
picidio Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2217

A medence csont környéki fájdalom többünknél előjött...nálam pár napig tartott, szerintem aggodalomra nincs okod, a miértje - pontos miértjére gondolok - viszont talán örök titok marad...

A nevetéskor, köhögéskor érzett fájdalom még nálam is simán meg van, pedig én már pénteken leszek 3hetes...még ultra kellemes tud lenni, egy velős hapci, ezt esetleg még felül is lehet múlni, ha megpróbáljuk ezt visszatartani, lefokozni, magunkba elintézni...:-) (nem ajánlom, borzasztó volt)

 

Nekem a kórházban töltött 5nap alatt egyszer sem kötötték át a sebet, 5.nap megvolt a varratszedés, majd kaptam kicsit szerényebb kötést.(ezt díjaztam, mert a 20*15-ös izmiragasztó azt hittem a bőrömet is lefejti, mikor az orvos leszedte...)

Ezt az újabb kötést nekem 3nap után lehetett levenni, valamint ez után javasolta a vízzel való érintkezést az orvos.(a seb környékére értem)

 

Jobbulást minden fórumozónak! Sziasztok

 

Előzmény: tollas (2212)
tollas Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2216

Betadinnel?

A varratot már kiszedték?

 

Nekem valaki körömvirág kenőcsöt javasolt, hogy szebben gyógyuljon a seb. 

Előzmény: landsmann (2215)
landsmann Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2215

Nem kell azt kötözgetni. Nekem még a kórházban a műtét utáni napon levették a kötést és utána szabadon volt. A lényeg, inkább csak zuhanyozz, ne áztasd a sebet. Amit még pluszban megtehetsz, az az, hogy a sebet Betadine-al kenegeted. Ez megakadályoz egy esetleges fertőzést. Bár így télen sokkal kisebb a veszélye mint nyáron. De azért ezzel nem ártasz neki. Én naponta 2-3 alkalommal kenegettem a sebet.

Előzmény: tollas (2212)
tollas Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2214

Kb. ugyanez a bajom nekem is. Neked már múlik?

Előzmény: Tejfy (2199)
Tejfy Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2213

Én a nehezén már túl vagyok.Szerintem.Már csak a cérna húz,mikor felállok.Már alig várom hogy a doki kiszedje.23-án sor kerül rá.Egyébként semmi különös nincs,csak estére fáj a hátam egy ponton.Szerintem az érzéstelenítéstől van.

Előzmény: Peci (2211)
tollas Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2212

Engem két napja műtöttek jobboldali lágyéksérvvel, egynapos sebészet keretében.

 

Azt mondhatnám, hogy kielégítő az állapotom, nem is a seb fáj  (csak ha nevetek, köhögök :-)), viszont a vágás felső vége felett kb. 5-6 cm-re, a medencecsont környékén érzek kellemetlen, húzó fájdalmat. Ez azért aggaszt. Lehet, valami idegszálat vgtak el, vagy varrtak oda?

 

Másik kérdés: nekem csak a varratszedés időpontját adták meg (két hét múlva), de a seb addigi kezelésére, újrakötésére nem mondtak semmit. Nem kéne kétnaponta újrakötözni? 

Előzmény: picidio (2201)
Peci Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2211

Hejhó!

 

Ez nekem is van! Persze annyira nem vészes, és némi duzzanattal is társul. Én fekete nadálytő krémmel kenem esténként. Ez lassan, de segít.

 

 

Előzmény: Tejfy (2199)
tristen Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2210

Szia!

 

Próbálj meg kitalálni olyan dolgot, ami nem megerőltető, ugyanakkor leköt! :)))

 

hali

Előzmény: Tejfy (2207)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2209

Ja én 176/70 műtétkor, most 74. De ez csak a tél miatt...:-)

Műtét után 1 héttel  meló(na nem nehéz fizikai), azóta is minden ok, terhelés a korábbi szinten.

Ha a nevedben a 42 az amire gondolok,akkor kb ugyan ott tartunk >1968....

 

Előzmény: joevagyok68 (2208)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2208

Ha nem túl indiszkrét a kérdés....

Milyen magas vagy és hány kiló?

Fizikai állapot műtét előtt?

Azért érdekel, mert hátha kideríthető az, hogy mennyire függ a fizikai állapottól a rehabilitáció "gyorsasága"...

Gondolok arra , hogy aki sportosabb és ezáltal vékonyabb a hasaalja szallonna - tehát vékonyabb/kevesebb "rétegen" kell áthaladnia/széttúrnia az orvosnak,- az hamarabb rehabilitálódik.

 

 

Előzmény: Billy42 (2202)
Tejfy Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2207

Köszi.

Halálra unom magam.

Előzmény: tristen (2206)
tristen Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2206

Sziasztok!

 

Beírom már a szokásos szövegemet!

 

KITARTÁS!

 

hali :)

picidio Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2205

Wow, Neked laparoszkópos műtéted volt? Én is minap múltam két hetes, de azért közel sem vagyok olyan állapotban, mint műtét előtt...míg simán lesprinteltem volna 2utcát műtét előtt (tény, én nagyon korai szakaszban megműtettem magam, és maga a sérv szinte soha semmilyen fájdalommal nem járt) ezt így bő két hetesen nem merném megcsinálni, amellett, hogy maga a futás sem esne túl jól...

 

Papírforma szerint a teljes gyúgyuláshoz akár 3hónap is kell, itt 6hétről írnak:

 

Terhelés sérvműtét után:

  • 1-2. hét:
  • séta, könnyű testmozgás, szorosabb alsónadrág viselése javasolt, kötéssel rövid zuhanyozás megengedett;
    az autóvezetés 1 hétig, a kerékpározás 2 hétig nem ajánlott!

  • 2-3. hét:
  • könnyebb fizikai terhelés (max. emelés kb. 10-15 kg), autót vezethet, zuhanyozás kötés nélkül, kocogás

  • 3-4. hét:
  • futás, úszás, normál hétköznapi aktivitás elkezdése

  • 5-6. hét:
  • teljes terhelés megkezdése, 2 hétig bevezető hasizomtorna: hasprés 2-3x 1 perc naponta

    Szexuális aktivitás: seb állapotától és vérmérséklettől függően műtét utáni 4. naptól

     

    .."bár nem szabad, de ugyanúgy élek mint a műtét előtt." Csak ennek meg nehogy később idd meg a levét! Gondolok itt a kiújulásra...én óvatosabb lennék!

    Előzmény: Billy42 (2202)
    picidio Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2204

    Én ilyen sportkrémmel kenegettem a csípőm, ha esetleg van otthon, azzal ártani nem ártassz.

    Előzmény: Tejfy (2203)
    Tejfy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2203

    Biztos nem az alvási szokástól fáj,mert csak azon az oldalamon alszom amelyik fáj.De ma éjjel már ez is mindeggy volt.A mütőasztalon erre a fájdalomra ébredtem,meg arra hogy valamivel k...ra nyomják a hasam.Azóta nem nagyon múllik.Mütét után mondtam a dokinak,hogy mivan,azt mondta"ott nem bántottuk,nem a mütéttől fáj".

    Előzmény: tristen (2200)
    Billy42 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2202

    Nálam ugyanez volt, jobban szenvedtem a hátfájástól, mint a sebtől :D

    Tegnap volt 2 hetes a műtétem.. és bátran kijelenthetem hogy 100%osan! visszaállt az állapotom :)
    Persze tény, hogy nem erőltethetem magam, szóval úgy fogalmazok inkább hogy: bár nem szabad, de ugyanúgy élek mint a műtét előtt.
    Szerintem gyors voltam :)

    Előzmény: tristen (2200)
    picidio Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2201

    Nekem műtét után pár napig volt ugyanilyen fájdalmam, mára ez teljesen elmúlt...persze simán lehet ez a fádalom attól, hogy épp nem abba a pózban alszol, amiben azt műtét előtt tetted(ahogy az előttem szóló írta)...én hason nyomtam mindig, műtét után ez nem igazán esett jól, tegnap kísérleteztem először, fájdalom nélkül benyomtam a szunyát hason fekve :-)

    1-1.5hét körül el kell múljon ez a fájdalom szerintem...végülis csak "megpiszkáltak" bennünket, kihat az a szervezetre, magára a seb környékére, ez szerintem normális dolog. Lehet épp emiatt nem fáj maga a seb, hanem körülötte, közelébe...jobbulást Neked!

    Előzmény: Tejfy (2199)
    tristen Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2200

    Szia!

     

    Nem lehet, hogy másképpen alszol? Én például a műtét után nem tudtam oldalra feküdni azonnal, így háton feküdtem sokáig, és fájt a derekam. :) Aminek semmi köze nem volt a műtéthez.

     

    hali

    Előzmény: Tejfy (2199)
    Tejfy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2199

    Lenne még egy kérdésem.Nekem a seb nem fáj,de csípő körül vannak olyan izomfájdalmaim,hogy alig tudok feállni töle.A dokiknak semmi ötletük nincs mitöl lehet.

    A mütét után kezdődött,és csak ez fáj,semmi más.Valami ötlet???????

    tristen Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2198

    Szia!

     

    És még valami! Gyógyulj meg mielőbb!

     

    hali

    Előzmény: Tejfy (2193)
    picidio Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2197

    Innen (alul a képek fölött) a 4napos info amúgy. Szerintem a 2nap nagyon kevés műtét után, nekem a vágásom is csak 11cm...javaslom az egymáshoz való közeledés "finomabb" formában. :-)

    Én elmúltam 2hetes, de már alig várom, hogy legalalább megközelítsem a műtét előtti állapotot...és itt most magára a mozgásra értem. :-)

    Előzmény: Tejfy (2195)
    tristen Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2196

    Szia!

     

    Ez tényleg nagyon sok mindentől függ. Ha úgy érzed majd egy kis idő elteltével, hogy bírod a szexet, hát próbáld meg! Annyira nagy kárt nem okozhatsz, hacsaknem valami különleges szexkultúrával bírtok, és nagy fizikai erőkifejtést kíván!Sosem lehet tudni!

     

    hali :)

    Előzmény: Tejfy (2195)
    Tejfy Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2195

    Oké.

    Én 2 éjszakát voltam bent,de még nem érzem azt hogy,nem okoznánk kárt bennem.

    Előzmény: picidio (2194)
    picidio Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2194

    Minap olvastam róla, hogy műtét után 4-5nappal már lehet kísérletezni...én 5napra jöttem haza, már aznap este óvatosan megszeretgettük egymást...szerintem amúgy ez sok mindentől függ, embere válogatja, érezni fogod mit bírsz és mit nem, mi esik jól, mi nem...de azért csak óvatosan!

    Előzmény: Tejfy (2193)
    Tejfy Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2193

    Sziasztok.

    Szerintetek lágyéksérv mütét után mikor lehet szexelni?????:)17cm vágásom van bal oldalt.Február 9-én mütöttek.

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!