Keresés

Részletes keresés

lektor Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4635
erre nem is gondoltam.:)
Előzmény: Törölt nick (4632)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4634

A német "hiszti" is a Pandremix nevű vakcina miatt van, egy MTI hír szerint. Az adalékanyagot pedig nem tudom hogyan hívják, de a nevében -legjobb tudomásom szerint- nincs benne az, hogy "higany".

Az viszont biztos, hogy a dolog már "túl van lihegve", hiszen számos nagyon fontos gyógyszernek lehet mellékhatása, mégis használják, hiszen egy átlagembernek sokkal nagyobb rizikó a betegség, mint az esetleges mellékhatás.

Biztos nem véletlen ajánlják a rizikócsoportba tartozók részére.

Az otthoni hiszti -szerény véleményem szerint- az Omninvest nevű offsor cég miatt van. Elvégre milliárdokról van szó, sok az érdekelt...

 

Mint írtam, én nem valószínű, hogy beoltatom magam, de otthon szinte minden évben be lettem oltva a "normál" influenza ellen, és kutya bajom nem volt az oltástól.

 

Mondjuk (állítólag) a C vitamin injekció csíp, így ha ezt érezted, az azért legyen gyanus egy kicsit:)))))))

 

Szia:

DuJoe

Előzmény: lektor (4631)
ca-kó Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4633
Ne gonoszkodj!! :-))  Mindenkinek igaza van !! Ki így nézi a dolgokat ki úgy, de a lényeg az, hogy midenki maga dönt a vakcina bedásáról vagy nem beadásáról. A többi csak fing reszelés.
Előzmény: Törölt nick (4632)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4632
Persze, mert te placebot kaptal...;)
Előzmény: lektor (4631)
lektor Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4631

megnéztem az injekció tartalmáról a tájékoztatót, de semmi higanyra utalót nem ir.

 

egyébként Pandemrix-nek hivják.

 

tegnap du. oltattam be magam, de semmit nem érzek, csak az oltás helye nyomásra enyhén fáj. de végül is mindenkire másképpen hat.

 

 

Előzmény: DuJoe (4630)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4630

Azt tudtam, hogy egy multitól vették, de én úgy tudom, hogy ez is tartalmaz higany- származékot. Márpedig ez okozza a legtöbb mellékhatást, amitől félnek az emberek. Ezért gondolom, hogy a németek is ennek a mellékhatásaitól félnek, tehát ez a vakcina is hasonló. Ez viszont olcsóbb gyógyszer, tehát ebből veszik a nagyobb mennyiséget.

Igazándiból úgy gondolom, hogy a hisztéria ami a vakcina körül kialakult, már nem teszi lehetővé, hogy az ember tisztán lásson. Én valószínűleg nem fogom magam beoltatni, de aki a rizikófaktorba tartozik, úgy gondolom jobban teszi ha beoltatja magát. Elvégre még a "normál" influenza is nagyon veszélyes lehet nekik, míg egy rizikófaktorba nem tartozó embernek "csak" átmeneti kellemetlenség egy influenza.

 

Előzmény: lektor (4629)
lektor Creative Commons License 2009.10.20 0 0 4629

Hát én úgy tudom, hogy Svédország az átlag németnek megvett vakcinából vásárolt be...

 

 én úgy tudom, hogy innen van: 

 

a gyártó:    GlaxoSmithKline Biologicals s.a.

                   Rue de l´Institut 89

                   B-1330 Rixensart

                   Belgien

Előzmény: DuJoe (4624)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4628
Hááát, az elvek meg a gyakorlat néha nagyon nem illenek össze. A pénz pedig hatalom, még itt is. A gyógyszer pedig hatalmas üzlet a világ minden részén. Nincs üldözési mániám -ezt megmondták a hangok is:)))- de nagyon kiváncsi lennék (szerintem mások is), hogy honnan is ered ez a disznó(új)influenza. Minden estre egyes gyógyszergyártók hatalmas profitra tettek szert, nomeg a lassan lejáró szavatosságú Tamiflu készleteket is ki lehetett söpörni.
Előzmény: Törölt nick (4625)
Boszorka Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4627

Káosznak nyoma sincs, igaz én nem hallgatom a magyar hiradásokat.

Ma voltam a háziorvosnál, beadjuk vagy ne adjuk volt a kérdés, mondtam adják be mindkettőt. Ami biztos biztos. Lehet, hogy nem használ, de ártani biztos nem fog és kész.

 

A német hírek is kicsit másként szóltak az ottani hiradásban, azt szoktam hallgatni, de az ujságírók, a magyarok különösen, imádnak pánikot kelteni.:-(((

Előzmény: Törölt nick (4625)
superhoops Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4626
király azt ami lőni fog az Älgjakt (javorszarvos vadaszat) alat :-)
most van a szezon.
Előzmény: Törölt nick (4623)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4625
Igy van, az elavult tartositoszeresbol...

Otthon megnagyobb a kaosz...

Azert a svedektol tobbet vartam...a lundi orvosi egyetem allitolag vilaghiru, s ha mar letezik 1 ilyen bazis az orszagban, akkor ez elvileg magasabb szintu gyogyuto kulturat is feltetelez......talan nem kellene megelegedni a who brossurakkal...
Előzmény: DuJoe (4624)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4624

Hát én úgy tudom, hogy Svédország az átlag németnek megvett vakcinából vásárolt be...

Egyébként arról már Orwell is írt az Állatfarmban, hogy minden állat egyenlő, de vannak még egyenlőbbek...

Amúgy meg a csuda tudja, melyik a jobb, a "beadatni", vagy a "nem beadatni".

Én otthon majd' minden évben megkaptam a "normál" influenza elleni oltást, és szerencsére nem volt semmi bajom tőle. Még az oltás helye sem pirosodott be.

Biztos azért mert rendszeres véradó voltam és már megszoktam a szurit:)))

 

Előzmény: Törölt nick (4623)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4623
Ez mar Europa,...?
A sved kiraly mit eszik...?;DDDD
lektor Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4622
a karjára a sógonöm is panaszkodott, hogy bedagadt az oltás után. én  un. riskpatient vagyok úgy, hogy nekem ajánlatos.
Előzmény: Vanessa_ (4621)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4621
mindenki maskepp reagal ra valoszinuleg. Egy nagyon jo ismerösunk, aki a Kristianstad-i korhazban apolonö, szinten beoltatta magat egy hete. Azota nem tudja megemelni a karjat es 38-39-fok között ingadozik a laza, iszonyatosan faj a feje. Persze szerintem mint irtam is, embere valogatja, ki,-hogyan reagal ra. Mindenkinek a maga döntese, hogy oltat-e. Egyebkent pont most van itt az indexen egy cikk erröl. Mo-n leakarjak allitani a terhes nök es az 5-ev alatti gyerekek oltasat, mert valami idegrendszeri betegseget okozhat... Persze nem vagyok szakember, igy lehet, hogy en ertelmezek felre valamit.
Előzmény: lektor (4620)
lektor Creative Commons License 2009.10.19 0 0 4620
a sógornöm beoltatta magát pénteken, itt Svédországban. az oltás után höemelkedése volt az influenzia rövid lefolyású enyhe tünetével. mára semmi baja nincs. hétfön oltatom magamat én is.
Előzmény: Törölt nick (4619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.18 0 0 4619
Fura ez az oltas dolog...mindenki tudni veeli a biztosat, de valojaban fogalma sincs senkinek semmirol...
En pl professzortol-virologustol az eu rokonig mindenfele emberrel beszeltem, es a szakmabeliek egyontetuen az oltas mellett voltak...de mas a magyar, es mas a sved oltas, tehat meeg ez se biztos...;)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.18 0 0 4618
Szia Kincsem:))))   Hat...Khm.... Mintha tenyleg te mondtad volna:DDD
Előzmény: MiraStella (4617)
MiraStella Creative Commons License 2009.10.18 0 0 4617
Az oltással kapcsolatban csatlakozom Vanessához:))Mintha csak én mondtam volna:))
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.17 0 0 4616
Egy kedves baratnöm fuvarozom haza Sturuprol. :)
Előzmény: Lucilla (4614)
Lucilla Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4615
Ja igen, köszi az infot, én is ezeket hallottam, szóval ezért is döntöttem a nem oltás mellett. (Aztán fohászkodom csendben, hogy ne kelljen megbánnom ezt.)
Előzmény: Vanessa_ (4612)
Lucilla Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4614
Igen, Lundban lakunk, mi szél hoz errefele?
Előzmény: Vanessa_ (4612)
kew01 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4613
Pedig magyar ám :)
"jag är född och uppväxt i Ungern och flyttade till Sverige i mitten av 70-talet"

és online oktatás is lehetséges.
nade nem reklámozom tovább, nemis ismerem :))
Előzmény: Kicsilányka25 (4606)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4612

Velemenye szerint az oltoanyagrol tul keveset tudunk. Illetve, a lehetseges mellekhatasokrol. Nem teszteltek kellökeppen illetve erre idö sem igazan volt. Bizonyos csoportokra egyaltalan nem tudjak, milyen hatassal lehet, lasd pl: kismamak. Illetve esetukben nem tudni, hogy a magzat hogy reagal az oltasra. Ezeken kivul azt mondta, hogy ez az influenza sem veszelyesebb az eddigieknel, hiszen a "sima"influenza is ugyanugy szedte-szedi aldozatait az erösen legyengult immunrendszerrel birok között. Pl kemotherapia, stb...  Termeszetesen senkit sem szeretnek meggyözni sem arrol, hogy oltasson, sem az ellenkezöjeröl. Ez mindenkinek a sajat döntese, de az biztos, hogy en a gyerekem nem teszem ki az´esetleges mellekhatasoknak, inkabb tömöm bele a zöldseget-gyumölcsöt meg egy kis extra vitamint. 

 

 

Nem is messze elsz tölem:)))  Pont vasarnap megyek feletek, ha Lund-ban laksz:)

Előzmény: Lucilla (4611)
Lucilla Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4611
Nahát, érdekes, hogy ilyen kevesen. Nálunk (Lund, Skåne) az iskolanővér szerint 90 százalék felett lesz az oltottsági arány. (Egyébként én is a nemoltás mellett döntöttem.) Érdekelne, hogy az orvos barátnőd milyen érvekkel támasztotta alá a véleményét.
Előzmény: Vanessa_ (4610)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.16 0 0 4610
Mi sem oltatjuk be sem magunkat, sem a gyereket:) Egyebkent a fiam osztalyaban kb 20%-aki beoltatja a gyereket. Allitolag  valami gyermekbenulast gatlo oltassal kiegeszitve adjak.... Azert ez utal arra, hogy milyen mellekhatasok lehetsegesek.... Megkerdeztem a legjobb baratnöm a dologrol /orvos/, Ö sem ajanlotta.
Előzmény: cath555 (4609)
cath555 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 4609
Minek :) egyebkent amugyse oltattam volna be magam, sot.
Előzmény: Törölt nick (4608)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 4608
Pedig de keszultem oda...!;)
Igy mar be sem oltatod magad...?
Előzmény: cath555 (4607)
cath555 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 4607
Senki ne jojjon Luleåba, irtja az egyetemet a hisztiflu. Igen, minden varakozasommal szoges ellentetben en is bekaptam, tegnapra mult el a(z eletem legmagasabb) laz(a), ami igen kereszeletu volt, kb. masfel napos mindossze - ugyhogy aki teheti, kimelje meg magat ettol a fordulotol :)))))
Kicsilányka25 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 4606
Szia!

Köszönöm a tippet!

A honlapon egy svéd hölgy van,nem magyar:)Megnéztem de a környékünkön nincs elérhetősége,így folyt.köv.a keresés.
Szép napot mindenkinek!
Kicsilányka25
Előzmény: kew01 (4604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!