Keresés

Részletes keresés

kocsi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 816
Ezt a Duna Maratonos beszólásomért kaptam? :-)

Most töltöm fel a képeket. Egyelőre csak a thumbnailek. Nagy méretűek éjfél után. (Modem+telefonszámla "rulez")

Előzmény: kivi (815)
kivi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 815
Egy kis kekszet tudtam volna adni. De nem látszott rajtad hogy az éhhalál küszöbén vagy! :-)
Előzmény: kocsi (814)
kocsi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 814
Lolli, nem volt vasárnapi tekerés, vagyis volt valami, mert lődörögtem egy keveset a topikcímnek megfelelő stílusban, de ez csak pótcselekvés volt.

Nem akart jönni senki a Börzsönybe, nekem pedig úgy alakult a munkám, hogy vasárnap hajnali 3-kor kerültem ágyba, és bár nem ütöttem agyon egy húszkilós kalapáccsal hajnalban az ébresztőórát amikor elkezdett zaklatni (a'la Garfield :-)), de ilyen előzmények után nem volt kedvem elindulni a Börzsönybe.

A túrázós körökben ismert szólásmondás szerint a "Börzsöny nem viccel", úgyhogy megadtam neki a tiszteletet és hétfő reggelig alaposan kialudtam magam, majd frissen üdén kitekertem a nyugatiba. Így utólag már biztos vagyok benne, hogy jobban jártam a hétfői nappal, mert ma talán még a hétvéginél is szebb idő volt. Igaz, kicsit rizikósabb volt a jóidő, mert a meteoromókusok még reggel is köddel riogattak, de úgy álltam hozzá, hogy ha tejfölben fogok tekerni, akkor legalább lesz motiváció, hogy felmásszak a Nagy-Hideg Hegyre, mert odáig már a köd sem merészkedik fel. (Vagy ha mégis, hát önkritikát gyakorolok: annyira nem vagyok macsó, hogy feltoljam a bringát a Csovira :-) )

Randi a Tavasztündérrel

Na ugye! Megmondtam én, hogy jó idő lesz! (Tudjátok, hogy február 24. Jégtörő Mátyás napja? :-) )
Amikor idén először bringáztam a Börzsönyben, akkor majdnem úgy nyitottam Kismaroson a vonatról leszállva, hogy dobtam helyből egy hátast (zúzmara).
(Nem röhögni! Mondom, hogy csak majdnem.)
Mara most nem zúzott, ragyogó Napsütés fogadott egyből, az (aszfalt)utak is szárazak voltak és ködnek nyoma sem volt.

"De a törpök élete sem csupa derű!
Hallotatok már a gonoszról? A csúf "

vedégmarasztaló börzsönyi sárról?

Volt az is!

Meg hó, meg jég ... stb

De a sárnak ilyenkor örülünk, mert azt jelenti, hogy meleg van; a hónak örülünk, mert illedelmesen el lehet tőle búcsúzni (pá, pá!); a jég meg azért jó, mert nem is estem el rajta, így megnövelte az önbizalmamat. (A szerénységemről már nem is beszélve :-) )
Azért annyit bevallok, hogy pár parajelenség megfigyelhető volt. :-)

Annak, hogy egyedül mentem megvolt az a hátránya, hogy gátlástalanul bevállalósabbra vettem a túrát. (Emelkedő amin kikapar alattam a "Conti Traction" gumi, olyan mély hóban tolás amiben elengedhettem a bicajt és nem dőlt el :-) ... stb)
Hát szóval alaposan elfáradtam, de úgy kell nekem!

Ja, igen. Van hátránya a túlzott helyismeretnek is. Már annyiszor tettem meg a Királyrét-Kismaros utat, hogy fejből tudok minden részidőt és ha még a vonatok indulása is a fejemben van, akkor megtörténhet, hogy ereszkedés közben elkezdek kombinálni, és rájövök, hogy ha egy kicsit (= nagyon) belehúzok, akkor talán elérem a korábbi vonatot is. Most is így történt.
Elértem de úgy, hogy remegő lábakkal másztam fel a rá.

Útközben hazafelé azon gondolkodtam, hogy miért a Nyugati a végállomás?
Igazán feljöhetne a vonat a Buda Gyöngyéig :-)

Na ennyit így, lendületből. A többit majd a képekhez fűzött megjegyzések formájában.
Képek itt lesznek, de szerintem majd csak éjfél után töltöm fel, mert ha most elkezdeném éhen pusztulnék.

Előzmény: lollipop (813)
lollipop Creative Commons License 2003.02.24 0 0 813
Kocsi, milyen volt a vasárnapi tekerés?
Végül ment veled valaki?
Előzmény: kocsi (812)
kocsi Creative Commons License 2003.02.22 0 0 812
Nos, ha jól számolom — nem volt nehéz összeadni :-) — egyetlen komoly jelentkező sem volt a 7végi Börzsöny tekerésre.

Ha valaki mégis jönne szóljon, még nem késő.
Valszeg vasárnap reggel a 8:30 vagy 9:30-as vonattal indulok a nyugatiból.

messengerina Creative Commons License 2003.02.21 0 0 811
Eggen, lázadoztam ma a víz+pocsolya ellen :) Olyan jó idő volt, szabin voltam, viszkettek a pedáljaim... ehelyett azonban belekezdtem az egy hétre való csomagolásba, azzal a gondolattal, hogy "mire hazajövök..." :-)))
Előzmény: fityfene (810)
fityfene Creative Commons License 2003.02.21 0 0 810
Na az jó, hogy olvadozik, de most meg minden csupa viz meg pocsolya.......a pocsolya alatt meg nem látszanak a kátyúk :-( bár úgy érzem ez hiszti a észamről mert ha igy folytatom akkor nyáron azon fogok nyavajogni, hogy milyen meleg van...... :-p
Előzmény: messengerina (809)
messengerina Creative Commons License 2003.02.21 0 0 809
és lassan kezdek hisztis lenni... de már olvad a hav :-))) és ez jelenti, hogy olyan de olyan tavasz lesz... :-))
Előzmény: lollipop (808)
lollipop Creative Commons License 2003.02.21 0 0 808
2 napja biciklizős álmaim vannak : ))
Ma hajnalban pölö az apud szerelte a bicómat kiviné : ) mert letölrt a pedál : )) hihi
szóval még kalandokba is keveredem : )

Biztos érzem a tavaszt...

AnnMary Creative Commons License 2003.02.20 0 0 807
Nem érdekel valakit eladó 26x1,0 Schwalbe 60g-os autószelepes belső? 1290.- helyett 990.- -ért? A helyzet az, hogy az új felnimhez vettem, de azt szingóshoz tervezték és nem szeretném emiatt felfúrni őket.
3db van belőle!
AnnMary Creative Commons License 2003.02.20 0 0 806
Helyesbítenem kell:
Kivi valóban nem szeret aszfalton menni, de azt nem tettem hozzá, hogy a montijával. (Nem csodálom, mivel azt a geometriát nem túrázásra találták ki.) Az országútival viszont szeret hasítani. Most is "sétálni" viszi a picikét. :)
messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 805
tééényleg... a Dolomitok környékén elvileg akad kolomp doszt.. :-))) na megprószálok szerezni vmi jelképes harangocskát :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (802)
messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 804
na, nem kételkedtem a hitedben, csak megerősítettem az infot :-)
Előzmény: DINGO (801)
messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 803
Hm, az eddigi zord időjárásra való tekintettel - nem bánom :-) de ígérd meg, hogy kifordulsz tavaszirányba :-)
Előzmény: fityfene (800)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.20 0 0 802
Nézzen körül Digolandben is, hátha ott fürtökbenebb lógnak a kolompérok, mint itt. :-)
Előzmény: messengerina (799)
DINGO Creative Commons License 2003.02.20 0 0 801
„...Egyrész érzem, másrészt megígértem...”

elnézést, hogy kételkedni merészeltem :-))

Előzmény: messengerina (798)
fityfene Creative Commons License 2003.02.20 0 0 800
Nos ha már igy hozol akkor én kérhetnék extra adagot? már nagyon befelé fordulgatok :-p
Előzmény: messengerina (799)
messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 799
Ja, igen jövő 7végére hozom meg Taljánföldről a mediterrán, kellemes tavaszi bicajosidőt :-)
Előzmény: messengerina (798)
messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 798
A tavasz jön!
Egyrész érzem, másrészt megígértem :-))))
Előzmény: DINGO (797)
DINGO Creative Commons License 2003.02.20 0 0 797
...és különben is megígérte messengerina is...

és mit kap ha mégsem lesz? :-)
egyébként jövő hét végére ígérte :-)

Előzmény: kocsi (791)
DINGO Creative Commons License 2003.02.20 0 0 796
Udv!

veletek meg korizni erdemes elmenni?;-)

Előzmény: kivi (792)
kivi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 795
Regisztrálva.
Előzmény: kocsi (794)
kocsi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 794
Csinosan:"mé'nem akkor van VT, amikor rá is ér az ember jánya??? "
Ember fia sem ér rá csak ha nagyon akar.
De én már nem csak, hogy akarok, nekem már muszáj :-)

kiviék, asszem mégiscsak jót tenne az imidzsemnek egy vadi új AT-100 konzol. Ha tényleg lehet kapni, akkor hozzatok egyet légyszi!

Előzmény: Chino-San (793)
Chino-San Creative Commons License 2003.02.20 0 0 793
mé'nem akkor van VT, amikor rá is ér az ember jánya???
Előzmény: kocsi (791)
kivi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 792
A korizást inkább ne emlegesd... :-) Ma voltunk mi is. Hát szem nem maradt szárazon. :-)
Előzmény: lollipop (790)
kocsi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 791
Ma +7°C-ot mutatott a hőmérőm!
Hétvégére vegytiszta tavaszt jósolok és különben is megígérte messengerina is. :-)
Előzmény: lollipop (790)
lollipop Creative Commons License 2003.02.20 0 0 790
Én asszem már megvárom a vegytiszta tavaszt : )
Addig meg kihasználom még a korizási lehetőséget : )

Kiviné néked meg megint toltam egy ímélt : )

üdv
lolli

messengerina Creative Commons License 2003.02.20 0 0 789
no igen, ez is egyik kifejezése a szörnyülködésnek :-)))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (786)
kocsi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 788
kevésé
kevésbé
Előzmény: kocsi (787)
kocsi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 787
kiviné:"Ő montis (nem aszfaltbetyár)! Nem tudtad? :) "
Igaz, hogy az általam elképzelt hétvégi út nagyobb része aszfalt, de országútival nem lehet feltekerni a Taxra még nyáron sem.

Ezt nem elrettentésül mondom, hanem csak a félreértések (→ megjelenés szingóval :-) ) elkerülése és a Börzsönyt kevésé ismerők kedvéért.

Előzmény: AnnMary (781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!