Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14590

Minél több helye van, annál jobban fejlődik. Ha egy edénybe többet ültetsz, gondod lehet majd a szétültetésnél. Ne takarékoskodj a hellyel

Áprílisban ledugott szilnek még nem biztos, hgy elég erősek a gyökerei. Ha van metszőollód, akkor nem gond ha egy kicsit nagyobbra nő, ha nincs ollód akkor vegyél.

Előzmény: rocky_ (14588)
dedici Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14589

Nagyon szépek a fák!Szeretném megkérdezni,hogy ez milyen növény?
Előzmény: jano bonsai (14582)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14588
Köszönöm a választ !

sajna ki kellett venni (volt vagy 10 magról nőtt fácska) mert a fa alatti területtel más terveink vannak, de akkor nagy valamibe ültetjük őket -gondolom akkor 1-2 év kell neki míg gyökeresedik rendesen (aztán mehet ki a kivánt helyre)... mondjuk egy 25 literes edénybe úgy kell elképzelnem hogy 1 darab, vagy abba lehet akár 8-10is ?
Bonsainak valót meg akkor kisebb tálba teszem

Még április környékén az oldaladon írt módon dugványoztam, kinai szilt, most már lassan a 1.5literes üveg tetejéig ér, simán bonsai fa magasságú, azzal mi lenne a teendő, mert ha jól rémlik 1 évig van írva hogy ott kéne tartsam, de addig nem nővi túl a bonsai méretet már ?

bocs a sok kérdésért, és mégegyszer köszi a választ
Előzmény: endru (14587)
endru Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14587

Hagyd a helyén még öt......tíz évig, nem kell semmi cicó. Csak ne gazolja ki valaki.

De átültetéshez várd meg az áprílist. Kis edénybe semmiképpen ne tedd, csak komoly óriási edénybe (min 25 literesbe). Ha nincs helye a gyökérnek, akkor nem fog nőni a fa.

Bonszájnak egy nagy vájdlinba tedd, kezdheted metszeni ha elég magas lett, drótozhatod. Bonszáj tálba akkor tedd, ha a törzs átmérője 4....5 cm.

Előzmény: rocky_ (14584)
de-guky Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14586
A Millenáris Parkban bonsai kiállítás van ezen a hétvégén.
de-guky Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14585
Nekem is van ilyen csemetém kettő. Azt látom, hogy az első 2-3 év alatt alig nőnek valamit. Valószínűleg később lódulnak csak meg.
Előzmény: rocky_ (14584)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14584
Hali,

lenne egy kérdésem...
tiszafát szeretnénk tovább szaporítani, a fa alatt van már pár kikelt kisfa, kb 5-10 cm között mozognak... ezeket hogy érdemes tovább ültetni ? először kis edénybe 1 évig aztán mehet tavasszal földbe ? (vagy érdemes ezt is "inkubátorba" tenni jövő tavaszig? )

Illetve egyet szeretnék bonsainak is meghagyni, ezt hogy érdemes ("inkubátor" ennek is vagy csak simán bele, bonsai tálba?)

előre is köszi,
rubíí Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14583
Gyönyörű fák!!!!! azta mindenit! Elfogadnék egyet - kettőt azt hiszem!:)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14582
BONSAI KIÁLLÍTÁS BAJÁN!!

2010. 06. 05. SZOMBAT


HELYE: RÁKÓCZI ISKOLA , BAJA, SZENT ANTAL UTCA 60.

KIÁLLÍTÓ: SZIMON CSABA

TAVALYI KIÁLLÍTÁSON KÉSZÜLT KÉPEKET ITT MEGNÉZHETED: LINK
rubíí Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14581
Igen, kínai szilem van. Ma kivettem a zacsiból és levágtam a penészes ágait. Nekünk nincs kertünk, hogy ki tudjam tenni, remélem lakásban is megmarad :)
Előzmény: endru (14580)
endru Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14580

Bocsi, de olyan régen irogatunk, elfelejtettem milyen fád van, és lusta vagyok visszaolvasni. Úgy csal a sejtelmem, hogy kínai sziled van?

Ez a fa tavasztól őszig kertben, félárnyékban szépen megmarad, a páratartalmat körülötte elhelyezett nedves mulcs biztosítani tudja.

Előzmény: rubíí (14578)
libapék Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14579
bezony. a dongaelmélet. (nekünk még így tanították)
(az eredeti cikkben nem volt szó róla sajnos.)
Előzmény: de-guky (14577)
rubíí Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14578
De akkor szerintetek meg fogom tudni tartani a fámat, ha kiveszem majd a zacskóból? Egyenlőre nagyon jó neki ott bent, kb. mikor vegyem ki?? és olyan helyre tegyem majd ahol nincs huzat, nem nagyon jár a levegő? Pár nap múlva teszek fel róla képet, hogy ha jobban látszik már rajta a sok hajtás, mert kíváncsi vagyok a további tanácsaitokra, amit előre is köszönök szépen az eddigiekkel együtt!
de-guky Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14577
 Kösz, de ne feledkezzünk meg arről a törvényről, hogy a növények az összes rendelkezésre álló tápanyagból csak a legkisebb rendelkezésre álló arányában építik be a szervezetükbe a többi  tápanyagot.
Előzmény: libapék (14575)
rubíí Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14576
Köszönöm a tanácsodat Endru! Eltettem a lámpa közeléből:)
Előzmény: endru (14574)
libapék Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14575
Tettem fel egy újabb fordítást
növényélettan témában:
Tápanyagok.
endru Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14574

rubii

 A fák (minden növény) hő és fényigénye összefügg.

Ha meleg helyen van, akkor sok fény kell neki, Ha sötét helyen van, akkor csőkkenteni kell a hőmérsékletet. Egy közönséges lámpa túl sok meleget ad, és kevés fényt. Ennek eredményeként az új hajtások hosszúak, vékonyak, világosak lesznek. Ezekből a vízhajtásokból nem  lehet ágakat kinevelni, többnyire le kell vágni, gyengítik a fát. Erre ügyelj.

Előzmény: rubíí (14573)
rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14573
Örülök, hogy itt ilyen kedves mindenki! :) Egyenlőre marad úgy, ahogy van aztán majd meglátom hol is tudnám elhelyezni úgy, hogy ne legyen ott rossz neki. Most egyébként nagyon közel van hozzá a kislámpa, ami megvilágítja, így ott melegen van. És hihetetlen, de akárhányszor ránézek, több rügyet látok rajta, rohamosan hozza a kis zöld hajtásokat:)) Remélem sokáig meg tudom tartani ezt a fát:S
Na jó éjt mindenkinek , majd holnap!
Előzmény: de-guky (14570)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14572
csak lemaradat....
az említett link
Előzmény: rocky_ (14571)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14571
Hello,

így van, ahogy de-guky is mondta, más helyre kéne tenned a fát , a szilek úgy jelzik hogy nem tetszik nekik valami (leginkább a hely/esetleg locsolás, páratartalom), hogy lehullajtják a levelüket

Amit enyémről el tudok mondani -hátha segít rájönni a problémára-, :
a szobámban 20-21 fok alatt nincsen a hőmérsékelt csak inkább felette (bár a nagy meleget a szil nem igen kedveli), dél körül mikor már nem tűz az ablakpárkányra a nap odateszem és estig ott is van,
(eső) vizzel szoktam permetezni, napi 5-7 szer (sacc/kb), 20cm-es tálban van, esővizzel öntözöm, és a bonsai tál alatt van agyaggranulátum (de sima kavics is jó) párásítás miatt, ez mindig legyen vizes, hogy párologjon....

itt pedig van egy kis, hátha még nem láttad "irodalom" LINK : [kinaiszil]

üdv
Előzmény: rubíí (14569)
de-guky Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14570
Ha a bonsaiok felkeltették az érdeklődésedet, akkor köztünk a helyed. A fácskádnak, meg kellene a lakásban egy másik helyet keresni ahol esetleg a zacskó nélküli," zacskós" klímát tudod biztosítani.
Előzmény: rubíí (14569)
rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14569
Igen, de hát ha már megkaptam, megteszek érte mindent, amit csak tudok, hogy ne kelljen megválnom tőle. De hogy meddig tudom gondját viselni azt már nem tudom, mert éppen ez akart lenni a következő kérdésem, hogy most meddig kell még zacsiban tárolnom??? Ha szépen újra lombja lesz, és esetleg kivenném az "inkubátorból" akkor megint elkezdene száradni és hullani?? Mert akkor ez így tényleg nem lenne valami jó...
Hazai fák neveléséről még nem hallottam, mert ez a fát is ajándékba kaptam és azelőtt még nem volt szerencsém bonsaihoz sem. De felkeltette az érdeklődésemet, ha azzal nincs ennyi gond, akkor érdemes lenne beszerezni egyet. :)
de-guky Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14568
Csak az a probléma, hogy egy díszfát ezentúl zacskóban kell tartanod.
Bonsait hazai fákból is lehet nevelni amikhez nem kell zacskó.
Persze tiszteletreméltó, hogy mindent megteszel a fádért, az eredménynek
Mi is örülünk, de nagyobb öröm a bonsai tartás ilyen fura kiegészítők nélkül.
Előzmény: rubíí (14567)
rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14567
Szia mbab!

Amint írtam, ugye inkubátorba tettem a fácskámat, és azóta is úgy van , már 7. napja! Amikor 3 v 4. nap után kibontottam, 3 kis rügyet láttam rajta! Ma szintén megnéztem és tele van apró kis rügyekkel! Viszont én azt ajánlom neked, ne lyukas zacsiban tárold, mert elég neki annyi levegő amikor megöntözöd vagy megnézed, hagyd hogy nagyon bepárásodjon neki! És az ágacskáihoz ne érjen hozzá a zacskó ez is fontos, hidd el, nekem bevált:) Szóval én most nagyon örülök, mert teljesen leszáradtak a levelei és megkopaszodott a fám, és hogy úgy tettem , ahogy írták, és sikerült megmentenem:)
Előzmény: mbab (14563)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14566
Kaposvári Bonsai Club kiállítása volt a hétvégén,nagy sikerrel zárult a háromnapos rendezvény. Képeket itt megnézhetitek: LINKblog oldalon , és a weboldalon:club weboldala
de-guky Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14565
Persze ez ugyanarról a fáról készült, egyelőre él!
Bardock Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14564
Sziasztok!
1 honapja kiástam egy pár éve fagy következtében eléggé elrondult Lonicera nitidát , azután próba cseresznye alapon ment a cserépbe hátha marad belölle valami, most már szépen hajt.
Van esetleg valakinek kialakítási ötlete, tapasztalata mirtuszloncal kapcsolatban?

A kép nem nagyona dja vissza de azért hátha:
Lonicera nitida
mbab Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14563
rubíínak:

Nekem is kínai szilem van és már nem tudtam mit tenni, mert mindent kipróbltam, mert nekem is száradtak a levelei és hullottak is. Így gondoltam én is kipróbálom a párologtatás céljából egy olyan módszert, hogy zacskóba tettem persze jól megöntöztem és hagytam egy kis lyukat, hogy nehogy megfulladjon a fa:) De sajnos eddig még semmi változást nem vettem észre, de nem tudom mért, nem akarnak levelek kijönni rajta. Már nem tudok mit kitalálni, csak reménykedni tudok hátha valami csoda láttál helyre jön.:)
Esetleg nem tudsz képet feltenni a sziledről? Kíváncsi lennék,hogy a tied milyen állapotban van!
dedici Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14562
Köszönöm a segítséget:)Akkor ez az aerosol megy a kukába...
Előzmény: de-guky (14553)
fbazsa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14561
Köszi Endru!
jogos...hát, akkor a következőtől jelen leszek:)
Előzmény: endru (14554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!