Keresés

Részletes keresés

babboo Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14333

Na, erről beszélek. Ezt az okot már én is hallottam. De mást is. Hogy a plakkokban olyan fehérjék vannak jelen, amik az áteresztő bél miatt valami bonyi úton kikerültek a véráramba és a bőrön át ürülnek. Meg a T sejtek nem tudom milyen működése. Meg az elhalt bélbaktériumok is kijuthatnak így. Akkor még itt vannak az enzimek. Hogy megsérülnek, meg enzimhiány. És bizony, ezt mind-mind orvos bőrgyógyásztól. Nem kuruzslóktól, nem természetgyógyászoktól, orvosoktól. Ők se tudják, egyáltalán mitől van ez. Egyszerűen nincs meg az oka. Ezért nem tudják kezelni. Nem tudják, hogy máj, bél, vagy mi. Mit kezeljenek? Ezzel van a baj.

Előzmény: nemez73 (14332)
nemez73 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14332

 

A 18.hozzászólásnál olvastam:

Amit én tudok, hogy a betegség oka: a májban jelenlevő enzimek közül valamelyik megsérül és nem működik megfelelően, így felborul a bőr méregtelenítő szerepe. A 21(?) napos cilus felgyorsul 2-3 napra és ez okozza bőr pikkelyesedését. Az okot kellene megtalálni és azt gyógyítani, ezért szerintem ezt kenőcsök soha nem fogják véglegesen meggyógyítani, csak a tüneteket csökkenteni lehet.

Volt e már valaki közületek ilyen májenzim vizsgálaton?Eredmény?

 

babboo Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14331

Hát ez az! A mi családunkban nem tudok sömörösről. Bár anyukámon az utóbbi pár évben néha kijön egy-egy pici folt. Bekeni, aztán el is múlik. Ettől is rosszul van, mutogatja, hogy nézzem meg, milyen szörnyű!:-)))))) Nem is tudja, mit csináljon vele.:-)))) Aztán két nap múlva nincs sehol. Nekem meg azt mondja, azért ilyen, mert állandóan ezzel foglalkozom. Arra nem gondol, ha nem ilyen lenne, nem foglalkoznék vele, hanem pont lesz.rnám.:-)))

Előzmény: Törölt nick (14329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14330

Utánaszámoltam, nem 40, csak 37 éve.

Előzmény: Törölt nick (14329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14329

Majdnem mindent elmondhatnék én is. Alapvetően boldog vagyok, szép életem van, sok minden várakozáson felül sikerült az életemben, bár voltak komoly hullámvölgyek. De én el tudok fogadni boldogan olyan helyzeteket, ami másnak panaszkodást, elégedetlenséget okoz. Mostmár munkahelyi stressz sem ér, nyugdíjas lettem, élem az életemet. Mégis 40 éve vagyok ps-os. Én elhiszem, hogy pszichoszomatikus, de nem látom... főleg, hogy nálunk ez családi betegség, már 1948-ban meghalt nagyapámnak is volt.

Előzmény: babboo (14326)
babboo Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14328

Még nem kezdtem el, mert nem fogyott el a magyar. Igen, annyit fogok szedni. Magyarországon is lehet kapni ezt a gyártmányt, a gyógyszertárban néha ilyet adnak. Nem sulfurt, másfélét. Abból is ötöt kellett szedni. Tudod, nem a méret a lényeg!:-)

 

Előzmény: napalm. (14327)
napalm. Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14327

babboo!

az osztrák sulfurból is 5 darabot veszel be naponta?

olyan apró;)

babboo Creative Commons License 2013.02.17 0 0 14326

Ez pontosan így van. Sok-sok helyen olvashatjuk, hallhatjuk ezt. Csak épp azt nem tudjuk, hogy kell csinálni. Sokat meditálok, a reikit jó eredményekkel tudom használni másokon (magamon nem). Mindig jókedvű vagyok, a családom, barátaim szeretnek, nagy problémáim nincsenek, meg vagyok elégedve a sorsommal. Változatosnak és szépnek látom az életem. A külsőmmel is meg lennék elégedve, ha nem lennék pöttyös. Akkor most mi van? Hogy keressem meg az okot, ha nem érzek ilyen problémát?

Előzmény: Ramm. (14325)
Ramm. Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14325

A lelki béke meglelését,tabletták,krémek,és egyéb kemikáliák nem segítik.Amíg agyunk ezt nem látja át "be" a test szenvedni fog.Kétségbe esetten orrdít nekünk foltokkal,pikkelyekkel és egyéb kellemetlen tünetekkel,a megoldásra várva.Meg kell tanulni a kommunikációt,a test és a tudatunk között,alkalmasint mielébb.A test és az agy közötti harmóniával érkezik a "gyógyulás"...csak így másképpen nem.

pikkelysömörke Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14324

Kedves Babboo!

 

Köszönöm szépen...nem baj ha szteroidos,nekem most muszáj szterót használnom.

A hajpakolást nem akarom elkiabálni,de 4 órát volt fenn..és nagyon jól fellazította a plakkokat a fejemről,a sampon is elmegy...csak az a gond,hogy hiába jön le a fellazult trutyi,száradás után újra megjelenik.

Holnap újra megcsinálom,aztán 1 nap szünet és megint.

 

babboo Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14323

Biztos, hogy az enyémre gondoltál? Jónak éppen jó, csak szteroid is van benne. De, ha, gondolod, leírom

 

2 evőkanál méhviasz (Herbáriában kapható. Fontos, mert ez az emulgeáló a krémben)

2 evőkanál sheavaj (Herbáriából, vagy más bio boltból. Lehetőleg tisztítatlant kell használni)

2 evőkanál kakaóvaj (gyógyszertárból, ha nincs, akkor még két kanál sheát lehet beletenni)

45ml. desztilláltvíz

15 csepp levendula illóolaj

15 csepp teafa illóolaj

E vitamin, 3 kiszúrt kapszula (gyógyszertárban, gyógynövényboltban)

 

A méhviaszt, a sheát és a kakaóvajat gőz fölött megolvasztani. A vizet megmelegíteni olyan hőmérsékletűre, mint a vajakat. Elektromos habverővel keverni és cseppenként a vajakhoz adni a vizet. Ha szép egynemű a krém, hozzákeverni az illóolajokat és az E vitaminokat. Fagyasztóba kell tenni 5 percre, majd megkeverni, vissza a fagyasztóba megint 5 percre. A végén belekevertem a fél tubus Dermovate kenőcsöt. Más szteroid is jó, pl. Diprosalic, Elocom.

Szerintem a Dream féle krémre gondolsz, de az nem az én krémem. Abban nincs szteroid, az enyémben van.

Előzmény: pikkelysömörke (14320)
mms2 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14322

Ugyan honnan tudnád, amikor nem vagy, és soha nem is voltál PS- es??

Előzmény: drexe (14321)
drexe Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14321

Erre a fórumra segítő szándékkal szoktunk írogatni..a vicc, az egy másik fórum..én tudom, h mit jelent, ha vki PS-es..

Előzmény: Törölt nick (14309)
pikkelysömörke Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14320

Kellemes hétvégét!

 

Tőled,Babbo!!!:)

Úgy tudom,hogy a Te kenőcsöd nagyon jó ps-re!Szívesen kipróbálnám,ha lehet!

nemez73 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 14319

A gyógyfürdőkre visszatérve nekem a mórahalmi fürdőzés után mindig sokkal szebb a talpam.Sajna nem mehetek minden nap.

babboo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14318

Kitől kérdezed?

 

Előzmény: pikkelysömörke (14316)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14317

Lehet, hogy gomba is. Ártani nem árt egy kis gombakenőcs ezekre a helyekre. Nekem is pszoris, kirepedezik, piros, és úgy tapasztaltam, hogy ha néha bekenem ilyen helyeken canestennel is nem csak steroiddal, ritkábban reped ki a bőr. És a szárazon tartás (mezei papírzsebkendő:)) is hasznos.

Előzmény: babboo (14315)
pikkelysömörke Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14316

Nagyon remélem,hogy nem rosszabbodik 2 hétig a bőröm állapota!!

Ha igen,akkor nagyon-nagyon mérgesen fogok vissza menni kontrollra.

Neked még meg van az a krémed???

El tudnád küldeni a receptjét???

Valhogy jobban bízom benne!:(

babboo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14315

Szerinted be fogja látni, hogy nem gomba?

Valami fényterápiára, vagy fürdőbe kéne menned. Ilyen nagy felületet nem lehet kenegetni. Meg hatásosabb is.

Előzmény: pikkelysömörke (14314)
pikkelysömörke Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14314

Kedves BABBOO!

 

Igazad van,de kénytelen vagyok eljárni a bőrgyógyászhoz,mert ha van...és már lassan van egy nagy rakás ambuláns lapom stb...akkor beutalnak vagy fürdőbe,vagy kórházba stb...(Ezt egy egészségügyis ismerősöm ajánlotta aki egy kórház bőrgyógyászatán dolgozik).

Végig csinálom,2 hét múlva visszamegyek és ha nem javul semmi,kérek,kórházi,vagy gyógyfürdői beutalót.

Közgyógyom van.

Ha már nagyon unom a banánt,elég hatékony tudok lenni,hogy elérjem amit akarok!!:)

Előzmény: babboo (14311)
babboo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14313

Egyébként gyalázatos, hogy itt tart a bőrgyógyászat. Vagy, lehet, hogy azok az orvosok maradtak itt, akik már egy pikkelysömört se képesek felismerni. Jó kilátások a jövőre nézve.

A fejedre egy kikeverős szteroidot kaptál valószínűleg, mert mással nem tudja elmulasztani az orvos. Ők alternatív dolgokban nem gondolkodnak. Nekem még csak és kizárólag szteroidot írtak fel a 30 év alatt. Soha, senki még csak fel sem ajánlotta, hogy menjek gyógyfürdőbe, vagy ilyesmi. A Tomesába is én mentem magamtól, nem utalt be oda se senki. Még az orvos kért, ha vége, számoljak be neki az eredményről, mert kíváncsi. Szánalmas.

Előzmény: pikkelysömörke (14310)
babboo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14312

Ez nem vicces, más fórumon tényleg ajánlják a mustárt, meg a majonézt. Komolyan írta, aki írta.

Előzmény: Törölt nick (14309)
babboo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14311

Ó, Te szegény! Nem a gomba miatt, hanem, mert azt hiszed, jó helyen jártál. Szinte 100%-ban biztos vagyok benne, hogy nem vagy gombás. Nem tudom, hogy mekkora tapasztalata van a bőrgyógyásznak, de tipikus sömörös helyekre mondja, hogy gomba. A gomba hasonlóan néz ki, mint a nem plakkos pikkelysömör. Mégis mitől lennél ennyire nagy területen gombás? Most magadra fogod kenni az orvos által felírt gombaölőt fölöslegesen. Sőt, az ekcéma is úgy néz ki. De, ha már tudjuk, hogy sömörös a fejed, amit szerintem nagyon sértően ocsmánynak titulált, miért gondolja, hogy a többi helyen meg gomba. Nem is értem.

 

Előzmény: pikkelysömörke (14310)
pikkelysömörke Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14310

Kedves Fórumtársak!!!

 

Voltam bőrgyógyásznál,hál' istennek egy másik,sokkal rendesebb főorvosnővel találkoztam,aki a fejem búbjától-a lábam ujjáig megvizsgált.

A fejbőrömre csak két szót használt" ez ocsmány",majd diktálni kezdett az aszisztensnek.

 

Fej/hajpakolás,folyékony sampon(mindkettőt készíteni kell a patikában).

-Felkenni,bedörzsölni a fejbőrbe,fél napig rajta hagyni neylon alatt,majd lemosni a folyékony samponnal.Ezt 2 naponta ismételni.

 

A mell,has alatt,combok és farpfofák között,mosás,szárítás után,valami piros,nehezen kijövő folyadékkal bekenni,majd ha megszáradt,Pimafucin,vagy Nizoral kenőccsel bekenni és éjszakára izolálni,gézzel,vagy pamuttal,ugyanis itt gomba van,nem pedig sömör.

El sem tudom képzelni hogy mitől,ugyanis rendesen tisztálkodom,sőt néha tulzásba is viszem.:(

 

Hát majd meglátjuk.2 hét múlva kell vissza menni kontrollra.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14309

De vicces valaki...

Jó a torma, lehet kapni piacokon, most van a szezonja. Hogy a sömire jó-e, azt majd megtudod. Én nem tudok belőle komolyabb mennyiséget megenni.

Előzmény: drexe (14308)
drexe Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14308

Kenjél rá inkább mustárt, abból is a "DIJONI"-t..a mustár fokozza a fényérzékenységet..ha nem használna, vírslivel meg lehet enni..

Előzmény: byo (14307)
byo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 14307

Azon gondolkodtam, a torma megérne egy misét, belsőleg.

Az a baj a bolti már túlkezelt, de frissen biztos tud valamit (nem is tudom lehet e ilyenkor kapni), ami biztos, van benne kén.

 

http://www.hazipatika.com/taplalkozas/zoldseg_gyumolcs/cikkek/torma_a_konnyfakaszto_es_orrfacsaro/20080111075421

 

"A legújabb kutatások bebizonyították, hogy a frissen reszelt torma baktérium- és vírusölő hatása félnapon át tart. A torma antibakteriális hatását a benne található glikozidoknak köszönheti, a mustárolaj viszont fokozza a nyálkahártyák vérellátását, a kálium pedig serkenti a veseműködést.
A reszelt tormát vese- és húgyúti fertőzések, valamint bronchitis esetén is ajánlják, és a felső légutak hurutja esetén a torma és méz keveréke kiváló gyógyír lehet.
A népi gyógyászatban a frissen reszelt tormát pakolásként is hatásosan alkalmazzák.
A torma csípős illóolajának belélegzése tisztítja a légutakat, ezért sok helyen a tormát az egészség szimbólumának tartják."

 

http://www.natursziget.com/nyiltter/20110106-megkonnyeztet-de-meg-is-gyogyit

"Gyógyhatásai

A torma számos egészségi problémára gyógyítólag hat. Fertőtlenítő hatású, erősíti az immunrendszert, segítség megfázás, nátha, melléküreggyulladás, köhögés, bronchitis, asztma, mandulagyulladás esetén. Csillapítja a lázat, izzasztó és vizelethajtó hatású. Enyhíti a hólyag- és vesegyulladást. Hatásos húgykő, idegi fájdalmak, reuma, köszvény, izomfájdalmak, étvágytalanság, rossz emésztés, puffadás, székrekedés esetén. Fontos C-vitamin forrás. Megszünteti a fejfájást, és segít a menstruáció idején. Rovarcsípések és fogfájás kezelésére is használható.

A C-vitaminon kívül egyéb vitaminokat, illóolajokat, mustárolajat, ásványi anyagokat, flavont és még sok hasznos anyagot tartalmaz."

eukariota Creative Commons License 2013.02.14 0 0 14306

Lassan már én is elfelejtem, tönkrement a PC-m, az addig megjegyzett fórumoknak vége, majd megpróbálomm előkotorni az emlékezetemből és ott folytatni a beszélgetést..jó éjszakát..

Előzmény: babboo (14304)
eukariota Creative Commons License 2013.02.14 0 0 14305

Es ist natürlich..

Előzmény: babboo (14304)
babboo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 14304

Nem tehetem fe, mert ezért lettem kitiltva.

 

Előzmény: eukariota (14303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!