Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 -1 0 81367

Pontosan milyen a betáp rendszer, pontosan milyen a lámpád, mikori, de nem a lámpa giccsbúrája, te ész, hanem az izzó-led benne. stb stb. De inkább csinálj pár fotót, az ezerszer beszédesebb.

Előzmény: Gamgoa (81355)
horex Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81366

Az alap kérdésben tényleg azt irta az olvtárs hogy nem villog a lámpa

Az hogy te mit látsz és milyen villamos jelenségek vannak közben, más dolog

 Mindenféle lámpa és kötések, készülékek melegedési vizsgálatai  voltak a cégnél ahol dolgoztam. onnan veszem ezeket az okosságokat

Más téma, de nagyfeszültségű műanyagszigetelésű készülékeknél mérnek belső kisülést is ami a műanyag zárványosságára utal és roncsolja a készüléket, idő elötti meghibásodáshoz vezethet

Szinte ugyanaz mint egy kötés esetében

 

Fázishasitás módjaiba nem mennék bele, mert csak hallomásbol ismerem

Előzmény: didyman (81331)
horex Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81365

Cserélgettem én is a tipusokat hagyományos izzóknál, nem vettem észre élettartam növekedést

 

Vettem pár hónapja 3 LED égőt, mondta a boltos blokkot rakjam el, mert 2/3?/év garancia

Előzmény: Gamgoa (81356)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81364

Meg lehetne szakítani a csövet a kazán alatt, pl. úgy hogy egy tölcsérbe csepegjen, abból kijövő cső U alakban, hogy ne follyon végig rajta a víz ha túlfolyik, alá meg vödör.

Így ha meg is fagy valahol nem gyűlik fel a kazánban.

Előzmény: papppy (81363)
papppy Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81363

Sziasztok.

 

Meleg van ma, legalábbis melegebb.

 

Azért elvégeztem pár módosítást.

 

A szigetelést megerősítettem

Készült köré egy doboz míg a földbe ér, ebbe is került elég komoly mennyiségben szigetelég, minden oldalról 8-10 cm.

Hordtam földet a ház körüli szakaszra, hogy ezzel is mélyebbre kerüljön a cső ezen szakasza.

A két bekötést ahol ereszcsatorna csatlakozik a csőhöz hézagtömítettem és a felső részét ahol az ereszből lefelé kezd folyni a víz egy hungarocel dugóval elzártam annyira, hogy egy 1x1 cm rés maradt, esetleg éjjeli eső lenne, a víz lejusson.

Az emésztő tetején lévő nyitott csőre került egy zárás, hogy a levegő ne jusson be könnyen, erre került 1 4es furat, bár az emésztőben már szennyvíz nincs, esővíz gyűlik benne.

A kazán felőli bemenetnél is végeztem réstömítéseket a pontos illeszkedés és zárás miatt.

 

 

eddig ennyi, várom a fejleményeket

ötfelezős Creative Commons License 2017.12.06 -1 0 81362

Ki volt az a véglény, aki erre adott egy mínuszt? :D

Nem érdekel a pontozás, csak abból a szempontból, hogy látom, az indexen ez a tehetetlen rosszindulat kifejezése, és hogy felhívom a figyelmet egy rendeletre, annál ez teljesen értelmetlen. :D

Előzmény: ötfelezős (81360)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81361

"amit a fenti okból lecseréltettünk 3*50A-re"

 

Ma már senki sem él azok közül, aki részt vett ebben az akcióban (igazgató, gondnok, stb)? Vagy nincs olyan kapcsolódó emlékük, amiből nagyjából meghatározható lenne az időszak? Olyasmire gondolok, hogy pl "ugyanabban az évben gyulladt ki a fizika szertár" és a tűzoltóság lehet, hogy két perc alatt megmondja az évet.

 

Egyébként egy irattárhoz meglepően gyorsan lehet készíteni egy "digitális tartalomjegyzéket": táblátzatba dátum, dokumentum jellege (szerződés, jegyzőkönyv, akármi) és pár szavas leírása.  Két összeszokott ember 5-10 másodpercenként végezhet egy egyszerű dokumentummal, persze nem mindegyik egyszerű és pihenni is kell, de még így is naponta 1000-2000 doksival végezhetnek.

Előzmény: Csodálkozó_Rendszergazda (81354)
ötfelezős Creative Commons License 2017.12.06 -1 3 81360

2018. január elsejével hatályba lép a Villamos Műszaki Biztonsági Szabályzat, melyet a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet adott ki tegnapelőtt.

Egyik passzusa hatálytalanítja a KLÉSZ-t, de hogy ez a legkevésbé fontos vagy a legfontosabb intézkedés, azt mindenki döntse el maga.

Alaposan elolvasni mindenkinek ajánlott. :)

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81359

"Bár ezek a mostani LED-esek is égtek ki nekem otthon kb fél év használat után."

 

14 wattos EMOS izzóból három darab van a látókörömben, mindhárom tönkrement néhány száz óra üzemelés után a gyárilag ígért 20.000 óra helyett. Egyet visszavitettem a boltba egy kis anyázásra (megérdemli a gyártó), kettőt szétszedtem: mindkettőnél az volt a hiba, hogy a LED-eket tartalmazó és a hőelvezető alumínium lemezek között a hővezető paszta a hőátadó felület 100 százaléka helyett az egyik izzónál csupán kb 50 százalékon volt, a másiknál nem érte el 30 százalékot.  Tettem oda elegendő pasztát és áthidaltam a tönkrement led-et, az egyik izzó dolgozott még kb öt percig aztán újra tönkrement, a másik még működik, túl van a 30 órán.

 

Érdekesség, hogy a belső elektronikán 210V 50Hz-re utaló felirat van (nem elírás, 210V), ha egy ilyen izzót 230 voltosként árusítunk (felirat az izzó külsején), 10 százalékban túlfeszített ledekkel nem nehéz nagy fényerőt produkálni, a tényleges élettartam meg kit érdekel ugyebár, a balek vevő úgysem számol/reklamál, hanem mérgelődik egy kicsit és vásárol egy másik ugyanolyat ;)

 

Előzmény: Gamgoa (81356)
Jahno Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81358

És megmérted már, nem 300 voltot kap?

Előzmény: Gamgoa (81356)
Jahno Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81357

Mondjuk azt, hogy 1 fázis van és 10 éves a hiba, azt irhattad volna az elején. Aztan nézd meg a saját szemeddel is.

Előzmény: Gamgoa (81355)
Gamgoa Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81356

LED-esre én is gondoltam már hogy kicserélem próbára. Bár ezek a mostani LED-esek is égtek ki nekem otthon kb fél év használat után....
De ahogy látom Ti az izzók minőségét gyanítjátok hibának. Lehet próbára viszek általam vásárolt jobb minőségű izzót.

Előzmény: horex (81313)
Gamgoa Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81355

"Vazze, semmi konkrétumot nem írsz. Akkor higgy csak tovább és gyújtsd meg a gyertyát a biblia mellett."

 

Milyen konkrétumokra gondolsz??

Előzmény: Törölt nick (81315)
Csodálkozó_Rendszergazda Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81354

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy melyik évtől melyik évig kellett a nem magánszemély fogyasztóknak valami rendelkezésre állási díj féleséget fizetni a betáp biztosíték nagysága alapján?

 

Azért érdekel, mert iskolánkban régebben 3*100A volt, amit a fenti okból lecseréltettünk 3*50A-re. Most vissza kell bővíteni napelem-telepítés miatt. Ha bizonyítani tudnánk, hogy nekünk már korábban volt 3*100A-ünk, akkor nem kellene hálózatfejlesztést fizetnünk. De a papír alapú irattárban csak dátum alapján tudunk keresni, ehhez jól jönne valami támpont :) Az e.on elvileg tudná, de nem tudja, azt mondták, fizessünk, aztán ha megvan a papír a nagyobbról, akkor visszatérítik. Tervrajzokat néztem, azon csak vezeték-keretszmetszet van, amper nincs.

Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81353

Drága pénzt elköltöttél hatékony kondis kazánra, és most lerontanád a hatásfokot a víz melegítésével (ami amúgysem 0˙C-os).

Ha a fagyasztóba berakod a vizet, az sem fagy meg 2 pillanat alatt, hiába van ott -13˙C

 

Szerintem az első télen inkább figyeld meg, hogy mi történik. Akkor old meg a problémát ha az tényleg kialakul.

Előzmény: papppy (81324)
nixon70 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81352

Ha van a csőnek megfelelő esése nem fog belefagyni.....

Előzmény: papppy (81334)
még1MbR Creative Commons License 2017.12.06 0 0 81351

Klíma egységeknél láttam felszerelve kis pici szivattyút, ami szintén kondenzvíz elvezetésére szolgált... lehet megoldaná neked is a kérdést, elvinné a legközelebbi csatornacsőig házon belül.

Előzmény: papppy (81332)
papppy Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81350

Az eléggé lenn van az emésztőben ami már nem emésztő vagy legalábbis nem funkcionál annak, de a lejutás még így is nehézkes. Ha ebből találok mondjuk úgy nagyon érzékenyt, akkor kettőt lehetne tenni a két eresz bemenethez, a kazánban tudnám zárni a csövet úgy, hogy lezárom a réseket a kondenzvíz leresztő cső körül, ezzel egy állandó nyitott pont lenne az pedig lenn van az emésztőben kb 140-160 cm mélyen. Ez így a megoldásban már egy szebb rész is lehetne.

Már csak át kell nézni őket, hogy mennyire "érzékenyek"

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81347)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81349

Úgy látom a tesó is olvassa a fórumot!   :-))

Előzmény: Jahno (81338)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81348

Hacsak nincs egy golyós csap közben, ami elnyisszanthatja a fűtőszálat. :-)

 

A kérdező kondenzvíz elvezető csövében pedig csorog a kondenzvíz. Ha feltelik elfagyott, amit szeretne meggátolni.Igaz abban nincs csap.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81346)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81347

Légáram-elzáró szelep:

visszacsapó szelep gumilapból,

vagy aszimmetrikus pillangószelep, ami a folyadék súlyától/áramlásától elfordul, majd visszazár.

A cső alsó (kifolyó) végére tennék ilyet először, lehet hogy az egymagában megoldja a troblémát.

 

https://www.google.hu/search?q=szellőző+visszacsapó+szelep&source=lnms&tbm=isch&sa=X

Előzmény: papppy (81344)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.05 -1 0 81346

Elektromos fagyvédelem csőbe:

- biztonsági transzformátor, törpefeszültségű kimenettel, benn a házban, biztonságban, dobozban.

- ellenálláshuzal, belevezetve a fagyvédendő cső BELSEJÉBE (tehát a fűtőszál közvetlenül bele van merítve a védendő folyadékba)

Összekötés jóvastag, 2,5 vagy 4 mm2-es réz vezetékkel,

elektromos kötés WAGO-val (benn a vízben).

Az ellenálláshuzal helyett (pl hosszabb fűtendő szakasz esetén) a fűtőszál lehet egyszerű vasdrót, vagy vékony réz vezeték is.

És most lehet hülyézni :)

szakmókus Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81345

Nem vészgombra gondoltam,hanem például egy pedálra amiről ha lelép megáll a gép.Vagy egy csőváz keretre amit ha megemel vagy lenyom szintén megáll és nem indul újra.

Persze amíg ezek az eszközök a termelékenységet korlátozzák,vagy a kezelő kényelmetlennek találja nem kerülnek beépítésre, vagy áthidalják okosba.

 

Azért túlzásba is esnek a munkavédelmisek! Egy TMK-ban előírták hogy az oszlopos fúrógépet csak akkor lehet nyomógombbal indítani, ha a dolgozó előbb egy lábkapcsolóra rálép. 

Az hogy szerintem nem lenne szükséges az innentől az csak magánvélemény.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81343)
papppy Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81344

szia

 

megfontolandó. 

A csőben sajna 2/3 szakaszon van légáram mert 3 ponton nyitott.

emésztő felől / garázs bekötés / kertisütő bekötés

és most ugye a kazán felől is van rajta egy nyitás. 

Így légáram lehet de majd erre kitalálunk akkor valamit, mert amit írsz, ha csak minden területen kicsit lépek előre, kikapcsolhatja a kábel gondját, a sok kicsiből lehet valami nagy.

 

Köszi holnap utánna nézek mit lehet tenni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81342)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81343

"ami megállítja a gépet úgy hogy egy szorult helyzetbe került kétségbe esett ember is biztosan le tudja állítani a gépet."

 

A forgó kúp mindkét oldalára egy-egy bazinagy vészgomb

+ ellenáramú fék.

+ sikoly-érzékelő

+ 1 orvos

+ 1 pap.

Előzmény: szakmókus (81340)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81342

"A cső a fagyhatár alá megy"

 

Én nem azt mondtam, hogy a cső menjen a fagyhatára ALÁ, hanem azt, hogy a cső menjen a fagyhatár ALATT.

 

"a háztól indul, ott kb 20 cm mélyen megy a cső,"

 

Na ott kell mélyebbre tenni, ahol nincs fagyhatár alatt.

 

"így a hideg itt bele tud hatolni a csőbe gondolom."

 

Ha nincs légáram a csőben, akkor ne gondold :) másfél méter mélyen már majdnem tíz fok a téli minimum hőmérséklet az ország nagy részén.

 

"Viszont a fő gondot az a szakasz okozza, míg a cső a falat áttörve a földbe jut"

 

Tessék olyan faláttörést csinálni, hogy a cső a házat fagyhatár alatti mélységben hagyja el. Ez valószínűleg sokkal olcsóbb, mint egy elektromos fűtés létesítése plusz villanyszámlája a következő ezer évre.  Tudom, hogy arrafelé sok a beton, de ne a szomszéd Piás Pisti csinálja a hatszáz wattos kínai ütvefúróval, hanem olyan valaki, akinek van betonhoz való komoly szerszánja. Lehet, hogy ő többe fog kerülni a Pistinél, de kevesebbe, mint egy elektromos fűtés.

Előzmény: papppy (81334)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81341

Én 2 verziót látok. Vagy a manusz a tehénhasát nyomja bele és szedi ki a beleit, vagy valaki belefejel-elkapja az ingujját stb. De főleg az első verzió, a reális. Középkorban ölni tudtak volna egy ilyen cuccért :)

Előzmény: szakmókus (81340)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81340

Nem kell letakarnod! Amíg nem működik nem zavar a látványa.(remélhetőleg)

A motorvédelem hiánya a legutolsó pont amit hiányolnák.Ha leég a motor emberben nem okoz sérülést.

Viszont ha elkap a gép kabátot,végtagot kellene egy végállás, pedál vagy bármi ami megállítja a gépet úgy hogy egy szorult helyzetbe került kétségbe esett ember is biztosan le tudja állítani a gépet.

 

Amihez kihívtak szerintem,és mások szerint is gyorsan forgott a kúp. Szinte robbantotta a fát!

A "konstruktőr" szerint nem kell lassabban forogni,bírja a motor nem kell nagyobb nyomaték!

Na ilyenkor kár vitázni..........és még hol vagyunk még a nyomógombos indítástól.......

Ha bekövetkezik egy baleset majd vakarhatja a fejét!

 

Előzmény: gepesz (81329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.05 0 0 81339

Jelenleg teljesen biztonságos lehet. De amit eddig ebben a műfajban láttam, az egy retkes horrorfilm-forgatási kelléknek tűnt.

Előzmény: gepesz (81321)
Jahno Creative Commons License 2017.12.05 -1 0 81338

Fotelban ülök a panelban. Favágással szívjon más vidéken :-D

Előzmény: szakmókus (81337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!