Keresés

Részletes keresés

sur5al Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40058

Szerencsés vagy. Barátom cserépkályhás vízpatkót kötötte a pufferbe 5 rétegűvel, az első forrásnál szétjött az egyik toldás a járólap alatt.

 

El kéne fogadni, hogy hőtermelő bekötéshez (főleg ha szilárdtüzelés) nem való a műa. Szerintem.

Előzmény: strangerpapa (40044)
sur5al Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40057

Ezt nem értem. Ha a szivattyú úgyis leáll 48-nál, akkor egyáltalán minek indítottad el 45-nél?

 

Amúgy igaza van Joenak, a tűz melegben ég jobban, tehát jobb neki, ha nem hűtöd le. Ideális az lenne ha előbb lenne egy piszok nagy tűz és UTÁNA a hőcserélő/víztér és nem együtt. A faelgáz kazán/kandalló pont így működik.

Előzmény: nyárimádó (40034)
42tibcsi Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40056

Hogy hogy nyomja amikor kell? Nálad rendszeres a kazán forralás? (ill.96°C)

Ez biztonsági szelep nem ezzel kell temperálni a kazánt!

Az meg természetes, hogy a csatornába v. emésztőbe kell vezetned az elfolyót.

A szelep alján van egy piros gomb probáld azt benyomni rugó ellenében, lehet, hogy valami piszok került bele, lehet, hogy így kitudod mosni. Nálam 4 éve működik gond nélkül.

A másik ez az amikor egy rendszert a 90° körüli üzem állapotra hozunk a 80 helyet, innen már csak egy hajszálra van a szelep nyitása. Szerintem kockázatos és folyamatos odafigyelést igényel. Az a + 10°C megéri ezt?

Előzmény: visine1 (40045)
nyárimádó Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40055

A radiátorok melegek ( mind)?

A kémény és a kazán tiszta?

A huzat rendben?

A fa száraz? 

A kazán alsó ajtaja ha nyitva van ég a tűz, mint állat? 

A leírásodból nem tetszik hogy több órát ég a fa, lehet elveszed a levegőt ( elzárod)?

Szerintem...

Előzmény: KEEP (40051)
szukibazso Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40054

Arra jutottam,hogy csak meg kéne csinálnom ezt a füstgáz vezérlést!Nagyon magas és vékony a kéményem,nem tudok a nagy huzattal mit kezdeni,ez még mindig olcsóbb mint az új kémény ráadásul csak bélelt jöhetne szóba mert a mostani a ház közepén megy végig!Rexit láttam a vaterán elég jó áron,de 42tibcsi említette,hogy neked sestos van és az pontosabb is!Kérdésem,hogy ezeket ebay-n lehet beszerezni,ja és a belimót!?Esetleg pontos típust mondanál a sestosról,és a belimóról,akkor könnyebben tudnék keresgetni,számolgatni,hogy mennyi az annyi!Mondjuk az ebay nekem nem ismerős még nem rendeltem onnan semmit,de majd kérek ismerősöktől segítséget!Már néztem a hozzászólásaidat,de annyi kütyü van ott hogy fogalmam sincs mi-mi!Köszi!

Előzmény: Blue_Sky_007 (40039)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40053

Főleg, hogy az ötrétegűnél, az idomoknál marhára leszűkül a keresztmetszet !!

Arra is érdemes figyelni..

Előzmény: nagykunsági (40052)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40052

Az ESBE szelep nem éppen így működik. A kazánban tart 60 fok visszatérőt. Tehát amíg a radiátor, vagy puffer felől 60 foknál hidegebb víz jön, addig az előremenő vízből bekever a visszatérőbe annyit, hogy az 60 fok, vagy felette legyen.

 

Amit te írtál, hogy a 60 fok felettit bekeveri a visszatérőbe és csak a 60 fok alatti megy el, az az időzített bomba.

 

60 fok alatti az elmenő és 60 fok feletti a visszatérő?? Hűt akkor a kazán?? Most gondolj bele. 65 fok jön a visszatérőn, a kazán még melegít is rajta, akkor hogy lesz az elmenő 60 fok alatti?

 

Miért ragaszkodsz a műanyag csőhöz?? Ha drága a réz, csináld meg vasból. Az is elmegy 30 évig.

Előzmény: norbinator (40049)
KEEP Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40051

Sziasztok!

Új vagyok a témában, eddig gázfűtésen éltem, még nem nagyon értek a témához. Most örököltünk egy kis házat, ezzel kapcsolatban lenne fűtési kérdésem.

Két szoba, egy nagyobb, két közepes és három pici radiátor, pincében vegyestüzelésű lemezkazán, gravitációs fűtés, nincs se szivattyú, se puffer. Csak estére gyújtunk be, a cél a viszonylag gyors felmelegedés lenne, és hogy reggelre se nagyon hűljön ki.

Indulásként feltöltöttem a tartályt vízzel, légtelenítettem az összes radiátort.

A kazánban fával fűtök (akác és tölgy vegyesen). A begyújtás már megy gyorsan, az induláskor kb 10 fokos előremenő ág gyorsan melegszik olyan harmincpár fokig, aztán szépen belassul és 35-40 fok körül megáll. A kazánban ég a tűz, ha megrakom, akkor szépen le is ég az egész pár óra alatt, de a hőmérséklet nem nagyon megy mondjuk 45 fok fölé.

Mi lehet még rossz a rendszerben?

Minden egyéb úgy van, ahogyan évekig használták, illetve költeni se nagyon akarnék rá, valószínűleg ebben a szezonban leszünk csak itt.

előre köszönöm a jótanácsokat

norbinator Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40050

szia, köszi.

Igen valóban kevertem az elfolyót.

Tudsz esetleg ajánlani olyan netes boltot, ahol meg lehet nézni ezeket a vékony horganyzott csöveket és idomokat? Nem igazán sikerült megtalálnom így. Valamint ehhez gondolom valami speckó prés szerszám kell, mint az 5 rétegű csövekhez. Gondolom az is horror árú dolog, de azért megnézném, hogy működik, meg mennyire jönne ki.

Előzmény: t.zsolti (40040)
norbinator Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40049

Köszi. Amúgy azt olvastam, hogy a PE-X típusú csövek (ezek valamivel dárgábbak, mint PE-RT típusúak) bírják a 110 fokot is, bár ezt nem folyamatos üzemben. Szóval arra gondoltam vennék valami jó minőségű PE-X-es csövet.

Esetleg a kazánházban alkalmaznék horganyzott vagy rézcsövet.

Hallottam olyan megoldást is, hogy egy ESBE-t raktak be a kazán után, ami 60 fok felett a vizet átnyomta a kazán felé a visszajövő ágba. (elvileg ezt forrázásvédelemre szokták használni melegvizes rendszereknél, de azt mondta egy figura, hogy neki így működik a fűtés műanyag rendszerrel. Ennek persze az a hátulütője, hogy 60 fok max a kimenő víz hőmérséklet a radiátorok felé)

Nekem azért gyanús volt, hogy a mostani rézcső árak mellett, és hogy sokan állnak át vegyestüzelésre, ennyire ne lenne módja a műanayg cső használatának ilyen rendszeren. Az, hogy felforr a kazánban a víz egy speciális eset, nem a normál működés. Ennyi erővel zárt rendszerben se lehetne vegyes kazán, mert ott is felforrhat a víz. Persze arra vannak megoldások leírva sok helyen, de érdekes hogy műanyag csövek alkalmazására nem nagyon találni leírást, hogy mivel lehetne megoldani, hogy a kimenő forró víz ne érje el a műanyag csöveket.

 

Előzmény: strangerpapa (40044)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40048

Ismersz má....NEM !  :-))))

Előzmény: kingoftailor (40042)
gmkiev Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40047

Az elfolyó víznek elvezetést kell kiépíteni.

Ha nincs? Így jártál és jársz!

Mellesleg mi a bánatért nyitogat a szelep????

Előzmény: visine1 (40045)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40046

Hogyan?

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (40039)
visine1 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40045

Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire van meg elégedve a Honeywell TS-131-el,de nekem annyira nem vált be.Természetesen teszi a dolgát és nyomja is a lemez kazánomba a hideg vizet amikor kell,ezzel nincs is gond.Viszont ennek köszönhetően már 2 x engedtem tele a pincét jó pár m3 víz segítségével(pár perc leforgása alatt),valamint most lesz egy éves a szelep,de már átereszti ok nélkül is a vizet(egy éjszaka 10l,így inkább kizárom és ha valahová el kell szaladnom akkor kapcsolom be megint).Most valamilyen más biztonsági megoldáson gondolkodom.

strangerpapa Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40044

Szia

 

Nyugodtan bekotheted, nekem mar  8 eve  uzemel,  semmi baja.  Sott  elso 2 evben  allandoan felforraltam a vizet "kemences futes"  hetente 1 x-2 x nagyon nehez volt szabalyozni.  Olyanyira hogy az eloremenonel  az elso csatlakozasnal raeget a szigeteles, azt is birta.  Holnap csinalok kepet ha erdekel ugyan az a cso van most is , most vegyes kazannal futok, sosem kell 75-80 fokos eloremeno mert akkor meg lehet bolondulni a melegtol. 

 

Ha annyira felsz az eloremenobe tegyel 3-4 meter rezcsovet utanna mehet a 5 retegu.   

 

Udv Andras

 

Előzmény: norbinator (40025)
kingoftailor Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40043

Az ESBE VTC511 NA25/50-nél az 50 fokos nyitási hőmérséklet azt jelenti, hogy 50 fok alatti vízhőfok esetén visszakeveri a vizet a kazánba

és a radiátorok felé minimum 50 fokos víz mehet csak ki?

kingoftailor Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40042

"Me ott a legolcsóbb

ÉS nagykunsági onnan kap százalékot.. :-)))"

 

 

Nem bírtad kihagyni, mi? :-))

Előzmény: joevagyok68 (40029)
42tibcsi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40041

 

Igen. A fekvőnél viszont a kétkezes indítás miatt csinálták. Ez így egyszerűbb volt.

 

 

Előzmény: nagykunsági (40024)
t.zsolti Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40040

ne haragudj de kevered a dolgokat,

- "termikus elfolyószelep" álltalában hőcserélőn keresztűl hűti a kazánt   http://www.ulrichkazan.hu/hu/termikus-elfolyoszelep  , vannak ritkább alkalmazások amikor ezt a szelepet "megduplázzák" az egyiken bemegy a hidegvíz a másikon kijön a forróvíz. láttam már olyat amit a kazánba kell betekerni .

 - sajna de vegyeshez senki nem fogja ajánlani a műanyagot ( 5 rétegűt ) a HENCO 95 fok 10 bar, van többféle utánzat ami lehet , hogy ráírva tudja de nem lennék biztos benne , főleg az olcsósítás miatt egy két munkafázist kihagynak a cső készítéskor az olcsóbbaknál és ha sikerűl bevásárolnod belőle 2-3 év és szétmálik, még meleg sem kell hozzá.

-inkább van a vékonyfalú horganyzott préselős azzal csináld.

Előzmény: norbinator (40025)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40039

Vettél volna 2 kazánt olcsóbb lett volna és persze hatékonyabb.

Előzmény: nagykunsági (40038)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40038

Pedig én kíváncsi lennék rá.

 

Nem szeretném ha kiderülne, felesleges volt a beruházás, pufferra, kazánvédőre.

Előzmény: nemkezd (40037)
nemkezd Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40037

Fáradt vagyok.

A mai fizika óra hőtanból elmarad!

Előzmény: nyárimádó (40034)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40036

"pedig a fa mennyisége ugyanannyi"

Esetleg az, hogy a magasabb előremenő miatt magasabb a "tűztér" hőmérséklete , ezáltal az égés minősége is...ezáltal a hatásfok is...pedig a fa ugyan annyi...

esetleg...

Előzmény: nyárimádó (40034)
style Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40035
tipus ár?
Helyileg merre van?
Előzmény: donnaklára (40028)
nyárimádó Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40034

Sziasztok !

Valaki árulja már el nekem, hogy miért jobb felmelegíteni a vizet 60-65'C-ra és beküldeni a lakásba, minthogy egy állandó 45'C víz keringjen állandóan?  ( A korom és kátrányon kívüli dolgokra gondoltam). Megmondom őszintén, hogy sokkal melegebb van, pedig a fa mennyisége ugyanannyi.

Történt ugyanis, hogy mostanában megtanultam a pillangót kezelni, és a vizet nem 45'C-on elindítani a szivattyúval, hanem 60-65'C körül. A szivattyú leáll kb 48'C-nél, utána már nem is nagyon kell pakolni a kazánba ( jelenleg ebben az időjárásban). Az álló szivattyúlapát mellett a 48'C-os víz szépen bejön még a lakásba.

Nagyobb hőt adna le hirtelen a radiátor? A két eset között mi a különbség, mivel a bevitt energia ugyanannyi???

Előre is köszönöm a válaszokat, holnap elolvasom.

Üdv

 

TIGweldING Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40033

Bocs.

S6-nál folyamatosan üzemel, de abból (bármely 10 percben) 40%-ot terhelés alatt.

Előzmény: TIGweldING (40032)
TIGweldING Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40032

Joe!

 

Először egy angol nyelvű link, mert itt táblázatosan átlátható a szisztéma: http://www.engineeringtoolbox.com/iec-duty-cucles-d_739.html

 

Utána egy magyar nyelvű az értelmezés kedvéért: http://www.fataj.hu/2010/06/211/201006211_VillanymotorokTeljesitmenyek.php

 

Ez volt a google keresés: https://www.google.hu/search?q=iec+motor+s6&num=100&hl=hu&client=firefox-a&hs=fqW&rls=org.mozilla:hu:official&prmd=imvns&source=lnt&tbs=ctr:countryHU&cr=countryHU&sa=X&ei=EXKqUN_2Js7csgbSkoCwBw&ved=0CBoQpwUoAg&biw=1366&bih=609

 

 

A százalékos érték (itt 40, de leh más is) azt jelenti, hogy az üzemidő BÁRMELY 10 percében vizsgálva a motor LEGFELJEBB 40%-ot üzemel, és 60%-ot áll.

Előzmény: joevagyok68 (40017)
gyiapaci Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40031

Szia!

 

Milyen a pontos típus és mennyiért gondolnád?

 

Előzmény: donnaklára (40028)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40030

De van. Vascső, rézcső.

 

 

Előzmény: norbinator (40025)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 40029

Lehet...csak ha nem veszed meg hozzá a motort is, akkor nem lesz állandó hőfokú vized a főtőkörbe.

Hanem amilyet éppen ki tud keverni a puffer felsőben lévő vízhőmérséklet függvényében...

Inkább ESBE VTA sorozat...

Jaaaa és mindeféleképpen a webgáztól vegyed...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122413881&t=9173884

Me ott a legolcsóbb

ÉS nagykunsági onnan kap százalékot.. :-)))

Előzmény: oldember (40027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!