Keresés

Részletes keresés

Mapletree Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14601
Szia,
szerintem vacak a földje, és jelenleg rohadtnak a gyökerei, ami így is fog folytatódni, ha át nem ülteted.
Javaslom, hogy ültesd át óvatosan (azaz, a gyökereket ne bántsd, de próbáld a régi földet eltávolítani , mert ez az egyik legfőbb okozója.). Ha kint szabadban ülteted át, szélmentes időben, és alkonyat előtt tedd meg, ne a tűző napon.
A gyökereket ne hagyd szabadon, állítsd vízbe, vagy tekerd be nedves rongyba addig, míg a másik nagyobb edényt előkészíted(célszerű egyébként jól előkészülni, hogy maga az átültetés ne húzódjon sokáig.)
A földdel kapcsolatban: vegyél kimondott bonsai földet(nem túl drága), az nem rossz összetételű, saját keveréket nem ajánlok kezdőként keverni, de mindegyik lényege az, hogy ne legyen benne pangó víz, de legyen vízmegtartó képessége. Amiben most van, az tőzegnek látszik, ezzel nagyon nehéz jól bánni, általában túl locsolja az ember, és gyökérrothadás lép fel.
Üdv
Attila
Előzmény: bexinho (14600)
bexinho Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14600
Rendben, bár ez a barnulás csak a napokban kezdődött, a spriccelést meg (már picivel 3 hétnél több) jó ideje csináltam (nagyon nagyon minimális, pár cseppnyi 1 -1,5 liter forralt vízhez). Csináltam gyors pár fényképet. Megjegyzem, ezt a fát picivel bozontosabban kaptam, így metszettem a sűrűségéből, de még így is sűrű lehet (írták nekem).
Az első képeken az említett fa látható, illetve a leveli, a második képen pedig a február közepén vett (OBI-ban lett véve, elég ritka volt levélsűrűségben), szintén kínai szil. Az annyira ágas-bogas volt, hogy igazából egybefüggő ágkoronája volt. Alig lehetett hozzáférni. Sajnos ez már 1 hónapja így néz ki, de metszésnél látható volt az ágak belsejében, hogy zöldek, nincsenek elszáradva (ergo, elméletileg még él a fa). Próbáltam már a zacskós-párásítás technikát (pár napig), de az sem vezetett semmihez. Egyszer, hirtelenjében rengeteg új hajtás lett rajta, de amint szépen kihajtottak a levelek, le is potyogtam. Most sajnos így néz ki.
Szóval a képek:

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59759.JPG

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59758.JPG

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59760.JPG

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59755.JPG

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59756.JPG

http://noob.hu/2010/06/07/SUC59761.JPG
Előzmény: AzHofi (14599)
AzHofi Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14599
De a gyökértápot szerintem sürgősen vond meg a levéltől. A levélre direkt levéltrágyát öntsél. Javaslom, olvasd el a használati utasítását a tápnak mielőtt öntözöd spricceled szerte a világba.
Előzmény: bexinho (14598)
bexinho Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14598
Sajnos a tápoldat doboza nincs itt (barátnőmnél van a bonsai-a miatt), de még én vettem pár hónapja az OBI-ban (kifejezetten bonsai fákhoz). 1 liter forralt vízbe szoktam önteni pár ml tápoldatot, és ezt csak akkor ismétlem meg, ha teljesen elfogy az az 1 liter, ami a spriccelőben van. Amúgy a spriccelővel szoktam a földjét is meglocsolni (persze azt jóval több ideig, amíg láthatóan jó nedves nem lesz).
Előzmény: AzHofi (14597)
AzHofi Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14597
Milyen tápoldatot spriccelsz a levélre? Nem lehet, hogy az öntözővízbe kéne tenni inkább, és a földjére önteni? Készíts egy-két dagerotípiát a növényről, meg a tápoldatról is, mármint a dobozáról.
Előzmény: bexinho (14596)
bexinho Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14596
Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Körülbelül 2-3 hete van meg a bonsai-om. Rengeteg levéllel kaptam meg. De mára nagyon sokat lehullajtott (nem látványos). Amíg a szobában volt ablak mellett (de nm sütött rá a nap), locsoltam spriccelve reggel és este, alatta egy nagy tálcán kövekkel (tele vízzel) párologtattam, elkezdtek sárgulni a levelek, majd ledobta őket.
Most, pár napja (2-3) kitettem a kertbe a fűre, ahova nem süt a nap, csak délután, amikor már gyengén, és azt vettem észre mára kelve (hogy nem csak pár levél), hogy rengeteg tegnap még ép levél elkezdett barnulni, száradni (levél szélek--> majd az egész). Nagyon kevés tápoldatot öntöttem a (forralt vizes) spriccelőbe, és azzal szoktam a leveleket többször lespriccelni + a földet annyira, hogy nedves legyen (sosem szárad ki).

Mit tegyek? Csak várni tudok, hogy majd lesz valami, vagy mi? Teljesen tanácstalan vagyok! Nem akarom megvárni, míg lehullajtja az összes levelét, mert akkor... :(

Várom a tanácsokat,
Üdv: Ádám
endru Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14595

A hangyák keresik a tetveket, mert hazacipelenek belőlük, csiklandozzák öket, erre valami édes váladékot bocsátanak ki, amit a hanygyák nyalogatnak. Tehát mondkét elképzelésed igaz.

 

Hogy ki hogyan ejti ki a ginkgo nevét, az magánügy. De én a helyesírását szigorúan veszem. A botanikus aki a fát először leírta, az eredeti kínai nevet, gin kyo  adta. De amikor Linné felvette a rendszerébe, a csúnya írás miatt ginkgo-nak olvasta és nevezte el. Tiszteljük meg azzal, hogy helyesen írjuk. Persze vannak akik az 1x1-et két C-vel írják. A gazlap fórumában ezt a nevet választottam a gyakorlás miatt.

Előzmény: lzleo (14593)
lzleo Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14594

Figyuzzatok! Itt volt ez a nagy vizes időszak, és a növényeim egy része rendesen betetvesedett. Most adtam nekik egy jó kis rovarölős locsolást (Actara 25 WG, 4g/10liter arányban). De feltűnt, hogy sok a hangya is. Szerintetek a "hangyásodás" csak a tetvesedés utáni másodlagos jelenség, vagy lehetséges, hogy egyenesen ők is telepítették, hordták szét a kártevőket? 

lzleo Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14593

"A Ginkgo-t Gingko-nak írjuk, mert kimondva az elharapott betű a második g. " - Szerintem meg a Ginkgo a helyes, de tapasztalatom szerint írják ezt össze-vissza.

A google a Ginkgo biloba-ra 2,1millió, míg a Gingko biloba-ra csak 300ezer találatot jelez, szóval én maradok a többségi véleménynél. Egyébként a könyveimben is csak Ginkgo-ként találtam.

Előzmény: Szuky (14524)
dedici Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14592
Szia!

Gyanítottam,hogy ciprus féle.Van talán 2 ilyen növény a városba de senki se tudta megmondani konkrétan a nevét.Köszönöm szépen!
Előzmény: jano bonsai (14591)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14591
Szia, ez egy mocsárciprus / Taxodium distichum / .
Előzmény: dedici (14589)
endru Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14590

Minél több helye van, annál jobban fejlődik. Ha egy edénybe többet ültetsz, gondod lehet majd a szétültetésnél. Ne takarékoskodj a hellyel

Áprílisban ledugott szilnek még nem biztos, hgy elég erősek a gyökerei. Ha van metszőollód, akkor nem gond ha egy kicsit nagyobbra nő, ha nincs ollód akkor vegyél.

Előzmény: rocky_ (14588)
dedici Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14589

Nagyon szépek a fák!Szeretném megkérdezni,hogy ez milyen növény?
Előzmény: jano bonsai (14582)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14588
Köszönöm a választ !

sajna ki kellett venni (volt vagy 10 magról nőtt fácska) mert a fa alatti területtel más terveink vannak, de akkor nagy valamibe ültetjük őket -gondolom akkor 1-2 év kell neki míg gyökeresedik rendesen (aztán mehet ki a kivánt helyre)... mondjuk egy 25 literes edénybe úgy kell elképzelnem hogy 1 darab, vagy abba lehet akár 8-10is ?
Bonsainak valót meg akkor kisebb tálba teszem

Még április környékén az oldaladon írt módon dugványoztam, kinai szilt, most már lassan a 1.5literes üveg tetejéig ér, simán bonsai fa magasságú, azzal mi lenne a teendő, mert ha jól rémlik 1 évig van írva hogy ott kéne tartsam, de addig nem nővi túl a bonsai méretet már ?

bocs a sok kérdésért, és mégegyszer köszi a választ
Előzmény: endru (14587)
endru Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14587

Hagyd a helyén még öt......tíz évig, nem kell semmi cicó. Csak ne gazolja ki valaki.

De átültetéshez várd meg az áprílist. Kis edénybe semmiképpen ne tedd, csak komoly óriási edénybe (min 25 literesbe). Ha nincs helye a gyökérnek, akkor nem fog nőni a fa.

Bonszájnak egy nagy vájdlinba tedd, kezdheted metszeni ha elég magas lett, drótozhatod. Bonszáj tálba akkor tedd, ha a törzs átmérője 4....5 cm.

Előzmény: rocky_ (14584)
de-guky Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14586
A Millenáris Parkban bonsai kiállítás van ezen a hétvégén.
de-guky Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14585
Nekem is van ilyen csemetém kettő. Azt látom, hogy az első 2-3 év alatt alig nőnek valamit. Valószínűleg később lódulnak csak meg.
Előzmény: rocky_ (14584)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14584
Hali,

lenne egy kérdésem...
tiszafát szeretnénk tovább szaporítani, a fa alatt van már pár kikelt kisfa, kb 5-10 cm között mozognak... ezeket hogy érdemes tovább ültetni ? először kis edénybe 1 évig aztán mehet tavasszal földbe ? (vagy érdemes ezt is "inkubátorba" tenni jövő tavaszig? )

Illetve egyet szeretnék bonsainak is meghagyni, ezt hogy érdemes ("inkubátor" ennek is vagy csak simán bele, bonsai tálba?)

előre is köszi,
rubíí Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14583
Gyönyörű fák!!!!! azta mindenit! Elfogadnék egyet - kettőt azt hiszem!:)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14582
BONSAI KIÁLLÍTÁS BAJÁN!!

2010. 06. 05. SZOMBAT


HELYE: RÁKÓCZI ISKOLA , BAJA, SZENT ANTAL UTCA 60.

KIÁLLÍTÓ: SZIMON CSABA

TAVALYI KIÁLLÍTÁSON KÉSZÜLT KÉPEKET ITT MEGNÉZHETED: LINK
rubíí Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14581
Igen, kínai szilem van. Ma kivettem a zacsiból és levágtam a penészes ágait. Nekünk nincs kertünk, hogy ki tudjam tenni, remélem lakásban is megmarad :)
Előzmény: endru (14580)
endru Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14580

Bocsi, de olyan régen irogatunk, elfelejtettem milyen fád van, és lusta vagyok visszaolvasni. Úgy csal a sejtelmem, hogy kínai sziled van?

Ez a fa tavasztól őszig kertben, félárnyékban szépen megmarad, a páratartalmat körülötte elhelyezett nedves mulcs biztosítani tudja.

Előzmény: rubíí (14578)
libapék Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14579
bezony. a dongaelmélet. (nekünk még így tanították)
(az eredeti cikkben nem volt szó róla sajnos.)
Előzmény: de-guky (14577)
rubíí Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14578
De akkor szerintetek meg fogom tudni tartani a fámat, ha kiveszem majd a zacskóból? Egyenlőre nagyon jó neki ott bent, kb. mikor vegyem ki?? és olyan helyre tegyem majd ahol nincs huzat, nem nagyon jár a levegő? Pár nap múlva teszek fel róla képet, hogy ha jobban látszik már rajta a sok hajtás, mert kíváncsi vagyok a további tanácsaitokra, amit előre is köszönök szépen az eddigiekkel együtt!
de-guky Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14577
 Kösz, de ne feledkezzünk meg arről a törvényről, hogy a növények az összes rendelkezésre álló tápanyagból csak a legkisebb rendelkezésre álló arányában építik be a szervezetükbe a többi  tápanyagot.
Előzmény: libapék (14575)
rubíí Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14576
Köszönöm a tanácsodat Endru! Eltettem a lámpa közeléből:)
Előzmény: endru (14574)
libapék Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14575
Tettem fel egy újabb fordítást
növényélettan témában:
Tápanyagok.
endru Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14574

rubii

 A fák (minden növény) hő és fényigénye összefügg.

Ha meleg helyen van, akkor sok fény kell neki, Ha sötét helyen van, akkor csőkkenteni kell a hőmérsékletet. Egy közönséges lámpa túl sok meleget ad, és kevés fényt. Ennek eredményeként az új hajtások hosszúak, vékonyak, világosak lesznek. Ezekből a vízhajtásokból nem  lehet ágakat kinevelni, többnyire le kell vágni, gyengítik a fát. Erre ügyelj.

Előzmény: rubíí (14573)
rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14573
Örülök, hogy itt ilyen kedves mindenki! :) Egyenlőre marad úgy, ahogy van aztán majd meglátom hol is tudnám elhelyezni úgy, hogy ne legyen ott rossz neki. Most egyébként nagyon közel van hozzá a kislámpa, ami megvilágítja, így ott melegen van. És hihetetlen, de akárhányszor ránézek, több rügyet látok rajta, rohamosan hozza a kis zöld hajtásokat:)) Remélem sokáig meg tudom tartani ezt a fát:S
Na jó éjt mindenkinek , majd holnap!
Előzmény: de-guky (14570)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14572
csak lemaradat....
az említett link
Előzmény: rocky_ (14571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!