Keresés

Részletes keresés

ouzo Creative Commons License 2008.02.07 0 0 384
OFF:
Mondjuk ezért akadok ki, amikor a túlfinomított keményítőből, cukorból és tejfehérjéből álló valamikre (kinder, danone), képesek azt mondani naponta 200-szor tízmillió embernek, hogy egészséges, mert tejből van. Akkor a heroin is egészséges, mert friss zöldségből van.
Előzmény: zabfaló (381)
ouzo Creative Commons License 2008.02.07 0 0 383
"ez az alternatív fórumban tárgyalandó, nem itt."
Amíg nincs megcáfolva, addig nem lehet kijelenteni, hogy mongol népek vagyunk. (Vagy türk - amúgy sem, mert a genetika nem ezt mutatja.)

"ez így ebben a formában nem igaz, attól függ mikor. az első türk birodalom létrejötte előtt pl. nem türk hanem iráni népek éltek közép ázsiában...."
Igaz.
Annyi kiegészítéssel, hogy irániak is.
Előzmény: Joranne_Sutt (382)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.07 0 0 382
"Turánban inkább a türk eredetű népek laktak."

ez így ebben a formában nem igaz, attól függ mikor. az első türk birodalom létrejötte előtt pl. nem türk hanem iráni népek éltek közép ázsiában. ha a mai népeket nézzük, akkor a kirgizek, a kazahok, az üzbégek és a türkmének türkök, a tadzsikok viszont irániak.

"én a magyar nép származásáról a Padányi féle szabír eredetet tartom a leglogikusabbnak."

ez az alternatív fórumban tárgyalandó, nem itt.
Előzmény: ouzo (379)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.07 0 0 381
Azaz, a túlélés szempontjából csak az lényeges ami nem okoz tünetet. Ha állandóan kellemetlenkedik, csökken az esély a túlélésre, legyengült szervezet kap egy másik -harmadik támadást oszt kampec. Vannak más ilyesféle bajok, mint pl. egy a coeliakia...
Előzmény: ouzo (380)
ouzo Creative Commons License 2008.02.07 0 0 380
Nem, kevés ember az, aki meg tudja emészteni. Az europidok sem tudják. Az más kérdés, hogyha nem állítják le a tejről, akkor nem lesznek tüneteid. Pont ugyanaz, mint a cigi: én sem köhögök még a szivarfüsttől sem, aki meg nem dohányzott, annak a szeme is kiesik a nagy krahácsolástól... A tej ugyanez. A lányom már két éves korában választhatott a tej meg a tea közt, és mostmár megissza ugyan a tejet nagy ritkán, de nem kívánja. Én is teás voltam, pedig szeretem a tej ízét, de minden bajom lesz tőle.

Egyébként nem a laktózemésztő enzim áll le kétéves korban, hanem a tejfehérje emésztő; csak bizonyos mértékig vagy képes lebontani, a maradék kiválasztódni nem tud, hanem lerakódik.

A valódi tejérzékenység egybéként tényleg a laktózintoleranciát jelenti.
Előzmény: zabfaló (368)
ouzo Creative Commons License 2008.02.07 0 0 379
Turánban inkább a türk eredetű népek laktak. Ha jól tudom, inkább pamír-altáji eredetű népeket takar.
Kétségtelenül volt mongol is.
Kétségtelenül volt magyar is, én a magyar nép származásáról a Padányi féle szabír eredetet tartom a leglogikusabbnak.
Sőt voltak ott árja népek is.

A lovasnomád népeknél korán felismerték a belterjesség miatti degeneráció következményeit, és törekedtek a vérfrissítésre, azaz nem voltak tiszták.

"Aha és akkor azt mivel magyarázod, hogy a perzsa tovább élt-él az ógörög/római/mai európai kultúrában, míg a lovasnomád igencsak visszaszorult?"

Hmm, a görög és itáliai hegyek között miféle létjogosultsága volt a lovasnomád életnek?
Egyébként a perzsák tökszegény lovasnomádok voltak, érdemes elolvasni, miket mondtak annak idején a gazdag lűd (ex-lovasnomád) királynak, amikor meg akarta támadni Kűroszékat.
Az általad egyébként perzsának vélt kultúra leginkább a babilóniai kultúra maradványa, jó erős indiai beütéssel. A babilóniai kultúra pedig igen erősen tovább élt a rómaiaknál is, sőt a római katolikus egyháznak köszönhetően most is.

"Ám mindig egy tendencia dominál és hat, mely megszabja az adott közösség fejlődésének irányát."
Igaz. Nehéz ezt a mindenkori tendenciát felismerni. Aki felismeri, nyert.

Üdv:
ouzo
Előzmény: Törölt nick (375)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.07 0 0 378
Nem is tudom, milyen csatába mehettek volna vasból készült fegyverek nélkül?Párnacsatába? Ha 10 ezer harcost veszünk, fejenként 1-2 kiló vas volt velük minimum, (1 kard, 1 kés,lándzsa, pár vashegyű nyíl, zabla,) azaz már 10-20 tonna. Komoly öntészet ám ennyit megcsinálni, majd feldolgozni.
Előzmény: Motun (377)
Motun Creative Commons License 2008.02.07 0 0 377

A 371-es hsz-ben kitértem a 369-ben leirtakra.

Graves regényéből idézett részlettel érzékeltettem és csupán utaltam rá hogy írók (még szakírók is) ugy állítanak és mondanak valamit hogy a forrásanyagnak csak egy szeletét tekintik hitelesnek.

Van és létezik publikácio mely megkérdőjelezi a hunok, fémmegmunkálását, vallását

étkezési szokásaikat stb... ugy hogy ismerünk ezek cáfolatára szolgáló leleteket.

Nyílhegyek, főzőüst stb.. sőt találtak a kőmintát is amit valszeg az üst megformálá-

sára használtak....

Előzmény: Törölt nick (376)
jamaica2 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 374
Ha belső Ázsia nomádokként érkeztek akkor a juhhúst gyakrabban ettek mint lovat, hasonlóan a mai mongolokhoz. Graves csak egy író, amit ír az meg túró erről.
Előzmény: Motun (369)
jamaica2 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 373
Pontosan, hiszen a hun üstök majdnem, hogy etnikum jelzők.
Előzmény: Motun (371)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.06 0 0 372
Az lehet, hogy az örag Gravest úgy olvassák, mint a Bibliát. De lófütyi a markukba, ha el is hisznek neki minden szót, amit leírt!
Előzmény: Motun (371)
Motun Creative Commons License 2008.02.06 0 0 371

Ezeket csak azért tartottam érdemesnek a beírásra, mert írók sajnálatos módon nem tudnak más forrásanyagot hitelesnek elfogadni mint pl. Jordanes írásait.

 

Most olvastam hogy nyugati azt állítják hogy a hunok nem ismerték a fémmegmunká-

lást. Én tudon hogy ez nem igaz. De például egy észak-valesi tanyasi iskolás kétkedve fogadja ezt a tanítást, Kötve hiszem.

Akkor lepődne meg igazán ha meglőnék egy hun nyilheggyel és megkínálnák ebédre egy hun üstben főtt kajával. 

Előzmény: zabfaló (370)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.06 0 0 370

Szokásos nyugati zöld-képzetek. A kelták kékre festették magukat és fejvadászok voltak kb. a hunok idején, az olaszok, belgák, franciák máig eszik a lóhúst, a germánok meg embert is áldoztak. A buszkasi ismert játék egész Közép-Ázsiában, nincs vele semmi baj, ahogy a színlelt lányszöktetéssel.

 

Előzmény: Motun (369)
Motun Creative Commons License 2008.02.06 0 0 369

Robert Graves ezeket írja a hunokról " Vitéz Belizár" címü müvében...

 

Többféle hunt ismerünk, fehér hun, masszageta, heruliánus, bulgáriai hun. A heruliá-nusok felvették a kereszténységet.

A hunok búzaszínüek, ferde mélyen ülő szemük mindig vörös a portól és széltől.

Orruk kicsi, nem feltönő, arcra kövérek, sima fekete hajukat elől levágják, a fülüknél befonva viselik hátul pedig hosszan lelógatják.  Lábuk kicsi befelé hajló karjuk igen erős. 

Lovaik húsz méföldet tudnak megállás nélkül egy iramban vágtatni.

A földet nem művelik, gabonájukat vagy csere vagy sarcként kapják. Fő frissitőjük a kancatej, amit kumisznak hívnak, ezt frissen vagy írónak savanyítva isznak, vagy pedig megerjesztik és akkor a részegítő ital neve "kvasz".

A tiszta víztől írtóznak.Vaddal és lóhussal táplálkoznak, mert a szarvasmarha és a sertés elpusztul a sztyeppei szélben. A húst só nélkül szárítják a napon.

A civilizált emberek szemében undorítóak mert lóhúst esznek.

Sportjuk a lóhátról való birkózás. Veszekedő természetüek, de ha két ember összeakaszkodik nincs harmadik aki közbeavatkozna.

A gyilkosságot halállal büntetik ...ugyanigy a fajtalankodást, házasságtörést, tábortüzbe való vizelést.

Igen mocskosak, nem mosakodnak,arcukat lótrágyával kenik.

A kék eget imádják, mágusaik vannak és félnek a villámlástól és menydörgéstől.

Házasságot csak szinlelt  lányrablás utján kötnek.

Fegyverik az íj, lándzsa és a széles pengéjü kard. Csatában a nemesek páncéllal kirakott bőrkabátot viselnek, de csak amellükön, mert a hátul viselt páncél gyávaságnak számít.

Teljesen érthetettlen nyelven beszélnek, ugy csipognak mint a madarak.

zabfaló Creative Commons License 2008.02.06 0 0 368
Lehet, majd jobban megnézem. A tejcukor emésztésére való enzim termelése egyes embereknél valóban leáll, inkább úgy 4 éves koruk körül,(összefügg az ősi elválasztás idejével) utána nem tudják a tejcukrot emészteni. Ettől még holtig élnek, csak elég sok hasmenésük és eféle kellemetlen tünetük lesz. Nyilván, olyan népek ők, ahol a fejősállat tartás és tejgazdaság nem jellemző évezredek óta sem, mert különben kiszelektálódtak volna ezeknek az ősei, akik nem birják a tejcukrot. Főleg a dél-kínai, japán, vietnami, thai lakosság között lehet tejcukor-érzékenyeket találni Ázsiában, a mongol, közép-ázsiai, török között meg kevésbé. Amennyiben a tejben lévő cukrot vmivel elbontják, akkor már veszélytelen az előbbieknek is a fogyasztása.
Előzmény: ouzo (366)
turtur Creative Commons License 2008.02.05 0 0 367
ouzo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 366
Úgy tudtam, a joghurt baktériumos erjesztésű.
Előzmény: zabfaló (357)
ouzo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 365
Bocsánat, igazad van, nemrégiben olvastam, hogy ez egy viszonylag friss afrikai gén.
Előzmény: lyesmith (361)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.05 0 0 364
Na ja, ez a két szó maradt fenn a görög írásokban: medosz (talán mézsör)és kamosz(kumisz?) mint a hunok kedvenc italai...
Előzmény: Motun (363)
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 363

Nos Robert Graves ezt írja "a vitéz Belizár" címü regényében.

 

"A masszagéta hunok állandóan magukkal vittek egy "méhnek" nevezett élesztő-

fajtát, amellyel megerjesztetik a kancatejet, miután egy fakanállal kiverik belő-

le a zsírtartalmat, és ezzel az eljárással egy igen erős italt készítettek, melynek "kvasz" vagy "kumisz" a neve.

zabfaló Creative Commons License 2008.02.05 0 0 362
Nem igazi sajt lehet, ezt elhiszem. Az epe a zsírokat emulgeálja alaptételként, jó zsíros juh, bivalytejnél van esélye zsírt találni,(a fókatej zsírosabb, de azt nem fejik a hunok)  de a lótej pl. nem egy zsíros cucc, hanem cukorban gazdag. Azt pedig éppen a kül. gombák bontják alkohollá például, mint a kumiszban.
Előzmény: lyesmith (360)
lyesmith Creative Commons License 2008.02.05 0 0 361

"igazából senki nem tudja 2 éves kor felett"

 

Ez nem igaz. Európában, Közel Keleten, Kelet Afrikában nagyon sokan (a többség) megőrzi a laktóz toleranciáját felnőtt korban és meg tudják emészteni a nyers tejet ill. a tejtermékeket.

Előzmény: ouzo (356)
lyesmith Creative Commons License 2008.02.05 0 0 360
Hmm, elvileg vannak sajtok amit epével oltott tejből készítenek. Nem igazi sajt inkább csak orda.
Előzmény: zabfaló (357)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.05 0 0 359
Nocsak. Már a hunok is úgy viselkedtek, mint a magyarok Szent Gallennél? Hiába, csak van vmi rokonság!:)
Előzmény: Motun (358)
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 358
Egy kicsit hunos amit írok. A "Vitéz Belizárban" olvastam hogy Belizár a hun segédcsapatoktól valami maszát vagy élesztőt kobozott el amivel a hunok a szeszes-
italt gyártották és nem nézte el hogy részegeskednek.
zabfaló Creative Commons License 2008.02.05 0 0 357
Ez az ún. oltó,egy enzim, de ezt csak a szopósborjú vagy szopós bárány oltógyomra tartalmazza. Lehet szárítani is, ebből egy kicsi adag megalvaszt 1-2 l tejet és az olyan lesz, mint a joghurt, kefir, aludttej. De csak olyan, mert az előbbieket gombafaj oltja meg! 
Előzmény: ouzo (356)
ouzo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 356
Igen, a keleti népek sohasem itták nyersen a tejet, mert nem tudják megemészteni (igazából senki nem tudja 2 éves kor felett).
Ezért kell erjeszteni, az vagy tehéngyomorból, vagy juhgyomorból származó bektériumflóra kivonat volt.

Akárcsak a szóját, amelyet nem véletlenül erjesztenek tofuvá, ugyanis a szója igen sokféle mérget tartalmaz; ezért nem szabad soha napi 25 grammnál többet fogyasztani... éljenek a húspép+szójagranulátum felvágottak!
Előzmény: Motun (355)
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 355
Utánna kell néznem melyik fajta italról olvastam, a kumisz vagy valami más.
Az volt a lényeg hogy a harcos reggel valamit beleszórt a tejbe és az egész napos lovaglás rázkódó hatására estére tápláló italt kapott. Lehet az a kefir?
Előzmény: zabfaló (354)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.05 0 0 354
Azt azért nem nagyon gondolom, hogy túl sok kumiszt vittek egy hadjáratra, hacsak nem volt már instant fajta belőle...:)
Előzmény: Motun (353)
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 353
Száraztészta ügyben nem tudok állást foglalni, de viszont "Tesco gazdaságos levespor" ügyben már jól álltunk. Gondolok itt a porított húsokra..
Nem tudom hogy a kefirt hova soroljuk mikori találmány, de a kumisznak kifejezetten jót tett a sok lovaglás.
Előzmény: ouzo (352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!