Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1392

Magam sem értem és nem tudom, hogy hogyan is működnek az egyes oltások.
Amit leírtál olyan, amilyenre magam is gondolok (bár így nem fogalmazódott meg bennem).
Nem kizárt, hogy ezt az immunserkentős gondolatot amit kettővell ezelőttiben írtam,
valamikor Te hozzászólásodból vettem és olvastam (a nicked ismerős).
De már régen lehetett az, mert nem emlékszem mikor hol olvastam.
(A "feloldódik az idegrendszerem" képpel élve írhatnám talán, hogy
azokat a szinapszisokat, amelyek ezt tárolták, már rég kiválaszthattam
és kipisilhettem :). Elnézést a képért, de azóta se tudom ezen
túltenni magam.

Előzmény: boxerkutya (1391)
boxerkutya Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1391

A védőoltásokban csak kiölt influenza vírusok vannak.Ezek serkentik az immunrenszert ellenanyag termelésre.Ha jön a betegség az immunrendszer már készen várja a kórokozót.  Szerintem jobb ezt megkapni mint az igazi élő vírust. Kizártnak tartom, hogy ezek a védőoltás hatására termelődött ellenanyagok bántanák az idegrendszert. Más fertőzések viszont beindulhatnak ilyenkor mivel az immunrendszert leterheli a vírus elleni küzdelem.

Előzmény: Törölt nick (1390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1390

Azt hiszem a válaszom a kérdésedre, hogy nem adatom be, bár az orvos az mondja nyugodtan beadathatom. 40 éves koromig eddig egyszer beadattam 17 éves korom körül az azévi influenzaoltást (azóta egyet se).

Előzmény: dorka123456 (1388)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1389

Valószínűleg az orvos erről tökáltalánosan nem nyilatkozna. Minden oltásnak a hatásmódján múlik, hogy milyen hatása és mellékhatása van mondjuk SM-esekre.

 

Az SM-eseknél nemrég olvastam egy olyan fordulatot, amivel az orvos nemes egyszerűséggel azt írta, hogy a beteg idegrendszere feloldódik (az immunrendszer, amik a fehérvérsejtek bekebelezik a mielint vagy esetleg az axonokat is és azok előbb utóbb távoznak a szervezetből - az én értelmezésem szerint).

 

Tehát akkor szedjünk-e immunerősítőnek titulált szereket vagy sem. Később láttam, hogy az immunerősítők két vagy többfélék is lehetnek és az immunserkentők azok, amiket egy SM-esnek kerülnie kell (?kérdés lehet mekkora adagban), egyéb immunerősítő önmagában nem gond.

 

Immunserkentésre példának a szelént hallottam vagy nagyadag Q10, meg a svédkeserű még olyan, amiről tudom, hogy ellenjevallt SM-eseknek és sokmindenről nem tudok semmit.

 

Gondolom amelyik oltásnak immunserkentő hatásmódja van, azt kerülni kell és ilyen szempontok alapján tud dönteni az orvos is. Többmindent ismer.

dorka123456 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1388

Te például beadatod?:)

Előzmény: Törölt nick (1386)
dorka123456 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1387

Köszi.De akkor miért mondjak,hogy SM betegnek tilos oltás!!! Mindenhol ezt írjak....

Előzmény: Törölt nick (1386)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1386

Nyugodtan adasd be az inflenza elleni védőoltásr, ezt szokták mondani az orvosok. Lényeg, hogy nehogy felmenjen a lázad és ezt elkerülendő hasznos elővigyázatosság az oltás.

dorka123456 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 1385

Sziasztok!

 

nem tudom mit csináljak,szeretnem beadatni az influenza elleni oltást,de most nem tudom mit csináljak.....mert fogalmam sincs SM én van vagy nincs:( orvosok szerint nincs,szerintem meg igen:(((,,

Motttta! Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1384

Koszonom a kielegito valaszod..tudod mit mondok erre???ha nem ezerszer gondoltam erre,h a munkahely kozre jatszik a rosszulletemhez!mondok egy peldat!kulfoldon dolgozom lassan masfel eve vagOk a cegnel..van egy nagy muhely,de hatalmas,zugnak a gepek ejjel nappal!egyszer csak elkezdett a jarasom szorakozni,aztan kesobb mar a fejemben zsongas volt,es egyre

rosszabb!lehet h nagy hulyeseg,mindenesetre en is gondoltam ra!de most szeretnek minel elobb mrit csinaltatni,mert tegnap vegig olvastam az agydaganatos topicot is..haaaat,vannak felelmeim..

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1383

írtad, hogy alvás utánra elmúlik. Magam tapasztalata alapján írom, hogy én is így tapasztalom (hogy alvás után jobb).  És az SM pont ilyen. És gondolom 100 másik idegrendszeri betegség is ilyen lehet, ami krónikus fáradtságot is mutathat.

 

Zárójelbe írtam, hogy meglep engem az saját magamon, hogy amikor éjszaka egy ilyen fáradt este után elalszom és fél órán belül felébredek (másik tapasztalat, hogy mindig felébredek és nem tudok aludni), akkor elmúlik  a fáradtság.

 

A végére pedig azt írtam, hogy a hasonló fáradtság miatt döntöttem úgy, hogy felmondok (felmondtam) a munkahelyen. Megvettem Guseo doktor SM anyagát és abban is a munkahelyi stresszt említette valamelyik CD-n, aminek a megszűnésével várható javulás. Ez valóban egy új (előbbi gondolatokhoz képest idegen) gondolat volt részemről. Bocsánat (késő volt és fárdt voltam).

Motttta! Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1382

Ezt a fel ora alvast most annyira nem ertettem..

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1381

Ha az alvás után elmúlik, akkor esélyes, hogy SM (de furcsa hogy egy fél óra utáni felébredés már segít: gondolkodtam, hogy a napi stressz lehet-e az oka vagy mi változik fél óra alvás után, de nem tudom megmagyarázni)

 

Ezért mondtam fel a munkahelyen nemrég.

Motttta! Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1380

persze ,h megvarom!bar lehet a neurologusnak van igaza,mindenesetre ez nem normalis!egesz nap szarul vagyok miatta,es soha nem mulik!csak az alvas utan,az meg szerintem a nyugtato vegett!

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1379

Nemcsak SMnek lehetnek ilyen tünetei úgyhogy várd ki az MR-t  és a lumbálást, ha az is lenne (és lumbálás után fel ne kelj az ágyból egy napig, én nem hittem el - meg is szívtam utána).

 

Fülzúgásom nekem is volt úgy 15 éve pár hétig, akkor ismertem meg a Ginkgot, mert azt írt fel az orvos (nem Magyarországon, receptre adható gyógyszer formájában - annyi a különbség, hogy receptre lényegesen olcsóbban megkaphattam).

Fogalmam sincs hogyan, de egy idő után elmúlt.

Motttta! Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1378

Sziasztok!

 

Először is ,örülök ,h megtaláltam ezt az oldalt,mert minden vizsgálat nélkül el vagyok keseredve..

Röviden leírnám,h mi is a problémám,talán a lelkemnek is jót tesz.

28 éves vagyok ,( férfi) na jó ,inkább még fiú és a következő problémával mentem orvoshoz 3 hónapja kb:fülzúgás..

Külföldön élek és egy picit tartottam is attól ,h nem fogok tudni mindent elmondani úgy,h meg is értsenek,végül sikerült..(nyelv végett.) 

Semmilyen problémát nem találtak..

Érdekes,reggeltől estig csöng a fülem a mai napig,estéként iszonyatosan ..

Ennek ellenére semmi,gondoltam én depresszió!kb 9 éve szedtem rá egy évig gyógyszert,segített is sokat.

Na most úgy néz ki az antidepresszáns ,amit anno szedtem,semmit nem segít..

Utána néztem egy két dolognak a neten,mert következő problémák jelentkeztek a fülcsengés mellé: 

igazából meg sem tudok fogalmazni egy két dolgot,de ti biztos megértitek..

koncentráció semmi..valaki beszél hozzám,akérmennyire is próbálok figyelni,szinte  vissza sem tudom mondani,mit hallottam!van egy feladatom mondjuk a munkában és több dologra kell figyelni ,vagy több feladatot kapok egyszerre ,teljes a káosz..

látás: néha olyan hülyeségek vannak h elnézek egyik irányba és mintha a szememet összeráztam volna ,egy másodpercre teljes káosz.

Aztán homályos látás is párosul mellé ,mikor azt hiszem h elbambultam,közben pedig szeretnék valamit látni,olvasni,de homály van.

Emlékezet????szerintem vissza sem tudok emlékezni ,mit csináltam 3 napja,illetve nagyon nehéz ..

és jön ami a legjobban aggaszt ,h nyomás,bizsergést érzek hátul a tarkóm felett,vagy felül,magam sem tudom megmondani.leginkább délutáni órákban kezdődik el,addig még el nem alszom,egy nyugtató tablettával!Tehát ezek a tünetek azt hiszem ,csak is ez a betegség lehet,ha csak nem egy tumor valahol,mert a magyar neurologus hölgy,telefonon keresztül az első válaszként  agydaganatot diagnosztizált.

Nem voltam valami jókedvű tőle!Azonnal pánik és most radiológushoz van időpontom ,lesz mri és stb vizsgálat!Most épp várok,de depresszió ,pánikot maximálisan kizárnám!jaaaa,a lényeg..bizonytalan járás,kicsit több ember van a környezetemben  ,mintha kapaszkodnom kellene vagy egy falnak mennék,nem tudom elmondani..iszonyatosan rossz érzés ,ami miatt egész nap ki vagyok .szóval meglátjuk ,mi lesz a dokinál,de nem is tudok másra gondolni ,csak az Sm!:(  köszönöm,h leírhattam!

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.10 0 0 1377

Azt hiszem inkább következménye lehet (bár nálam is csak jó sok idő után jelentkeztek mentális síkon problémák és nem a döntésképtelenséget érzem a nagyobb gondnak, hanem hogy nem látok át dolgokat nagyban, összességében)

Előzmény: dorka123456 (1376)
dorka123456 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 1376

A donteskeptelenseg lehet sm tünete???:(

gallard86 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1375

Köszi a választ és Neked is BUÉK!

Esetleg azt is meg tudnád mondani, hogy hogyan lehetne kivizsgáltatni azt, hogy egyértelműen SM-ről van-e szó?

Valahol olvastam, hogy a szellemi frissesség romlása nem jellemző az SM-re, nekem pedig koncentrációs és memóriazavaraim is vannak, ezért elbizonytalanodtam.

 

Előzmény: artur66 (1374)
artur66 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1374

Egyértelműen igen, de nem feltétlenül az.

Neked is és BÚÉK....

Üdv:ARTUR

Előzmény: gallard86 (1373)
gallard86 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 1373

Sziasztok!

 

Szerintetek lehetnek a következő tünetek sclerosis multiplex-re utaló jelek?

- koncentrációzavar

- fáradékonyság

- nagy alvásigény

- erőtlenség

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Jobbulást mindenkinek!

sefyandi Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1372

Boldog meghitt, tünetmentes ünnepeket kívánok mindenkinek:)

boxerkutya Creative Commons License 2013.12.20 0 0 1371

Az Istenhegyi géndiagnosztika E-mail jére küdjed, vagy a mobil telefonszámát megtalálod ,ha a nevét beütöd a keresőbe.

Előzmény: cseraszela (1370)
cseraszela Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1370

Sziasztok,

 

Szeretnem a segitsegeteket kerni abban, hogy ha valaki tudja dr. Eszto Klara email cimet irja mar meg nekem.Fontos lenne.

 

Koszonom szepen

sefyandi Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1369

Nagyon örülök, hogy most nincs semmi tüneted:))) Próbálok összefüggést találni a pánikbetegség és az sm-szerű tünetek közt:)  Ha van facebookod, lécci küldd át a neved a sefyandi@gmail.com-ra, bejelöllek:)

dorka123456 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1368

Szia! En arra nem emlékezem:))) de biztos nem volt bennem kullancs soha,illetve nem azok a tuneteim abszolút:)))most nincs tunetem semmi,remelem nem jön elő a zsubbadas mar mert akkor megint megijedek:(

Előzmény: sefyandi (1367)
sefyandi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 1367

Dorka, voltál mondjuk kirándulni a tüneteid előtt?

sefyandi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1366

Jaj, akkor nagyon is valószínű, hogy kullancs lesz:(

boxerkutya Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1365

Nem mindig lehet észre venni .A hím kullancs húsz perc múlva elengedi áldozatát ,de a baktériumot már belénk is adta. Nem csak ez a gond ,hanem az is, hogy az orvosok nem ismerik fel a betegséget.

Előzmény: sefyandi (1364)
sefyandi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1364

Én tele voltam kullanccsal amikor kezdődött, de egyet sem láttam, ami megcsípett volna.

boxerkutya Creative Commons License 2013.12.08 0 0 1363

Az semmit nem jelent , az anya is át tudja adni a magzatnak, meg még ki tudja hogy terjed.

 

Előzmény: dorka123456 (1362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!