Keresés

Részletes keresés

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.04.06 0 0 9125

Itt talász nyitvatartási időt:

http://www.tapolca.net/tujsag/

Előzmény: 8230 (9124)
8230 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 9124

Gondolom, az egész laktanyát nem nyitják meg (?). 1× elmennék megnézni.

Előzmény: Ricky Hawk (9120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 9123

Ennek így kellett töténnie!

Mindenféle népek gyalázzák meg azt, ami engem valaha meggyalázott! Sorsszerűség.

Előzmény: Ricky Hawk (9120)
8230 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 9122

Az szép ...

 

 

,,Az elmúlt időszakban sokan kerestek meg

a Cigány Kisebbségi Önkormányzat és a

piacárusok részéről..."

 

A megszálló fekete sereg

 

 

Előzmény: Ricky Hawk (9120)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.03.30 0 0 9121

Az előző hírhez: NO COMMENT!!!

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.03.30 0 0 9120

 

 

A Képviselő-testület a február 11-ei ülésén

döntött arról, hogy a déli elkerülő út mellett

lévő használtcikk-piacot a volt Dobólaktanya

egyik műhelytelepére költözteti.

Császár László

polgármestertől megtudtuk,

a használtcikk-piac működtetésére

eredetileg csak 2010. december 31-ig volt

azon a helyen ideiglenes működési engedélye

a Tapolca Kft-nek. Ezt az engedélyt hosszabbították

meg ez év március 31-ig. Mivel a

belvárosi rehabilitáció azon munkálatai is hamarosan

megkezdődnek, amelyek a használtcikk-

piac mostani helyét is érintik, ezért vált

szükségessé egy új hely kijelölése.

- Az elmúlt időszakban sokan kerestek meg

a Cigány Kisebbségi Önkormányzat és a

piacárusok részéről, akik az iránt érdeklődtek,

hogy hol lesz az új használtcikk-piac -

mondta

lapunknak a polgármester.

- A város tulajdonában lévő laktanya északi

oldalán van az a régi műhelytelep, amely

alkalmas erre. Ott fedett helyek vannak, a

parkolók kialakítására is lehetőség van. A helyijárat

sincs messze, gyalogjárda vezet az új

piac bejáratáig, amelyet a Keszthelyi útról

fogunk megnyitni. Az átalakítás néhány millió

forintból megoldható. Erre a helyre határozatlan

időtartamra adjuk ki a működési

engedélyt, mert ha a laktanya-hasznosításra

találunk befektetőt, akkor az az értékes terület

is hasznosításra kerül. Természetesen, ha új

helyzet áll elő, ismét keresünk megoldást a

piac elhelyezésére, de az is elképzelhető, hogy

a városban már működő magán használtcikkpiac

fog bővülni, vagy - szintén magánvállalkozásban

- egy másik területen egy új fog

nyílni.

- A laktanya területén kialakítandó piac nyitásának

határideje 2011. április 1. Akialakítás

költségeit a városüzemeltetési költségek terhére

biztosítja a Testület -

tette hozzá a polgármester.

 

Forrás: Tapolcai Újság, 2011. Február

Mint

meteo93 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 9119

Üdvözlök mindenkit!

Nagyon keveset írok inkább olvasgatom  a topikot, de egyetértek  Svejk52-vel mert  a mai napig tartom a kapcsolatot néhány surranótársammal.

Amikor segítség kell vagy segíteni kell akkor a legtöbb esetben első szóra ugrunk   és fel sem merül bármilyen ellenszolgáltatás.

Amikor pedig tehetjük akkor beülünk egy jó pohár sörre és sztorizgatunk.

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.03.23 0 0 9118

Azt hiszem, teljes mértékben egyet kell értenem mind 8230, mind Svejk52 barátunk szavaival. Mondjam azt, hogy minden normális ember így érzi? De hogy ne bántsak meg senkit, inkább így fogalmaznám meg: a többség így érez.

Svejk52 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 9117

Azért valami mégis van, ha meglátogattad ezt a fórumot és még arra is vetted a fáradtságot, hogy regisztrálj. Különben nem az a lényeg, hogy sikerült az életemből két évet elcsesznem, ( mert én is így éreztem ) hanem az alatt a két év alatt azért  egy -két barátot is sikerült összeszedni.

Tudod mikor bevonultunk a "tiszteletünkre" tartottak egy állománygyűlést. Ott mondta az egyik előadó tiszt (már nem emlékszem, hogy ki volt) " tudják fiúk, most úgy érzik, hogy kellemetlen ez a két év, de ez alatt a két év alatt barátságokat is fognak kötni. Ez a barátság egy életre szól. Ha ötven évig nem találkoznak és akkor összefutnak, örülni fognak egymásnak és ha kell segítenek is egymáson" ha sok dologban nem is de ebben az egyben igaza volt. Ahogy öregszem egyre többet emlékezem vissza azokra az időkre. Akkor nem mindent volt jó átélni, de ma már jókat derülök, ha egy - egy eset eszembejut. Én személy szerint ezért látogatom ezt a fórumot.

 

Üdv: Svejk.

Előzmény: Törölt nick (9113)
8230 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 9116

Különösebben engem sem hoz izgalomba, bár van néhány jó, és persze kevésbé jó (utóbbiból szerencsére kevesebb) emlékem is.

 

Azért én sajnálnám ha mondjuk eldózerolnák a volt laktanyát, de lehet hogy ez előbb-utóbb be fog következni.

1990.02.26-tól 1991.02.14-ig volt szerencsém ott szolgálatot teljesíteni.

Igazat megvallva,  így bő 2 évtized távlatából szívesebben megyek néha arrafelé, mint mikor eltávról kellett visszamenni. :)

Előzmény: Törölt nick (9113)
Svejk52 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 9115

Szevasz Dömi!

 

 

Sok mindent nem tudok, csak sejtéseim vannak. Megírom "emil"-ben. Ha az időm engedi még ma.

 

Szia: Svejk

 

Előzmény: domotor5 (9114)
domotor5 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 9114

Szia Svejk!

Mit tudsz a honlapről? Üdv.nr. 102

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.20 0 0 9113

Engem speciel nem hoz izgalomba a 30 évvel ezelőtti raboskodásom taplócán. Sőt örülök, hogy az enyészeté lett az egész otromba laktanya.

Svejk52 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 9112

Azért a tárhely szolgáltatója már mondhatna valamit, ha már egyszer fizetős tárhelyről van szó. Igaz, hogy nem nagy összeg, de éppen azért dobtuk össze a pénzt, hogy ezek az adatok ne vesszenek el. Ha még egyszer beindul a lap biztos, hogy minden olyan infóról csinálok mentést, ami nekem fontos

Előzmény: Ricky Hawk (9111)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.03.16 0 0 9111

Legalább másfél hónapja nem működik a honlap... Igazából az információtlanságot hiányolom, a szolgáltató vajon nyilatkozott-e valamit.

Ennek híján az ember úgy érzi, lassan végleg elveszik minden ott felhalmozott kép, adat.

Sajnálom.

Előzmény: Svejk52 (9107)
tuzer Creative Commons License 2011.03.02 0 0 9110

Gratulálok nektek, hogy ennyi év után is tudtok egymásról, meg arról is - szerintem - hogy mi az igazi bajtársiasság!

Előzmény: Figaro-no1 (9109)
Figaro-no1 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 9109

                                        1971 FEBRUÁR 27 !

 

Ma 40 esztendeje, hogy: Almádi József

                                        Fábián Lajos

                                        Füzesi Zoltán

                                        Kajdi Tibor

                                        Munkácsi Mihály

                                        Oravecz Sándor

                                        Vámos József

                                        Virág József

                                        Prommer Károly

megkezdte két éves sorkatonai szolgálatát: Tapolca MN1480 Dobó István laktanyában, a

meteo század kötelékében.

Nem voltunk örömkatonák, de az idő megszépítette a nehéz időszakokat is,és  merem állítani, hogy a fennt említett katonatársaim kivétel nélkül újra vállalnák a két évet, ha megint

19-20 évesek lehetnénk!

bmwr12 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 9108

Szervusz !

Köszönöm az információt, világosodik a kép !

Találtam Puskin nyelvén is adatokat, de még az értelmezéssel birkózom egyenlőre.

Gábor

Előzmény: kovacsgyula44 (9101)
Svejk52 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 9107

Nem, de a mondat végén az a "ha tud" az nem sok jót sejtet. Mindenesetre kár lenne a honlapért, mert azok a kapcsolatok, amik ott kialakultak vagy éppen helyreálltak sok év után, azok most általában nem működnek. Hülye fejjel én sem mentettem el azoknak a címeit akikkel kapcsolatban voltam, mert minek?  "működik a privát üzenet".

Előzmény: HM 13-47 (9106)
HM 13-47 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 9106

Szerinted ezt írtam?

Előzmény: Svejk52 (9105)
Svejk52 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 9105

Akkor ezek szerint ez is wlszállt mint a dobkáéyha. Kár érte.

Előzmény: HM 13-47 (9104)
HM 13-47 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 9104

Ehhez az adminok kevesek. A szolgáltató tud lépni, ha tud.

Előzmény: VV Helyszínelő (9102)
Svejk52 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 9103

Már megint nem figyeltem ezen a fórumon a Svejk 52 nick nevet használom a VV helyszínelő egy másik topichoz tartozik.

Svejk

VV Helyszínelő Creative Commons License 2011.02.21 0 0 9102

Tisztelt Fórumozók!

 

Már vagy két hete nem tudok a 1480 hivatalos honlapjára belépni. Állítólag megheckelték. Ha itt a fórumon a honlap Adminjai közül valaki megfordul, és tud válaszolni a kérdésemre Örömmel venném.

A kérdésem a következő: Van-e esély a honlap helyreállítására, vagy ez is hasonló sorsra jut mint annak idején a Dobkályha rovat? Örülnék ha valaki válaszolni tudna.

Köszönöm. Svejk.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 9101

A Néphadseregben a Tü/n+1 minden változatában szerepelt a stopperórával történő belövés leírása, a tisztekre kötelező egyéni tűzfeladatok közt ennek az időnormája és pontossági követelményei. Magam is hajtottam végre néhányszor ilyen tűzfeladatot. Ez éjszakai tűzfeladat volt, a célterületen az imitációs részleg robbantással imitálta az ellenséges tüzérség tevékenységét. A hangsebességet amikor már volt SHARP a hőmérséklet függvényében képlettel számoltuk, előtte 333 m/s-nak vettük. Az irány és távolság alapján kiszámítottuk a cél koordinátáit, a kidolgozók meghatározták a kezdőelemeket. Lövés után mérés a saját robbanópontra, az időeltérést átszámoltuk távolságeltéréssé és a mért eltérések alapján történő belövés szabályai szerint javítottuk az elemeket, esetleg még egy javítás, majd a hatástűzben mehetett ládástól a lőszer. A cél koordinátáit általában 50m-en belül határoztuk meg. egy javítás általában elég volt a hatástűzhöz. Az egész játéknak az volt a gyenge pontja, hogy az ellenség vélhetően nem helyezi el úgy a lövegeit, aknavetőit, hogy nekünk arra közvetlen rálátásunk legyen.

 gyula

Előzmény: bmwr12 (9100)
bmwr12 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9100

Köszönöm !

Szóval összehasonlítással pontosítottak, az óra segítségével. Vajon mennyire lehetett eredményes ?

 

Előzmény: kovacsgyula44 (9097)
tuzer Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9099

öregebb tüzérekkel,

 

Még én is majdnem lőttem vele Várpalotán, ámde ekkorra már igencsak csapágyasok voltak az ott jelenlévő példányok. Az volt a bajuk, hogy feladatuknál fogva veszettül kellett pörögniük - ami önmagában nyűgös - meg, gondolom, a bánásmód sem nekik való volt. Az akkor és ott jelenlevő 3-4 példány közül már nemigen akadt kettő, amelyik közel azonos távolságot mért volna.

Előzmény: kovacsgyula44 (9095)
Butuza György Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9098

Üdvözlök mindenkit.

Nagyon hiányolom az MN 1480 honlapját ki és mikor tudja újból életre kelteni.Köszi.

Gyuribácsi Kabáról.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9097

Folytatom, mert a harctéren is volt folytatás. A koordináták alapján a saját tüzérségünk kiváltotta a tüzet a federített ellenséges tüzérségre. A tüzér figyelő ekkor a saját gránátunk villanásakor indított, dörejkor állított, a távolságot összehasonlította a felderítéskor mért távolsággal, így megállapította a saját lövedékünk távolságeltérését a céltól. Az irányeltérést is mérve tudta a belövéshez szükséges javításokat képezni a saját tüzérségünknek.

 gyula

Előzmény: bmwr12 (9094)
bmwr12 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9096

Hálás leszek minden információért !

Előzmény: kovacsgyula44 (9095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!