Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 28274

Örülünk hogy olvasgatás közbe rátaláltál a fórumra!

Nem is hiszed, vagy talán olvastad  mikor is alapította a témában máig elhivatott hölgy ezt a fórumot, ami az Ő segítségével, egy ötlettel végül is felpezsdítette itt az életet.

Fórum találkozókat hozott össze így azután már nem csak nicknévvel állt itt szemben az ember, hanem barátokkal. Hosszú évek alatt volt itt olyan mozgalmas élet is amikor naponta száz számra írtak be a tagok! Sajnos különböző okok miatt most  ilyen időket élünk, hogy páran csak meg szeretnénk őrizni ezt a hallatlan nagy értéket, ismeret anyagot amibe  lelkesedésből  és nem kevés munkát is beleölve összehoztak a tagok.

A közelmúltban volt egy felfutás, de megint lanyhul a társaság. Ezért is ki kell találni valamit!

 

Sok tag a témában saját fórumot, blogot hozott létre vagy különböző társaságokhoz csatlakozott, ahol rendszeresek a személyes találkozók, és az előadások, és közösen keresnek fel emlékhelyeket, együtt vesznek részt a témához kapcsolódó, 1-2-3-4-5 napos kirándulásokon!

 

Akit érdekelne bármi ezzel kapcsolatban, írjon nekem, vagy jelezze itt!

Nagyon örülnénk ha ide és a fórummal kapcsolatos kérdésre is válaszolhatnánk az érdeklődőknek!!!

 

Előzmény: Törölt nick (28272)
snim Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28273

151 évvel ezelőtt, 1867. június 8-án koronázták Budán a Mátyás templomban Erzsébetet magyar királynévá, Ferenc Józsefet pedig magyar királlyá.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28272

Hogy őszinte legyek, teljesen véletlenül tévedtem ide, de ha már itt vagyok, olvasgatok egy kicsit - és én is ugyanerre a következtetésre jutottam. 

Le a kalappal előttetek, nagyon felkészült, lelkes társaság gyűlt itt össze - még ha nem is mindig egyforma intenzitással pörög itt az élet. 

Évekkel ezelőtt írtam a designeranyu blogot, és nagyon élveztem, de nem volt igazi koncepcióm, vagy célom vele, így aztán abba is maradt. Most a napokban elővettem valamiért, és nagyon meglepett, hogy a statisztika azt mutatta, folyamatosan látogatják a blogot, főként a viselettörténettel kapcsolatos írásaimat olvassák sokan. Kíváncsi lettem, hogy vajon tényleg ennyien olvassák vagy csak valami webrobot vagy csuda tudja mi generálja a látogatottságot. Így aztán rákerestem, hogy hol hivatkoznak a blogra - így jutottam el ide is. 

Egyébként gyerekkoromban hihetetlen nagy Sissi rajongó voltam, és még most is lelkesen olvasgatok a témában, ha van rá időm. 

 

Előzmény: Jtoti (28271)
Jtoti Creative Commons License 2018.06.08 0 0 28271

Szia:) Üdv újra itt :)

Szerintem  érdemes volt! Kár lenne egy remek oldalon, cikkben , bármilyen megnyilatkozásban apró hibát nem javítani, ha mód van rá, mert ettől az ember még hitelesebb! A tudása senkinek sem végtelen.

Mindig keressük az újat, sokszor pótolva ismereteinket, és nem is hiszed, mennyi tévedést követnek

komoly emberek a szakma képviselői, történészek stb, amit észrevételezünk és nem sértődés a vége!

Hallatlan nagy tudással rendelkeznek itt írogató emberek is, akiket személyesen ismerek, akik "amatőrök".

Minden tiszteletem az övég, akiknek nem szakmája, "csak" elkötelezték magukat ennek a témának!

Előzmény: Törölt nick (28270)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.05 0 0 28270

Megkésve bár, de törve nem... :)

Köszönöm az észrevételt, javítottam a hibát!

(Valójában nem gondoltam végig, hogy megismerkedésük idején Ferenc József már császár volt, innen a pongyola megfogalmazás.)

 

Üdv, 

A designeranyu blog írója 

Előzmény: Jtoti (23140)
snim Creative Commons License 2018.05.29 0 0 28269

161 évvel ezelőtt, 1857. május 29-én halt meg Erzsébet és Ferenc József elsőszülött kislánya, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő a Budavári Palotában. Mindösszesen két évet élt.

 

snim Creative Commons License 2018.05.27 0 0 28268

Gyermeknapra szeretettel

 

Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28267

snim :)

Hogy hagynálak egyedül! Te vagy a legkitartóbb már, de érzelmileg én is kötődöm a végtelenségig

ehhez a felülethez! Visszasírom a régi szép időket amikor alig vártuk azokat a perceket, néha órát is amikor ide jöhettünk, olvashattuk egymást, és sok sok szép dolgot oszthattunk meg egymással! Sokat tanultunk, kaptunk szeretetet és dicséretet, és mindig épültünk ezáltal! Azt hiszem már sokszor leírtam itt, ha akkor Ti nem vagytok...inkább nem találok ki semmit, de így is nehéz hónapjaim voltak a nyugdíjaszásom után!

Nem vigasztalt hogy akkor a könyvtárból még 70 valahány embert is menesztettek. Én már benne voltam a nyugdíjban akkor, tehát megértettem, de szörnyű traumámat a Ti barátságotok és ez az eleven oldal ás a téma szeretete enyhítette és el is mulasztotta. Főleg a személyes találkozók után már egy új korszak kezdődött az életemben! Veled is találkoztunk, nem is egyszer! Szép napok, remélem lesz még hasonló!

Előzmény: snim (28264)
Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28266

Gyönyörű ez a nagyítás :)

Előzmény: Hofburg (28225)
snim Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28265

Virágzik a Sisi rózsám:

 

snim Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28264

Szia Jtoti! 

Már megijedtem. Azt hittem, hogy te is végleg...... na nem folytatom.

Köszi a kedves szavakat. Nagyon sajnálnám ha te sem maradnál, mert akkor azt hiszem nekem is végem. Saját magamnak itt írogatni meg képeket felrakni nem sok értelme lenne. 

Előzmény: Jtoti (28263)
Jtoti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28263

Kedves Catalina!

Csak most olvaslak! Sajnos különböző okok miatt egy kicsit hanyagoltam az oldalt! Remélem sikerül azonban végigolvasva mindenkinek válaszolni, vagy csak ha kell érdemben hozzászólni a beírásához!

Nagyon köszönöm azonban mindenkinek hogy kitart! Elsősorban Snim Neked!

Te lettél mára a leghűségesebb Sisihez és a fórumhoz itt!

Én a királynét nem hanyagoltam el!Bár ritkán jövök tényleg! Azonban a Sisi Baráti Kör tagjaként, állandóan kapcsolatban lévén a témával, sok mindent hallok, a társaságtól, rendszeres találkozókon rész véve, sok érdekes és aktuális előadásokat hallhatok, és Erzsébettel, családjával, és kapcsolódó személyek nyomában járunk az év folyamát 1-2 alkalommal, hosszabb és rövidebb útjainkon!

Most azonban még az olvasással is elmaradtam! Egy kis szünet van a találkozók között.

Ilyenkor azonban a tavaszi gödöllői Ibolya nap-ra szoktunk menni és nyári rendszerességgel szintén ide a Koronázási hétvége programjaira, ami két egymást követő nap! Június 9-10-én

http://www.kiralyikastely.hu/tartalom.53.csaladi_hetvegeink_2018

Júliusban kirándulni szoktunk és augusztus általában a privát nyaralások és utak Sisi jegyében is!

Az oldallal kapcsolatosan az a véleményem, számtalan jó oldal blogok stb. Illetve Facebookon, és egyébként is!

Ezért ezeket javasolom felkeresni Neked is!

nekem is van egy oldalam, igaz az is egy kicsit hanyagolva van mostanában! Azért felteszem ide oda is be lehet regisztrálni. Igyekszem majd azt is fejleszteni. Két éve nem sűrűn teszem. Azonban ott a TÁRSOLDALAINK alatt megtalálod az itteni  tagjaink oldalait!

http://sissiforum.hu/news.php

http://sissiforum.hu/weblinks.php?cat_id=2

Ha regisztrálsz, még több oldalt és információt tudsz elérni!

Most ennyi, van emailem, ha bővebben szeretnél kérdezni, elérsz! Remélem segítettem!

 

Előzmény: -Catalina- (28223)
snim Creative Commons License 2018.05.21 0 0 28262

snim Creative Commons License 2018.05.14 0 0 28261

Persze, hogy voltak. Ő is csak emberből volt. 

Előzmény: mamuca (28260)
mamuca Creative Commons License 2018.05.14 0 0 28260

Szerintetek Sissi  személyiségenek voltak hibalyi?

Catalinaaa Creative Commons License 2018.05.12 0 0 28259

Köszi, ez is gyönyörű!

Előzmény: rebeltaurus (28258)
rebeltaurus Creative Commons License 2018.05.12 0 0 28258
Előzmény: waldix (28252)
snim Creative Commons License 2018.05.07 0 0 28257

Gizella napra szeretettel.

 

snim Creative Commons License 2018.05.06 0 0 28256

Édesanyák napjára szeretettel!

 

snim Creative Commons License 2018.05.04 0 0 28255

Évforduló!

 

161 évvel ezelőtt, 1857. május 4-én lépett először magyar földre Erzsébet.

 

 

waldix Creative Commons License 2018.05.02 0 0 28254

Köszönöm szépen!

 

Waldis Sissi-Seiten 

http://minchen.ungarnportal.org/CMS/index.php?page=home&f=1&i=home]

Előzmény: -Catalina- (28253)
-Catalina- Creative Commons License 2018.05.02 0 0 28253

Köszönöm szépen!!!!!! :) Ezt neked küldöm és persze minden csoporttagnak: 

Előzmény: waldix (28252)
waldix Creative Commons License 2018.05.01 0 0 28252

Erzsébet szobrok (egész) Budapesten = 3 db

   Döbrentei tér

   Epreskert

   Pesterzsébet

 

+ Magarországon = 4 db

   Gödöllő

   Keszthely

   Nagykanizsa

   Szeged

 

+ Mellszobrok = 23

   (Budapest 8 db)

   (Miskolc 7 db)

  

+ domborvűvek = 3 db

 

+ oszlopok = 4

 

+ másik = 2

 

+ Erzsébetfák és táblák

 

Az én tudom.

 

Liebe Grüße von waldi

  

Előzmény: Catalinaaa (28251)
Catalinaaa Creative Commons License 2018.05.01 0 0 28251

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat! :) Annyira gyönyörű ez a szobor, szomorú, hogy a többi részét megsemmisítették, de nagy szerencse, hogy pont a királynét ábrázolót nem. 

 

Ti tudjátok, mennyi Erzsébet szobor van az országban?

 

Budapest, Nagykanizsa, Gödöllő, Keszthely, Gyula, Szeged....

snim Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28250

Az eredeti az Epreskertben, de ennek egy másolatát állították fel pár évvel ezelőtt Nagykanizsán. Ott én is megnéztem. Íme:

 

Előzmény: -Catalina- (28248)
waldix Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28249

Hallo Catalina!

 

Leider reichen meine Ungarischkenntnisse nicht aus um Dir in Deiner Muttersprache zu antworten. Entschuldigung!

Diese Statue von Erzsébet királyné ist die schönste Darstellung der ungarischen Königin die ich kenne.

Sie steht unbeachtet in einer Ecke des Epreskert in Budapest. Sajnos!

BUDAPEST, VI., Budapest, Kmety u. 26-28.

Leider ist der Epreskert nur an einem Tag im Jahr für Besucher geöffnet - am "Tag des offenen Denkmals".

Kulturális Örökség Napjai 2018 Szeptember 15 és 16.

 

Die Geschichte der Statue kannst Du bei Gabi (fgaben) nachlesen.

http://www.erzsebetszobor.eoldal.hu/cikkek/szobortortenetek/magyarorszag---hungary/egy-feszerbe-bujt-szobor-tortenete.html

 

Meine Bilder kannst Du hier sehen.

https://www.sissi.de/forum/viewtopic.php?f=7&t=3501&p=28123&hilit=Epreskert#p28123

 

Liebe Grüße von waldi

 

 

Előzmény: -Catalina- (28248)
-Catalina- Creative Commons License 2018.04.28 0 0 28248

Sziasztok!

 

Nem tudjátok, ez a gyönyörű szobor hol van?

 

snim Creative Commons License 2018.04.28 0 0 28247

Valéria napra

 

 

snim Creative Commons License 2018.04.24 0 0 28246

164 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én esküdött örök hűséget egymásnak Bécsben Erzsébet és Ferenc József.

 

 

snim Creative Commons License 2018.04.22 0 0 28245

150 évvel ezelőtt, 1868. április 22-én született Budán Erzsébet és Ferenc József negyedik gyermeke Mária Valéria Matild Amália főhercegnő.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!