Keresés

Részletes keresés

Mikulalla Creative Commons License 2004.07.26 0 0 184
Ez a bizonyos Segédlet letölthető innen: http://epitesisegedlet.uw.hu pdf formátumban.
matusek Creative Commons License 2004.07.22 0 0 183
Nem, a telekár nem volt benne ebben a 15 millióban.
Székesfehérváron ekkora telket 20 millióért adnak. Én a várostól 5 km-re 3 millióért vettem egy olyan faluban, ahol hatalmas a fejlődés, mindenhol új házak épülnek, tehát hamarosan a város külvárosának lesz mondható.

A ház és társasház árak valóban el vannak szállva, de szerintem csak azért, mert az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy mi mennyibe kerül. Ha meg ennyiért is van kereslet, akkor miért adnák őket olcsóbban.

Csak hogy ne higgyétek azt, hogy valami viksót építettem, itt egy példa. Az ablakosokat ki kellett hívnom, hogy állítsanak valamin. Beszélgettünk a főnökkel, ő megkérdezte, hogy mennyiben van a ház. Egyből visszakérdeztem, hogy szerinte mennyibe került eddig. Ő 30-ra tippelte.
Ennyi.
Előzmény: NeomatiK (173)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.21 0 0 182

Üdv!

 

Olvasgattam eme Építési Költségvetési Segédletet.

 

Ha ez alapján építkeznék, bele se vágtam volna...

 

Nagyságrendileg fele árakon csinálok/csináltatok mindent, vagy még kevesebbért.

 

Pl a földmunkára 1800Ft/m3-t jelől meg elszállítás nélkül nevetséges netto árként. Nálam elszállítással együtt 900 volt, elszállítás nélkül 500.

 

Ok, persze a számla nagy úr, de akkor sincs semmi ennyi, ami ebben van...

 

És tele van ilyen adatokkal.

 

Attila

Előzmény: réce (180)
hazzzzz Creative Commons License 2004.07.21 0 0 181

Sziasztok!

Mi most vettünk egy házikót, aminek a kertjéig van bevezetve a csatorna, egyébként emésztő van pont a kert felőli másik oldalon. Szerintetek ezt mennyibe fogják számolni, ha hívok valakit, hogy kössék rá? Na a kiásást egy kis iránymutatással szerintem a férjemmel együtt megoldjuk.

Érdekelne még, hogy pl gázszerelés, vízszerelés milyen árakon (óradijakon) működik mostanában (Pesttől 6km-re leszünk), nem nagy dolgok kellenének, csak inkább sok apró.

Előre is köszi a tapasztalatokat.

 

réce Creative Commons License 2004.07.21 0 0 180
Tudatom a nagyérdeművel, hogy megjelent az Építőipari költségbecslési segédlet 2004. Kis piros könyv, de fideszes szavazók is bátran forgathatják.
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.21 0 0 179
Valamelyik topikban talán pont' ezt az 1.3-as szorzót említette KM is.
Matek: végre valaki, aki jó volt matekból. :o) Qrvára unom, hogy minden "sztár" azzal poénkodik, hogy milyen hülye volt belőle.
Előzmény: Kaktusz02 (178)
Kaktusz02 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 178

Igazad van, rosszul fogalmaztam, úgy gondoltam, hogy + félszer annyi, tehát 1,5-tel szorzom be. Azóta a helyszínen járt, és a dupláját mondta, de akkor nem viszi el, csak az udvarra rakja.

Találtam egy másikat, aki 600 Ft/m3 -t kér és atömör köbmétert 1,3-al szorozza. Buta számításaim szerint ez 30% és nem 100%.

Amúgy matekból jó voltam !!! Csak a gyors fogalmazással volt gond.

Előzmény: nyman (163)
knorti Creative Commons License 2004.07.21 0 0 177
Sziasztok,

 

Épp most hétvégén volt nálam egy markolós. 16 db kivágott fának a tövét és gyökerét szedettem ki. Másfél óra alatt végzett, 5000 Ft-ot kért óránként, de adtam neki 10000-et, mert nagyon nagy segítség volt, és rendesen kiszedte a gyökereket, és vissza is temette a gödröket.

Most kezdjük a felújítást, még a tervek sincsenek meg, ezért túl sok árat nem tudok mondani. A tervező (ismerős) azt mondta, hogy a tervezés (63 m3-es ház adott, erre tervez tetőteret, meg egy szélfogó előteret) engedélyekkel együtt 150e Ft lesz.

A szemetet (4 köbös csippentős teherautóval) 6000 Ft/fuvarért vitték el (eddig volt 5 kanyar)

Villanybekötés földkábellel kb 90000 Ft, de ezt most az áramszolgáltató visszatéríti.

Én épp most hétvégén végeztettem földmunkát (16 db kivágott fának a tuskóját és gyökerét szedettem ki) és 5000 Ft/óra volt a markoló munkadíja. Szerintem korrekt, mert kézzel 2 hétig szedhettük volna, ő meg másfél óra alatt végzett. Most kezdem a felújítást (még a tervek sincsenek meg) így még sok árat nem tudok mondani.

A tervező (ismerős) azt mondta, hogy a tervek engedélyekkel 150-be fognak kerülni. 63 m2-es ház, erre tervez tetőtérbeépítést.

Viz-szennyviz-fűtés: apám

Villany: öcsém sógora

Kőművest,ácsot, gázszerelőt hívnom kell.

A kőműves már megvan, napi 6000-ért dolgozik, kivéve a vakolás burkolás, az m2-be megy, még nem tudom mennyi. Az ácsokat még nem tudom.

Segédmunkást mennyért találtok. Nálunk (dél-dunántúli kisváros) jelenleg 3000 Ft környékén lehet találni segédmunkást.

Szemételszállítás csippentős 4 köbös teherautóval 6000/fuvar (eddig 4 fuvar volt)

Beton kerítésoszlop hirdetésben 1000 Ft/db-ért találtam

Kútfúrásban van valakinek tapasztalata? Szeretnék egy fúrt kutat, de eddig 1 árajánlatot kaptam 12e Ft/ méter és kicsit soknak találom.

Utólagos vízszigetelést csináltatott valaki falátvágásos módszerrel? Tapasztalat? Ár? Hány métert tudnak naponta haladni?

Bocsi, ha hosszú voltam

Üdv

Knorti

fougamin Creative Commons License 2004.07.21 0 0 176

Véleményed így is megfogalmazható:

Ebben a témában a "jó izlés" nem játszik, az ostobák és a tájékozatlanok felé minden valós és valótlan költség egyaránt érvényesíthető. Megállapodáson alapuló szabad rablás.:-))

Előzmény: Erzsébeti (175)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.07.20 0 0 175

Hali!

 

Azért ebbe erősen tévedsz.

Neki ennyiért éri meg megcsinálni, neked meg ez nem éri meg. Ennyi, és nem több. Nem vagy kötelezve semmire, ha drága stb akkor nem kell felfogadni a munkára.

 

Erzsébeti

Előzmény: NeomatiK (174)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.20 0 0 174
A villanyszerelőt fel kéne jelenti tisztességtelen üzleti magatartásért és bevonni 2 évre a működési engedélyét! De ezt úgy általánosan az egész magyarországi kisiparosokra szankcióként kivetném ilyen esetben. Aztán hátha észhez térnének. Nem tudom, hogy sokunk munkahelyén mit szólnának, ha ilyen órabérekkel kiszámított fizetést jelölnénk meg, azaz ~400-600 ezer Ft/hó-t.
Előzmény: fougamin (168)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.20 0 0 173

Íme egy élő példa, ami nem a 250-350.000 Ft/m2-es árakról szól. (A telekár is benne van a 15millióban?)

Ezt a topikot azért is nyitottam, hogy összevethető legyen, ugyanmár mi a fene indokolja a fent említett lakásárakat az új építésű társasházaknál, illetve különálló családiházaknál?! Mert talán akkor jön ki ez az ár, ha az építkezésen Cindy Crawford nem kevés napidíjjal pózol a munkások jó teljesítménye érdekében.

Előzmény: matusek (170)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.20 0 0 172

Szia!

 

Én földmunkára markolóval ismerek árat: 5000 Ft/óra, igaz ez tavalyi ár.

És szerintem általában ezt a munkát órára adva mérik. Ha tévednék, akkor bocsánat, de eddig mindig így hallottam.

Egy óra alatt lehet, hogy több köbmétert ki lehet szedni, bár ez azért elég sok mindenen múlik (a talaj minősége, markoló kanalának mérete, hova kell vinnie a kiásott földet stb.), de első ránézésre reálisnak tűnik/tűnhet.

Mivel 5000/800=6,25 m3/óra jön így ki.

Előzmény: Kaktusz02 (162)
FLA Creative Commons License 2004.07.20 0 0 171

Hát figyelj, padlóról lapfelszedés ugye menni fog, aztán felsöprés, aljzatkiegyenlítő kb. 100 Ft/kg, anyagszükséglet: másfél kg/m2/mm. Víz beugrik a vödörbe, előírt arányú por bele, öt percig mixer vagy a fúrógépeddel, majd vödörből kifelé öntögeted szerte a helyiségben. Öt óra múlva járható, de legyen egy nap is... Ennyi.

Ez két és fél pénz per nömö?

Jó, nem mondom, hogy állj neki profilokkal gipszkartonozni, de ezt simán megcsinálod, ha nem szánsz rá ennyi pénzt, de egy kis időt igen. És persze közben fejlődik az anyagismereted és a technikai érzéked is, ami nem csak ahhoz kell, hogy Te magad csinálj meg ezentúl dolgokat, hanem ahhoz is, ha nem Te, de tudni akarod ellenőrizni a szakik munkáját, ha kiadsz melókat legközelebb.

Valahol el kell kezdeni, ha jó pénzekről van szó!

 

Az ember gyakran elgondolkozik, hogy a 10 Ft-al drágább jughurtot vegye-e meg, a 10 eFt-al drágább mobilt megengedheti-e magának, a hidromasszázs kádja legyen vagy normál, stb., de éppen az építkezésnél, ahol ennél nagyságrendileg nagyobb zsék mozognak, ott folyik ki a minimális szakértelem hiányában a kezei közül a sok áldozattal megkeresett bármilyen jövedelme...

 

Belső villanyszerelés: asszem 350 + ÁFás legolcsóbb árat kaptam munkadíjra...

Gyorsan megnéztem a fazon nevét a papíron mégegyszer, nem a Vígszinházból ismerem-e :)))

Szépen megköszöntem, elraktam, hogy kellemes olvasmány legyen, miután magam megcsinálom az egészet ahelyett, hogy kicsengessem... Egy kerek hónap munkája volt, de ennyi zseton nálam maradt, és minden működik, mint az atom. Elolvastam hozzá három könyvet és minden betűt megkérdeztem szakiktól, amiben csak egy picit is magamnak kellett döntenem vagy egy halvány bizonytalanság volt bennem.

Ennyi.

Előzmény: fougamin (169)
matusek Creative Commons License 2004.07.20 0 0 170
Borzalmas árakat írtok!

Én már nagyon a végén tartok az építkezésnek, és magam is kellemesen csalódtam a költségvetésemen.

Porotherm 38 + 5 cm Baumit hőszig rendszer, 122 m2 hasznos belső + 43 m2 garázs az egész egy tető alatt, terasszal együtt több, mint 210 m2 beépített alapterület. Ez most van 15 millióban úgy, hogy semmit nem csináltam saját kézzel, mindent mester készített (víz-gáz-fűtés - após - ingyen volt a munkadíj, de az kb 350e Ft).

Minden anyag első osztályú, és én szereztem be őket. A mestereket is én szerveztem, az irányítást soha nem adtam ki a kezemből. Egy éve még s*gg hülye voltam az építkezéshez, mára egész jól belejöttem.

Székesfehérvár mellett egy kisebb településen vagyok.

Ha kell info, kérdezzetek!
fougamin Creative Commons License 2004.07.20 0 0 169

A rendszergazda ugyanabban a cipőben jár, mint FLA.....a saját lakását újítja fel éppen. Ennek ellenére segítséget ajánlott fel a villanyszerelésben, amit aztán abszolút nem én akartam csinálni. 

 

FLA-nak elfelejtettem az utolsó kérdésére válaszolni:

...hogy mit takar az aljzatbetonkészítés? Jól érezted, aljzatkiegyenlítést és javítást a régi padlócsempe felszedése után.

Előzmény: MZ/Y (167)
fougamin Creative Commons License 2004.07.20 0 0 168

Kedves FLA!

 

OK., megértettem (amit korábban félreértettem:-), a bontást magam fogom megcsinálni. Azt gondoltam, hogy annak aki naponta benne van az ilyen melóban fél-, vagy harmadidő alatt elvégzi el ugyanazt, ami nekem továbbtart.

Elvileg akkor járna mindenki jól, ha azt csinálná, amiben rutinja van. Látom azonban, hogy ez nem így működik, a helyzet ennél sokkal bonyolultabb.

Az az építési vállalkozó, akivel 3 évvel ezelött árban és minőségben egyaránt meg voltam elégedve, csunyán le akar "húzni". (Ő adta a lentiekben szereplő bontási árajánlatot)

Sajnos nem ő az egyedüli! Éppen tegnap kaptam árajánlatot villanyszerelésre, amely a 2 szobás 55 nm2 lakásnál (téglaépületben kábelcsövezni is kell), 140-170 eFT anyagról és 200 eFt munkadíjról szólt. Nincs miről beszélni, alkudni.....

Kezdem érteni, hogy miért igyekszik mindenki mindent maga megcsinálni. Ez egy őrület, hol van a piac?:-(((

 

Előzmény: FLA (166)
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.20 0 0 167
Rendszergazda meghátrált? :o)
Előzmény: fougamin (165)
FLA Creative Commons License 2004.07.20 0 0 166

Kedves fougamin!

 

A mondatomban a ":)" jel volt a kulcsmomentum. Mivel jelenleg a saját házamon dolgozom ezerrel, és nagyon határidő necces is ráadásul, nemhogy féláron, de dupla áron sem tudnék bontani Nálad. Ha félreértettél, én kérek elnézést, bár szerintem a 161-es hozzászólásomat is olvasd hozzá.

Komolyra fordítva: ha lenne időm, pl. kétezerért simán jönnék padlót és csempét bontani, szerintem ez elég vad ár. Ha erős kávészünetekkel, poénkodások között lógatnám a lábam, akkor is leugorna egy nap mondjuk 10-20 nm, az nem is jön ki olyan rossz órabérre...

Meg parkettabontás... ezeket pl. miért nem Te csinálod? Mert egy minőségi gipszkarton falhoz mondjuk kell szakismeret bőven, de itt vannak olyan tételek, amit pl. egy anyós is simán elvégez...

Az aljzatbeton készítés egyébként a lakásodban mit takar? Aljzatkiegyenlítést vagy új réteget is (5-6 cm min.)? Mert az előzőnek egy kicsit brutál a 2500 pénz.

Előzmény: fougamin (165)
fougamin Creative Commons License 2004.07.19 0 0 165

Kedves FLA!

 

Ha a felére vonatkozó ajánlatod komoly, kérlek dobj egy mélt!

Legkésőbb a hétvégén meg kellene nézned!

Tőlem szombaton akár már dolgozhatnál is. A vasárnapi munkavégzés már kicsit problémásabb, társasházról lévén szó.

Előzmény: FLA (159)
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.19 0 0 164
Gondolom, másfélszer ennyi. Így lenne értelmes a mondat és az utána következő felvetés.
Előzmény: nyman (163)
nyman Creative Commons License 2004.07.19 0 0 163

Nekem ez a 800 Ft/m3 nem tunik soknak.

 

<i>"de ráadásul ez nem a tervrajz szerinti kiszámított tömör köbméter, hanem kábé félszer ennyi, mert kiszedve már több"</i>

A felszer ennyi, az akkor a fele?

 

<i>"Nő létemre engem akarnak átvágni"</i>

Ilyen matektudassal nem csodalkoznek ;o)

Előzmény: Kaktusz02 (162)
Kaktusz02 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 162

Segítsetek !

Pinceásás markolóval 800 Ft/ m? Ennyiért akarják elvállalni, de ráadásul ez nem a tervrajz szerinti kiszámított tömör köbméter, hanem kábé félszer ennyi, mert kiszedve már több.

Vagy Nő létemre engem akarnak átvágni ?

Ránéz, és megmondja, kiszedve hány köbméter?

Ja, és elszállítás nélkül.

Akkor inkább mondja azt, hogy 1500 Ft/ m3 , és nem kell saccolgatni.

Ha tudtok valakit ajánlati Vecsés környékén, megköszönném!

FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 161
Az nem elég, ha lemondok a javadra mondjuk a teherhordó fal bontásának jogáról, amelyet kőkemény versenytárgyaláson nyertem meg 1200 Ft/m3 (természetesen sittelszállítással és takarítással együtt) díjazásért? :)))
Előzmény: NeomatiK (160)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.16 0 0 160
Kéretik a topiknyitó kasszájába a munkaadói és a munkavállalói oldalról 7,5% + 7,5%-ot közvetítési díjként befizetni! :-)
Előzmény: FLA (159)
FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 159

Megnéztem alaposabban én is ezeket a díjakat. Féláron megbeszélhetjük? Hol is laksz? :)

Előzmény: fougamin (148)
FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 158

Ezek jó tippek, csak nem tudom, pl. ki tudja azt a tervezés fázisánál, hogy pl. a fürdőszobában típusra milyen csempéi, padlólapjai lesznek, és hogy lehet azt milliméteres pontossággal megépíteni... síktalálkozások mm-re egyenesek, mennyezethez vízszintmérőt lehet igazítani, stb....

A többivel egyébként egyetértek és azokon ennél nagyságrendekkel nagyobb lóvé áll vagy bukik.

Előzmény: Centrum-Ölő (152)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.07.16 0 0 157
akár a feléért, úgyis van egy szabad hétvégém, ehhez pedig több nem kell:-)))
Előzmény: fougamin (156)
fougamin Creative Commons License 2004.07.15 0 0 156
Mennyiért? A leírtakért, vagy a feléért? :-))
Előzmény: viktor a takarító (155)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.07.15 0 0 155
ennyiért én is bontanék, közgadász létemre:-)))
Előzmény: fougamin (154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!