Keresés

Részletes keresés

krokodilo Creative Commons License 2014.01.10 0 0 5195

Amugy a legjobb megoldás...mi párszor voltunk velük..korrektek és megbizhatoak.. minden pénztárcára találnak megoldást.

https://www.facebook.com/pages/Thassos-Nyaral%C3%A1s-G%C3%B6r%C3%B6gorsz%C3%A1g/356519287701935?fref=ts

pamag Creative Commons License 2013.12.15 0 0 5194

"...létezik, egy a google térképre illesztett útvonal, de sehol nem találom…. ..."

 

Én is emlékszem erre. De én sem találom :(

Előzmény: fidorrr (5189)
pamag Creative Commons License 2013.12.15 0 0 5193

Délelőtt írtam hosszabban, de úgy látszik, időkorlát van :(

 

Never Man képén egy idegenvezetővel érkezett fakultatív dzsiptúra csoportja van.

Magányosan egyszerre ennyien nem mennek oda...

A szervezett fakultatív kirándulások között szerepel a dzsiptúra az Ypsarióra.

 

A thasos pont hu-n vannak térképek is a szigetről. Le kell tölteni... az alapján lehet tájékozódni.

De:

Előfordulhat, hogy a térképen szereplő út a valóságban éppen nem járható.

Saját személyautóval kizárólag saját felelősségre próbálja meg bárki. Ezek erdei földutak, kövesek... aki elakad bármi okból, saját magának kell megoldania a helyzetet.

Bérelt személyautóval nem szabad fölmenni. Tiltják a kölcsönzők.

Terepjáróval lehet.

 

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/thassos-i-elmenybeszamolok/454-jeep-tura-20120412

 

Előzmény: Pierr.Kardan (5192)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2013.12.15 0 0 5192

Lehet, hogy frissíteni kéne a thasos.hu-n az információkat, mert ott az van, hogy nem ajánlott (sőt nem is lehet) felmenni az Ypsariohoz autóval, Never Man képén meg az látszik, hogy mindenki felmegy kisterepjáróval...

 

Akkor lenne informatív az oldal, ha az lenne leírva, hogy hogyan lehet felmenni :-)

Előzmény: pamag (5190)
Never Man Creative Commons License 2013.12.13 0 0 5191

Technikailag ez nem túl nagy probléma, mert egészen a tetejére fel lehet menni, talán az utolsó 200 métert kell gyalog megtenni. Az első képen látható kis terepjárókkal mentünk fel különösebb nehézség nélkül. A második képen látszik a félbehagyott NATO radar alapja, háttérben az autók - itt látszik, hogy milyen közel. Harmadikon az ahonnan jöttünk, Skala Potamia  ..... na az már messzebb:-)

Előzmény: fidorrr (5189)
pamag Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5190

Esetleg ha a thasos pont hu -n keresgélnél, akár információt is megtudhatnál...

http://www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/latnivalok

 

Előzmény: fidorrr (5189)
fidorrr Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5189

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni, abban, hogy leírná, az útvonalat, a Ypsario ra.

Érdekelne, hogy meddig ajánlatos kocsival menni, illetve honnan kel gyalogolni. Valaki egyszer azt írta, hogy létezik, egy a google térképre illesztett útvonal, de sehol nem találom….

Előre is köszönöm....

fakk1 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 5188

Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk a szigetre. A tavalyi úthoz képest annyi a változás, hogy Görögországban az A2-n két alkalommal kell - 2,4 E-t fizetni.

Macedóniában tartósan 38 fokot mutatott a kocsi hőmérője, de itt is ideális az időjárás.

Ha valakinek kérdése van, írjon bátran!

 

fakk1 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 5187

Thassosnál a tengervíz hőmérsékletének figyelemmel kísérésére ezt a linket javaslom:

 

http://www.seatemperature.org/europe/greece/thasos.htm

 

francois81 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 5186

Köszi szépen mindent Hidalgo!

Hidalgo81 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5185

Szia francois81,

 

mi most augusztusban megyünk először Thassosra, így én is nagy infó-faló vagyok most.

 

Leírások alapján északon érdemes sznorklizni, Glyfada illetve Papaplimani beachen.

 

A quadra mi már rékérdeztünk e-mailen, B-s jogsival bármilyet bérelhetsz, de ami 2 személyes (200cm3) az 35EUR/nap lenne augusztusban 3 napra, míg Kia Picantot már 29EUR-ért kapunk biztosítással ....

Így nekünk a quad már nem is játszik, nem olcsóbb mint a kisautó, viszont lassabb és könnyebb vele borulni ...

 

Jó nyaralást!

 

 

francois81 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 5184

A másik kérdésem, hogy milyen Thassos-on a tengervíz hőmérséklete július közepe, és vége felé? Kellemes, meleg abszolút alkalmas pancsolásra?

francois81 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 5183

Sziasztok!

 

Kagylászni, csigászni hol érdemes? Nagyon elhagyatott lett a fórum, vagy mindenki nyaralni van?:)

geodo1 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 5182

szezonelői üdülés thassos szigetén:

 

http://fapadbarat.com/gorogorszag-thassos/

balazsh Creative Commons License 2013.06.16 0 0 5181

Augusztus 15 környéke nagyon necces, a többi elvileg megoldható. Max. nem olyat kaptok, amilyet szeretnétek.....

Előzmény: zsandár (5180)
zsandár Creative Commons License 2013.06.15 0 0 5180

Sziasztok!

 

Idén terveznénk egy 3-4 napos kirándulást Thassosra a görögországi nyaraláson belül.

Az lenne a kérdésem, hogy ha kocsival átmegyünk Keramotiból  tudunk-e szállást ott, mindenféle előzetes foglalás nélkül találni.Nem fontos, hogy  felkapott helyen legyen.

Vadkempingezni lehet pár napot a sziget belsejében?Ismerve a görög mentalitást gondolom az ellenőrzés is elég laza.

Szóval ha van valakinek egy jó címe , árajánlattal /2 felnőtt+3 gyerekre / kérem írja meg!

Kösz.

balazsbea Creative Commons License 2013.05.25 0 0 5179

Szia Francois81!

 

Quadot mi még sosem béreltünk, erről sajnos semmilyen tapasztalatot nem tudok írni, mert még az árakat sem figyeltem soha. Szerintem nem túl jó ötlet, ha a hegyekbe készültök, a terepjáró minden szempontból biztonságosabb, s számomra sokkal többet ér a nyugalom, ha a rossz utakon ezzel megyünk, mint a más lehetőségekkel megspórolható pénz.

 

Kagylókat, csigákat nem nagyon láttam a strandokon, de lehet, csak nem vettem észre, mert nem is kerestem, arra viszont emlékszem, Panagiában 3 euróért egy nagy tállal vettünk a lányunknak, s volt benne mindenféle nagyságú és mintázatú kagyló és csiga, nagyon megérte az árát.

 

Semmi gondunk nem volt a Szerbián való áthaladással, s ha az ember betartja a közlekedési szabályokat, nincs is miért aggódni. Ha busszal mentek, akkor meg főleg nem, csak ne legyen tömeg a határokon! :) Ha kíváncsi vagy, mire érdemes odafigyelni a Szerbián és Macedónián való átutazásnál, itt sok hasznos információt találsz: http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=333

 

Az utazási irodás szállásokat nem ismerem, erről sajnos nem tudok írni. De ha beírod a fórum keresőjébe a szállás nevét, biztosan fogsz találni ezzel kapcsolatos hozzászólásokat. S ha a quaddal is megteszed ugyanezt, az is sokat segíthet. Jó tervezgetést! :)

Előzmény: francois81 (5177)
francois81 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 5178
Mindenkinek köszönöm, hogy ennyien vissza írtatok! Aki tud olyan helyet mondani, ahol lehet kagylászni, csigászni, annak örülnék még.Mégegyszer köszönöm Nektek!
francois81 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 5177
Szia Bea!Köszönöm, hogy Te is válaszoltál, mert olvastam sok fórumot Tőled és okos dolgokat írtál le. Azt hiszem a Ti fényképalbumodat néztük végig páromnak és nekem is tetszett, főleg Vaiti. Sajnos sejtettem az árakat nem vagyok meglepődve. Csak a GoogleEarth programba vadászgattam és láttam, hogy minden zugát érdemes megnézni Thassos-nak. Autót meg szerintem érdemes bérelni, mivel robogón ilyen utakon kész életveszély, rutinom meg nincs. Quadot véleményed szerint mennyiért lehet bérelni, illetve lehet-e B kategóriás jogsival vezetni, és érdemes-e azzal nekivágni a hegyi túrának? Azt elárulnád még, hogy kagylót, csigát hol tudnék vadászni ezen a szigetgen? Jó, valószínű nagyon sok marketban lehet kapni, de melyik partokon érdemes kutatni? Szerbekkel szokott-e gond lenni? Te tudsz-e mondani valamit az Achilon szállásról, Skala Potamias városában?Köszi szépen!
Előzmény: balazsbea (5159)
Zümi74 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5176

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Köszönöm a választ! Ma kicsit jobban beleástam magam a fórumba darázs témában, és úgy látom, hogy van olyan év, hogy sok van és van hogy kevés. Sajnos én nyáron nem tudok szabadságra jönni, így vagy májusban utazunk ,vagy szeptember, de májusban a víz még nagyon hideg nekünk, így marad az utószezon. Viszont addig még sok idő van, majd ha valaki megy augusztus vége fele akkor ha visszér kicsit írhatna arról is,hogy mi a helyzet a darazsakkal. :)

Előzmény: melus16 (5175)
melus16 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5175

Szia Zümi74!

 

Mi éppen az általad kérdezett időben jártunk a szigeten. Voltak méhek, igen, de nem darazsak. Ez már eleve nem mindegy. :) Aztán, a sziget belsejében járva, láthattuk a szinte végeláthatatlan sorokban álló kaptárakat is.

Volt, hogy egy-két makacs példány folyamatosan körözött a reggelink felett, és nem tágított. Így ezen a reggelen, - ezen az egy reggelen- bevittük az asztalt, és a szobába, és ott reggeliztünk. Ezenkívül még egy eset volt, amikor ők szerették volna megenni a kajánkat. De nem csapatokban, rajokban.

Emiatt kár lenne kihagyni ezt a szigetet. Tudomásul kell venni, hogy vannak, és milyen fincsi méz ennek az redménye. És fel kell készülni. Pl. Kalcium ampullát vittünk, a biztonség kedvéért. De nem kellett. Egyébként máshová is visszük mindig, de még sosem kellett. :)) Viszont nem kell emiatt idegeskednünk, magára a nyaralásra fordíthatjuk minden figyelmünket.

Előzmény: Zümi74 (5171)
geodo1 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5174

értem.

Előzmény: Zümi74 (5173)
Zümi74 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5173

Megnéztem, de ebből sajna nekem nem derült ki, hogy szemptember másodig felében mi a helyzet ezügyben. :S

Előzmény: geodo1 (5172)
geodo1 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5172

ez téma legutóbb: pl. 5124-5138 hsz.

Előzmény: Zümi74 (5171)
Zümi74 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5171

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Hello.

 

Szeptember második felében szeretnénk ellátogatni a szigetre, viszont ismerősöm aki pár éve volt azt mesélte, hogy rengeteg darázs volt a sziget. Ez tényleg igaz, hogy szeptember másodig felében ellepik a szigetet?

szalámi Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5170

A szentté avatás mikor lesz?

Előzmény: pamag (5168)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5169

Ki kell érdemelni. Ez kész.

Előzmény: pamag (5168)
pamag Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5168

De igen, ő az utazási iroda alkalmazásában álló ember. Idén is az Apollon és az Aeolus helyi telepített idegenvezetője. Csak nem utazik oda szezonról szezonra, mert ott él.

Az más kérdés, hogy saját zsebre is intéz szállásfoglalást.

A kirándulások mind irodás szervezésű programok.

Ami nem, ami esetleg saját út, oda a jó ismerőseit meg az érdeklődő, kíváncsi vendégeit viszi el. Azt bizony ki kell érdemelni. Nem pénzzel, hanem érdeklődéssel.

Ha esetleg néha körülnéznél az ő oldalán is, akkor láthatnád, hogy mit gürcöl össze, hogy korrekt tájékoztatást kapjanak mindenről a vendégek.

Aki irodával megy, az kénytelen-kelletlen vele találkozik. Mert ő az iroda alkalmazottja.

De most már eleget beszéltünk az ő személyéről.

Most már arról legyen szó, miért jó a szigeten!

(És idén nem tudok oda menni, brühühü...  )

Előzmény: szalámi (5167)
szalámi Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5167

Hol kötöttem a látnivalókat az idegenvezető nézeteihez? Nem ismerve az ottani helyzetét az idegenvezetőnek, jelesül Áginak miről beszélsz? Nem egy oda kiküldött, az utazási iroda alkalmazásában lévő ember,  hanem ott él és saját zsebre is szervez utakat, foglal szállást. Szóval eltaláltad szarva közt a tőgyét.

Előzmény: pamag (5166)
pamag Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5166

Egy adott hely látnivalói miben függenek össze az adott helyen működő idegenvezető nézeteivel?

Aki utazási irodával megy, az szükségszerűen találkozik az idegenvezetővel. Aztán majd ő eldönti, hogy szimpatikus-e neki vagy sem, vele tart-e fakultatív kirándulásra vagy sem.

 

Egyébként túl sokan vannak ma is, akiknek fogni kell a kezét... :(((

 

Még egy félreértés : a dzsiptúra árait a helyi görög idegenforgalmi iroda (amelyik koordinálja a külföldi utazási irodákat) szabja meg. A többi árat az adott magyar utazási iroda. A bevétellel az idegenvezetőnek el kell számolnia, nem saját zsebre dolgozik.

Előzmény: szalámi (5165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!