Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2008.11.08 0 0 504
Mondtam már, hogy útállak? :)

See: 502.
Előzmény: Utas2 (503)
Utas2 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 503

Tegnap ismét egy újabb légicéggel repültem, az Air France leányvállalataként működő Brit Airrel. Majd megírom.

 

A bővült lista:

 

Malév
bmi (British Midland)
United Nations :-)
Panam
All Nippon Airways
Japan Air Lines
Swissair
Swiss
Sabena
Delta Air Transport (DAT)
Tyrolean
Austrian Airlines
Lufthansa
Rheintalflug
Balkan Airlines
Royal Air Maroc
British Airways
Aer Lingus
SAS
Delta Air Lines
Northwest
Air France
Spanair
Iberia
Icelandair
Aeroflot
Alitalia
Crossair
Interflug
KLM
KLM cityhopper
basiqair
Carpathian
Olympic Airways
Tarom
Turkish Airlines (Turk Hava Yollari, ha úgy jobban teccik)
Regional Airlines
South African Airways
LOT
AlsaceExel
SkyEurope
Luxair

wizzair

Inter Airlines (Inter Expres Airlines)

CSA

TAP Portugal

PGA Portugália Airlines

Brit Air

lborli Creative Commons License 2008.10.28 0 0 502
Hosszú-hosszú idő után bővült a lista:
TAP Portugal (CS-TNL A320, valamint CS-TNM szintén A320).
Előzmény: lborli (287)
szpet84 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 501
Air Cairo
Nouvelair
Travel Service
indexalfalima Creative Commons License 2008.09.24 0 0 500
Új a listán:
Air Nostrum
Iberia

Aer Arann
Aeroflot
Air France
Air China
Air Dolomiti
Alitalia
Austrian
British Airways
British European
Crossair
CSA
EasyJet
Hainan Airlines
Karthago Airlines
KLM
LOT
Lufthansa
Malév
Sabena
SkyEurope
Swissair
TAM
Wizzair
Előzmény: indexalfalima (479)
zahnstein Creative Commons License 2008.09.09 0 0 499

új:

VLG / VY (Vueling Airlines)

Kastrup Creative Commons License 2008.08.29 0 0 498

Ujabb neggyel gyarapodtam:

 

Aer Lingus

Air Adriatic

Air Berlin

Air Dolomiti

Air France

Alitalia

Austrian - NEW

British Airways

Cathay Pacific - NEW
CSA Czech Airlines

Delta Air Lines (+ Delta Connection is)

Dragonair - NEW

easyJet

Finnair

Hapag Lloyd

KLM (+ KLM Cityhopper is)

Malév

LOT Polish Airlines
Lufthansa
Luxair

Ryanair

SkyEurope
SN Brussels

Spanair - NEW

Sterling
Swissair

Titan Airways

Turkish Airlines

Varig
Vueling

Virgin Express

Wizzair

Janos32 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 497
Updated

Malév
Interflug
CSA Czechoslovak Airlies
CSA Czech Airlines
Easyjet
Wizz
Sky Europe
BMI Baby
British Airways
KLM
Lufthansa
Swiss
Helvetic Airways
SN Brussels
BA Connect
Air Berlin
Jet2
Ryanair
Air Slovakia
VLM Airlines
Air Transat
WestJet
Thomas Cook Airlines
Titokkiraly Creative Commons License 2008.07.16 0 0 496
Air Asia , SIN-KL
Tiger Airways, Sin-Phuket
Jetstar , Sin-Phuket

Kipróbáltam a helyi összes lókosztot is :-) kizárólag jó benyomásokat szereztem, ajánlom mindenkinek aki felénk jár és utazgatni akar késés és bosszankodás nélkül olcsón. Jetstar,Tiger ausztrál, sok fehér pilótával, Air Asia pedig vadi új, a Singapore Airlinesen és a Malaysian-en kivül először repülhették ők a Sin-KL viszonylatot, sok ázsiai volt katonai pilóta, elég jól képzettek.
Titokkiraly Creative Commons License 2008.07.16 0 0 495
Az ideig-óráig létezők közül érdekességként:

Crossair- az egyik Nr.1 volt Európában

EU Jet - Manston
Jetmagic- Cork

A most is létező egzotikusabb, (Singapore Airlines csoporthoz tartozik) a kevésbé ismertek közül:

Silkair - Singapore
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 494

1.Qantas

2.TAA

3.Ansett

4.Malaysian

5.Singapore Airlines

6.Cathay Pacific

7.Dragon Air

8.China Southern

9.Japan Airlines

10.ANA

11.Air China

12.China Eastern

13.Shanghai Airlines

14.China Northern

15.Virgin Blue

16.Swiss

17.Air Lingus

18.Virgin Atlantic

19.Lan Chile

20.KLM

21.Lufthansa

22.SAS

23.Austrian Airlines

24.LAT

25.TACA

26.Northwest

27.Continental

28.Malev

29.Inter Flug

30.Iberia

31.Easyjet

32.British Airways

33.Air France

34.Finnair

35.Air Canada

36. Croatian

37. Emirates

38. Adria

39. Spanair

40.Qatar

41.Ryanair

42. American Airlines

+(Britair=Air France, Eurowings, Augsburg Airways, Contact Air, Cityline,=LH, Qantaslink=Qantas, Tyrolean,Austrian Arrows=AUA)

Előzmény: Törölt nick (408)
RogerWilco Creative Commons License 2008.07.09 0 0 493
Viszonylag rövid távon (GMP-HND) Y osztályon - valami böhömnagy gép, sok-sok üléssel és picurka sztyuvikkal :-)) Szóval semmi különös
Előzmény: indexalfalima (492)
indexalfalima Creative Commons License 2008.07.08 0 0 492
Szép a listád. A Korean milyen volt?
Előzmény: RogerWilco (491)
RogerWilco Creative Commons License 2008.07.08 0 0 491
Aero
Aeroflot
Air Baltic
Air Berlin
Air Botnia
Air Nostrum
Air France
ANA
Asiana
Austrian
Austrian Arrows
Blue 1
Braahe
British Airways
Carpatair
Cirrus
Copterline
Cubana
Deutsche BA
El Al
Estonian
Finnair
FinnComm
Iberia
JAL
KLM
Korean
Lithuanian
LOT
Lufthansa
Malév
Moldavian
Royal Jordanian
SAS
Saudia
Spanair
Swiss
Swissair
TAP
Tarom
Tunesian
Turkish
Tyrolean
Gregor83 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 490

Air Service Hungary

Malev

Air Malta

Lufthansa

Lufthansa CityLine

Wizzair

germanwings

Ryanair

EasyJet

SkyEurope

Előzmény: Gregor83 (488)
Fly_G_Fly Creative Commons License 2008.06.06 0 0 489

Az én listám nem hosszú, de van benne egy uniqe (legalábbis visszaolvasva a topikot, nem sokan repültek vele)

 

Malév

BA

Qantas

Virgin Blue

Gregor83 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 488

Air Service Hungary

Malev

Air Malta

Lufthansa

Lufthansa CityLine

Wizzair

germanwings

Ryanair

EasyJet

 

Butt Creative Commons License 2008.06.06 0 0 487

A topik címében az az m az már akar lenni? Mert nekem nincs hosszú listám: Malév, EasyJet.

Viszont lenne egy kérdésem/kérésem: Aki utazott már az Aeroflottal, az leírhatná 1-2 mondatban a tapasztalatait. Eddig csak a Malév árait nézegettem, mivel Moszkvába nem sok légitársaság indít járatokat, tegnap azonban meglepődve láttam, hogy az Aeroflot jóval olcsóbb lenne ugyanarra az oda-vissza időpontra.

zahnstein Creative Commons License 2008.06.04 0 0 486
Milyen könnyen lehet neked egy kis örömet okozni. :-) Más topikgazda ennek nem örült.
Előzmény: lborli (485)
lborli Creative Commons License 2008.06.03 0 0 485
Nagyon kedves, hogy minden altalam nyitott topikot (is) megtisztelsz a floodolasoddal.
Előzmény: SuedBahn (482)
Briko Creative Commons License 2008.06.02 0 0 484

OFF

Mondhatod másik 20 topikban is...

Előzmény: Utas2 (483)
Utas2 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 483

gy. k. (gyengébbek kedvéért) a topic címe: Melyik légitársasággal repültetek már?

 

Csak úgy mondom.

SuedBahn Creative Commons License 2008.06.01 0 0 482
Sziasztok!


Segitseget szeretnek kerni abban az ugyben, hogy a WizzAir ULTRA OCSMANY VISELKEDESU ES OVON ALLULI legitarsasaggal szemben hogy tudunk fellepni azert, amit tett velunk (is tobbek kozt) szemben egy Bp - Kolozsvar menetjegy kapcsan!

A story nagyon hosszu, a lenyeg csak az, hogy akciosan meghirdetett repjegyeket Kolozsvarra, majd miutan akcio lejart a repjegy arak leestek, majd 2-3 hettel kesobb e-mail-t kaptunk, hogy ok nem is Kolozsvarra hanem Marosvasarhelyre fognak majd rpulni.

Aztan felhivtuk oket, vazoltak negy lehetoseget, amibol az utolso ugy hangzott hogy INGYEN modosithatunk az IDOPONTON, AZ UTASOK NEVEN ES A REPULES CELPONTJAN IS (!!!!!), mindezt a WizzAir allja az okozott kellemetlensegekert!

Ez utobbit el sem hidtuk, de miutan 20 percig beszeltunk, a holgy nagyon magabiztos volt, hat hidtunk neki.

Masnap baratnom es en is szabadsag + egyeb ugyben fonokokkel beszeltunk es ugy dontottunk, hogy jo, akkor Rhodos-ra mennenk, oda a WizzAir nyaron ugyis repit!

Ezen a napon azonban masik no volt az ugyfelszolgalatos a WizzAir-nel es azt mondta, HOGY EZ KIZART ILYEN SZABALY NINCS! (Hogy kolegaja mit mondott elozo nap, az ot nem erdekelte!)

Igy hat elbizonytalandotunk, es vissza minden.... Harmadnap megis felhivtuk oket, hogy most akkor mi is az igazsag kedves WizzAir. Akkor epp egy ferfi volt az ugyfelszolgaltos, aki azt mondta, hogy igen, lehet INGYEN celallomason is modositani. Igy mat akkor megint megkerdeztuk a munkaltatoinkat, hogy a szabadsag ekkorra kellene, ok-e, majd masnap hivtuk a Wizzair-t (immaron negyedszer!), hogy jo, akkor Rhodos-ra mennenk es kesz.
Ismet egy ferfi vette fel a telefont es azt mondta, hogy a WizzAir utkozben TOROLTE EZT AZ ENGEDMENYET, ergo MA MAR NEM LEHET igyen opcioval elni, csak az elozo harommal!

Hiaba mondtuk neki, hogy az elmult 3-4 napban minden nap mas velemenyt mondott a WizzAir, es ez az oka, ot nem erdekelte.

Masnap ujbol hivtuk oket (immaron otodszor), akkor egy holgy mondta, hogy a 4. szamu lehetoseg igazgatoi rendelet alapjanvaloban torlodott, de ha mi tudjuk igazolni hogy a fent leirt story igaz, akkor a SUPERVISOR, aki csak hetkozben tartozkodik ott, o engedelyezni fogja Rhodos-t, hisz mi meg idoben voltunk, csak felretajekoztattak bennunket tobbszor is). A holgy igerete szerint OK, MINT WIZZAIR visszhalgatjak a beszelgeteseket (mi meg tudtuk nevezni neki az idopontokat es a szemelyeket, hogy mikor kivel is beszeltunk es o ezt berogzitette ismet), es ha igaz amit allitunk, akkor a supervisor jovahagyja a dolgokat.

Masnap (hetfon) hatodszorra hivtuk oket, egyenest a supervisor-t keruk, akirol kiderult hogy nem is csak egy van, hanem tobb es o most ismet egy ferfi volt.
A storyt meselve neki kiderult, hogy KOZE SINCS AZ UGYHOZ, ergo nem hallgatott vissza senki a wizzair-nel semmit sem, ill. kozolte hogy a szabaly valoban visszavonasra kerult, sot akiknek ezt a WizzAir felajanlotta, azoktol is jo esellyel vissza fogja vonni hamarosan! (Nem semmi, mi????!!!)
O mint supervisor NEM JOGOS ES NEM TUD DONTENI, mondta o, ugyhogy megkerdezi a fonoket, majd 2-3 perc szunet es mondta, hogy NEM, mi mar nem repulhetunk mashova, csak Marosvasarhelyre, vagy sehova.


Na szoval ezzel kiborult a bili, mert:

1.: WizzAir Kolozsvar helyett mashova repul, Marosvasarhelyre, mikozben o akcios utat hirdetet meg 3-4 hete oda es mi azt meg is vettuk mar nala

2.: WizzAir SZARRAGO SUNYI modon NEM HIV FEL BENNUNKET, NEM IR POSTAI LEVELET, hanem csak e-mail-ezik a magyar cimunkre, de mi kulfoldon voltunk akkor igy egy hettel kesobb tudtuk csak olvasni.

3.: WizzAir KERESUNK ELLENERE SEM HAJLANOD visszehivni minket, pedig o modositott a szerzodesunkon, ergo ez lenne a minimum, bocsanatkeresekkozepette, nem pedig mi mint utas hivogassuk oket

4.: WizAir ugyfelszolgalata CSUPAN NEGYSZER MOND ELLENT ONMAGANAK, mikor eppen ki van munkaban naluk, mikor eppen mit gondol a fonok es a supervisor naluk.
Ergo HAZUDOZNAK, ALLTATJAK AZ EMBERT!

5.: Ha bizonyos embereknek joguk volt a 4. opcioval elni, akkor mi az, hogy kisse kesobb mas embereknek meg nincs ehhez joguk???? HOL ITT AZ EGYENLOSEG ELVE????

6.: Ha a WizzAir masodik felhivasakor az ugyfelszolgalatso kepben lett volna, mar akkor el kellett volna a Rhodos-os dolgot fogadniuk, akkor meg hataridon bellul voltunk!

7.: Egyik nagyobbat hazudik, mint a masik!

8.: Az abszoluta nagyfonok nevet es elerhetoseget SEM VOLTAK HAJLANDOAK MEGADNI, ergo nem lehet feljebb kerulni naluk a problemat illetoen!


Epp ezert fordulok a forumhoz most ezen levelemmel, mert a WizzAirt fel fogjuk jelenteni ezert, csak a kerdes elso korben, hogy hogy es hol erdemes kezdeni?
Ertem, ez alatt azt, hogy pl.:
- Fogyasztovedelem
- Gazdasagi es Versenyhivatal
- Kozlekedesi Ministerium
- LRI es Ferihegyi Repuloter
- stb.

Ill. az ugy kapcsan irni fogunk a Metro, stb. egy ket nagy peldanyszamu ujsagnak, ill. az RTL Klubnak, vagy amit sokan neznek, hatha belefer meg valahova ez a kis STORY es a tortentek, hadd tajekozodjon Magyaro. MINDEN lakosa arrol, hogy ilyen SELEJTES ES HAZUG LEGITARSASAGOK, MINT A WIZZAIR IS MI MINDENT MEG NEM ENGEDHET MAGANAK SAJNOS MANAPSAG ITTHON!


Meggyozodesem, hogy SELEJT ES OCSMANY CEGGEL SZEMBEN NINCS KEGYELEM, NINCS KORREKTSEG, ES AZ ILYENNEK MAGYARO.-ON NINCS KERESNIVALOJA! AZ ILYEN CEGET, MINT HALLADEKOT ES SZEMETET, KI KELL TAKARITANI AZ ORSZAGBOL, NINCS RAJUK SZUKSEG!!!!


Ha barkinek barmilyen epito jellegu otlete megjegyzese van az ugyhoz, akkor varom ide a forumra! (Pl. kihez celszeru fordulni, milyen intezmenyhez, hivatalhoz meg a fentieken kivul, stb...)


Elore is megkoszonve a segitseget barkinek is az ugyben, udvozlettel,
SuedBahn
Echo Zulu Creative Commons License 2008.05.28 0 0 481

Sziasztok!

Az Aer Lingus az ültett, vagy ott is szabadon lehet választani a helyek között beszálláskor? Köszi

csabahhh Creative Commons License 2008.05.28 0 0 480

Ez az én listám:

 

Air New Zealand

American Airlines

Malév

Varig

KLM

British Airways

Singapore Airlines

Malaysia Airlines

Garuda Indonesia

Delta

Lufthansa

Qantas

Travel Service

Silk Air

Bangkok Airways

Spanair

 

indexalfalima Creative Commons License 2008.05.25 0 0 479
Új a listán:
Air France

Aer Arann
Aeroflot
Air China
Air Dolomiti
Alitalia
Austrian
British Airways
British European
Crossair
CSA
EasyJet
Hainan Airlines
Karthago Airlines
KLM
LOT
Lufthansa
Malév
Sabena
SkyEurope
Swissair
TAM
Wizzair
manhattani Creative Commons License 2008.05.01 0 0 478
Nem tudom, érdekel-e, de a kilencvenes években 16 órát vártam Hong-Kong Kai Tak repülőterén (egy BA és egy Ansett között), és közben három csoportot láttam, akiket géppisztolyos őrök kisértek fel a függőleges vezérsíkjukon kivétel nélkül apró, de hangsúlyos vörös zászlóval jelzett gépekre. Mivel akkor már kb. 28 órája voltam úton, sajnos nem írtam fel a társaság nevét.
Előzmény: zahnstein (468)
manhattani Creative Commons License 2008.05.01 0 0 477

Ha a kereső jól keres, akkor még senki sem említette itt az Alaska Airlines-t. Örömmel jelentem, hogy 1999-ben sikerült meglovagolnom, Sacramento (Kalifornia fővárosa) és Seattle között. El is tettem a zacskójukat (szintén üresen), de elcseréltem egy Pennsylvania Railroad menetrendre...

 

(A DC9-esük később esett a Csendes-óceánba valamilyen vezérsík-hajtó tengely hiba miatt.)

manhattani Creative Commons License 2008.05.01 0 0 476
A 80-as években kapcsolatba kerültem az Ericssonnal, láttam Stockholmban egy ottani dolgozó irodai falát, amin vagy tizenöt társaság ... izé... na, szóval repülős zacskója volt (mind tiszta, gyári állapotban!) Mivel ő a gyüngébb Ericssonos kategória volt, csupa, akkor még kommunista ország. Meg is kérdeztem tőle, hogy készül-e Amerikába? Mit szól ehhez a McCarthy-bizottság?
zahnstein Creative Commons License 2008.05.01 0 0 475
újjabb?
Előzmény: BJani (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!