Keresés

Részletes keresés

margitka64 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 21095

Szerintem nyugodtan válaszd az olcsóbb Marmarit. Biztosan béreltek majd valami járművet, azzal gyorsan tudtok közlekedni. Egyébként a szigeten igazából nincsenek nagy távolságok, a legtávolabbi pontokra is egy órán belül el lehet jutni, kivéve, ha földutakra keveredtek. A közeli Tigaki strandja is közel van, ha béreltek biciklit.

Privátban elküldtem Neked az útleírásomat, amit akár bedekkerként is használhatsz. Mi a két hét alatt szinte az egész szigetet bejártuk, illetve a közeli és távoli szigeteket is. Ezekből bőven tudsz tallózni.

Előzmény: kucó (21094)
kucó Creative Commons License 2012.03.10 0 0 21094

Kedves Macy, Margitka és Zsuzsó!köszi, hogy írtatok! Zsuzsó, mindenképp' elolvasom a beszámolódat, már bele nézegettem. :)

Egyeőre Marmari és Tigaki között vacillálok.. de, ez utóbbi kicsit drágább.

 

P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.10 0 0 21093

Kucó!
Az élménybeszámolómat is tudom ajánlani: http://www.kos-sziget.sokoldal.hu/ 

Előzmény: kucó (21089)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.10 0 0 21092
Előzmény: kucó (21089)
margitka64 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 21091

Marmari rövid falucska, az elejétől a végéig kb. 20 perc alatt be lehet járni, ha nagyon kényelmes vagy, akkor fél óra. Előnye, hogy a nyaralók nem tipródnak az ember sarkában, viszonylag nyugodt. Persze, itt is vannak kölcsönzők (autók, motorok, buggy, bicikli, stb.), meg helyi utazási irodák is, ahol fakultatív programokat kínálnak. Van olyan kombináció is, hogy járművet is bérelhetsz, és fakultatív programokat is választhatsz (pl. Tigaki Tours, nekünk ők voltak a kedvenc). Ha mindezt egy helyen teszed, jelentős árengedményeket érhetsz el. Több étterem, bár, söröző is van, apróbb boltocskák is, illetve a falu végén egy nagyobb ABC szerű bolt. A Sandy Beach Hotel előtt van az egyik buszmegálló, ahonnét óránként lehet bemenni a fővárosba.

Gyalog kb. fél óra a kiszáradt sós-tó, ezt inkább reggel, vagy késő délután érdemes megnézni. Nyár végén tényleg nagyon ki van száradva, inkább posványnak mondható, ennek ellenére elég sok madárféle lakik ott. Mi nagyon szerettünk Marmariban lenni, annak ellenére, hogy a strand azért nem volt valami szuper. Ez azonban nem zavart bennünket, mert sokat kirándultunk, és inkább ott ettünk, meg fürödtünk, ahol kedvünk szottyant útközben. Tettük ezt annak ellenére, hogy a Sandy Beachben AI ellátást kaptunk.

Előzmény: kucó (21089)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.09 0 0 21090

Szia !

 

Margitka64 volt Marmarin de a Sandy Beach hotelben. Mi csak akkor jártunk a településen, amikor a reptérre vitt a transzferbusz reggel 7 óra felé.

A Meltemi nem nagyon szokott visszavenni de ez ne szegje kedveteket ! :-)

 

Előzmény: kucó (21089)
kucó Creative Commons License 2012.03.09 0 0 21089

Sziasztok! jé, mennyi ismerős nick van itt is :D idén Kos! ha törik, ha szakad..

A Pyli Bay-t néztem ki, € spórolás miatt nem mindegy, h mindennapos tavernázás, vagy AI.

Még sosem voltunk AI-n, és jó ajánlatnak tűnik.

(igaz, olvastam a hotelről hideget-meleget is, de ugye mindenkinek nem lehet jót tenni) :)

A meltemi Krétán nem viccelt, remélem idén visszavesz a lendületből :)

Marmari mennyire kiépült? olvastam, h nem úl nagy, és zsúfolt, ami nem is baj.. de remélem autókölcsönzőből, "kötelező" gyroszosból azért nincs hiány. :)

Az internetes foglalással, és utalgatós módszerrel mik a tapasztalatok?

Egyszerűen, nincs időnk eljutni az irodába.. :S

macyyyyy Creative Commons License 2012.03.09 0 0 21088

Köszönöm !

Ha egy kicsit el is késett :-))

Előzmény: Emőke1 (21087)
Emőke1 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 21087

 

 

Boldog Névnapot Macyyyyyyyyyyyyy

Előzmény: macyyyyy (21086)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21086

Nem Te vagy az első :))))

 

Előzmény: Reniscent (21085)
Reniscent Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21085

Azt hittem Macyyy nő. :)))))))) de köszönjük :)

P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21083

Macyyyyy!
Te egy igazi férfi vagy!:)) köszi!:) 

Előzmény: macyyyyy (21081)
oraveczkati Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21082

Kösziii!:))

Előzmény: macyyyyy (21081)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21081

Hölgyeim, boldog nőnapot !

 

P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.08 0 0 21080

Egy kis emlékezés. 2011-es felvétel.

P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.05 0 0 21079

2009-ben Budapestről csak egy gép indult, mégpedig hétfői napon hajnali 5-kor. Ez tök jó volt, abból a szempontból, hogy amikor itthon még csak reggel 7 óra volt, akkor   Kos szigetén már 8 óra, de az egész nap már miénk lehetett a hotelben. Visszafelé  du. 14 -kor jött értünk a busz.

 

A repülő talán tele volt, de mivel több utazási iroda ( Tui, Neckermann)  is indított ide utat, ezért nem igazán lehetett felmérni, hogy hány magyar turista nyaral a szigeten. Nagy meglepetés volt számunkra, amikor  kb  4 család szállt fel  a Neckermann buszára, ami az északi partra vitte az utasokat.

 

A hotelben csak a mi családunk volt Magyarországról, ill. kettő animátor.Orosz  volt, de inkább  turista sok Olaszországból,  Németországból és Franciaországból.

 

Kos szigeten sétálgatva  egy magyar hazánk fiával  sem találkoztunk.

macyyyyy Creative Commons License 2012.03.04 0 0 21078

Margitka,

nekem annyival frissebbek az infóim, hogy 2 vagy 3 héttel utánatok jártam a szigeten :-)

 

Elvileg ettől az évtől ismét több repülőjárat lesz a szigetre, mert beszállt a Karthago is azt hiszem csütörtöki indulással. Ja a Neckinél meg vasárnap lett a hétfőből.

margitka64 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 21077

Sziasztok!

Nem tűntem el, olvasom is a topikot, de Dzsónak és Macynak jóval frissebb információi vannak, mint nekem. És persze jóval gyorsabbak is nálam a válasz írás tekintetében...

Üdvözlök mindenkit.

 

oraveczkati Creative Commons License 2012.03.04 0 0 21076

Szia!:) Szerintem most sem lehet ott sok magyar. Forgalmasabb lenne a topik, ha igen. De sokszor nem nagy baj az:)) Horvátországban, Korfun gyakorlatilag úton útfélen magyar hangot hall az ember.

Előzmény: Reniscent (21073)
oraveczkati Creative Commons License 2012.03.04 0 0 21075

Tomatinával rendszeres kapcsolatban vagyunk, Margitkával is, cszs75-tel hosszú idő után talán 3 hete léptünk kapcsolatba. Legenyanya Rodosz fórumon szokott lenni, Marti123 is, bár már rég írtak be.

Előzmény: macyyyyy (21072)
bazidzsó Creative Commons License 2012.03.04 0 0 21074

Macy: sajnos nem tudok róla semmi újat. Arra emlékszem, hogy külfödre ment dolgozni. Majd megpróbálok írni Neki...

 

Reniscent: pár évvel ezelőtt még sok iroda szervezett oda utat. Egész szeptember végéig lehetett foglalni, tehát az utolsó járat valamikor október első napjaiban jött haza. Az elmúlt években viszont, a "válság" hatására megcsappant az oda utazó magyarok száma. Ezért tudtommal a szeptember végi turnusokat meg is szüntették. Belejátszott még az is gondolom, hogy volt pár iroda ami bedőlt és ez is elbizonytalanította az utasokat. Voltak rossz húzások is az irodák részéről: pl. pár nappal előtte szóltak, hogy bocs nem reggel, hanem este fogtok menni és nem este, hanem reggel jöttök haza. Ezzel megint csak elvettek 1-2 napot, az amúgy is rövid nyaralásból. Nem láttunk persze bele a "lapjaikba" de ezek valószínűleg  azért történtek meg, mert nem volt meg a kellő létszám a repülőn.

 

Arról nem beszélve, hogy sokan az utolsó pillanatban döntik el, hogy utazni fognak. Tehát a nyár közepe-vége felé látják, hogy meg lesz a pénz a nyaralásra. Akkor jönnek Ők is ide infóért:)

 

A külföldi turisták létszámát tudtommal nem érintette ez a "válságosdi". Angol és skandináv utazók ugyanúgy mennek erre a szigetre is. Az utóbbi időben még megnövekedett számban orosz turisták is ellepték a dodekani szigeteket. Ezért lehet látni, hogy több hotel oldalán már ez a nyelv is szerepel.

 

A fenti bizonytalanságok miatt döntöttünk úgy és persze az ár miatt is, hogy egyelőre az egyéni szervezést helyezzük előtérbe. Sok más utazóval együtt, akik már évek óta így nyaralnak.

Előzmény: macyyyyy (21072)
Reniscent Creative Commons License 2012.03.03 0 0 21073

Nagyon örülök és köszönöm a tapasztalatokat. a szigetre ezek szerint kevés magyar megy? vagy ez csak mostanában van így? vagy a válság miatt eleve nem külföldön nyaralnak az emberek? szerintetek?  

Előzmény: P.Zsuzsó (21069)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.03 0 0 21072

Tényleg, Cha-charól van valakinek valamilyen infója ? Meg a többiekről is...

Előzmény: bazidzsó (21067)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.03 0 0 21071

Mint Dzsó írta, a 3 sziget túra során van erre lehetőség.

Nem tudom, ebben az évben hogyan szervezik ezt a kirándulást, 2007-ben Pserimos mellett állt meg a hajó (Sevimar), 2008-ban viszont Plati mellett. A víz mindkét helyen mély :-)

Lehet a hajóról is ugrani de létrán is lehet lemenni.

Előzmény: Reniscent (21066)
macyyyyy Creative Commons License 2012.03.03 0 0 21070

Like :-))

Előzmény: P.Zsuzsó (21069)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.03 0 0 21069

Bocsi! Szerintem az a Kos sziget fórum célja. :))))

Megjegyzem, hogy örömmel tölt el, hogy végre valaki megy a szigetre és érdeklődik.Ezen az oldalon egy "család"  van elbújva, akik nagyon szívesen adják át tapasztalataikat  és élményeiket a szigettel kapcsolatban :))))))))))))

Előzmény: Reniscent (21066)
Reniscent Creative Commons License 2012.03.02 0 0 21068

na akkor a vulkánsziget és a 3 sziget túra eddig tuti befutó.

Előzmény: bazidzsó (21067)
bazidzsó Creative Commons License 2012.03.02 0 0 21067

Tudtommal a 3 sziget túra alkalámal is lehet: Cha-Cha 3 sziget túra

Kb. az oldal közepén lesz a beszámolója...:)

Előzmény: Reniscent (21066)
Reniscent Creative Commons License 2012.03.02 0 0 21066

Tök aranyosak vagytok, hogy rááltatok a témára :))) ott volt egy quad a képen! :) a vulkánszigetre mindenképpen elmegyünk. viszont van-e olyan hajókirándulás, ahol megáll valahol a hajó, és ki  lehet ugrálni sznorizni?

Előzmény: P.Zsuzsó (21065)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.03.02 0 0 21065

Reniscent!

Tudom, egy kicsit megkésve, de nem elkésve teszek fel egy pár képet, hogy mégis milyen utakat is lehet találni Kos-szigetén.:))

 Zia felé

 Zia felé

 Kardamena felé vezető út

 Van olyan part, hogy ilyen úton lehet lemenni

Előzmény: Reniscent (21061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!