Keresés

Részletes keresés

Saughassy Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16828

marmint sima 95-os benya?:)

 

Valamivel meg el kell tuntetni az oldoszert a csapagyakrol, kulonben osszevesz a kenoanyaggal.

Előzmény: Törölt nick (16826)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16827

Megoldom: nem megyek amikor esik az eso vagy nedves az ut. :) Ott a bico, ugy is eletveszelyesen csuszik a kori.

Előzmény: Törölt nick (16825)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16823

En meg nem tudtam ugy elmosni, hogy ujrakenve ne erezzek finom roppanasokat. Hogy a francba sikerul?

Előzmény: Törölt nick (16820)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16822

Biztos van ilyen, de en meg eletemben nem lattam. Na meg kis kerekkel nem is lesz gyorsabb mint egy fsk. :) 

Előzmény: Törölt nick (16821)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16819

Ezt tenyleg jol kiveseztuk korabban, keress ra a forumkeresovel az abec es az ILQ kulcsszavakra.

 

Venni meg barhol az interneten, ebay, amazon. Budapestet akkor nem mondom, mas varosban pedig nem tudom. :) Hogy milyet, az hit kerdes kicsit. Az 50khufos urban korik gyari csapagya 8000 HUF kornyeken mozog, tehat egy komplett szett, amit 2-3000ert adnak, nyilvan nem valami acelos. 6-7000 alatt en nem igazan vennek, 10 felett sem nagyon. Sokszor csak a szerencsen mulik, hogy mikor azik el, megy bele por, es akkor ugyanugy egy mozdulattal kuka lesz az olcso es a draga is.

 

Nem erdemes tisztitani, hidd el. Iszonyu macera es valahogy sosem az igazi utana. De acetonnal el lehet mosni, vizzel obliteni, szaritani,  majd pl Bones speed creammel ujrakenni es ujra osszerakni. Sok ido sok macera.

 

Előzmény: *morris07* (16818)
*morris07* Creative Commons License 2015.04.19 0 0 16818

Ma vettem egy Rollerblade Kitalpha Gamma-t :http://www.inlineskates.com/Rollerblade-Kitalpha-Gamma-Inline-Skates/13558P,default,pd.html

Használtan vettem, de alig volt használva, kerekei is újak.

Amúgy érdekelne, hogy a csapágyak(nak), a száma ahogy novekszik, úgy javul, úgy értem, milyen útra való?

A csapágyakat mivel lehet tisztítani, illetve, honnan lehet jókat venni?

 

boygabi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 16817

Én is ezeket vártam már. De még csak képek vannak, készleten nincs egyik sem az oldal szerint.

rrroland Creative Commons License 2015.04.18 0 0 16816

Jött 2015-ös Powerslide kollekció a Skateworld-be, de horribilis áron van... PS Imperial Evo / Pro 80 ropiba fáj.

Nekem ebből Twister lesz.

 

Tényleg, esetleg van valakinek 42-es FSK korija eladó?

*morris07* Creative Commons License 2015.04.17 0 0 16815

Köszi szépen, meglátom mit tehetek, igazából, nem vagyok pesti úh, Erdélyben lakom, tehát a boltba nem tudok bemenni amit mutattál, de itt is van egy bolt a városba, be fogok menni, megnézem öket, és majd írok, hogy mik voltak.

Előzmény: Saughassy (16814)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.17 0 0 16814

Pedig tenyleg nem kell sokat visszaolvasni. :)

 

 

fitnesz: mostanaban 90es kerekmeret, kozephosszu sin ami jo egyensfutast eredmenyez es viszonylag jol toleralja az uthibakat is. Ezzel egyutt, a nevebol adodoan inkabb zart terepen korozesre jo.

 

urban: 80as kerekmeret, raadasul kemeny anyagbol (84a. Az olcso fitnesznek a legpuhabb: 80a) Komfortos cipo, rovid sin, furge, varosi cikazashoz, kisebb trukkok kitanulasara jo. Egy nagyon jo kompromisszum, szemelyes kedvenc, de a hasznalhatok uj ara 50khuf

hokikori: kb mint az urban, viszont az olcsobbak boven 50k alatt vannak. Van aki eskuszik rajuk. Bauerekbol sok van

 

gyorskori: rohadt nagy kerek, hosszu sin, brutalis vegsebesseg. palyan korozni kituno de varosba es kezdoknek azert nem az igazi

 

Ket kihagyhatatlan bolt Bp en: wwww.skateworld.hu ill www.marcziskate.hu

 

Korit MUSZAJ hosszu szemelyes probalgatas utan venni, plane ha az elso. 

 

Az olcso korik olcso kerekei jo ha max 1 szezont birnak ki, az optimalis 80as kerekmeret 84a kemenysegbol bizony also hangon 15.000 forint, ha egy szettrol beszelunk. Ha a csapagy is kuka lesz, akkor ujabb 6-10 ezer forint (perverzeknek megtobb)

 

Igy szamolgass.

Előzmény: *morris07* (16813)
*morris07* Creative Commons License 2015.04.17 0 0 16813

Görkorcsolyát szeretnék venni, egy pár jó tanács?
Hello mindenkinek, szóval szeretnék görkorcsolyát venni, de ezen a téren szinte semmit nem tudok, régen koriztam (6-7 éve), és az is vmi olcsó kori volt...Igazából mindent tudni szeretnék róla, milyen márka jó, mit kell figyelni(hallottam vmi ABEC-et, meg stb.), milyen terepre milyen jó, melyik ár jó (vagy minél drágább annál jobb?!), stb...szóval mindent..
16 éves,186cm, 70kg vagyok.
Köszi elöre is az értelmes válaszokat, és szeretném ha olyanok írnának, akiknek van türelmük segíteni:)

dunaguri.hu Creative Commons License 2015.04.07 0 0 16812

Sziasztok!

A fura időjárásnak köszönhetően kissé "összecsúszott" a tél és a tavasz, ez programjainkra is kihat.

Íme annak a hírlevélnek a tartalma, amely már a postafiókodban figyel, ha feliratkoztál rá :)

Szóval beindul a görkoris élet is, reméljük ezt majd az időjárás is így gondolja! :)

  • 1. Csütörtökön (04.09.) este 6-tól görkori "workshop" (oktatás) lesz a Városligetben.
  • 2. Pénteken (04.10.) este FNS városi gurulás a Deáktérről kiindulva.
  • 3. Szombaton (04.11.) szezonzáró síelés/sífutás Donovaly-ban.
  • 4. Kedden (04.14.) este 6-tól városi gurulás a haladóknak a Ligetből kiindulva.

A folytatást és azok részleteit következő keddi hírlevélben megírom (fel lehet rá iratkozni a www.dunaguri.hu oldalunkon), de egy kis előretekintés itt:

  • 04.18-án Sportnap Telkiben (biatlont, síroller, légpuskás lövészetet, görkori, stb.)
  • 04.19-én "Görkorival és kerékpárral a Dunakanyar mentén" c. túra Szobtól a TFSZ-el közös szervezés.
  • 04.26. Kákai Krisztina görkoris emléktúra Szobtól.
  • 05.01-én 3-án síroller/biatlon/görkori versenyek Tatabányán és Törökbálinton.

Az aktuális programokat a www.dunaguri.huoldalon is megnézhetitek, ugyanitt a hírlevélre is fel lehet iratkozni... 

Az itt olvasható "Görkori vásárlási tanácsok" mellé tervezzük új rovatok indítását is, mint pl. "Tudnivalók a görkori kerekekről", "Csapágyak és karbantartásuk", stb... :)

Jó gurulást!

 

dunaguri.hu Creative Commons License 2015.04.07 0 0 16811

A PEK-en mindenki görhoki korira esküszik, ami érthető, hisz nagy részük hokis/jégpályás stb. (a legutóbbi FNS felvételeket elnézve 80%-ban hokikorival gurultak)

Nem biztos, hogy mindenkinek ez a göritípus a jó, sőt csak "divatból" nem érdemes ilyent venni... A legfontosabb, hogy a célnak feleljen meg, és persze a próba! :)

Előzmény: zfazek (16804)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.07 0 0 16810

Elso tul kicsi kerekek nem szellozo felsoresz, en hanyagolnam. Masodik a legigeretesebb, a +4 kerek komoly elony, de a kori sem rossz. HA kenyelmes a gyereknek, akkor hajra

 

A filaval valoban voltak gondok itt a forumon is. De elegedett emberek is irogattak, hogy mi a valos arany, a fene tudja. Szethullo K2t is lattam mar. De ha jo a kettes versenyzo, es meg kereket is kapsz hozza, miert valasztanal mast?

Előzmény: Makaveliii (16809)
Makaveliii Creative Commons License 2015.04.07 0 0 16809

Sziasztok! 

Gyereknek szerettem korizni, most ismet szivesen nyomnam. Hasznaltan vennek egy jo korit. Talaltam is parat, de nem tudok donteni. Kerlek segitsetek, a napokban dontenem kell.

Az egyik ez:

Rollerblade 6500ft. Allitolag se a fek, se a kereke nincs elkopva. Kinezete tetszik.

 

 

Masik: rollerblade core xtv, titanium vaz abec 5

10.000ft

 ez minoseginek tunik nagyon + adnak melle 4db kereket ajandekba. Viszont kicsit csicsas a kulseje.

 

Fila thetis, abec 7, extrodalt aluminium sin. 

10.000ft

kulsore es allapotra ez tetszik a legjobban. De olvastam egy hozzaszolast, hogy a Fila korik gyenge alapanyagokbol keszulnek, es ha valami elromlik benne nem lehet beszerezni hozza az alkatreszeket..stb.. nem ajanlotta a hozzaszolo [aki allitolag 9 eve kori boltba dolgozik]

 

Ezek az opcioim. Kerlek segitsetek, nagyon nagy dilemmaba vagyok :D es a napokba kell valaszolnom nekik.

Email cimem: r.thunder1971@freemail.hu

Saughassy Creative Commons License 2015.04.05 0 0 16808

Az, hogy ez nem softboot, ennek minden elonyevel es hatranyaval.

Előzmény: boygabi (16807)
boygabi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 16807

Az összes videóját megnéztem már Bill-nek. Nem semmi figura lehet.

Erről mi a vélemény? Ha már freeskate volt a téma. Árban ez is hasonló lehet.  http://www.online-skating.com/produit-2867-rollerblade-fusion-gm-2014.html
Ezen az oldalon fent van szinte az összes kori ami létezik.

Mellesleg ezt Greg Mirzoyan nyomatta nagyon. Az ő nevével is forgalmazták.

 

 

Előzmény: zfazek (16806)
zfazek Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16806

 

Varosi korizas Bauerben

zfazek Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16805

A Bauer nagyon kenyelmes. Mondjuk nekem a Twisterrel sincs bajom, neked meg nem valt be. Ezert kell felhuzni oket vasarlas elott.

Előzmény: Saughassy (16803)
zfazek Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16804

Twister egy fitneszhez kepest hatalmas ugras. Nem rossz vetel. De egy Bauer legalabb annyira jo. Probald fel mind, anelkul csak okoskodunk!

Menj el PEK-re es kerdezoskodj! Ott rengeteg varosi arc van hatalmas tapasztalattal.

Előzmény: rrroland (16802)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16803

A relativ kezdonek szerintem tokeletes a Twister (vagy az EVO) Mar ha megteheted. Rovid sines, tehat elkezdhetsz szlalomozni, aztan az elet bebizonyitja 1 ev utan, hogy mennyire komoly. Nekem vegul jobban bejott a varosi cirkalas, nehany olcso trukkel vegyitve, igy maradtam az urban kategorianal (ez ugye a Twister, Il Capo vonal) Ha meg nagyon beleveted magad, akkor eladod, na bumm. Ha komolyan nyomod, ugy is fogyni fognak a kerekek es a csapagyak, nem az lesz a legnagyobb kiadasod, hogy a hasznalt cipon buktal 10-15k t. Egy jo kerekszett magaban 15-20k es akkor meg nem csereltel csapagyat.

 

(Es persze ott van meg a gorhoki kori is. Mondjuk az en CCM hokikorimbol kiindulva az olcsobb darabok ott sem kejhompolyok:)

Előzmény: rrroland (16802)
rrroland Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16802

Nem ugy ertettem :D Nem a valasz volt kiabrandito, az info amit termeszetesen orulok, hogy kaptam, kicsit kiabranditott a Twisterbol.

Viszont meg 2 fitnesz kori ide vagy oda, szerintem elegge kezdo vagyok meg mindig, eddig csak kilometereztem, fekezni se nagyon tanultam. A terv az volt, hogy 2 olcsobb korira elkoltott penz utan inkabb 1x fizetek valami joert, mintsem  megint kidobjak penzt valami majdnem-joert. Viszont lehet egy relative kezdonek nem lenne idealis valami HC Evo szintu, vagy tevedek?

Előzmény: Saughassy (16798)
boygabi Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16801

Saughassy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16800

Na, azert nem mindenki olyan cipofetisiszta, mint te. De igy van jol, megsporolsz nekunk par rossz dontest. :)

Előzmény: zfazek (16799)
zfazek Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16799

Csapágyakat bármikor kicseréled, a cipőt nem. Csak a cipő számít. A puha bélést nem kell sütni. 

Azt vedd meg amelyik kényelmesebb, szimpatikusabb.

 

Imperial és Twister után úgy is fogsz venni egy PS Hardcore Evo-t, vagy Seba High Light-ot :)

Előzmény: rrroland (16796)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16798

Miert kiabrandito? Orulj, hogy ennyi infot kaptal. :) Nincs ket egyforma felhasznalasi mod es lab, nem veletlenul fer meg ennyifele kori a piacon. Szurd le a neked fontos infokat es valassz a te preferenciaidnak megfeleloen. Hat mar az is baj,  hogy van mibol? :)

Előzmény: rrroland (16786)
Saughassy Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16797

A csapagyakra nehez mit mondani, kapsz abec7 et 4000 forintos szett arert es talan 30.000ert is. Nekem mindenesetre a szinten minosegi ABEC7 utan eleg feltuno minosegi javulast hozott a K2be gyarilag rakott ILQ7 is. De az 1 eve vett PS ILQ7 nagyon nem meggyozo, igaz csak valami 7000 korul adtak a teljes szettet. 

Előzmény: rrroland (16796)
rrroland Creative Commons License 2015.04.01 0 0 16796

Amúgy az új Imperial Evo (és a tavalyi Imperial Pro) ILQ9 csapágyakkal lenne és süthető béléssel. Twister ABEC7 és nem süthető béléssel. Ezek kb egy árban vannak, ezért nem az alap Imperial-al hasonlítanám.

7-es vagy 9-es csapágyak és a süthető bélés mennyit dob? Ezek miatt ugyanolyan árban a PS verné a Twistert, vagy nem igazán számítanak?

Persze ehet, hogy a végén az fog dönteni, hogy próba és amelyik kényelmesebb alapból, de érdekelne a tapasztaltabbak véleménye.

Előzmény: zfazek (16790)
zfazek Creative Commons License 2015.04.01 0 0 16795

Seba High felvétele:

 

 

 

Ha nem akarsz több korit venni akkor vagy PS, vagy Seba szlalomkorit vegyél. Minden más kompromisszum.

Előzmény: rrroland (16786)
zfazek Creative Commons License 2015.04.01 0 0 16792

Próbálj meg benne egykerekezni! Arra már kőkemény cipő kell ami tartja a lábad.

Előzmény: Törölt nick (16791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!