Keresés

Részletes keresés

altos Creative Commons License 2006.03.24 0 0 838
Közben én is nezegettem utána a dolgoknak, csak mikor ide beírtam, nekem még új info volt.
Előzmény: Caorle (837)
Caorle Creative Commons License 2006.03.24 0 0 837
Nem csak azon, hanem Mandoki DVD-n és egyéb lemezein is játszik. 93(?) ban a Szigeten is vele játszott a tull utáni napon. 3 éve Münchenben is vele volt, sőt a Mándoki által szervezett az "50 éves a Rock" műsorban is játszott!
Előzmény: altos (834)
csgabka Creative Commons License 2006.03.18 0 0 836
Az szép! DVD-id vannak?
altos Creative Commons License 2006.03.18 0 0 834

Ian belépett a Dschingis Kahn-ba!

 

No ez igy nem igaz, de Leslie Mandoki 2002-es szólólemezén elég jelentős szerepet vállalt, aki nem ismeri érdemes meghallgatnia. 

Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.03.02 0 0 833

Annyit azért hozzátennék, hogy ezeknek a most kapható EMI-remastereknek egy része NEM szabványos audio-CD, hanem "másolásvédett", cactus shield-es szar, tehát korántsem minden CD-játszó bírkózik meg vele és jóval hamarabb tönkre is mennek. Vásárlás után/helyett célszerű átmásolni őket igazi CD-formátumban, a gyári verziót pedig az EMI Hungary (vagy a bolt) tetszés szerint választott (de csakis vezető) alkalmazottjának szájába helyezni, természetesen tokkal együtt.

 

További lépésként megfontolásra javaslom a Fogyasztóvédelem tájékoztatását a megtévesztésre, félrevezetésre alapozott kereskedelmi tevékenységről - valamint a "CD" elnevezés jogtalan használata (akár csak a tokon is!) miatti perek megkezdését.

Előzmény: Mice Elf Agin (826)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 832
Fölvettem msn-re az itteni hotmailedet.
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 831

Köszi! Be tudsz lépni msn-be?

 

csirek at freemail dot hu (de ez nem az msn-es címem)

Előzmény: Mice Elf Agin (830)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.03.01 0 0 830
Szívesen átírom neked az igazit, ha kell, csak dobj egy e-mailt.
Előzmény: Törölt nick (827)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 829
Azt hiszem, igen. Megpróbálok utánanézni.
Előzmény: altos (824)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 828
Az nem volt igazi fellépés, be sincs kötve a gityó. 1969 elején lehetett.
Előzmény: altos (824)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 827
Áááá vazeg! Én meg megvettem azt a szar hamisítvány DVD-t fos hanggal 2781 forintért :-((
Előzmény: altos (825)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.03.01 0 0 826
- A többi remaster pedig (normális esetben) 2200.- körül van, mindenképp érdemes beszerezni őket.
Előzmény: altos (825)
altos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 825

Az A remastert a bonus DVD-vel most egész baráti áron (2700 körül) lehet kapni a CD Pincében!

 

 

Előzmény: Mice Elf Agin (812)
altos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 824
Tehát csak erre az egy fellépésre ugrott be? És lehet tudni, hogy pontosan mikor volt?
Előzmény: Törölt nick (823)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 823
Amikor a Rolling Stones felkérte a Tullt, hogy szerepeljenek a Rock and Roll Circus c. filmben, a Tullnak éppen nem volt gitárosa és Tony Iommi ugrott be a filmszereplés idejére.
Előzmény: altos (822)
altos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 822
Tudtok valamit mondani Tony Iommi Jethro Tullos történetéről?
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 821
Talán akkor mégis van remény :-)
Előzmény: kayleigh (820)
kayleigh Creative Commons License 2006.02.25 0 0 820
Én 9900-ért vettem, a középerkély nem olyan rossz hely.
Előzmény: Törölt nick (819)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.24 0 0 819

:-((

 

Durva!

 

:-((

Előzmény: Caorle (818)
Caorle Creative Commons License 2006.02.23 0 0 818

ma megvettem az Ian Andersonra a jegyet! Vérlázító!!! Az árak 15 és 20000 között!

Ez azért nem normális!

Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.02.22 0 0 817

Ez egy hosszú és bonyolult ügy, nem akarok itt nagyon OT lenni, úgyhogy csak annyit, hogy még az is előfordul, hogy a "protection gap" (egyes országok jelentősen eltérő idejű jogvédelmét kihasználó) kiadványok után a szerzőként jegyzett emberek jogdíjat befizeti a kalóz (az én szememben a Ring is az), viszont az eredeti kiadó, akinek a termékét egyszerűen lemásolták, egy fillért nem lát az egészből. Persze én sem őket sajnálom elsősorban, hanem azokat a közreműködő szakembereket, zenészeket, akiket royalty illetne meg a jogszerű kiadványok forgalma után - illetve azokat a gyanútlan lemezgyűjtőket, akiket becsapnak az ilyen szarokkal.

 

A hamisítványok ügye eleve sokkal durvább, az ezek forgalmazásából élő gerinctelen kereskedőknek (pl. az említett Tompa u. 16., a Lurdy ház CD-boltja, a DailyPrice és hosszan sorolható társaik) egész egyszerűen börtönben lenne a helye. (Már ha pl. a Mahasz demagóg siránkozás helyett tenné a dolgát.)

 

Na tényleg befejeztem, esetleg egy új topicban folytathatjuk.

Előzmény: Törölt nick (816)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 816
Nem igazán értem, hogy lehet ilyen nagy bolthálózatoknak meg a Ring kiadónak büntetlenül forgalmazni kalózlemezeket. Gondolom ezekből az előadók nem sok pénzt látnak, persze nem félek attól, hogy éhen halnának, csakhát ez valamilyen szinten lopás.
Előzmény: Mice Elf Agin (815)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.02.21 0 0 815

A MediaMarkt (az említett second hand boltosokkal ellentétben) nem tudatosan teríti a hamisítványokat, egyszerűen csak túl hülye embereket alkalmaz, ezért náluk is előfordul néhány "érdekesség". Ha jól sejtem, ez is abból a gagyi koncertDVD-szállítmányból származhat, amiket (pl Paul Simon, Prince, Bruce Springsteen stb.) az ElectroWorldben láttam mostanában.

 

Valószínűleg olasz, ún. "protection-gap" kiadványok. Jelenleg nincs a forgalmazásukat tiltó törvény, mivel Olaszországban a koncertfelvételekre egészen vicces törvényi "védelem" vonatkozik, de ettől még büdösek.

 

Az is vérlázító, ahogyan a Magyarországon egyszer már betiltott "Ring Kiadós" szarokkal pár éve újra elárasztotta a legnagyobb boltokat is a MusiCDome azzal a rendkívül elmés megoldással, hogy rájuk ragasztott egy matricát, miszerint a tiltás érvénybe lépése, azaz 1998 előtt készültek. Gratulálok a jogalkotóknak és "a zenészek, szerzők érdekeiért" síró Mahasznak egyaránt...

 

De árul a MediaMarkt egészen törvénytelen kalózlemezt is. Lazán. Legalább 10 éve, zavartalanul.

Előzmény: Törölt nick (814)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 814
Szia!

Az eredeti VHS is megvan nekem. Önállód kiadványként vettem a Media Marktban. Lehet, hogy hamis? Valami német kiadás lehet, mert német rizsa van az elején. 2781 forintba került és a borítója köszönőviszonyban sincs a VHS-ével. A videókazi tutira eredeti volt, tehát ezzel a DVD-vel lehet a bibi, eléggé súg is, mindamellett, hogy pattog az elején a hangja nagyon. Azt hiszem, mégse volt olyan nagy üzlet a megvásárlása.
Előzmény: Mice Elf Agin (812)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.02.21 0 0 813

OT

Erről jut eszembe, hogy egyszerűen hihetetlen, mennyire ellepték a hazai használt-CDket forgalmazó boltok polcait a hamisítványok. Ha nagy ritkán betévedek egy új helyre (legutóbb a IX.ker. Tompa u. 16-ba), mindig elképeszt, amit találok. Első ránézésre a kínálat 20%-át hamisítványnak becsültem. Kézbe véve néhány tokot azonban meg kellett, hogy állapítsam: a készlet harmada hamisítvány. Az ilyen gerinctelen, tetű boltosokat el kéne zavarni jó messzire, az ezt évek óta eltűrő, dilettáns mahasszal együtt.

(Bocs, de ez kikívánkozott.)

Előzmény: Mice Elf Agin (812)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2006.02.21 0 0 812

Tény, hogy távolról sem tökéletes, de szerintem az eredeti, primitív videotechnikából kihozták, amit lehetett. (Nekem régen megvolt az eredeti VHS, az egyenesen tragikus volt.) Az intro képe most is vibrál, valószínűleg hibás a masterként használt eredeti videoszalag. A hang viszont nem pattog, rendben van.

 

Viszont: legjobb tudomásom szerint a Slipstream DVDn kizárólag az 'A' CD remaster mellékleteként jelent meg, tehát ha Te netán önálló kiadványként vetted, akkor az egy (ki tudja milyen masterről készült) kalózkiadvány lehet.

Előzmény: Törölt nick (811)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.20 0 0 811
Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Ma megvettem a Slipstream videót DVD-n, hogy meglegyen jó minőségben is. Nagyon nagyot csalódtam. A hangminőség nem lett jobb, sőt az elején nagyon "pattog" is, főleg az intróban és a Black Sunday elején. Iszonyatosan idegesítő! Ha másnak is megvan ez a DVD, legyen szíves írja be, hogy neki is pattog-e nagyon az eleje vagy csak én fogtam ki hibásat....
Előzmény: Törölt nick (810)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.20 0 0 810

Csülökre Fiúk, az első sor közepe foglalt... :)

Tudja valaki, hogy mikortól árulják a jegyeket?

 

http://www.j-tull.com/tourdates/index.html#europe

APR 29 Budapest Budapest Congress Center - Blue Danube Chamber, special guest soloist, Lucia Micarelli

 

A rendkivüli vendégcsillagról itten olvashattok:

 

http://www.luciamicarelli.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucia_Micarelli

December, 2005 - Lucia tours with Ian Anderson through Europe, performing orchestral shows with the Frankfurt Neue Philharmonic.

February, 2006 - Lucia rejoins Jethro Tull for their UK tour.

 

Caorle Creative Commons License 2006.01.28 0 0 809

A Nyugati pályaudvarral félig szemben..Jókai utca. Ott ahol minden fel van túrva!!!

Nem biztos, hogy van most is, de én ott vettem őket!!!

Előzmény: Törölt nick (808)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 808

Szerinted még lehet ott kapni ezekből?

 

Helyileg hol található az MCD?

Előzmény: Caorle (807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!