Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.12.13 0 0 81663

Azt írtad hogy kiköti az áramkört megszünik a földelés.

Egy kismegszakító cserénél nem köt ki semmit.

Amúgy normális embernek eszébe nem jut zöldsárgát elvágja.

 

Előzmény: ötfelezős (81662)
ötfelezős Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81662

ha profi a szaki egyszer felméri

Hát, ezt szerintem nem róhatod rá. Hogy ha az elosztótáblán mondjuk egy kismegszakítót cserél, akkor előtte végigkövesse a két szobán át az áramkört, leszedje a dobozfedeleket és elfilózzon azon, hogy miért van az egyik dobozban egy zöld/sárgával több... Még mit tegyen meg?

Előzmény: Pillanatragasz (81660)
ficere50 Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 81661

Lehet, hogy az időkapcsolóban lévő mikrokapcsoló, (ha mechanikus) egy pólust szakít és azon van egy zavarszűrő (szikraoltó) kondi, aminek akkora az impedanciája, hogy éppen "megszólal" a fázisceruza, + pislákol az égősor.

Ezért nem szabad fázikeresőt komolyan venni...

Előzmény: atika73 (81646)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81660

Gondoltam.  Viszont ha profi a szaki egyszer felméri a hálózatot mielőtt vagdosni kezdene.

Sok helyt külső falban vannak az elosztódobozok. Na arra ráragasztanak 10 cm es szigetelést rá a nemesvakolatot. Utánna azt se tudni mi hol van .

Szóval vannak problémák. Ilyenkor hagyom a francba az egészet ahogy van , s új áramkört húzok máshová .

Előzmény: ötfelezős (81653)
kulcsar29 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81659

Üdv mindenkinek. Mint azt korábban írtam kicseréltem a fűtőbetétet. Nem egészen 2 hétig úgy tűnt hogy rendben van minden. Aztán ugyanazt  kezdte produkálni mint a csere előtt hogy estére nem volt forró víz. De! Közben a szuterénban levő fürdőben volt egy csőtörés a falban. Vagyis egy roppantógyűrűs idom ment szét a meleg vizes ágon. Kb 6-7 évvel ezelőtt lett kialakítva egy fürdőszoba a szuterénban. A szerelő megcsinálta a csövezést meg mindent csak azt felejtette el közölni  hogy ezek a roppantógyűrűs idomok nem a falazatba valók.  Elvileg neki ezt tudni kellet volna. Én meg ezt nem tudtam. Be lett vakolva és kész. Egyébként 2 évvel ezelőtt már egyszer ki lett bontva a fal hasonló okból. Akkor is szét ment egy roppantógyűrűs T idom. Akkor csak azt gondoltam hogy elfáradt az anyaga, vagy selejtes volt. A lényeg hogy most a falon kívülre tettem az idomokat. Most már van forró vizem estére is, és az áramfogyasztás is csökkent. Múlt hónapban voltak olyan napok amikor 21-22 kw volt a napi fogyasztás. De a legtöbbször 13 és 16 kw között fogyott az áram. Mióta ki lett javítva a csőtörés, azóta lényegesen csökkent a fogyasztás. November utolsó hetétől a mai napig 5 és 7 kw között mozog a napi fogyasztás.  Csak ezt szerettem volna megosztani.

Előzmény: kulcsar29 (80619)
ceko Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81658

Sziasztok!

 

Egy kis megerősítés kéne a következő elképzelésemhez, hogy így biztonságosan megvalósítható-e. Kétszárnyú kapunyitó vezérlésem (Twister 230) tud lámpát/lámpákat is kapcsolni amikor nyitom a kaput. A vezérléstől kihúznék egy gerinc vezetéket  amiről 4 leágazást kéne csinálnom 4 db. egyenként 10 wattos led reflektornak. A gerincvezetéket a földben tudom elvinni ezért természetesen annak megfelelően földkábelt fogok kihúzni, erről a leágazásokat pedig úgy terveztem, hogy pl egy ilyen kötődobozban 3 wagot tennék a kötésekhez, majd ezt kiönteném kétkomponensű műgyantával? Szerintetek így ez biztonságos és működőképes dolog lehet?

 

Köszönöm szépen

szakmókus Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81657

Küldj egy e-mail-t és átküldöm a képeket.

Előzmény: papppy (81481)
ötfelezős Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81656

Nekünk már a hatvanasok közepén is 24 V-ról ment, zseblámpaizzókkal, biztonságosan.

Csak a mestertrafón, ami a karácsonyfa árnyékában állt a földön, és az elejére ki voltak vezetve a 3 hatványai szerinti feszültségek, az elején kint volt a 220 is a primerről meg még a fele is - természetesen mind csupasz banánhüvelyre. :D

Előzmény: Törölt nick (81654)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81655

A szocializmusban eszébe sem jutott volna senkinek ilyen gagyit forgalomba hozni. Volt MEEI és szigorú előirások

Most van TÜV és csak papiron van előirás. Ha valamely szolgáltatóval akad össze az ember

akkor igen , életbelépnek azonnal a szabványok

Előzmény: Törölt nick (81654)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81654

Nem kell mindent túlparázni, gyerekkorunkban egy banándugó(!) volt a karácsonyfa kikapcsolója, benne a 230V AC...!...+olvadóbiztosítékok(!) voltak, nemhogy fi relé, ..

Meg kicsavargattuk az izzót, az volt a "kikapcsolás" este, .,..

 

Nyilván ésszel kell élni, de a leggagyibb "trafós" izzósor is 10000* "biztonságosabb", mint az 5-10 éve divatos, 30V-ra sem megfelelő szigetelésű "hajszáldrótos", 3 kisáramú közönséges tranzisztort tartalmazó nativ 230V-os "villogós szettek".

 

Pedig ma van (legyen!) fi relé, meg melegpadló, elsősegély oktatás, 22gyorsan lecsapható megszakító, meg jövőhét...

 

Egyébként ilyenkor ünnepek előtt megcsinálják a maguk szokásos "bomba fogásait" és "tuti razziáját" a különféle felügyeletek és hatóságok a gagyipiacokon vásárokon és aluljárókban, viszotn ez csak propaganda, konkrétan egy homokozólapáttal próbálják elhordani a csendes óceánt

 

Ebay, jön a futár, és ugyanaz a fosch (lehet még 200* rosszabb!) ömlik be az országba, direktbe magánforgalomban mélykínából (amit soha nem sog senki egyenként felbontogatni és vizsgálgatni)

 

 

 

 

 

Előzmény: King_of_Giants (81652)
ötfelezős Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81653

mennyire megengedett

Szerintem igen erős valószínűséggel a világon mindenhol semennyire. Így a földelés nem a rendszerhez tartozik, hanem egy részéhez. Két év múlva hívsz valakit szerelni, de addigra elfelejted ezt, nem szólsz se neki erről, se a család többi részét nem tiltod ki, a hívott szakember kiköti ezt az áramkört, mire megszűnik a ház többi részében is a földeléssel való összeköttetés...

Előzmény: Pillanatragasz (81640)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 81652

Fordítva" kell bedugni az időkapcsolót,"

Igy van, csak közben elbóklásztam :)

Ezeket az izzósorokat kitiltanám az országbol a led fényszórókkal együtt. IP44, közben a 230-as vezeték 1-2 méter. Tápegység szabadtéren hogy, földelt fazékkal  letakarni?

Előzmény: Törölt nick (81647)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81651

A Román szabványok elavultak  még a cinezett kötés  meg az összesodrott is elfogadott .  Minden országban más  pl Németországban a ,,BUX,, szisztemet alklalmazzák  , tűzálló kábelt védőcső nélkül direkt bele a falba . egy lakásba 10- 20 kismegszakítót is beépítenek . Magyarországon is sokkal előrébb van  a villanyszerelés mint nálunk . Nekem csupán a célom hogy  üzembiztos belső hálózatokat építsek .

Előzmény: Törölt nick (81649)
atika73 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81650

Bejött a tipp ,köszi,megpróbáltam forditva és most teljesen jó minden.

Előzmény: Törölt nick (81647)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81649

Nálad a román előírásokat kellene előkaparni. Az lenne a biztos, majd ahhoz képest csinálhatsz esetleg jobbat.

Előzmény: Pillanatragasz (81640)
atika73 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81648

Nem piacos kinai az égősor ,németben vettük még jó pár éve,bár ugye ettől még lehet kinai,de eddig soha semmi baj nem volt vele.

Előzmény: Törölt nick (81647)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81647

Leírta: pislákol, halványan.

Lévén nem tudjuk (még csak körülbelül sem) mi ez a kültéri fény, (99.99% valami életveszélyes kínai xar)  nehéz megmondani, mivan.

 

Vak-tipp: "Fordítva" kell bedugni az időkapcsolót, mert mintha most a nullát szakaítaná csak meg.

 

 

Előzmény: King_of_Giants (81645)
atika73 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81646

Ugy értettem a mindkét pólust hogy a fázisceruzával megnéztem mind a két nyilást az időkapcsoló dugaljban és ott világitott mind a két nyilásban  a fázisceruza.De csak kikapcsolt állapotban ha direkt bekapcsolom vagy eléri a megadott időtartományt és ugy kapcsol be ,akkor már rendben van,égnek is az izzók.De kikapcsolt állapotban mintha v.mi gyenge áram átmenne rajta ,vagy nem tudom ezt hogy hivják mert olyankor is nagyon halványan pislákol az égősor,holott akkor nem kellene.

Előzmény: King_of_Giants (81645)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81645

Mi  az hogy mindkét póluson áram?

Fáziskeresővel előfordul az ilyen, nem mérvadó

 

Ha bekapcsolás után minden jó, akkor mi a baj?

Előzmény: atika73 (81642)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81644

Elek, szőrszálat hasogacc :)

Ha azt akarod tudni hogy kell a lábait becsavarozni, vagy hogy kell tisztitani, távirányitón melyik milyen gomb, szivesen beszkenelem

Merthogy egy fia rajz vagy magyarázat sincs az ominózus részröl

Mások kiolvasták mi kell nekem a linkelt oldalrol

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81624)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81643

Csarnok téri alállomás

Jónéhány éve nagy tűz volt ott

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81639)
atika73 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81642

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy karácsonyi kültéri világitás kapcsán vettem észre azt hogy az időkapcsolóra dugott sor még a bekapcsolás előtt halványan pislákolt.Megnéztem az időkapcsolőt és mindkét póluson van áram benne ,de csak addig amig be nem kapcsol,utána minden jó,és csak az egyik póluson van fázis.Az aljzat amibe van dugva a kapcsoló az jó.Az lehet hogy az időkapcsoló adta meg magát?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81641

"ha van hibalista,"

 

NAGYON nem mindegy, hogy valami életveszélyes/tűzveszélyes állapotban van, vagy mindössze annyi baj van vele, hogy nem a legfrissebb szabvány szerinti állapotban van. Ezt kettőt NAGYON ne keverjük össze. Szerintem az első  esetben azonnal kell intézkedni, második esetben viszont egyáltalán nem KELL intézkedni. Kérdés, hogy az áramszolgáltató hogy gondolja ezt. Még nagyobb kérdés, hogy az áramszolgáltatók hivatalos álláspontját honnan lehetne megtudni ;)

Előzmény: cfoto (81636)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81640

Tegyük fel ha  a villanyóránál ami kint van a fal oldalán alul le van betonozva  nem lehet ásni  csak a háznak a kert felőli oldalán  akkor a védőföldelést mennyire megengedett a legközelebbi elosztódobozba belekötni? 

 20 méterre van az órától. Működik , minden konnektort kimértem  elégséges  , csak épp a kivitelezés necces. 

Utólagos felújításkor épült ki addig semmi se volt .

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81639
ötfelezős Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81638

Ne keverjük ebbe bele a szabványossági felülvizsgálat kifejezést, azt már az erősáramú szakma vagy 45 éve lefoglalta másra.

cfoto Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81637

Lakossági=lakóépület.

Előzmény: cfoto (81636)
cfoto Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81636

Lakossági felhasználás és fázisonkénti nem nagyobb mint 32A áramkörök esetén mikor kötelező a szabványossági felülvizsgálat?

 

Egyébként gondolom ha van hibalista, akkor súlyosságtól függően határidőt állapítanak meg a kijavításra. Számomra ez az azonnali kivitelezés ilyen kontextusban nehezen értelmezhető. Azonnal az mi, 5 perc, öt nap vagy mi az azonnal. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (81634)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81635

"A tűzoltó lecsapja a biztosítékot"

 

A tirisztor árama ettől is nulláéra csökken és a tirisztor kinyit.

Ha ehhez a módszerhez hozzávesszük, azt, amikor a tűzoltó a tirisztornak csak magát az áramkörtét szakítja meg és azt is, amikor csak a tirisztor áramát csökkenti a tartóáram szintje alá, akkor láthatjuk, hogy egy tűzoltó legalább háromféleképpen le tud állítani egy tirisztort.

:)

Előzmény: Törölt nick (81633)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.12 0 0 81634

"a regisztrált szerelő munkáját veszi át a szolgáltató"

 

Tök mindegy, hogy ki mit csinál, ettől a kérdés még ugyanaz: a regisztrált szerelők számára csak a szabványossági felülvizsgálat a kötelező, vagy az azonnali kivitelezése is kötelező.

A kettő között rohadt nagy a különbség, peches esetben akár forint-százezrekben is mérhető. Valószínű, hogy ettől való félelmükben egyes szegényebb házak tulajdonosai  inkább bevállalják pl egy elektromos tűz kockázatát is, csak nehogy bármiért regisztrált szerelőt kelljen hívni, mert az BIZTOSAN(?) több száz ezer forintba kerülne.

Előzmény: cfoto (81626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!