Keresés

Részletes keresés

Bayern73 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5348

szia Nachstern

 

 

ilyen drága Ausztriában az autóátirás????? Németországban kicsit olcsóbb 67,20euro oszt tschüssssss...

 

ebből:

-27,20euro az új rendszám(ha szükséges)

-10 euro adminisztrációs dij

-30euro az új forgalmi és törzskönyv(fahrzeugschein und brief)

 

ha már van saját rendszámom és úgy veszek másik kocsit akkor az egész mindössze 40euroba kerül.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5343)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5347

Egy másodikas gyereknek a legjobb lenne, még ha évismétlés árán is, ha Ausztriában nöhetne fel.

 

Burgenlandban van korház Güssing-ben, Kittsee-n, Oberpullendorf-ban, Oberwart-ban.  (5 másodperc volt Googleval)

http://www.krages.at/

 

De van Eisenstadban is:

http://www.bbeisen.at/

 

és Wiener Neustadtba is:

http://www.50plus.at/spitaeler/krankenhaeuser-burgenland.htm

 

 

Előzmény: gykata34 (5346)
gykata34 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5346

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mely magyar határhoz közeli településekben van kórház? Szeretnék Ausztriában dolgozni, de a kisfiam jelenleg 2.osztályos, így nem tudom, hogy nem-e az lenne a legjobb, ha ő maradna magyar iskolában, ezért érdeklődnék határhoz közeli kórházak felől. Keresem a neten, de sajnos nem találom. Mindegy, melyik határátkelő közelében van, mert akkor oda megyünk albérletbe, ahová legközelebb esik.

Köszönöm a segítőkészségeteket: Kata

róna Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5345

Kösz a kimerítő válaszodat!

Előzmény: Törölt nick (5344)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5344
Előzmény: Törölt nick (5343)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5343

Adásvételi nyomtatvány letölthetö Itt:

http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1003700%2C%2C#knot:1352192714713

vagy itt:

http://www.uniqa.at/uniqaat/cms/mediacms/media/files/at/kfz_kaufvertrag.pdf

vagy itt:

http://www.gebrauchtwagen.at/kfz-kaufvertrag.php?gclid=CPW3y7b-ubMCFUpd3godFh0A1Q

 

A vásárlás után az adásvételivel, Meldezettel-el és a Zulassungsschein-al, két héten belül kell átjelenteni egy lakóhely szerinti Zulassunsstellénél (van több is többnyire)

 

Költségek:

Kosten

  • Behördenanteil: 119,80 Euro
  • Bearbeitungsleistung: 45 Euro
  • Abfrage Zentrales Melderegister: 1 Euro
  • Begutachtungsplakette: 1,45 Euro
  • Kennzeichentafeln (wenn das Kennzeichen beibehalten wird, entfallen diese Kosten)
    • Pkw und Lkw: 18 Euro
    • Motorrad: 9,80 Euro
    • Motorfahrrad: 5,50 Euro
    • Anhänger: 9 Euro
    • Zugmaschine: 9 Euro
  • Bei Beantragung eines Scheckkartenzulassungsscheins: 19,80 Euro

 

Előzmény: róna (5342)
róna Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5342

Köszi szépen, de kérdeznék még:

Kinézi a használtkocsit pl magánszemélynél gondolom valamilyen adásvételivel (van-e annak rögzitett formája)? aztán milyen hivatalba kell hogy menjen átiratni, eredtvizsga van-e?,

tehát milyen költségei és admininsztációs kötelezetsségei vannak vele, ha megvette?

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (5341)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5341

Új autó 3 évre kap müszakit, ha lejár utána kettöre, majd ha ez is lejár, akkor évente.

 

Ára 36,90-85,93.

Bövebben:

http://wien.arbeiterkammer.at/bilder/d172/KFZ-Pickerlkosten_Mai_2012.pdf

Előzmény: róna (5340)
róna Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5340

Bocs a lustaságért, ha a téma már ki lett volna itt vesézve, a kérdésem a következő lenne:

Fiam Linz mellett vállalt éves munkát nemrég, úgy néz ki hogy hosszú távon itt fog dolgozni.

A hazalátogatásokra kéne kocsit vennie, a kérdés, hogy magyar vagy osztrák kocsit vegyen?

Korábbi bejegyzésekből ha jól olvastam, az a szabályos, ha osztrák kocsit vesz. A biztosítási díjakról is olvastam, de a kocsik műszaki vizsgáztatásának költségei, árai az érvényesítés időtartamáról nincs infóm. Megköszönném ha valaki megírná !

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.06 0 0 5339

Én még mindig nem értem, elolvastad egyáltalán?

 

Az elsöben leírtam, hogy jó lenne az Osztrák állampolgárság, annak ellenére, hogy a magyar sem volt eddig semmiben sem hátrány, a második majdnem ugyan ez, ott azt írtam, hogy a kettös állampolgárság nekem nem hiányzik. Ha már egyszer megszerzem az osztrákot, a magyarra nem lesz szükségem...

 

És az egész téme azért született, mert az osztrák szabályok szerint az állampolgárság megszerzése nehéz és drága. Jelenleg könnyítésnek nevezett változások állnak bevezetés elött, ami a vicc kategóriába tartozik (szerintem).

 

Állampolgárságot meg azért nem kaphatok (azon kívül hogy jelenleg sem pénzem, sem idöm nincs vele foglakozni), mert nincs tíz év állandó lakcímem Ausztriában, kb 6 évig szezonmunkás voltam, egy évben kétszer voltam kijelentkezve.....

Előzmény: asx (5338)
asx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5338

5328 + 5308

Előzmény: Törölt nick (5337)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5337

Mi a kérdés?

Előzmény: asx (5336)
asx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5336

" haza sem nagyon járok, akkor mire fel legyek magyar állampolgár?"

 

Egy pár hsz.-al ezelőtt meg azt írtad, hogy még mindig magyar állampolgár vagy mert sajnálod az osztrákra a 700 €urot...

Előzmény: Törölt nick (5328)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5335

A kettős állampolgárság egy jogi dolog és nem feltétlenül az dönti el a létjogosultságát, hogy feltételezetően az adott országban akarsz élni ha állampolgárságért folyamodsz. Ezt sok ország megadja most már a magyar is Ausztria éppen nem. Hogy miért az másik történet.

 

Az állampolgársági vizsgáról soha senki nem állította, hogy az integrálódás mértéke. Egyszerűen csak egy pont a rendszerben, ahol hivatalosan számot kell adnod, hogy tudod-e mi Ausztria fővárosa és kinek a neje volt Kaiserin Sisi az állampolgárságért cserébe.

Előzmény: Törölt nick (5328)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5334

miért kéne fizetni? Ha dolgozni akarok valahol azt azért teszem, hogy nekem fizessenek. Közvetitésért nem is lehet pénzt kérni az eu-ban a munkavállalótól. Ha mégis kér mond, hogy csak a szerződés megkötése után fizetsz.

Előzmény: hohman (5330)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5333

Nem lehet rossz hely, jó az étlap:

http://www.steinerwirt.com/de/wirtshaus/nachrichten/speisekarte

 

Bár elég húzósak az árak....

17,80 Euró egy Schnitzel, hmmm.....

Előzmény: Törölt nick (5332)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5332

http://www.steinerwirt.com/

 

Phone:  +43 6542 72502
Fax: +43 6542 7250247
Mail: office@steinerwirt.com

Előzmény: Törölt nick (5331)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5331

Menj be, ebédelj meg, beszélgess az ott dolgozókkal kicsit, aztán kérdezdmeg ott e a fönök. Ennyi.

A telefont nem veszik fel?

Lehet hogy éppen szezon elötti szünet van?

 

Előzmény: hohman (5330)
hohman Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5330

Mert állást ajánlottak, de gondoltam hogy előbb informálódok mert mindig keresnek embert. az  furcsa hogy a tulaj nem érhető el,csak a közvetitő az meg magyar és előre pénzt nem fizetünk!

Előzmény: Törölt nick (5327)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5329

Ausztria és Svájc nem Natotagok, de tuti elöbb kapnának segítséget egy esetleges invázió esetén, mint a Nato tag Magyarország. Arról nem is beszélve, hogy sokkal külömebb eszközök állnak a lehetöségükre magukat megvédeni...

Előzmény: flash.gordon (5326)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5328

Kettös állampolgárság, nagyon helyesen, nincs. Minek is kellene?

Ha itt élek, itt is szándékozom maradni, itt születnek az utódaim, haza sem nagyon járok, akkor mire fel legyek magyar állampolgár? Még egy szar személyim sem lehet, ha itt élek...

 

Azért van sok embernek állampolgársága nyelvismeret nélkül, mert családegyesítés okán kapták a lehetöséget. Egy szavam sem lenne, hogy szigorú a rendszer, ha ilyenek meg nem kapnák meg relatív könnyen.

 

Az állampolgári vizsga letétele még közelröl távolról sem az integrálódás mértékegysége. Simán meg tudja csinálni egy tálib  is aki terrorista sejtnek érkezik az országba, meg lehet tökéletesen integrálódott is valaki, de lehet hogy valamit nem tud ebböl a tesztböl és elbukik rajt...

Előzmény: flash.gordon (5325)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5327

Mi furcsa?

Hol érdekldtél?

Nagyon kiváncsi lettem, mert nem értem mire akarsz kilyukadni...

Előzmény: hohman (5324)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5326

Ausztria nem tagja a Nato-nak. Ezzel az erővel Svájctól is elvárhatnád, hogy közbelépjen. Igazából a kérdés akkor érdekes, amikor  Ausztria és Magyaro. egymás ellen lépne hadba /mondjuk Magyaro. visszacsatolná Burgenlandot :-) / akkor lenne érdekes kérdés mi történne az itteni magyar születésű de már osztrák állampolgárságú emberrel.

 

(Egy lehetséges válasz mondjuk lehet: A második világháború idején sok Angliában élő német jelentkezett be a nagykövetségnél, mint kitünő hely- és szokásismerettel rendelkező angoul kiválóan beszélő emberek. Akik ezekután mint potenciális kémek vagy mint elkallódott ejtőernyősök szállásadói lettek nyilvántartva.)

Előzmény: Törölt nick (5321)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5325

Én úgy tudom, hogy azh osztrák állam nem ismeri el a kettős állampolgárságot így ha valaki felveszi az osztrákot le kell tennie a magyart. (Nálam itt már ugrott is az egész.)

 

Viszont a Matura szintű nyelvtudás meglep mert van két kollegám, akinek állampolgársága van és nagyon rosszul beszélnek németül.

 

Hogy oktatásra kell járni abban meg semmi meglepő nincs. Azért némi társadalmi, történelmi, állampolgári ismeretnek kell lennie egy állampolgárnak ehhez az itt adózás azért kevés.

Előzmény: Törölt nick (5308)
hohman Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5324

Biztos hogy létezik,csak senki nem tud informálni ,és ez nekem valahogy furcsa!

Előzmény: Törölt nick (5319)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5323

Szerintem ilyen nem fordulhat elö....

Ennyire meg a forgatókönyvírók sem szoktak elrugaszkodni a valóságtól...

Előzmény: tiva59 (5322)
tiva59 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5322

Mondjuk ugy hogy Ausztriat nehany ev mulva eri egy komoly terrortamadas, amire az akkori kormanyzat egy katonai akcioval valaszol, majd ez haboruva fajul.

Magyarorszag pedig közli, hogy neki nincs köze a dologhoz, ezert ö katonailag nem kivan beavatkozni.

Elmeletileg elöfordulhat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5321

Hogy képzeled azt, hogy itt Európa közepén, EU meg NATO, meg a többiek, és csak úgy kitör egy háború, ami Ausztriát érinti, Magyarországot meg nem?

Előzmény: tiva59 (5320)
tiva59 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5320

igen, de ha te, mint magyar Ausztriaban elsz, nem biztos hogy haza kell menned haboruzni -legalabb is könnyebben kerülheted el.

Tenyleg hülyeseg ilyenen gondolkodni, de erdekes tema.

Előzmény: Törölt nick (5318)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5319

Akkor lehet hogy nem is létezik? Vagy te leszel az elsö és egyetlen alkalmazott ott?

Előzmény: hohman (5317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!