Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2013.06.21 0 0 10851

Én is csak azt tudom mondani hogy simán elképzelhető h. a nyakadtól van :(

 

Próbálj beszélni az orvosoddal hogy ő mit mond erre, és ha nem kell/akarja műteni, keress egy jó gyógytornászt...

Előzmény: erika1976 (10850)
erika1976 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 10850

Szia poroly2!Köszönöm a hozzászólásodat,elolvastam.

Esetleg szivesen venném ha mások is hozzászólnának.Én még újnak számítok ebben a dologban,nemrég diadnosztizálták a sérvet.Nem tudom mi mivel jár.

 

Köszönöm:Erika

poroly2 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 10849
Elkepzelheto:http://porckorong.hu/blog/katonalany-kiegyenesedett-lordozisa
Előzmény: erika1976 (10848)
erika1976 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 10848

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.Nyaki gerincsérvem van,ideg gyöki nyomással,gerinc csatorna szűkületttel,myleopathia gyanuval.

Tegnap rámjött egy kissebb rosszullét,úgy éreztem össze akarok esni,mintha szédültem volna.Úgy éreztem mintha valami húzozz volna balra.Gyorsan megmosakodtam hideg vizzel,5-10 perc múlva jobban lettem.Napok óta nem túl erősen de fáj a fejem.

 

Kérdésem hogy ezt okozhatja e a nyaki sérv,mivel nyom valamin ideggyököt.az 5.csigolyán van a sérv.

 

Köszönettel:Erika

robertov72 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 10847

A festékes vödör még csak-csak,de a 25 kilós zsákok már odatettek rendesen.

A  napi 100-200 guggolás, a térden való melózás mivel a talaj nem jön közelebb hozzám,na ezek így együttesen tették be a kaput nekem!

a váltást még nem tudom egyenlőre teljesen tanácstalan vagyok ezt csinálom 1986-óta, sokminden más meló nem jut eszembe!

 

Előzmény: GeriSoft07 (10845)
Ezsani Creative Commons License 2013.06.13 0 0 10846

Kedves Wekk-R!

 

Meg tudnád adni nekem a Rónai főorvos úr számát? Próbáltam most a kórházban, de azt mondták, h ma nincs rendelése. Nagyon fáj a nyakam már több mint egy hete és őt javasolták. Viszont egy nyomorult telószámot sem találok! Magánrendelésre szeretnék menni, nem tudok sokat várni vele. segítséged előre is nagyon köszönöm!

Üdv: Anita

Előzmény: Wekk-R (10630)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 10845

O, sajnálom...

Én sajnos azt látom, akinél egyszer elkezdődik, annak így vagy úgy, folytatódik.

nekem az l5-s1 jobb majd az l4-l5 jobb műtött sérv után  most bal oldalon van protrusio l4-l5 szakaszon, hát köszi, a műtét sikerült, éljen, de halad tovább

 

a festéékes vödrök emelgetése nyilván nem segített sokat neked sem

mire fogsz váltani?

Előzmény: robertov72 (10844)
robertov72 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 10844

Sziasztok. Eddig is olvastam a hozzászólásaitokat,de sajnos megint írnom kell:(

2009-s mütétemkor az L5-nél volt a gond erre most,hogy habzsoljam az élvezeteket 2 sérvem is lett, a 4-s és a 3-as csigolyáknál is gebasz van!

Az eddigi életemnek finoman szólva is meszeltek!

4 évet bírtam szobafestőként, ezután merrre tovább azt még csak elképzelni se tudom!

Viszont ezt a dolgot a rutinomnak hála  még szerintem időben elcsíptem, igaz minden doki akinél jártam azt mondta semmi gond,de a 3. orvost sikerült meggyőznőm a régi leletekkel,hogy igaz a tüneteim nem indokolják,de azért ad 1 MR beutalót és sajnos nekem lett igazam a dokikkal szemben!

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 10843
Kezdesnek meselj, hogy derult ki, mit erzel, mi a panasz, stb
Előzmény: thaleiam (10842)
thaleiam Creative Commons License 2013.06.09 0 0 10842

üdv!!beálltam a csapatba:-)) van itt olyan ak műtét nélkül tud tünetmentes lenni??4 porckorongsérvem van...

maiami Creative Commons License 2013.05.31 0 0 10841

Sziasztok!Én kolagént rendeltem magamnak (4890Ft 1kg!!!)kb 3 hete és segít a izületi gondjaimon.Megszünt a ropogás és a merevség.Itt megtaláljátok: proteron.hu .Nagykereskedelmi árakon van minden.

 

kami

samcro Creative Commons License 2013.05.28 0 0 10840

Én is hasonló helyzetben vagyok!

33 vagyok, tavaly műtöttek kiszakadt sérvel (5. csigolya, jobb oldali lábam vot érintett).

Így több mint egy évvel a műtét után, nem valami fényes a helyzet. A jobb lábam erősen zsibbad, sőt már a bal is, fáj a derekam, a térdeim.

Amit lehetett azt végigpróbáltam, reuma (injekciók, gyógyszerek, fizioth. (lágylézeres kezelés), masszás -na ettől sokkal rosszabb lett - mckanzie torna) számottevő javulás nem sikerült produkálnom így visszapaszoltak az idegsebre - na oda aztán nagyon nem akaródzott visszamenni -, de mivel nem láttam mást megoldást, a kontrol mri (műtéti területen kisseb fokú hegképződés, 4. csigolya csúszás (ez megvolt a műtét előtt is) +az itt eddig 5 mm -es sérvem a mckenzie hatására visszább ment a helyére jelenleg csak nagyfokú kiboltosulásként látszik, háti szakaszon is észleltek kiboltosulást,fejből nem tudom melyik csigolyánál, de azt tudom, hogy tud fájni rendesen :) -mel visszamentem. A doki - itt kell megjegyeznem hogy a jobbik fajtából való - mondta, hogy neki jelenleg teendője nincs, papirra ráírta, hogy tartós ülés kerülése mellett 3-4 havonta 5 voltaren injekció. Az injekciót felvettem, eredményét nem igazán észleltem.

Aminek pozitiv hatását éreztem:

- úszás (nyarata minden nap járok (napi 2 km), télen nem mert általában az első 1-2 alkalom után összeszedek egy jó kis náthát ami ágyhozver 1-2 hétre, és ezek után már nem igazán van kedvem visszmenni az uszodába)

- milgamma N (jelentősen mérsékli a zsibbadást - legalábbis az én esetemben- 1-2 hónapig szoktam szedni, utána szünet ha megint nagyon zsibbad akkor újra, hátránya, hogy nagyon drága 8000 Ft. körül van 1 doboz 3×1 szedve 1 havi adag)

Előzmény: csupa6os (10838)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10839
Szerintem nem árt megnézetni másik idegsebésszel
Előzmény: csupa6os (10838)
csupa6os Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10838

Azon is gondolkodtam, el kellene menni egy másik orvoshoz. Bár ez a doki tudja mit cse.ett el, szóval lehet felesleges. Csak azt tartom furának, hogy amikor visszamentem hozzá a panaszaimmal, hogy doki továbbra sem oké a lábam, derekam, akkor egy csomó vizsgálat után már azt kérdezte, hogy a leszázalékolásom miatt jöttem? Merthogy ő írásba adja, hogy "állapota véglges, javulás nem várható". 37 éves leszek, mire mennék a rokkantnyugdíjjal 3 gyerekkel a hátam mögött? Így marad a "majdcsak jobb lesz".

csupa6os Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10837

Hát az lenne a legjobb. Az első műtét után pláne. Az akkori műtét után gyakorlatilag semmit nem javultam. A doki szerint akkor úgy sikerült megsértenie az ideggyököt, hogy ő ezzel már nem tud mit kezdeni. Így marad a lábzsibbadás továbbra is, de ez már nem is zavarna. Csak ne jönne mellé ilyen térdnemműködős dolog. Mert ez így nagyon nem buli.

Előzmény: GeriSoft07 (10836)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10836
Súlyos esetben az a vége, de jobb elkerülni
Előzmény: csupa6os (10835)
csupa6os Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10835

Köszönöm. Ezt gondolom idegsebész kérheti. Stabilizációs műtét megoldás lehet?

 

Előzmény: GeriSoft07 (10834)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10834

Sajnos ezt "ismerem", nekem a 2. nűtét óta vannak ilyenek, váratlanul jövő fájdalmak, aztán hirtelen javulás.

Lehet instabilitás is. Funkcionális rtg kimutathatja

Előzmény: csupa6os (10833)
csupa6os Creative Commons License 2013.05.27 0 0 10833

Sziasztok!

 

Ma hajnalban arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a jobb térdem. Reggel kb 10 perc után bírtam csak ráállni. Most így délután felé is elég érzékeny, de már "bejáratódott". Mi lehet ez? Előzmény: volt egy porckorongműtétem tavaly, ami nem sikerült túl jól. Azóta van egy újabb sérvem is, de ez a doki szerint - legalábbis 2 hónapja még - javult. Attól tartok csigolyaelcsúszás is lehet a háttérben. szerintetek?

 

köszi

 

 

fefike830 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 10832

Sziasztok!Lejárt a 2 hét rehab Csákváron...javulást nem tapasztalok....Gerincgyógyászati központba mehetek Pestre megnézetni magam,ha ott nem csinálnak velem semmit akkor sehol....Fehérváron nem műtik meg a heget,igy tovább kell lépnem....Valakinek tapasztalata ezzel az intézménnyel kapcsolatban???????Csákváron emberséges orvosok vannak,a KEZELÉSEK olyanok mint Fehérváron....pszichológus is foglalkozott velem...mert a fájdalomnak lelki okai is vannak ez igy igaz,de mitől is éreznénk jól magunkat ha folyamatos fájdalmat érez az agyunk???????Azért a gerinc sérv,és gerincbetegségek nem lelkiállapot miatt keletkeznek....ezt azért elmondtam...megértik persze,de igy kell elfogadni mostmár magunkat,hogy nem leszünk már olyanok mint rég....ezt én értem....csak a mindennapok nem erről szólnak...a munkaképesség csökkenést adjam be mert a jelenlegi munkámat nem tudom végezni....papiron munkaképtelenség,terhelhetetlen gerinc szerepel,de ezzel nem gondolom,hogy a mostani szigor mellett rokkantjáradékhoz jutok...hol fognak alkalmazni minket???????????????Az egészséges emberek nem találnak munkát....és nincs megoldás.....

kazanoska Creative Commons License 2013.05.17 0 0 10831

Szia.Igen,nekünk is van.Jó készülék.Eladó ha érdekel.

Előzmény: gerincke (5710)
similis Creative Commons License 2013.05.14 0 0 10830

Értettem én elsőre is :) De mondjuk ha jól emlékszem Neked elég szar a derekad megint, szval mondjuk azért pl én nem vetném el a helyedben a műtétet... meg a doki helyében se.

 

Ezekben a konzervatív szarokban én változatlanul nem hiszek, a hossző távú hatásukban meg pláne nem :(

 

 

Előzmény: GeriSoft07 (10829)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10829

Úgy értette, hogy ő idegsebész, és semmi operálandó nincsen.

Rehab kezelés, konzervatív terápia, manuálterápia, ezeket ajánlotta

 

de szerinte a 4mm elcsúszás semmi (a ct-n én semmit nem is láttam ebből) a protrusio meg ok, hogy érintheti a durazsákot, de nyilván nem operálandó, kb ennyi.

Előzmény: similis (10828)
similis Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10828

Hát köszi h neki nem vészes...

Előzmény: GeriSoft07 (10827)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 10827

voltam kontrollon, mert itt ott amott rendszeresen fáj, főleg köhögésre, zökkenésre, stb

Ezek a leletek, doki, aki műtött, szerint semmi vészes, ajánlotta a kollégáját, aki nem csak idegsebész, és nem csak műt, hanem manuálterápiát is végez, azt mondta

1: profi

2: tudja értelmezni a leletet, és tudja, mit hogyan szabad kezelni

www.optimumstudio.hu

ő az

 

Meglátjuk, majd elmegyek

 

similis Creative Commons License 2013.04.27 0 0 10826

Próbáld meg, nekem annyira rossz nem volt előtte, de azóta teljs életet tudok élni.

 

Ha az anyagiak nem kizáró ok mindenképp érdemes egy próbára.

Előzmény: fefike830 (10823)
fefike830 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10825

Köszönöm!

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10824

én amit hallottam, jó eséllyel lehet jobb is a katéter után, van akinek semmi

itt is keresővel sokra mész

Előzmény: fefike830 (10823)
fefike830 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 10823

Sziasztok!Rácz katéterről vmi tapasztalata valakinek?Nem műtik ujra a hegesedésemet....zsibbad az egész bal oldalam továbbra is...járni nem tudok....csákvárra küld most az idegsebész.....megőrülök a fájdalomtól,de hiába mondom....én igy nem akarom leélni az életemet.....már pszichiáterhez megyek ,mert nem tudom feldolgozni a problémát!!!!!!!!!!!!

Zo72 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10822

Értem.Bocs nagy hirtelen megfeledkeztem,"rutinos" vagy te is,és csinálod amit kell.de csak meg kellene erősiteni azt az izomfűzőt valahogyan.

Előzmény: GeriSoft07 (10821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!