Keresés

Részletes keresés

Aliz85 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3242

Sziasztok!

 

Mi jövő héten megyünk a Pierre Anne-ba, és találtam egy honlapot, ahol véleményeket írtak róla, és hát nagyon elkeseredtem, mert nagyon lehúzták, még azt is írták, hogy csótányok szaladgáltak a szobában, és a kajában meg hangyák :(

 

Aki volt a közel múltban leírná a tapasztalatát, vagy csak, hogy ez igaz lehet-e? Mert itt a fórumon nem olvastam ilyeneket erről a hotelről.

 

Köszönöm előre is! :)

 

Üdv,

Aliz

nhajnika Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3241

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy szeptember elején mennénk a Piere Anne-be. Van valakinek friss info-ja a hotelről?

Valamint még az érdekelne, hogy mennyibe kerül kb a robogó bérlése. Úgy terveztük minimum 3 napra kéne, és bejárni vele a szigetet. :)

Előre is köszi a választ. 

 

xkeli. Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3240

Sziasztok.

Jön valaki augusztus 19-től a Pierre Anne hotelbe?

bluetime Creative Commons License 2012.06.11 0 0 3239

Ez a hölgy pedig blogja szerint Nicosia-ban él.

http://latsiakonyhaja.blogspot.hu/

 

bluetime Creative Commons License 2012.06.11 0 0 3238

Egyébként ez egész jó kis blog.

http://ciprusi-utazok.blog.hu/archive

 

 

bluetime Creative Commons License 2012.06.11 0 0 3237

Nahát, jól sikerült (vagy mégsem?) hozzászólásommal nagyon leültettem ezt a topicot......

Mostanában mindennap utazok (sajnos nem Ciprusra), rengeteget dolgozom, leggyakrabban csak egy szendvicsre van időm, úgyhogy most Ciprus témakörben belinkelném ezt:

http://ciprusi-utazok.blog.hu/2012/06/07/ciprusi_etelek_ciprusi_gasztronomia

Talán ezzel többen kedvet kapnak Ciprushoz......

Ja, és a KEO sört nem is említettem (és a ciprusi borok!!), ami nekem már önmagában elegendő ok arra, hogy visszamenjek a szigetre....

iczod Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3236

Köszönöm

bluetime Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3235

Mint már rutinos Ayia Napa nyaraló (elmúlt húsz évben kilencszer) összefoglalnám az alábbiakat:

 

- A Nissi Beach főszezonban mára egy nagy tömeges 24 órás disco lett, egész nap tuc-tuc zene, tele részeg angol tinédzserekkel, angol-amerikai katonákkal és mindenre hajlandó orosz lányokkal, cigarettacsikkek, sörösdobozok, szemét a homokban, de egy kalandos éjszaka után más érdekességek is találhatók errefelé. Délelőtt általában nyugodtabb a strand, mert a hullarészegek délig alszanak, de aztán jön az újabb 15 órás party, nekünk a nyolc és négyéves gyerekkel nyugodtabb helyek után kellett néznünk,

- Megnyugtatásul közlöm, hogy valami csoda folytán azért ez nem mindennap van így (akkor biztos máshol buliznak, pl. a belvárosban, a kikötő környékén),

- Elő és utószezonban lehet idilli pillanatokba is belefutni és azért takarítanak a strandon is, főszezonban több-kevesebb sikerrel,

- Ayia Napa környékén több szép, nyugodtabb homokos strand is található, pl. Protaras strandjai nagyon jók, bár ott az orosz érdekeltségű lakópark építkezések miatt egyre fogynak a szabad területek, a strandokon pedig 80%-ban orosz nyelvet lehet hallani,

- Ayia Napa-n nagyon jó a városi strand (a kikötőn túli rész a Nissi Beach felől nézve, persze főszezonban az se semmi),

- A Nissi Beach-től visszafelé (Larnaca felé) is vannak szép strandok (Makronissos Beach pl., az Asterias hotel és a Dome Beach hotel strandja pazar),

- A Cap Greco (Görög fok) környéke szép, a sok szikla ellenére van benne valami vonzó, ajánlatos hajókirándulásra is menni, kristálytiszta víz, van ahol megáll a hajó és tízméteres vízbe lehet ugrálni, lelátni az aljáig, hát ilyen nincs a Balatonon (bár azt is szeretjük),

- Ciprus nem olcsó, de azért lehet olcsóbb, átlag európai árszínvonalú szupermarketeket is találni, "Tesco gazdaságos" terméket itt ne keressen senki,

- A júliusi és az augusztusi meleg még a rutinos utazókat is meglepi néha,

- A hotelekben elég jó a kaja, a büféválasztásos ellátásban magára vessen az, aki nem talál ínyére valót. A konyha a hotelekben inkább nemzetközi, mint ciprusi, mivel a személyzet is nemzetközi. Illetve egyre több az olyan hotel, ahol egy ciprusi sincs, csak kelet európai személyzet,

- Megértem Észak Ciprust ajánló fórumtársaimat, északon mintha egy másik világba csöppennénk, pedig a turistaforgalom (meg a lakópark és villa építkezés) ott is növekszik évről évre, de ott még mindíg kifejezetten nagy esélye van annak, hogy eldugott, vagy üres öblökbe, strandokra bukkanunk, a természeti szépségekről, történelmi emlékekről nem is beszélve,

- Az angol sémájú baloldali közlekedést a gyalogosoknak is szokni kell, de ez nem mindenkinek probléma,

- Minden előnye és hátránya ellenére imádom Ciprust és remélem jövőre ismét megyünk.

- Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de nem is akartam összefoglalni mind a kilenc nyaralást, mindegyik más volt, más volt 1992-ben és más volt 2011-ben már családosként két gyerekkel. Laktunk az egyszerű apartmanhoteltől kezdve a tengerparti villáig mindenfélében és mindíg jól éreztük magunkat.

kirgizke Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3234

Anno ezekben a cikkekben írtam Pafosról:

 

http://kirgizkeutazasai.blog.hu/tags/pafos

 

A "Praktikumok" címszó alatt vannak árak, a "6. nap" alatt pedig elsősorban a régészeti parkról van szó.

Előzmény: iczod (3232)
kirgizke Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3233

Szerintem Limassolból Kourion és/vagy Amathus is egy jó program, akár gyerekkel is. Limassolból talán pár szép hegyi falu/kirándulási lehetőség (pl. Lófou) is elérhető, vagy ott van Kolossi vára, ez is érdekes lehet "gyerekszemmel".  Na meg a strandok...és már el is illant egy hét. :-)

 

Ez pár ötelet így hirtelen, de személyes tapasztalatom nincs róla, ugyanakkor a gyerekeid már talán elég nagyok és strapabírók ezekhez a programokhoz.

 

Előzmény: SZOMBATI (3207)
iczod Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3232

Sziasztok!

Nagyon kezdő Ciprusi utazó vagyok. Görögország a szívem csücske (görögül sem adnak el), de most előnyaralásnak Paphos a cél.

Nagyon kevés információt olvastam itt Paphosról, pedig ide utazunk junius 15.-én 1 hétre az Akteon holiday hotelbe, Ryan Air....

Ha valakinek gyakorlati információi lennének a reptérről a bejutáshoz  és viszont (taxi árak, esetleg busz, aktulis étterem stb....) meg úgy egyáltalán Paphosról, igen hálás lennék...

Ja, gyermekem 14 éves lány, na meg a feleségem....

Köszönöm a segítségeket és az esetleges infókat

Sz37 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3231

Én sajnos nem igazán vagyok jártas abban hogy a 10 éves gyerekeket mi érdekli.

Az afodité szikla és kert az nagyon klassz volt. Bejártuk Nicosiát is. Mi elindultunk Anja Napából és végigmentünk hol pályán hol a parton Pafosig. Ami megtetszett ott megáltunk fotózni.

Limasolon csak átmentünk és Papfosban is csak a kikötőben voltunk,mert addigra már eléggé késő volt és indultunk vissza,mert 3 óra volt kocsival az út a hotelig.

Anja Napáról alább írtam részletesen. Mi inkább a strandolós, bulizós helyeken voltunk.

Itt sokan voltak már gyerekekkel, valaki biztos fog jelentkezni.

Előzmény: SZOMBATI (3230)
SZOMBATI Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3230

Kérlek ne feledkezzetek meg rólunk !

Előzmény: Sz37 (3210)
Terike50 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3229

Szia csaba08! Nagyon tetszett észak Ciprus. Famagusztánál ment át a busz és jöttis vissza valami katonai támaszponton keresztül ellenőrizték az utas listát felnéztek a buszra a Török ellenörzőpontnál felszállt hozzánk egy török idegenvezető,jött velünk.Nem csak az angolokat hanem minket is köszöntött magyarul.A nevezetességek tetszettek Famagusztán,Kerynián, Bellapaisz apátság.Kicsit lepukkant részekenis mentünk elég szegényes az északi rész a göröghöz képest.Üdv.Teri

Hencsi07 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3228

Szeptember elején szeretnénk nászútra menni Ciprusra. Melyik részre/hotelbe érdemes menni? A Henipa 4* részét néztük. Volt mostanában ott valaki?

 

Köszi a segítséget!

Sz37 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3227

úgy emlékszem mi is csak ketten voltunk ott tavaly.

Akkor viszont lehet valami kevésbé szagos szúnyogírtó krém is jól jöhet, mert este a N.B-en megettek a szúnyogok.

Biztos nagyon szép lesz és tökéletes :)

Előzmény: milduska (3226)
milduska Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3226

Az kicsit gáz, ha ilyen hőségben nincs hűtő... :( (de hátha lehet bérelni..úgy, mint a széfet..majd megkérdezzük..)

 

38 fok... az szép...:) Azt mondod, augusztusra 40 fok jellemző? Akkor azt hiszem, befejezem a fogyózást... ott úgyis kisül a zsíom pár nap alatt.. :)

 

Hát igen.... a menyasszonyi ruha.. meg fogok benne sülni... de valamit-valamiért.. :)

Mindig is nagy szoknyás ruháról álmodtam... és amikor eldöntöttük, hogy tengerparti esküvőnk lesz, akkor is azt mondtam, hogy: "ha a fene-fenét eszik is", akkor is "királylányos" ruhám lesz...:)

Valahogy majd csak kibírjuk.. :) Végül is, csak napközben kell kibírni a fotózást... és maga az esküvő naplementekor lesz, közvetlenül a tengerparton.. a homokban.. :) Akkor már csak nem lesz akkora hőség..

Ott legalább nem kell végig táncolnom benne az egész éjszakát.. :)

Másrészt nem mindegy, hogy az esküvői fotókon milyen ruhában pózolunk... csak ünnepélyesebbé teszi a menyasszonyi ruha és az öltöny.. Valahogy nem tudtam elképzelni erre az alkalomra egy egyszerű fehér nyári ruhát.. De ez csak az én véleményem.. :)

 

Rendben, ha lesz kérdésem, majd még feltétlen írok.. :)

Kicsit sajnálom, hogy nem jelentkezett senki, aki jön augusztus elején a Nissi Parkba.. de még hátha jelez valaki..

 

További szép napot! :)

Előzmény: Sz37 (3225)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3225

Hűtő sajnos nem volt a szobában. 

Az átalakítót a recepciós adta.

Mi júli 2-10 ig voltunk és akkor is 38fok volt, ott szinte garantált a 40 fok augusztusban:)))))

Hőmérőt nagyon nem láttunk, mesélték helyiek, hogy nincs is nagyon sehol,mert azt hiszem 34 fok felett nem lehetne dolgozni valamilyen időközben ezért inkább nem teszik ki mennyi a fok:)))

Egyik évben aug első hetében voltunk és szinte futottam két pálmafa között az árnyékért:)

uh az idő miatt nem kell aggódni. A menyasszonyi ruha a klímához illő? :))))

Ha valami eszedbe jut kérdezz bátran, sűrűn nézem az oldalt:) Jó irigykedni:)

Előzmény: milduska (3224)
milduska Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3224

Köszönöm szépen a sok infót! :) Ezek tudatában már könnyebb lesz "tájékozódni"..:) És tudjuk, hol érdemes nézelődni.. :)

A hotelben kaptátok az átalakítót?

Köszi a tanácsot, akkor azt hiszem, beszerzünk itthon mi is valami elektromos szúnyogírtót..! :)

Ez hihetetlen!!! Nagyon meglepődtem azon, hogy azt írtad, belülről felforrósodott a kilincs.. klíma mellett!!! :)  Ez naggggyyooonnn durva! :) (jó meleg lehetett.. remélem, nekünk is jó időnk lesz!) Igen, olvastam, hogy a klíma benne van az árban.. és arra nem emlékszel véletlen, hogy hűtő van-e a szobában és benne van-e az árban?

Azt hiszem, egyelőre nincs több kérdésem.. :)

Nagyon kedves vagy, köszönöm, hogy az eddigiekre is segítőkészen válaszoltál..! :)

Előzmény: Sz37 (3223)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3223

A hotellel szemben van a szupermarket, de ez amolyan kisbolt inkább. Picit drágább mint beljebb.

Ha elindultok sétálni a városkába, akkor az egy nagyon hosszú út, ami mentén végig vannak koktélozós bárok, tavernák, giccs üzletek stb... Ementén kb 25-30 perc séta alatt eljuttok egész a kikötőig vagyis a túlsó végébe  Ayia napának.

Amikor eljuttok egy Y kereszteződésig, ahol az út elágazik, ott van a mexikói étterem, ami nagyon drága, de amellett jobbról tovább haladva jön még csak a java. Kikötő, bárok stb..

Mi minden este elsétáltunk,mert vacsizni is kellett és kaja után jó volt hazasétálni is. Itt a mexikói után van több 1 EUR -s bolt , ahol megvettük az otthoniaknak az ajándékokat meg feltankoltunk hűtőmágnesből is.

A hotel és a mexikói között félúton van egy lapostetős üzlet, aminél nincs kipakolva semmi. Hasonlít a benzinkutas shopokra. Ott is olcsón lehetett vásárolni.

A hotel környékén drágábbak a boltok, mert gondolom sokan nem szívesen sétálnak 10 percet lustaságból.

Mi folyton mentünk:)))

A szobákban amúgy díjmentes a klíma, ami nagyon jól jött,mert reggel a kilincs bellülről fel volt fórrósodva, el sem merem képzelni mi lett volna ha nincs klíma. Átalakítót adnak azt hiszem az 2 EUR volt, de lehet ingyenes, nem emlékszem sajnos.

De nekem jól jött az elektromos szúnyogírtó is amit vittem, mert elég sok szúnyog volt. Szerintem azt vigyetek.

 

Előzmény: milduska (3222)
milduska Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3222

Jesszus! Akkor elég sokat megengedtek maguknak azok az angol srácok... na meg a csajok is érdekesek, hogy ezt hagyták...! Ez már tényleg sok...

Majd megpróbálunk nem oda nézni... :)

Remélem, szép tiszta lesz a tenger, amikor ott leszünk... Megnéztem a fotókat... tényleg nem túl szép látvány... és nem szívesen mártóznék meg benne ilyen állapotban... :(

Remélem, szerencsénk lesz vele... vagy legalább találunk olyan strandot, ahol élvezhető a víz is...

Az úttal kapcsolatban: köszi, hogy leírtad a véleményedet! Megnyugodtam... :) Egy két sávos úton átjutni... tényleg nem egy bonyolult feladat... még akkor sem, ha kicsit forgalmasabb.. :) Meg gondolom, ott nem úgy közlekednek az autókkal sem, mint itthon.. :)

A strandokkal kapcsolatban: megint csak köszi az infót! :) Az nagyon jó, hogy végig lehet sétálni a part mentén egész a kikötőig.. Majd felderítjük a terepet.. és biztos találunk egy kis öblöt, ami szimpatikus... a séta meg úgyis tervben van... :)

A Greco fok is tervben van, az "esküvőszervezőnkkel" (aki egyben a fotósunk is lesz..) megbeszéltük, hogy ott is készítünk majd néhány esküvői ruhás fotót.. :) a képek alapján nagyon tetszett a hely.. és kértem, hogy ott mindenképp fotózzunk.. úgyhogy 1 napra majd bérelünk autót, és elvisz minket a környéken található szép kis helyekre.. :)

Még Aphrodité szikláját szeretnénk megnézni.., de állítólag elég messze van Ayia Napaból.. és az esküvő napján az már nem fér bele (ott is szerettem volna néhány esküvői fotót..), de sebaj... majd talán fakultatív keretében meglessük.. :)

A Nissi beachen, közvetlenül a tengerparton, azért van néhány kis beülős-koktélozós hely? Vagy csak büfé jellegűek?

Állítólag a hotel közelében van valami szupermarket... ahol be lehet szerezni a vizet, üdítőt, gyümölcsöt...stb., meg a konnektor átalakítót.. Erről írtál esetleg Te is? Ez van a nagy kereszteződés után? Vagy másik helyre gondolsz? Ha igen, akkor az kb. milyen messze van?

 

Előzmény: Sz37 (3221)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3221

A hotelnél át kell menni az út túloldalára, ami 2 sávos de szerintem semmi extra forgalom nincs. Én is olvastam, hogy forgalmas az út, de én vidéki gyökerekkel rendelkező lány :) nem találtam forgalmasabbnak mint egy átlagos 2 sávos kis utat. Onnan pedig már csak egy kis ösvén visz le a N.B-re. Kb 1-2 perc gyalog.

Nekünk sajnos nem volt vele szerencsénk, mert akkoriban tiszta zöld szmötyivel volt tele egész héten, ami nagyon gusztustalan volt. Tettem fel róla képeket is 2011. július 10-20 között.

Nappal zsúfolt volt, de élvezhető, de elég szemetes,mert ott aztán buli van egész nap. Félmeztelen nyaraló  leányzók szaladgáltak és őket meg bevették az angol fiúk és úgy fotózkodtak, hogy a fiúk "rácuppantak" a cicikre. nekem ez már sok volt )

A hoteltól, ha kijöttük és az út másik oldalán elindultok kifelé (jobbra) akkor 2-3 perc után levisz az útról egy kikövezett járda és az egy kis öbölbe visz, ami nem olyan zsúfolt. Amúgy a part mentén végig van ilyen járda és egész a városi kikötőig levet gyalogolni. Ha strandot ér akkor megszakad és a strand után folytatódik.

Érdems végigsétálni, az összes kis öblön átvisz és eldöntitek melyikre fogtok menni.

Ayia Napa után Proteras felé (ide érdes elmenni,mert gyönyörű) útközben van a Greko fok leágazó. Na azt semmiképp ne hagyjátok ki. Arról is tettem fel képeket. Vagy egy órát ültünk és néztük olyan csodaszép ott a víz.

Ayia Napa azért nem tetszett annyira,mert nem volt az a tipikus pálma sétány, amit imádok. Kiülni a rattan foteles kávézó teraszára és a tengert bámulni. Itt sajnos a fóút mentén van minden és nem is látni a tengert.

Larnacában a parton vannak ezek a bárok, kajáldák. Pár éve ott voltunk és az sokkal jobban tetszett.

Idén Pafosba megyünk októberbe, ha minden jól megy:)

Amúgy a Hotelban minden este volt valami kis műsoros est és a bárjuk se túl drága.

Viszont olcsó vízért gyalogolni kell a nagy kereszteződés utánig(megismered:)) mert addig kb 4-5X-volt az ára.

Előzmény: milduska (3219)
milduska Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3220

Senki nem jön augusztus 5-12. között Ayia Napa-ba, Nissi Park hotelbe?

milduska Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3219

:) Az alkoholt csak végső esetbe vesd be szerintem.. :) Mégiscsak az az igazi, ha magától teszi fel a kérdést.. :)

Bár..... (?) a fene tudja őket sokszor követni... :) Privátban tudnék mesélni... :)

Hát... ha hagytatok aprót itt-ott és nem vitték el... akkor ott valószínűleg nem szokás adni... vagy legalábbis

nem ilyen formában... mert ha szokás lenne.. biztos eltették volna.. :) Akkor takarításért nem adunk borravalót..! :)

Akkor te előbb tudsz majd mesélni a nyaralásról! :) 1 hétre mentek? Mert akkor te már szinte el is felejted, mire mi elindulunk... :)

Szurkolok Neked a gyűrű miatt! :)

Mindenképp visszatérek majd utána is, és írok majd élménybeszámolót! :) Meg talán majd képet is töltök fel... :)

Írtad egy előző hozzászólásban, hogy a Ayia Napa Neked nem tetszett annyira... Megkérdezhetem, hogy miért? Mi nem tetszett benne?

És a Nissi beach valóban olyan szép, mint a képeken, amiket neten lehet találni róla? :) (fehér homok, türkiz tenger)

Igazából még sosem voltunk homokos tengerparton... és elhatároztuk, hogy bármi is legyen, csak a pozitív dolgokat vesszük észre,

és semmi sem ronthatja el ezt az egy hetet..., úgyhogy bármilyen is, mi tuti, hogy élvezni fogjuk...! :)

Egyébként, a N.B. kb. milyen távolságra van a hoteltől? Mert valamelyik hotel-értékelős oldalon olvastam, hogy valaki azt kifogásolta,

hogy egy eléggé forgalmas úton kell átjutni a Nissi beach felé... Ebből mi igaz?

Gondolom, eléggé zsúfolt lehet napközben.. (?) Tudnál esetleg javasolni a közelben egy olyan strandot, ami legalább

ilyen szép..., de kissé elhagyatott, amit kevesebben látogatnak?

Előzmény: Sz37 (3218)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3218

:)

Mi júli 1-én megyünk. Én már voltam egyszer Mallorcán, akkor még amolyan csajos nyaraláson:)

Köszi a tippet az alkoholról:)))))) Bevetem:)

Amúgy az jutott eszembe, hogy többször hagytunk(véletlenül) az éjjeli szekrényen meg a fürdőben is pár EUR-t de nem vitték el. Valahol azt hallottam, hogy azt borravalónak szokták venni, de itt nem úgy tűnt.

Valakinek van erről infója?

A nyaralós,esküvős,nászutas eseményről majd írj nekünk beszámolót, jól jönnek a tapasztalatok:)

Előzmény: milduska (3217)
milduska Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3217

Nem akartalak zavarba hozni a borravalóval... nem tudom, Cipruson mi a szokás..., most megyünk először.. :) Csak mikor még csak tervezgettük a nyaralást, szóbajött Egyiptom is.. és az Egyiptommal foglalkozó fórumokon olvastam, hogy ott illik (vagy inkább kötelező) borravalót adni a takarításért... mivel ott nagyon keveset keresnek... és ha adsz egy kevés borravalót, akkor minden kívánságodat lesik.. :) Csak ezért kérdeztem... Persze, ha enélkül is elvégzik rendesen és becsülettel a dolgukat, akkor nyilván felesleges... esetleg utolsó nap, ha nagyon meg van elégedve az ember.. :) Szerintem, ne legyen lelkiismeret-furdalásod! :)

Köszönjük szépen a jókívánságot! :) Kedves vagy! :) Igazából romantikus lánykérés nálunk sem volt... :) csak beszélgettünk róla... és nyaralás tervezés közben akadtam rá egy oldalra, ami ciprusi esküvőt hirdetett... megemlítettem a páromnak... és "rábólintott".. :) Egy kalap alatt meglesz a nyaralás, esküvő és nászút... (így költségkímélő is) és extra különleges... arról nem beszélve, hogy romantikusabb és meghittebb kettesben, mint még kb. 150 fővel... (nagy lagzit amúgy sem akartunk volna..)

Mallorca is szép hely... legalábbis a képek alapján... (még nem voltunk)... Talán a hely varázsa meghozza a párod bátorságát... de legrosszabb esetben esetleg egy kis alkohollal rásegíthetsz...(nyaralásnál belefér) :)

Kívánom, hogy Mallorcán felkerüljön az a bizonyos gyűrű az ujjadra! :) Egyébként, Ti mikor utaztok?

Előzmény: Sz37 (3216)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3216

Mi is inkább csak a látványosság kedvéért tettünk egy nagy sétát azon a környéken. Van egy nagyon szép színváltós szökőkút is:)

ÓÓÓÓ, most megfogtál. Lehet, hogy illik, de mi nem adtunk :(

Nem minden nap jött ugyan az a nénike, most akkor vagy minden nap ki kéne tenni az aprót, vagy akkor a szerencsés viszi a végén a pénzt:)

Most kicsit elszégyeltem magam, de nem mondta senki, hogy adni kéne, na meg hogy hogyan.. Én még sose adtam:)

Sok boldokságot Nektek! Biztos csodás lesz!

Én tavalyra Cipruson egy Cirusi lánykérést vártam, de hoppon maradtam:) talán most Mallorcán :))))

Előzmény: milduska (3215)
milduska Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3215

Köszi a sok infót, nagyon kedves tőled, hogy megosztottad velem! :) Igazából nem vagyunk azok a "nagy diszkózós" fiatalok, inkább meghitt nyaralásra vágyunk.... kint lesz az esküvőnk.. inkább napozós, sétálós.. semmittevős nyaralást terveztünk... esetleg 1-2 fakultatívval.. hogy "lássunk" is valamit.. :) Tudom, hogy Ayia Napa-n sok diszkó van és kicsit "hangos"... de a Nissi Beach miatt választottunk... és ha ez a hotel nincs olyan közel a szórakozóhelyekhez... akkor nem lesz zavaró.. :)

Nekünk félpanzió lesz... majd meglátjuk, mi hogy ízlik... de szerintem, azért biztos találunk majd "fogunkra valót"..:)

A takarításért gondolom, szoktak/illik itt is borravalót adni.. (?) Mennyit szoktak kb.?

Igen.... "idióták" mindenhol vannak... nem kell messzire menni... (siófokiak vagyunk..) :)

 

Előzmény: Sz37 (3214)
Sz37 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3214

A recepciós hölgy fia itt tanul Pesten uh nagyon szereti a magyarokat:)

A reggelik nagyon jók voltak és sok féle. Imádtuk a sült hagymakarikát amit reggelihez adnak ott:)

Sok meleg és hideg étel volt és gyümölcs is bőven. Nekünk csak reggelink volt, de nem bántuk,mert a vacsik nemzetiek voltak. Minden este más (indiai stb..)

Nagyon tiszta volt a szoba, takarítottak minden nap és kaptunk napont tiszta törölközőt. Kicsit ugyan messze van az nyüzsitől, kb 10-15 perc séta volt  ahol kezdődött az "élet".

Egy hátránya volt és az a spanyol + német csapat akik összetalálkoztak a hotelban, na de az mindenhol van arra felé...

Nekem Ayia Napa annyira nem jött be, de a Hotel nagyon jó volt.

Ha a discó részre akartok menni és igazán nyüzsit akartok, akkor ha a Hotelől gyalogoltok a város felé 15 perc után egy mexikói étteremhez juttok, ami mellett balról elhaladtok egy olyan úton, ami úgy tűnik,mintha kivinne a városból. Na ott aztán annak a végén van csim bumm cirkusz:)))

Előzmény: milduska (3213)
milduska Creative Commons License 2012.05.30 0 0 3213

Hű, ez nagyon jó hír! :) Kicsit féltem tőle...de végül is, a képek alapján szimpatikus volt ez is, bár eredetileg úgy volt, hogy a Nissianaba megyünk... de augusztusra már nem volt ott hely.. :(

Előzmény: Sz37 (3212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!