Keresés

Részletes keresés

gabor0036 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122809

Kb 2-3cl víz marad a lefolyó sapkában. Ha a nagyok igy gyártják es bevált akkor neked is jo lesz hidd el. Egyébként ha végeztel akkor mosod ugy is mosó fejjel, igy csak víz fog neked benne maradni. 

Előzmény: endrepp (122806)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122808

A képen látható kivitelezéséből dupla tányérosra tippelek, ahol minden második van egyenesen összekötve.

Illusztrációban a ferde rosták helyet it a harang van.

Gábor jól gondolom?

Előzmény: Pezosa (122807)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122807

A megoldással tálcánként tudod a folyadék szintet állítani, az "ellenőrző ablak" segítségével, harang alatti gyűrű belső peremének magasságáig.

 

elnézést hogy a második rajz nem egy műszaki rajz.

 

Gáz áramlás

.

Előzmény: endrepp (122806)
endrepp Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122806

Te abban gondolkozol, hogy egy szifon kerül az ejtőcső aljára, egy nagyobb átmérőjű véglezáró kupak pl.? Ebben az esetben lehet jó a karmantyú, ez megválaszolja az illesztés kérdését is, mert a feltörő gőz nem enged le folyadékot. Viszont ebben az nem tetszik, hogy a szifonban mindig marad folyadék üzemen kívül, én nem akarnám szétszedegetni.

Ha az ejtőcső leér az alatta lévő tálca folyadékszint alá, azt nem célszerű húzogatni, illetve az is gond, hogy nem lehet kiiktatni az alatta lévő tálcát.

Előzmény: gabor0036 (122805)
gabor0036 Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122805

Élőben láttam, Nincs semmi tömítés egyedül a precíz illesztés. Ha megfigyeled a külső csövet, abból hiányzik egy darab egészen a tálcáig, és a benne passzentosan állítható cső magassága adja a szintet. Ha rézből akarod akkor 22-es karmanytú és 22-es cső tökéletes. Van ott annyi flegma, hogy nem kell semmilyen egyéb tömítés. Csinláld meg 4-tálcásra és abból bármennyit ki tudsz kapcsolni ha nem kell. Viszont négy tálcával tudsz kisérletezni whisky, vodka irányba is...

 

Előzmény: endrepp (122803)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122804

Meglátásom szerint gumigyűrűvel van tömítve.

A belső cső fala elég vastagnak tűnik ahhoz hogy, núttal lássák el s így lehetővé téve egy vékony O ring tömítést.

 

Előzmény: endrepp (122803)
endrepp Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122803

Én is gondolkozom, hogy fejlesztek egyet a következő szezonra. 200mm-es üvegcsőbe gondoltam 3 vagy 4 tányéros szereléket beépíteni.

A folyadék szint állítás milyen megoldással működik a Kothe-nél ? Ezt találtam, de nem értem, hogy ez a lötyögősre illesztett hüvely mitől tartaná a szintet?

 

Előzmény: gabor0036 (122802)
gabor0036 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122802

Kedves barátom! Nem ezt momdtam én is mindig! :) Kothe a 100-as apparátra is 300-as oszlopot tesz! Enyem 250-es lesz..

Előzmény: foxrudi (122787)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122801

Úgy néz ki valaki nagyon unatkozik és szándékosan provokál. :(

Előzmény: mili70 (122759)
schlumberger Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122800

Portrait du psychopathe... :-)

Előzmény: foxrudi (122784)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122799

Üdv: Nem szívesen de válaszolok neked!! Elöljáróban hozzáteszem hogy nem szeretek személyeskedni és alapjában szeretem az embereket! De téged SOHASEM foglak megkedvelni azt már most tudom!!!! Nem bírom magamban tartani mert eléggé nagy az igazságérzetem! Mivel nekem válaszoltál azt amit...én is reagálok rád úgy-ahogy de útóljára mert még arra sem foglak ezek után méltatni hogy észrevegyelek hogy létezel! Számomra egy okoskodó ......a többit nem írom ki majd te kitalálod ha akarod....hiszen találékony himi-humi-nak állítottad be magadat legalább is nálam!!!!!!!!!!!!!   Olvasni azért tudsz ugye? (Ha már írni valahogy az intelmemre sikerült)     1.) "Sosem szerettem besorolni és a sorba állni" Válaszom: Pedig jól tennéd és hasznos is lenne ebben a fórumban!     2.) "Ha azt tenném nem itt lennék,és nem kérnék tanácsot,segítséget." Válaszom:Vedd észre hogy már most közutálatnak örvendesz,tökre ki is vívtad magadnak!      3.) "A különbségek tesznek minket egyedivé. Fogadd el,toleráld a diszlexiám(betűfelcserélések),a balkezességem és egyediségem."  Válaszom: Én nem fogadom el!!! Az emberek nem egyediek hanem egyéniségek! Egyedi egy trikolor festett autó lehet!  A kettő két különböző értelmezést von maga után!    De sajnos (És ez az én saját egyéni véleményem!!) te egyikhez sem tartozol.  Bomlasztó,túlságosan is okoskodónak,ki oktatónak tartalak,aki itt "fitogtatja" azt amihez szerintem a gyakorlatban lövésed sincsen!  Itt örülni kell annak ebben a fórumban hogy vannak olyanok akik a gyakorlati kiforrott pálinka készítési folyamatot a gyümölcs leszedésétől a kész pálinka pihentetéséig,megosszák a közösség és mások előtt és hogy egymástól tanuljunk folyamatosan napi szinten!  Hogy ÉN mennyire nem kedvellek már most!!!!!!!!!!!!!   A moderátorban meg személy szerint nagyon bízom hogy tudja majd hogy veled mitévő legyen!

Előzmény: Pezosa (122738)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122798

Pálinkásat! 

Inkább tegnap mi volt!:-)

Beszabadult egy  ámokfutó.... 

Előzmény: kivimánia (122797)
kivimánia Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122797

Pálinkás jó reggelt! Uram,atyám mi van itt!

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122796

Most van itt az ideje, fogy behúzd füled-farkad és elkullogj a sunyiba...

Annyi hülyeséget sikerült összehoznod, hogy az már fáj. Vonulj el csendben tanulni.

Előzmény: Pezosa (122792)
sogi01 Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122795

                                                          vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (122705)
Button Presser Creative Commons License 2016.02.03 0 3 122794

Tisztelt Pezosa!

1. Mit ártott neked e fórum, hogy perverz trollkodásodat itt éled ki?

2. Én hülye vagyok kémiából, de magyar vagyok, s akár milyen gyorsan-lassan is sikerül írnom, azért veszem a fáradtságot, és elolvasom, mielőtt elküldöm. Ezzel is tisztelve a többi fórumtársam.

 

Üdv!

Előzmény: Pezosa (122792)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122793

Szia! 

Nem tudom Te ki vagy,igazából nem is érdekel. 

De a modikat érdekelhetné már....

Előzmény: Pezosa (122792)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122792

Azért halás is vagyok neked.

Ha nem említed az  alkoholos elegyek lepárlását nem találtam volna meg ezt az oldalt :)

 

Megvannak a megoldások melyeket olyannyira kerestem.. :) Köszönöm a segítséget.

A vákuumdesztilláció igényeinek kielégítésére ajánlható a kis ellenállású Leva-tányér, amely vázlatosan a 20.24.ábrán látható. Ez a megoldás lényegében a nedvesített falú csövekkel és szabályos töltetekkel analóg tányéros változat; ezt – működésmódjára utalva – szokás filmtányérnak is nevezni. A gőz nem buborékol át ellenállást okozó folyadékrétegen, hanem a két fázis egymás mellett haladva érintkezik egymással. A tányértípus ellenállása kicsi, egy tálca nyomásesése kb. 100 Pa, a tányérok közötti távolság 40…50 mm, a lefolyócsövek átmérője 50…70 mm. Kis folyadékterhelés esetén is hatékony működésű, kompakt elrendezésű, nem nagy gőzkapacitású készülék. Különösen vákuumüzemre javasolják, igen kis nyomásvesztesége miatt.

Itt nagy okosságok vannak :)

 vákuumdesztilláló oszlopok jellegzetes tartozéka a vákuum előállító berendezés (20.51.ábra). A fejterméket általában felületi, a vízgőzöket pedig barometrikuskondenzátorban kondenzáltatják. A hűtővíz és a kondenzátum együttesen távozik el a kb. 10 m magas barometrikus ejtőcsövön keresztül. A nem kondenzálódó gázokat gőzsugárejektorokkal vagy vákuumszivattyúkkal (dugattyús, rotációs vagy vízgyűrűs típusok) távolítják el. Agőzsugárejektorok legüzembiztosabbak. A kőolajipari vákuumdesztilláló berendezésekben a megfelelő vákuumot (20…40 torr) általában két sorbakapcsolt ejektorral lehet elérni. A cirkulációs refluxot és az oldalelvételt folyadékzárból vezetik el. Ezt mutatjuk a 20.52.ábrán, egy-, két- és négyáramú tányérok esetében.

Azt hiszem nem állítok fel 10 méteres rudat fölötte pedig a bepárlóval az udvarban, ha már 3 vákuum generátorral rendelkezem :(

Hatékonyság, kapacitás és kolonnaköltség

A tányéros oszlopok hatékonyságát, azaz szétválasztó képességét a hatásfokkal jellemezzük. Ahogy ezt a 18.9 alfejezetben kifejtettük, ez a fogalom három formában is használatos. A kolonnamagasság meghatározásához definiáltuk az egyelméletitányérnakmegfelelőmagasságot(HETP), ami tulajdonképpen a tányértávolság és a kolonnahatásfok hányadosa. Érdekes megemlíteni, hogy tányértávolság növelése általában a hatásfok és a kapacitás növeléséhez vezet, ami a tányérok számát és a kolonna átmérőjét csökkenti. Ugyanakkor viszont a távolság növelheti a teljes kolonnamagasságot, a köpeny árát, az alapozási, vasszerkezeti, szivattyúzási stb. költségeket.

Töltött oszlopok esetében az elméleti tányér helyett, elméletileg megalapozottabb az átviteliegységszám, az NTU(number of transfer units) használata, amelyet a 17.7 alfejezetben ismertettünk. Ebben az esetben az oszlop hatékonyságát az egységnyi magasságra jutó átviteli egységszám tükrözi. Ennek a reciprok értéke az egyátviteliegységnekmegfelelőmagasság(HTU). A hatásfok és az NTU közti egyértelmű összefüggéssel a 18.9 alfejezetben foglalkoztunk.

 

 

 

Előzmény: snapszmester (122789)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122791

Hát persze hogy kijavítottál ...

 

De rájöttél hol a hiba ebben az állításodban?

Kérlek oszd meg velünk megvilágosodásod.

 

Előzmény: snapszmester (122789)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122790

by the book:

 

Egylépcsős lepárlás.

 

 20.6.ábrán egy ilyen „hármas diagramcsoportot” mutatunk be példaképpen háromféle méretű fém Pall-gyűrűvel töltött oszlopra. [Itt D = 0,5 átmérőjű és Z = 2 m töltetmagasságú oszlopban metanol ~ etanol elegy teljes refluxos (L/V = 1, azaz R = ∞) lepárlását végezték]. Jóllehet a legjobb j-értékkel a kisebb méretű gyűrűk rendelkeznek, a tényleges és az elméleti nyomásveszteségük is a legnagyobb. Ennek megfelelően célszerűbb (különösen vákuumlepárlásnál) a nagyobb gyűrűk használata. Ezt mind a Δp1, mind a Δpelm diagram szemléletesen bizonyítja.

 

20.6. ábra - „Hármas diagramcsoport” háromféle Pall-gyűrűs töltetes oszlopra (Metanol ~ etanol teljes refluxos lepárlása): a – j-jóságfok, b – 1 m töltet nyomásvesztesége, c – egy elméleti tányérra vonatkoztatott nyomásesés

snapszmester Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122789

Megtettem, kijavítottalak, beszóltál. Ehhez a fórumhoz kevés vagy mint mackó sajtban a brummogás.

Előzmény: Pezosa (122788)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122788

Nem állítottam hogy nem létezik. Azt írtam nem jöhet szóba mert nem nyereséges.

Nem beszélek rébuszokban, így nincs mit a sorok között olvasnod. Ha nem publikus a közlendőm  megírom privátban.

Hol írtam hülyeséget? Kérlek javíts ki ha azt tetem.

alkoholos elegyek lepárlásáról még várom a wiki oldalt akár a következő nyelveken is az angol mellet, német lengyel és Jómagyarul.

Ha rovatírással van az se gond előbb utóbb azt is meg kellene tanulni.

 

foxrudi

Fórumtárs :) nem, nem tudhatnám mert aránylag új tag vagyok. Ha említetted is, előzőleg itt a fórumon, akkor azon átsiklottam.

Lakva ismeri meg az egyik ember a másikat  mondta a Mama..

Nem vagyok francia párti söt. Akiket megismertem mind fennhordta az orrát. remélem nem közzejük tartozol.

1 van kit kedvelek, De az is magyar ki kiköltözködött Franciaországba .. Igy gondolom az nem számít.

 

 

 

Viszont ráfutottam egy oldalra ..

Vegyipari művelettani alapismeretek azon belül : Többkomponensű elegyek rektifikálása

 

Valaki tudna segíteni a Kolona mennyiség illetve torony méret számításban?

Valakinek van benne tapasztalata?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: snapszmester (122786)
foxrudi Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122787

A Luxembourgi határ mellett,ahol jelenleg tartózkodom,mit ad isten mit látok a gazdánál??150l-es,és mekkora oszlop van rajta?250-es átmérőjű.

  No!Enyém sem lesz 200-astól kisebb!

   Bár a tervem, megpróbálom 2 lépcsőben,az alszeszt így finomítani,pisztóriusz helyett.Érdekel a különbség,milyen lehet.:-)

snapszmester Creative Commons License 2016.02.03 0 3 122786

Nagyon elkanyarodtál. Tanácsokért, tippekért jöttél és baromságokra tanítod a fórumot. Senki nem kérdezett tőled, magadtól beszéltél butaságokat. Mellesleg létezik pálinkánál vákuum desztilláció. Még ezt sem tudod. 

Előzmény: Pezosa (122783)
foxrudi Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122785

Hiába való fáradozás,egy másik fajta!Az örömszerzés fajtái határtalanok!

Előzmény: snapszmester (122780)
foxrudi Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122784

Tanárbácsi!

  Eme mondás is saját kútfőből keletkezett gondolom,és a kép csak illusztráció.

Persze tudhatná tanárbácsi hogy a Germán nyelvcsaládból a másikat hallgatom,no meg azok szomszédait!

   Sinon, vous comportement irrationnel , .a un cynisme stupéfiant.

 

Előzmény: Pezosa (122776)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122783

Köszönöm a figyelmeztetést. Nem alkohol finomítás a célom. Vákuum desztilláló prototípust szeretnék készíteni készíttetni, s a azért vagyok itt hogy, tanácsokat gyűjtsek desztilláló torony félépítéséről töltetéről, de csak gyerekes buta kérdéseket kapok.

 

Utána néztem Megnyugtatásként, a vákuum desztillálásnál alkohol nem jöhet szóba, mert veszteséges, a lecsökkentet forráspont és illékonysága miatt. víz esetén is minimum 14 % a veszteség viszonylag kis delt T miatt :(

 

Előzmény: Törölt nick (122782)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 1 122782

Igen létezik, de ne terheljük a fórumot, nézz szét más topikokban is. A gyakorlat szerint ebben a topikban inkább a kisüsti lepárlás tapasztalatait beszéljük meg. A tisztaszesz előállítás itt bűn, és nem látnak szívesen.

 

Előzmény: Pezosa (122774)
Pezosa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 122781

Ha Tudsz dobni egy linket annak örülnék, a tudás nem árt.

 

 

 

 

Előzmény: snapszmester (122780)
snapszmester Creative Commons License 2016.02.03 0 2 122780

Kösz a tippet, de te is ígérd meg hogy átnézel a wikipédiára az alkoholos elegyek lepárlása címszóhoz és ott is maradsz.

Előzmény: Pezosa (122778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!