Keresés

Részletes keresés

gabrielke Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67046

" Írtam : A bemeneten lévő nyomásszabályzó miatt...legalábbis nálunk !"

 

Szerinted hogyan változik és miért?

(én majd leírom, hogy miért nem :) )

 

Előzmény: joevagyok68 (67044)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67045

"nem tud teleengedni egy kádat forró vízzel, akkor:"

- vagy hatalmas a kádjuk !

:-)

 

És mondjuk olyan részleteket sem írt, hogy ilyenkor

"Aztán várunk 10 percet és újra van jó forró víz kb. 2 percig,"

- bekapcsol-é a gázkazán...vagy nem...

- ha bekapcsol mennyi ideig megy..

 

 

 

Előzmény: gabrielke (67043)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67044

"változatlanul a legmelegebbre van állítva"

 

Igen !

DE mi van akkor ha termosztátos a csaptelep ? :-))

Mert ugye nem írta......

Meg azt se, hogy hány hőcserélős a tároló !

 

De valszeg neked lesz igazad ..

 

viszont..

"Mitől változna a nyomás a rendszerben?"

Írtam : A bemeneten lévő nyomásszabályzó miatt...legalábbis nálunk !

Előzmény: gabrielke (67043)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67043

Írja, hogy "legmelegebb". Tehát nulla hidegvíz, csak melegvíz jön, csak a tárolóból.

 

Mitől változna a nyomás a rendszerben? Pótlódik a kifolyt melegvíz hideggel.

Ha meg a 250l-es tárolójával nem tud teleengedni egy kádat forró vízzel, akkor:

 

- a tároló van rosszul bekötve, pl. rossz irányba megy a hőcsere, vagy ha 2 hőcserélős akkor csak az egyik van bekötve

- rosszul van szabályozva a tároló termosztátja, hamar lekapcsol

- rossz helyre van betéve a tároló termosztátja (alulra kéne)

 

Előzmény: joevagyok68 (67032)
kendu Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67042

Persze, ezért is jön mindkét szaki, hogy mindent kitárgyaljunk.

Előzmény: joevagyok68 (67040)
NeomatiK Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67041

Szervusztok!

 

Szennyvízcsövet kéne bekötnöm a hálózatba. Kb 12 méter távolságban és 1,5m szintlülönbséggel kell összehozni. Olvastam 0,2%-tól 3%-ig a lejtés értékét. Melyik a helyes érték?

Viszont még a 3% is kevés ekkora szintkülönbséghez. A két végpont között átlagban 12,5cm/m lejtésre jön ki.

Hogy kéne csinálni, hogy jó legyen? Tanácstalan vagyok.

 

És még ráadásul az egyik vezeték merőleges a másikra. Azt valami íves megoldásban kéne bekötni, vagy 2db 135°-os idommal. Jól gondolom?

joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67040

"A tágulásit fel tudjuk tenni egészen a gerinc alá,"

Ebben az esetben azért jó lenne figyelni a elfagyás veszélyére IS !

 

Előzmény: kendu (67039)
kendu Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67039

Annyi, kb 2 m. 

Ha minden igaz, akkor ma jön a kazán szervízese is, meg a fűtés szerelő is. Ők ketten hozták létre az egész rendszert és ezzel együtt a visítós problémát is. A tágulásit fel tudjuk tenni egészen a gerinc alá, nyerünk még kb 0,4 bart, az már összesen kb 0,6. Kíváncsi vagyok.

Azért kérdeztem, hogy a hatásfok romlik-e a maximum teljesítmény visszavételével, mert az én zsebemnek az lenne a leggazdaságosabb, ha a kazánt visszaveszem 80%-ra és kész. Kérdés, hogy többe kerül-e ebben az esetben a fűtés? 

Előzmény: joevagyok68 (67036)
Mariusi Creative Commons License 2013.05.28 0 0 67038

 Az is zárt és a parapetkonvektor is zárt, legalább is a használi helyiség légterétől, mertamúgy nyitott - nyitva van a külvilág felé. De miért kell kivastagítani és aláhúzni?

Előzmény: sjohn (67033)
Herr X Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67037

A motoros váltószelep lehet a ludas. Nekünk a Vaillant-ban ez a hülye. Nem mindig sikerül egyik pozícióból a másikba átvinni a szelepet. Ez azért problémás, mert ő meleg vízet akar csinálni, de a fűtőkörbe nyomja a forró vizet. Mivel a HMV hőmérséklete nem változik, így nem is fogja elérni a kikapcsolási hőmérsékletet. Ergo melegvíz készítés címszóval fűti a lakást ezerrel....

 

A 250 literes HMV tárolónak nem kellene pár perc alatt leürülnie. Valahogy olyan érzésem van így távolból, hogy biztos jól vannak bekötve a csőcsonkok? A lentebb érőn kell a hidegvíznek bemennie, a fentebbiből pedig a melegvíznek kijönnie. Így ha megy a kazán, akkor a bojler tetején van a meleg víz, az alján meg a hideg. (Egy idő után kiegyenlítődik, viszont ha nagy a HMV kivétel, akkor a tetején mindig lesz melegvized.)

Előzmény: k_danix (67027)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67036

"van kb. 0,2 bar."

Milyen magasan van a tágulási ?

Előzmény: kendu (67025)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67035

Indirektjük van !

Annak a nyomásváltozásában nem sokat "játszik" a váltószelep !

Meg amúgy sem...

Nem ?  :-)

Előzmény: t.zsolti (67031)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67034

1xűbb lenne, ha leírnád, hogy hány "kötés"-t kell csinálni !

Arra majd mondanak árakat...felszorzod...és annál csak több lehet, hisz csöveket is kell cserélni.  :-)

 

de a gugli is lehet barátod

http://www.vizgazvillany.hu/araink

Cirkó, kombi cirkó csere: 20000-35000Ft 

Radiátorcsere munkadíj: 10000-15000 Ft/db

 

DE nem mind1, hogy milyen kazán volt és milyet szeretnél !

Mert lehet, hogy ha más "osztályú" -nyitott volt ÉS zárt lesz - akkor gázterv-gázóraleszerelés-szerelés-gázmeó-EPH-légbeejtő-ÚJ kémény ÚJ kazánhoz.stb..... 

DE erről majd a szakik..

Így látatlanban nehéz lesz árat mondania bárkinek...

Előzmény: hard-core (67028)
sjohn Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67033

 Lehet nyitott a rendszer, ezek az atmoszférikus égők és lehet zárt a rendszer, pl. a turbós készülékek.  Ventillártor  működteti a rendszert. A levegő kintről jön, be az égőbe majd az égéstermék nyomás alatt ki a szabadba.

 

S mi a helyzet a ZC 18-cal?

Az zárt, mégsem turbós.

Előzmény: Mariusi (67022)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67032

Nálunk SD ecosy + 250literes drzsice..

1.kérdés:

Nálunk is ez volt eleinte, majd a beüzemenő miután jeleztem - nem akarok hüleséget írni - de mintha "lezárta" volna a bypass részt, vagy valami "átkötést"....Lényeg mostmár nem melegíti..

2.

Lehet tudni, hogy hány bar  a bejövő víz byomása, Hány bar a tárolóban a nyomás,  van-é nyomásszabályzó a tároló előtt és "csöpögő" van-é a tároló előtt és/vagy tágulási tartály ?

 

"a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva"

Ilyenkor változik a víz nyomása ?

HA ilyenkor állítasz/állítanál a csap "állásán" - változtatnál a hideg-meleg víz keverési arányán - akkor sem lenne melegebb a víz ??

Próbáltad ?

 

Mert nálunk is ugyan ez van !

Mert ugyi a tárolóban van "valamekkora" nyomás..

Tároló előtt van nyomásszabályzós-biztonsági csöpögő .

Ha fürdő vizet engedek , kinyitom a csapot beállítok valamilyen hideg-melegvíz arányt.

De egy idő után a tárolóban leesik a nyomás, tehát kevesebb melegvíz jut a csaphoz, mert a nyomásszabályzó kevesebb vizet enged a tárolóba. A hidegvíz oldalon nem változik a nyomás, ugyan annyi hidegvíz megy a csaphoz állandóan.

Tehát ha nem változtatom meg a csap beállítását, akkor hidegebb lesz a csapból kifolyó víz egy idő után mint a kezdetekkor.

Nálunk..

DE szerintem nálatok is ezért lehet...

 

Előzmény: k_danix (67027)
t.zsolti Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67031

elsőre megnézném a váltószelepet melegvízkészítéskor és akkor is amikor elmegy a melegvíz,

 

Előzmény: k_danix (67027)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67030

Ha már hatásfok :)

A gyártó akkor írhatja bele miután kimérte, ezt azért betartatják. A trükk az szokott lenni, hogy beírják a pillanatnyi hatásfokot.

Ami azt jelenti, hogy a kazán már megy egy ideje, felvan melegedve a kémény a kazán is és maximális teljesítményen, na itt a legnagyobb a hatásfok minden készüléknél(kivéve kondenzációs). És nem feltétlen hazugság a 98% hatásfok sem.

A rendesebb gyártók odaírják ezt is, valamint pl a 30%-os terhelésnél számított hatásfokot. Ez Atmoszférikusnál rosszabb , zártnál pedig csak pár %-al csökken ami elhanyagolható. Kondenzációsnál pedig nő a hatásfok ebben az esetben.

 

A probléma ezzel az, hogy bemegy egy laikus: "Hát itt ez a kazán  és 98% a hatásfoka és még olcsóbb is. Minek nekem drágább kazán ha annak is ugyan annyi a hatásfoka?"-ez az első.

Második probléma pedig az, hogy túlméretezik a kazánt:"legyen nagy nehogy megfagyjunk télen", és hány fok van a fűtési időszakban? -13 végig?:D Hát nem.

Na így jön ki a végére a 98% nál jóval rosszabb hatásfok éves szinten. Mivel az idő nagy részében csak kis terhelésen megy a kazán, ahol rosszabb a hatásfoka.

 

A dőlt betűs részben egy atmoszférikus kazánról van szó.

Előzmény: Mariusi (67024)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67029

Az már tisztázva lett, és most is írta kendu hogy a víz oldal nyitott.

A kazán pedig zárt turbós készülék.

A hatásfokot meg szintén leírtuk hárman is pár kommentel lentebb és arra jutottunk, hogy a zárt(égéstér) valóban jobb hatásfokú. És arra is hogy nem csökken a hatásfok csökkentett teljesítményen.

Szó nem volt róla ugyan, de a kondenzációsnak(ami szintén zárt égésterű) még nő is a hatásfoka csökkentett teljesítményen.

Csökken, atmoszférikus(nyitott égéstereű, B-típusú) kazánoknál.

Előzmény: Mariusi (67022)
hard-core Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67028

Sziasztok! 160nm-es ház fűtéskorszerűtésének/ radiátor csere,rézcsövekkel,kazáncsere/ mennyi a reális munkadíj? Üdv 

k_danix Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67027
Sziasztok,Kérdezni szeretnék.Normális-e az, hogy amikor a gázkazán (Ariston Genus Premium Evo) meleg vízet készít (fűti a 250 literes tárolót) meleg a fűtésköri előremenő vezeték? A fűtés jelenleg le van kapcsolva, csak meleg víz készítésre van állítva a kazán.A másik probléma, hogy a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva (a tároló 250 literes Drazice). Aztán várunk 10 percet és újra van jó forró víz kb. 2 percig, és újra elkezd hűlni. Így elég nehéz tele engedni a kádat :) Mi lehet a gond? Nincs még 1 éves a rendszer és kezdetektől fennáll ez a gond. Köszönöm,Dani
kendu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67026
Jó, utánanéztem: 93%.
Baxi fourtech 24F.
Persze ez a leírásában szerepel, most ne menjünk bele, hogy valós-e...
Előzmény: Mariusi (67024)
kendu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67025
Ezaz, hogy még én is várom a választ!

Szóval: eredetileg gravitációs rendszer, de be van iktatva egy szivattyú a vegyes kazánnak is. Tehát úgy nyitott, hogy a padláson van a tartály és az is nyitott, semmi nyomásom nincs, illetve van kb. 0,2 bar.
Két kazán, vegyes tüzelésű és a turbo kombi. Semmi hőcserélő, semmi puffertartály, csak párhuzamosan a kazánok a rendszerbe kötve. Természetesen nem fűtik egymást.
Előzmény: Mariusi (67022)
Mariusi Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67024

 Melyik gázkazán az,  amelyik 96 % -os hatásfokkal megy ( kivétel a kondi ) ?

Előzmény: kendu (67017)
Mariusi Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67023

 Természetesen. A fég kazánokat eleinte nyitott rendszerrel működtették, akár én is. Majd úgy 8 év után áttértem a zárt rendszerre- beépítettünk egy 'tágulási' tartályt. De nem a hatásfok miatt, hanem előtte állandóan levegős volt a rendszer.

 Hatásfok javulást nem érzékeltem (attól még lehetett ). Így menegetek már vagy 12 éve.

Előzmény: kendu (67020)
Mariusi Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67022

 Én is spekulálok ezen a kijentésen.

 Azért előtte nem ártana tisztázni, hogy mire értjük a zárt rendszert.

 Mert egyszer lehet zárt - vagy nyitott a víz rendszer.

 Nyitott amikor a padláson van egy tágulási tartály, zárt amikor egy  un. tágulási tartály veszi fel a túlnyomást. Korábban az etázsfűtések mind nyitott rendszerek voltak, meg a nem etázsak is.

 Majd a szivattyús technológiával terjedtek a zárt rendszerek.

 Tüzelési oldalról - na itt már csak a gázról beszélek.

 Lehet nyitott a rendszer, ezek az atmoszférikus égők és lehet zárt a rendszer, pl. a turbós készülékek.  Ventillártor  működteti a rendszert. A levegő kintről jön, be az égőbe majd az égéstermék nyomás alatt ki a szabadba.

 A hatásfokról nyilatkozni nem tudok.

 A zárt rendszereknek azért elvben nagyobb hatásfokúnak kell lenni.

 Egyáltalán kimérte ezt valaki ?

 Az elején mintha úgy merült volna fel a probléma, hogy csökkentett teljesítménnyel csökken e a hatásfok.

Nos csökken ??

Előzmény: mjevsrsh (67021)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67021

Nem tudom ez miből jön, hogy a nyitott rendszernek rosszabb a hatásfoka.. Ugyan az a víz megy benne csak kisebb nyomáson.

A problémádra(visítás) viszont nem tudom a magyarázatot...majd talán valaki tapasztaltabb.

 

Előzmény: kendu (67020)
kendu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67020

Nemtudom, itt írta valaki még amikor megvettem és beszereltem a kazánt. Jó régen volt (2 éve) úgyhogy nem keresném vissza. Számolgattam, tervezgettem, néztem a hatásfokokat és akkor írta valaki, hogy arra készüljek fel: ezek a kazánok zárt rendszerre vannak tervezve, csak van amelyiket lehet működtetni nyitott rendszeren is. Viszont máris 10%-ot esik a hatásfoka...

Előzmény: pajaci (67019)
pajaci Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67019

"Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot"

 

Miért?

Előzmény: kendu (67017)
kendu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67018

Ne = nem

Előzmény: kendu (67017)
kendu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 67017

Ne, itt nem erről van szó. (napokkal korábban leírtam a történetet, de nem kaptam rá választ, gondolom nem egyszerű eset)

A helyzet az, hogy nyitott rendszeren van a kazán, nyomás szinte zéró. A kazán zúg hangosan amikor láng használat van. Amikor kialszik a láng, de még a keringetés és levegőáramlás megvan akkor már csendben van. Ha leveszem a max teljesítményt 80%-ra akkor hibátlanul működik. Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot, kérdés, hogy elveszítek további 20-at a fentebb említett beállítással? Gondolom nem teljesen, mert a max lángot csak felfűtéskor használja a kazán, de ha nem is 20%-ot, mégis valamyennyit veszítek?

Előzmény: mjevsrsh (67016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!