Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40079

    "Miért nem támogtják mondjuk a zokni árát, maximalizálni hatóságilag."

 

 

  Közgazdaságilag lehet még csiszolódni  !!

Előzmény: Wattocsak (40077)
KalásziM Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40078

  Hát pedig vannak hatósági árak  másutt is.

 főleg az olyan un. monopolhelyzetben lévő cégeknél vigyáznak erre.

 Van a közgazdaságtanban olyan kifejezés , hogy természetes monopólium.

 Ezek általában a vezetékes  , csöves szolgáltatók.

 Ilyenkor az állam ( már amelyik ) szabályozza a piacot.

 

Árral, egyéb feltételekkel !!!

 

 Tüzifát  bármely kereskedő forgalamazhat, van  választási lehetőség, a csöre vezetékre kötött fogyasztónál ez még nincs.

 Habár a tendencia az, hogy itt is megvalósuljon.

 

 

 Ugyhogy tetszik nem tetszik  - el kell fogadni az állam beavatkozását  !!

Előzmény: Wattocsak (40077)
Wattocsak Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40077
A gáz ára nem felfogás, nem érzékenység, nem világnézet dolga. Az egy termék aminek ára van. Miért nem támogtják mondjuk a zokni árát, maximalizálni hatóságilag. Mivel másabb termék az mint a gáz? Mindkettőt használom nap mint nap.
Még sosem fizettük meg a gáz árát, de mindig politikát csináltunk belőle. A nép megnyomorítása épp az eltorzult gázár. Most kellemes, de később mi lesz? A kondenzációs kazánod megtérülése 14 év. Te számoltad. Tehát nem éri meg. Érdekes amikor autót vásárolsz az első kérdésed mennyit fogyaszt. A gáz meg nem is érdekel.
A hatósági gázár agybaj. Akkor miért nincs hatósági tüzifa ár is? Öreganyám az 50 rugós nyugdíjából piaci áron veszi a fát. Mivel öreg lopni sem tud, de sosem lopott, és rászokni sem fog.
Ő fagy meg mert nincs pénze a fűtőanyagra. Viszont a medencés házakban ott az energiatemető kazán mert nem éri meg cserélni, mivel támogatott áron kapja a gázt, és a közeljövőben még inkább nagyob támogtásban részesül.

Ha már a Gyömrői uti fiukról esett szó. Ök azt csinálják amit megveszel, megveszünk tőlük. Ha igényesebbek lennénk, mint mondjuk az autóval, akkor már rég éhen vesztek volna. Ha már kimész a piacra akkor a szép paradicsomot veszed meg, és nem az amelyik már kezd rohatni. Kazzánnál miért nem vagy ennyire tudatos vásárló? :-)
Előzmény: Törölt nick (40072)
csabapeca Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40076
"

Volt alkalmam egy hires ( ??? ) kazángyártó és forgalamazó belső dolgaiba belelátni.



Hát nem vevő és felhasználó barátok az biztos. Egyébként Bp. X. ker Győmrői út."

Velük én is megjártam.A kazán panelje már másodszor ment tönkre.Nem javítják!Pedig lehet hogy csak egy pár forintos kütyüt kellene kicserélni benne.A komplett panelt cserélik ki.55.000-ért 2 évente.A Bosch hasonlóan áll az vásárlótáborához.Az ipari porszívómba kellett volna egy fém szélkerék (egy ventilátorlapát).Kerülhet vagy 3 ezerbe gondoltam.Bementem és közölték hogy csak a komplett motorral tudom megvenni.Horror ár lett volna.Úgyhogy lomtalanításkor kitettem had örüljön neki valaki.Azóta sem vettem tőlük semmit (nem is fogok).

Előzmény: Törölt nick (40072)
*Steve Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40075

volt illetve van amit vettem lakásban olyan cuccal vanragasztva  csempe meg a padlólap hogy kézzel fel tudom szedni és spaklival le tudom lkaparni az aljáról a ragasztót

 

igaz lehet hogy döglött volt a ragasztó

Előzmény: bpityu (40074)
bpityu Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40074
volt már bajotok valaha abból,hogy olcsó ragasztóval burkoltatok?
nekünk soha,persze mi mindkét felületet kenjük,és ha kicsit is neccesnek érezük a felragasztott lapot,akkor leszedjük,amig friss.
Előzmény: nagy ivó (40071)
nagy ivó Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40071
Csakis a megfelelő ragasztót vedd meg, mert késöbb lesz csak igazán drága az ujra ragasztás.
Előzmény: csoki74 (40068)
bpityu Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40070
zsákra aprób betűvel fel szokták irni,mekkora méretű lapokat szabad felragasztani.
Előzmény: csoki74 (40068)
bpityu Creative Commons License 2010.06.17 0 0 40069
én ugyan nem vagyok hivatásos burkoló,de én mindig fagyálló flexragasztóval látok ilyet késziteni.szerintem semmi gond a weber termékeivel.azt is tudni, hogy másnak is gyárt,csak átcimkézve.
Előzmény: csoki74 (40068)
csoki74 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40068

Sziasztok!

 

Segitséget kérek kőburkolat ragasztásához. Mediterrán mészkő lenne ragasztva keritésre és ház lábazátára (beton ill. XPS alap). A kőműves szerint csak flexibilis legyen a ragasztó, annyi elég. Ma a P....kerben akartam venni, de ott lebeszéltek, hogy a weber "alap" flexibilis ragasztója 1790/zsák áron ehhez nem lesz jó. Azóta nézegetem a neten, de csak horribilis áron találok direkt kőhöz árult ragasztót.

Mit ajánlotok, mit szabad megvenni hozzá? Milyen paraméterket kell figyelni?

 

Kösz előre is!

Wattocsak Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40067
Sajnos kénytelen vagyok beismerni, hogy igazad van. A közelmúlt eseményei is a te malmodra hajtják a vizet és nem a mienkre. :-)
Itt most a hatósági gázárra gondolok ami az agybaj minősített esete.
Ezzel konzerválják az olyan kazánokat amiket már tíz, húsz éve ki kellett volna dobni.

A szart szarra cserélni annyit jelet, hogy a régi kazánod PL ÉTI 25 lecseréled egy új ÉTI 25-re.:-)
Előzmény: Törölt nick (40065)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40064
Igen, jól írtad.
A karton a saját súlyától képes meghajlani... Ha ott van, elég ha megemeled az egyik lap rövidebb élét. Igaz hogy így a hosszabb oldal fog hajlani, de elképzelésed lesz róla mennyit képes hajlani (valójában még ezt meggyengíted a lámpákkal).
Tehát mindenképp 40cm javasolt a váz kiosztásnak.
Ahova a csillárt szeretnéd tenni, oda érdemes egy 40-50cm-es cseréplécet betenni a profilba (illetve nagyobb csillár esetén pótbordára is szükség lehet). Csak a két végén kell 1-1 csavarral megfogni a lécet, hogy csavarozáskor ott maradjon.
Amennyiben úgy döntesz hogy átrakatod akkor úgy érdemes, hogy 2-3-4 szál profilt feltesznek a meglévő váz alá ideiglenesen, akkor gyakorlatilag megspórolják a váz ismételt beállítását.
Amennyiben fa szerkezetre kerül, akkor előírás (tehát kötelező lenne) egyébként a tűzgátló lap használata. Tehát a piros jelzésű RF lap. Ezt általában a kartonosok sem veszik túl komolyan (a tisztességesebb elmondja, illetve a tulajjal aláirat egy papírt, hogy Ő kérte a normál lapot) családi háznál. Társasház esetén másabb...
Előzmény: lacima79 (40061)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40063
Elvben az első réteg után át kellene gipszelni a gyári éleknél. Erre azért van szükség, mert amikor a második réteget csavarozod fel akkor átszakadhatnak a csavarok.
(amennyiben nem szakad át, akkor viszont kicsit hullámosra húzza a kartont)
Tehát elkezdi a gép szépen behajtani, azonban amikor már épp csak kinn van a csavar feje egy picit, akkor húzod tovább (1/4-1/2 fordulat kellene csak), mire roppan egyet, és 2 mm-el beljebb van... Persze nem tart semmit.
Elsősorban túl száraz karton esetén fordul elő, ezt a gipszelést rendszeresen kispórolják.
Előzmény: zordonC3 (40053)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40062
Knauf 1250mm széles. (tehát 125cm, a Rigipsz, Lafarge 120cm)
A profiltávolság alatt a profil közepén húzódó vonal távolságát szoktuk érteni. Praktikusan (mert azt könnyű mérni) a profil bal szélétől a másik bal széléig. Magyarul a két profil közti távolság+1 profil szélesség.

Valójában amikor teszik fel a kartont, akkor lehet mm pontosan beállítani a szerkezetet, addig mozoghat. Úgy szoktuk hogy a falra felhúzzuk a profil közepét, azt beállítjuk. Feltesszük a lapot, a szélen megcsavarozva, a másik végét beállítjuk...
Előzmény: lacima79 (40058)
lacima79 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40061
Nekem most úgy néz ki a szerkezet, hogy körbe van az oldalfalon az ud profil és direkt függesztőkön a cd profil remélem nem kevertem össze :) Elég kicsi a belmagasság úgyhogy annyi hely van éppen, hogy elférjenek a spotlámpák. A karton gyakorlatilag nem tart semmit, mert a profilokon lesz a többi csillár ilyesmi. Tehát igénybevételnek nem lesz kitéve semmi.
Előzmény: Törölt nick (40060)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40060
Profiltávolság falnál 60cm (Knauf esetén értelem szerűen 62,5). Nagyobb igénybevétel esetén falnál is (pl magas előtétfal ), és mennyezetnél mindenképp 40cm.

Mennyezethez mindenképp 12,5mm vagy vastagabb lap KELL.
Egy réteg kartont szokás használni, csak nagyon ritka esetben (pl. fokozott tűzgátlás) lehet szükség két rétegre.

Elárulom, hogy mennyezethez dupla vázat kellene alkalmazni. Tehát egy CD váz kerül fel 60-80cm kiosztással, max 80cm-ként függesztve. Erre kerül a (40cm-es kiosztással) tényleges váz. Ehhez van külön összekötő is (a derkszögű horgony jobb és olcsóbb). Általában (ha nem magad készíted), akkor nem éri meg kispórolni az anyagot, ugyanis amit az anyagon megtakarítasz, azt kifizeted munkabérbe (nehezebb beállítani a szerkezetet, így az tovább is tart).
Leginkább akkor készül szimpla váz, ha nincs hely. Magyarul amúgy is kis belmagasság esetén számíthat az hogy 3 centivel magasabbra kerül a karton.
Előzmény: lacima79 (40046)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40059
szerintem a 9.5mm-est kell duplan tenni.

vajk
Előzmény: zordonC3 (40056)
lacima79 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40058
Üdv!

Hát az én esetemben nem arról van szó, hogy nyerészkedne a szaki. A Knauf gipszkarton mérete 1200 x 2000 mm / 12,5 mm tehát osztható 60cm-mel. Amit linkeltél oldalt azon ez áll"Mennyezetépítésnél:
A kialakított fémszerkezet egymás közötti bordatávolsága 40 cm lehet. Kényelmi szempontból 50-60 cm-re is rakják a CD mennyezeti profilokat. Evvel egyszer anyagot lehet megspórolni, amit a megrendelővel előtte kifizettetnek. Továbbiakban pedig időt, mert kevesebb az állítási pont, ahol a gipszkarton mennyezeti profilt illeszteni kell. " Tehát az olvasatomban lehet 50-60 cm-re tenni a kartont. Most lemértem egyébként. Egyébként a profiltávolság profilok közötti távolságot jelenti, vagy a két profil szélességével együtt mért távolságot? Nekem az utóbbi 60cm.
Előzmény: zordonC3 (40057)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40057
mit ki nem találnak...

http://www.gipszkarton.info.hu/index.php?id=gyakori_hibak

"Gipszkarton lapok illesztése, fogadószerkezet kialakítása " szövegrész.
Előzmény: zordonC3 (40056)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40056
1. de. az egy emberest két rétegben kell tenni FŐLEG plafonra. két réteggel szebben tudsz dolgozni. Mutatnál egy oldalt hol olvastad?

2. ebben igazad van, ez a pontos és szakszerű :) Mondjuk úgy a profilok távolsága 40 centi, ezért a kartononon is (a hosszabbik élt nézve) 40 centinként lesznek a csavarok. A rövidebbik él (profil vonalában) értelemszerűen rövidebb csavartávok vannak, talán 17 cm? jól emlékszem? Mintha a hálószobánkban méregettem volna :D
Előzmény: halaloszto (40055)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40055
1. plafonra nem tesznek duplat

2. nem a csavartavrol beszelunk, hanem a profilkiosztasrol.

vajk
Előzmény: zordonC3 (40053)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40054
Az is lehet hogy a "szaki" egy emberes gipszkartonnal számolt, az ugye 60 centi széles. Csak azt nem tudta a hülyéje hogy a gipszkartont 90 fokkal elfordítva a profil irányára kell felrögzíteni... :D
Előzmény: zordonC3 (40053)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40053
szerintem az kavart be hogy ha két rétegben teszed fel a kartont, az alsó réteget nem célszerű fullra csavarozni mert olyan csavarokat használsz a felső rétegben amúgy is ami átviszi az alsót is és belemegy a profilba is, együtt összefogja a kettőt (van aki össze is szokta gipszelni).

60 centinként tesséklássék szokták felcsavarozni az alsó réteget, és azért 60 centinként hogy ne legyen (kartonon belül) ütközés a felső 40-es sorozattal...

Nem lehet hogy ez a gond?

Persze ez nem mentesíti a b*rom szakit aki feltette 60 centire... Szedhetitek le, én leszedném, míg éjjel a nyakatokba nem szakad.

Tényleg a gyártó szava a döntő.
Előzmény: zordonC3 (40052)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40052
mekkora is egy gipszkarton lap? Osztható 60 cm-rrel? És 40-nnel? :D Vajh miért, a lapoknak a profilokon kell találkozniuk, levegőben tilos!
Előzmény: lacima79 (40049)
gombfoci Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40051
hát akkor faelgázosító vagy önadagolós pellettkazán. Mindkettőt csak hetente egyszer kell megrakni, a többit a termosztát intézi. Igaz, ezek sem olcsók... :-) és akkor már csak a kéményeseknek lesz hozzászólása a dologhoz, a gázosoknak nem.

de amúgy tényleg nem tudom. a fűtéses topikokban tudnak esetleg már költséghatékony megoldást.
Előzmény: Csokis (40042)
Morthond Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40050
A gyártó előírása a mérvadó. A Rigips max. 40 centit ír elő. Van más, aki 50-et. A 60 kicsit soknak tűnik...
Előzmény: lacima79 (40046)
lacima79 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40049
Ez okés de más oldalakon meg 60cm-et írnak. Van olyan oldal ahol meg úgy írják, hogy 40 és 60 között legyen.
Előzmény: zordonC3 (40048)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40048
ja és nem vagyok a strómanjuk csak 1. találat a gugliban
Előzmény: zordonC3 (40047)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40047
http://www.gipszdisz.hu/article_info.php/articles_id/25
Előzmény: lacima79 (40046)
lacima79 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 40046
Hali!

Gyors kérdés: gipszkartonhoz felrakták a profilokat a ház mennyezetére 60cm-es közökkel. A festő azt mondta, hogy nem jó a 60cm mert behajolhat a karton 40-re kellett volna tenni. A neten 40-50-60-as távolságokat írnak most akkor mi a helyzet ezzel? :)

Köszi,
Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!