Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2013.03.23 0 0 11501

Minimum rendelés 10 db.

Előzmény: NORTHLINE (11500)
NORTHLINE Creative Commons License 2013.03.22 0 0 11500
NORTHLINE Creative Commons License 2013.03.22 0 0 11499

Sziasztok,

 

az alábbi porszívók közül kellene választanom :

 

http://www.expressz.hu/uj-electrolux-porszivo-45363609/

 

http://www.miele-szakuzlet.hu/miele-porszivok/miele-s-5781-special-porszivo

 

Utóbbi 100.000 Ft alatt.

 

Köszönöm!

Zeki_ Creative Commons License 2013.03.17 0 0 11498
Előzmény: tomtyi (11493)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 11497

Nem hiszem, hogy azt, aki majd 40 év alatt csak 3 porszívót nyűtt el, a fogyasztói társadalom rabjának kéne tekinteni. Más átlagosan 5 évente cseréli. Nekem még mosógépből is csak a második van ennyi idő alatt. A mosogatógépem az első, lassan 14 éves .Sajnos egyikünk sem műszaki. Én ugyan szétszedtem és megjavítottam már pár gépet, de a lux kifogott rajtam. Mondta is az egyik ismerős szerelő, hogy spéci szerszámok kellenek a szétszedéshez is, nehogy már ne náluk javíttasd. Mindenesetre a fejet és a csövet már vagy 8 éve csak a szigetelőszalag tartja össze, akkoriban 12 ezer lett volna hozzá egy úgy készlet, ma már nem tudom mennyi, de több, mint amennyit hajlandó lennék bármikor is adni érte. Ahhoz képest, hogy milyen drága gép (annak idején pillanatnyi megingás volt a vásárlás, kb 70 ezer volt), nagyon gyenge minőségű a cső és a fej. 

Előzmény: runner 125 (11495)
Zeki_ Creative Commons License 2013.03.11 0 0 11496

Egy normális új porszívó ma már kevesebbet eszik, és erősebb.

Előzmény: runner 125 (11495)
runner 125 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 11495

Szia,

Látom a fogyasztói társadalom téged is bekebelezett. Én azzal kezdtem volna (saját példámban kezdtem is), hogy szétszedem a Lux-ot, és megnézem, h a motor milyen állapotú, mi lehet gondja. Nem hinném egyébként, h egy Lux porszívót fél milláért úgy raktak össze, h a motorba nem építettek valamiféle biztosítékot, ami meggátolja a leégését. Legalábbis a mi 14 éves Philips takarítógépünkben van.

Szóval szerintem még most sem késő szétkapni, és kivenni belőle a motort. Én ezt tettem a Philips-ünkkel. Ma bevittem egy elektro szervizbe, ahol kifejezetten tekercseléssel és elektro motorok felújításával foglalkoznak. 3500FT-ért szétszedik, kicserélik mindkét csapágyat, és össze is rakják. Szerintem ez nem pénz érte, de ha új motort kellett volna vennem, akkor is inkább azt teszem, minthogy egyszerre szaladok a boltba egy új porszívóért.

 

Előzmény: Törölt nick (11490)
Zeki_ Creative Commons License 2013.03.11 0 0 11494

köszi, olyanom van még most is. majd valszeg veszek még.

Előzmény: tomtyi (11493)
tomtyi Creative Commons License 2013.03.11 0 0 11493

Most láttam hirdetést az Aldiban: 17-től 1000ft 4db MicrofiltPlus porzsák. Több típushoz, Mielékhez is.

troppauer Creative Commons License 2013.03.10 0 0 11492

Budapesten a saturnban (asszem már nem létezik) adtuk le a régi porszívót, de nyilván máshol is van ilyen szolgáltatás elektronikai áruházakban.

Előzmény: Törölt nick (11490)
Zeki_ Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11491

Jó lesz az!

Legalábbis remélem. :)

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Törölt nick (11490)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11490

Végül Miele lett, nem a legdrágább fajta, s771. Kicsit nehezebb, mint gondoltam, a zsinórja sem 10 méter, csak 5,5, de remélem beválik. Szívni mindenesetre jobban szív, mint a régi lux friss porzsákkal.

Vajon lehet hasznosítani egy elromlott lux porszívót? A csöve, feje, már rég nem jó, csak a szentlélek tartotta össze. A gép még megy, de a leégés határán van a motor.

Előzmény: tunderlala-3 (11488)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11489

fel is mostam pedig, de az a kínlódás a felmosásnál... terelgettem vele a koszt:s

Előzmény: tunderlala-3 (11488)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11488

ne is mondd, nem rendeltem porzsákot időben, így én is napokig csak sepertem... halál... :s :(((

Előzmény: Törölt nick (11482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11487

na ez már pont az a kategória árban is, hogy akkor már egy miele biztosabb, hogy ki fogja szolgálni jó pár évig... a mai gépek közel sem élnek addig, mint a régmúltban gyártott őseik.... és ez mindegyik márkára áll, és nem csak a porszívókra, bármelyik ht. gépre.

Előzmény: BHJ-962 (11484)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11486

ez szerintem jó lehet, és valóban nem mindegy a nyomás, mert az enyém 4 baros, barátnőmé meg 3,5 és ő azt mondja, hogy nagyon észrevehető már az a fél bar különbség.

Előzmény: Kathy8 (11485)
Kathy8 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11485

Hello, jó ,hogy ezt olvastam így letettem a gőzporszívóról , habár csak elgondolkodtam ,mert hát az ára elég húzós, de akkor annyira nem is éri meg....

 

Tudom,hogy ez porszívó fórum, de gőztisztító topikot itt nem találtam ,így itt teszem fel a kérdést.

Szerintetek melyik gőztisztítót érdemes megvenni ?

 

Most ezt nézem , valakinek tapasztalat ez ügyben, arra rájöttem a nyomás se mind1 :

 

http://www.gorenje.hu/53675?c=255897

Előzmény: tunderlala-3 (11257)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11484

Szia!

Nem tudom mennyit szánsz rá,de ha olyan hosszú kapcsolatra gondolsz,mint a többiekkel,akkor én pl ezt ajánlanám neked :

 

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_porszivo/electrolux_porszivok/electrolux_z_8840_b_porszivo.html

 

Nálam az őse, az Excellio szolgál immár 16. éve,a gyermekünk születési porallergiás volt,akkor vettük,mert a Lux az abban az időben megfizetethetlen volt nekünk . De utólag azt mondom jól választottunk,a gyerek kigyógyult az allergiából és az Excellio még mindig remekül teszi a dolgát.:-))

Előzmény: Törölt nick (11479)
Zeki_ Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11483

Ha még kapsz S 5xxx szériás Mielét, szerintem vedd meg.

Igaz nem olyen könnyű mint a mai 6-os szériások, de nekünk tök mindegy. A lényeg, amennyit nálunk ment eddig, az másnál legalább 35 év használat. És még nem esett szét, nem kellett javítani.

Az enyém S5780-as, ez már nem kapható.

Előzmény: Törölt nick (11482)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11482

Köszönöm mindkettőtöknek, felírtam a listára. Mondjuk ez a 2007 óta használt Miele nekem az 1995 óta használt Lux után még nem túl koros, de azt tudom, hogy a Mielék megbízhatóak. Bár ahogy teszteket néztem, nem mindegyik típust dícsérik. Most még kaptam tippeket Siemens gépekre, meg is nézem, nálu nk forgalmazzák e.

MEglátjuk, mit kapok helyben, ha nem tetszik meg semmi, válogatok a neten. Csak közben elkoszolódik a lakás, tegnap már nem tudtam csak sepregetni.

Előzmény: Zeki_ (11481)
Zeki_ Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11481

Én csak Mielét tudok ajánlani.

2007 novembere óta van meg.

Napi használat, mert 3 gyerek morzsázik szét a lakásban.

Reggel elő, este megy  a helyére.

Minden nap teljes lakás felporszívózás, plusz napközben a morzsázások.

Plusz heti 1x nagytakarítás, polcok, kárpitok, ajtók, játékok kiszedése a sarokból, és alattuk is, plusz a játékok.

 

Ha azt nézem, hogy más heti 1x vagy kétheti 1x takarít, akkor a mi több mint 1900 napi használatunk, másnál évtizedeket jelent. A napi ki-be kapcsolgatások száma ennek simán 5-szöröse.

Van másik gép ami ezt bírja?

Mert ez bírja.

Előzmény: Törölt nick (11479)
Yany Creative Commons License 2013.03.08 0 0 11480

Tudom, hogy hülye színe van :) (persze szubjektív, még tetszhet is valakinek) de szerintem a legjobb ár/értéke a Philipsek közül ennek a darabnak van: Philips FC9071 (Jewel).

 

 

Ahogy írtad, hosszú kábel+cső, teljesítményéhez képest pedig nagyon halk (meghallgattam) és kicsi is. Mosható HEPA szűrős és a szívó fej nekem elég jól bevált a nagytesónál. Nem tudom, hogy van-e jobb választás, csak azt gondolom, hogy ez jó.

Előzmény: Törölt nick (11479)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 11479

Váratlanul hozzátok kell fordulnom tanácsért. Egy híján 40 évi házasság után sorban adják meg magunkat a gépeink. Ma a porszívó volt soron.

A 40 év alatt ez volt a 3. porszívó az életünkben. Az első egy Rakéta:) A második egy uraságoktól levetett svéd porszívó, amit elektromérnök nagybátyám rendbehozott, és a szegény rokonoknak ajándékozott. Ez volt a hobbija, az egész ismeretségi köre hozzá vitte az elromlott házt. gépeket.

A harmadik egy Lux. Tudom, nem éri meg az árát, de 18 évig szolgált hűségesen, és most az elvárásaimat is hozzá igazítom, illetve a hibáit szeretném elkerülni.

Mégegyszer annyi pénzt nem adnék ki, de ajánljatok valami megbízható, jó márkát, típust, mondjuk úgy max 50-ért. Legyen jó hosszú zsinórja, ne legyen 10 kiló, és jól lehessen tárolni az alkatrészeket. Szívesebben vennék porzsákosat, és nyilván egy többször használható(mosható)  szűrő jól jönne.

Mielében, Philipsben vagy Elekroluxban nézelődtem ma, de elvesztem a típusok tömegében.

runner 125 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 11478

Sziasztok,

 

Noh szét lett szedve, a motor alsó csapágya adta meg magát.

Nincs itt valaki, aki esetleg korrekt áron tud segíteni szerezni hozzá új motort?

Utálom ezt a fogyasztói társadalmi felfogást, h "akkovegyéújat"...

 

A takarítógép pontos neve: Philips 6834 Triathlon.

Google-ban kutakodva ezen a cikkszámon: 482236110679 találtam hozzá motort, de majdnem 25.000FT. :-((

 

Privát mail-ben elérhető vagyok: mark0827 kukac freemail pont hu.

 

Köszönöm!

 

 

Előzmény: runner 125 (11477)
runner 125 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 11477

Sziasztok,

 

Ma porszívós közben a kb 13 éves Philips takarítógépünk furcsa reccsenő hang mellett kinyomott egy jókora büdös füstöt.

A motor elindul megy most is, szóval szeritnem nem az égett le, hanem más lehet a probléma.

 

Esetleg valakinek nincs hozzá szerviz manual-ja? Neten keresgéltem, de sajna a manual első oldalát találtam csak, amivel sokra nem megyek.

A pontos típusa: Philips  HR 6834, vagy Philips Triathlon 2000

 

Köszönöm!

 

 

Teaway Creative Commons License 2013.03.01 0 0 11476

OK, beírtalak az AEG T2 Twin-hez is.

Előzmény: Nyekurity_ (11447)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 11475

Nem tudom, milyen szűrő van az AEG-ben, az Elux.-ban lévő mosható HEPA 4 mosást bír, a szivacsszűrőt természetesen annyiszor lehet mosni, ahányszor tetszik.

 

3x szabadultam meg életem során az allergiától, mindháromszor a terhességem miatt:) REménykedtem, hogy nem tér vissza, de sajnos a köv. szezonban visszajött. Hormonális változások "elaltathatják".

 

Egy Daikin légtisztítónk volt, de tavaly eladtam. A poratka allergiával elvagyunk, főleg emiatt "tartottuk". Pollenszezonban (nyári-ősziben) meg úgysem bírjuk ki, hogy csukott ablaknál legyünk, nyitott ablakoknál meg oly' mindegy, hogy van-e, vagy nincs.

Előzmény: Nyekurity_ (11474)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.27 0 0 11474

"A portartályból muszáj kiönteni ... Én párszor ... nem öntöttem ki, de olyankor nagyon elkoszolódtak az utána lévő szűrők."

 

Pontosan így van, valóban azért érdemes a tartályt mindig kiönteni, és a  m o s h a t ó  szűrőket rendszeresen, alaposan kimosni. Nekem az AEG T2-ben a kilenc év alatt összesen kétszer kellett szűrőgarnitúrát cserélnem, ami azt jelenti, hogy a vételkor benne lévő szűrőket is beleszámítva egy-egy szűrőgarnitúra kb. három éven át szolgált, ami, úgy gondolom, hogy nagyon kedvező érték. Hogy a garnitúrák ennyi ideig kitartottak, azt a rendszeres, heti átlagban egyszeri mosásnak tudom be, vagyis minden egyes szűrő kb. 150-szer ki lett mosva az elhasználódási ciklus három éve alatt.

 

"A pollen allergia az marad sajnos, én sem növöm már ki ... Ahogy a poratka allergiát sem."

 

Nem vagyok allergológus, de hallottam már olyanról, hogy valakinek a hosszú éveken át fennállt allergiája egyszer csak kimúlt, elenyészett, megszűnt. Úgy látszik, mint ahogy minden egyes sejtünk is megújul kb. hét évenként, ehhez hasonlóan talán a szervezet működésében is bekövetkezhetnek kedvező irányú változások. 

 

És mi a helyzet a légtisztitó berendezésekkel, továbbra is üzemelnek?

Előzmény: tunderlala-3 (11473)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 11473

A portartályból muszáj kiönteni, hogy tiszta tartállyal kezdj. Én párszor voltam hanyag és jópár porszívózáson át nem öntöttem ki, de olyankor nagyon elkoszolódtak az utána lévő szűrők.

 

A pollen allergia az marad sajnos, én sem növöm már ki:D

 

Ahogy a poratka allergiát sem. Azért ahogy nő a legkisebbem, csak erősödik, szinten lehet tartani gyógyszer nélkül is már hála istennek, persze oda kell néhány dologra figyelni, de így szépen "megvan":)

 

Előzmény: Nyekurity_ (11472)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.27 0 0 11472

Lehet, hogy a tartályban is így összetömörödne, ha nem üríteném ki rendszeresen. De nem hiszem, hogy a porszívónak ez jót tenne, úgyhogy nem merem megkockáztatni.

 

És mi a helyzet allergia fronton, a gyerekek még nem nőtték ki?

Előzmény: tunderlala-3 (11471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!