Keresés

Részletes keresés

andrzej Creative Commons License 2005.02.05 0 0 11
A Zaczinam mówić po polsku és a Już móvię po polsku szerintem szimplán lengyel nyelvű, magyar szövegek nincsenek benne.
Előzmény: shiningbright (8)
shiningbright Creative Commons License 2004.12.01 0 0 10

 magyar fonetikusan: hzsa(n)scs bzsmi ftzscsinyie fscsebresenyie

 

az első kemény h, az š orrhangos a(n), a cz kemény cs , a ci lágy (mintha a ty-t és a cs-t elegyítenéd), a rz sima zs

Előzmény: gmondi (9)
gmondi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 9
Leírnád nekem kiejtés szerint, hogy ezeket, az általad használt szavakat hogyan kell kimondani?
Előzmény: shiningbright (8)
shiningbright Creative Commons License 2004.12.01 0 0 8

cziesc!

 

én is az ELTE Lengyel tanszékén kitettem egy hirdetést.

 

Szerintem igazad van, a nyelvvel való ismerkedésre tényleg jó a LI tanfolyama. Majd ha kinövöd, keresel tanárt.

 

Amit az intézetben ajánlottak nekem könyvet, egész jó:

 

Wœród Polaków, csak hát angol - lengyel. De van hozzá munkafüzet és jó a nyelvtan didaktikája.

 

Amit még ismerek:

 

Zaczinam mówić po Polsku (Kezdek lengyelül beszélni) és Już móvię po Polsku (Már beszélek lengyelül) ez két kötetes nyelvköny, magyar-lengyel, szintén egész jó. Ja és kazetták is vannak hozzá, ami NAGYON hasznos, hogy a szépségesen lágy fonémájú mássalhangzókat teljesen beültesd a füledbe! Főleg ha egymás után 3-4 is szerepel egy szóban :-)))

 

Ha már ezt is ki tudod mondani, jó úton haladsz!!! : Chrzšszcs brzmi w trzcinie w Szczebreszenie.

 

:-D

 

Dobra noc!

Előzmény: gmondi (5)
gmondi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 7

Nagyon rá vagyok pörögve erre a lengyelre, remélem jó kis csapat alakul ki a tanfolyamon, ami csak februárban kezdődik, tehát még egy kis idő :-) .

 

 

Ha Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6

A Lengyel Intézetbe én is jártam. Nem állítom, hogy haszontalan volt, de olyan nagyon nem fejlődtem. Kezdő szinten rengetegen voltunk (18-an). Egy ideig reménykentünk benne, hogy nagy lesz a lemorzsolódás, de gyakorlatilag mindenk járt végig. A következő szinten pedig tényleg nagy volt a különbség az emberek tudásszintjei között.

Akkoriban az Ucziemy sie polskiego c. könyvből tanítottak. Szerintem, van egy sokkal jobb könyv, amiből Lengyelországban tanultam, de annak most nem jut eszembe a címe. Ha érdekel utánanézhetek.

 

Magántanárt úgy találtam, hogy bementem az ELTE lengyel tanszékére és kiraktam néhány hirdetést.

 

Előzmény: gmondi (5)
gmondi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 5

Köszi az infót!
Én úgy döntöttem megpróbálom az Intézet nyelvtanfolyamát, egyrészt valamennyire megismerkedek ott a nyelvvel. Szerintem megéri azt a néhány ezer forintot akkor is ha otthagyom. Alapvetően persze nem szeretném otthagyni.

 

Magántanárt honnan tudtál szerezni?

Előzmény: shiningbright (4)
shiningbright Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4

cziesc!

 

ezt nézd meg:

szotar.polonia.hu - a létező legjobb lengyel szótár!!! Szuper!

 

Sótár még: slowniki.onet.pl - ez lengyel-angol.

 

Hard copy-ban csak egy ezeréves szótár létezik: Varsányi István, nem ajánlom, mert komcsi szavaktól és példamondatoktól hemzseg (Kowalski elvtárs az Úttörő áruházban vásárol fiának - meg hasonlók) viszont a 'mai' szavak nincsenek benne. Sajna az utóbbi évtizedekben nem adtak ki új lengyel szótárt, nem is értem miért, hiszen - bár marginális az érdeklődés, azért látni óhéber és japán szótárakat, gondolom ezeket sem milliók veszik.

 

Tanfolyamok:

 

http://lightning.prohosting.com/~popolsku/

http://grzegorj.w.interia.pl/kurs/

 

A lengyel nyelvről - érdemes elolvasni: hangsúlyról, ragozásról, a nyelv eretetéről és a lengyelekről.

 

Még valami: én kipróbáltam a Lengyel Intézet tanfolyamát, bár évekkel ezelőtt volt, gyorsan otthgytam, mert bár nagyon olcsó volt, nagyon heterogén volt a társaság tudásszintje, és nem lehetett haladni. Kerestem inkább magántanárt.

 

Do widzenia!

 

Előzmény: gmondi (3)
gmondi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 3

Van valakinek tapasztalata a lengyel nyelv tanulásával kapcsolatban? Engem nagyon érdekelne minden info, mert eldöntöttem, hogy szeretném megtanulni... A neten lehet valahol online oktató anyagokat találni, akár angolul is?

 

A Lengyel Intézet hirdet nyelvtanfolyamokat, másnál nem is láttam lengyel nyelvoktatást. Vagy csak figyelmetlen voltam?

Feetlover Creative Commons License 2004.11.03 0 0 2
Beszélgessetek Kovács Istvánnal, aki ezúttal fehér szakállal vár Krakkóban.
gmondi Creative Commons License 2004.11.02 0 0 1

A lengyel nyelv tanulás engem is érdekelne. Mér megnéztem, hogy a Lengyel Intézet szokott indítani tanfolyamokat. Már csak az a kérdésem, hogy van-e bárkinek tapasztala a lengyel nyelv tanulásáról stb, szokásos kérdések...

 

 

LvT Creative Commons License 2004.09.11 0 0 0
Kedves hirvike!

Antikváriumban kereshető:

- Bańczerowski Janusz - Szabó Dénes - Bakonyi Istvánné: Lengyel nyelvkönyv. Tanuljunk nyelveket! sorozat. Tankönyvkiadó, 1979, 1983. ISBN 963 17 6823 6

Ezt ismerem, ez jó.

Angolul én két sorozatot ismerek jobban. Ezek színvonala változó, a lengyel esetében nem tudom, milyenek:

- Teach Yourself Polish (Teach Yourself), részletesen l. <link>
- Colloquial Polish (Routledge), részletesen l. <link>

Ezek idegen nyelvű könyvesboltokban megrendelhetők, ill. a Routledge-nek lehet, hogy eBook-változata is van (ez utóbbinak nem jártam utána).
Előzmény: hirvike (-)
hirvike Creative Commons License 2004.08.17 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm szeretne lengyelül tanulni; aki jártas a témában, légyszi segítsen, hogy milyen könyvvel érdemes belevágni a dologba.

A közvetítő nyelv a magyaron kivül lehet angol is.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!