Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4691

lektor,

persze hogy kell a svéd nyelvtudás. Az angolról azért szoktam érdeklődni, mert jó tananyagok vannak, de angol-svéd felállásban.

 

MohiZoli,

igen, állami vállalatok keresnek buszsofőröket. Sajnos a fizetésüket nem tudom.

http://svedorszag.blog.hu/

Ez Rékuc blogja, van benne egy nagyon jó leírás stockholmi közlekedésről. Csak az érdekesség kedvéért.

Előzmény: lektor (4686)
OLD FOX Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4690
Köszi az infot !
Előzmény: Törölt nick (4679)
comesoutholy Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4687
Szia
En tavaly jartam a Katedraba, ha jol emlekszem akkor 32 ezer volt (afaval) viszont a konyvet kulon meg kelett venni plusz 8 ezerert... Kezdetnek nem rossz a nyelvsuli, de tobb penzt nem eri meg rakolteni, kerdes az is, hogy mennyi marad meg a tanultakbol ha nem vagy napi kapcsolatban a nyelvvel. Nekem pl annyi maradt hogy ja, nej, jag vet inte :)) Most 3 honapja jarok SFI-be, es teljesen elorol kezdtem, viszont most mar mondhatom, hogy beszelek valamennyire :)
Neten egyebkent talalsz nagyon jo nyelvkonyveket is, plusz ha meg tudod szerezni valahol (konyvtar pl), akkor ajanlom: Mervel Ferenc: Rendszeres sved nyelvtan /svensk grammatik för ungersktalande
A kiejteshez meg a radio: sr.se
Remelem tudtam valamit segiteni :)
Előzmény: Törölt nick (4683)
lektor Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4686
ahhoz azért kell a svéd nyelv tudás.
Előzmény: Törölt nick (4685)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4685
Busz-sofőröket keresnek.
Előzmény: GGerg (4684)
GGerg Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4684
Tényleg keresnek sofőröket? Nekem is van teherautó jogsim.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4682

MohiZoli

 

Szia!

Én Pesten a Katedra nyelviskolát szoktam ajánlani, bár a mostani áraikat nem ismerem. Viszont svéd nyelv oktatásában elég jó a tananyaguk.

Sofőröket keresnek, de megmondom őszintén, asztalos is kéne! Egyszerűen nem lehet mesterembert találni, ha véletlenül sikerül, akkor is aranyárban és féléves előjegyzéssel. Ezért csinálnak a svédek mindent maguk.

Óvónőt régebben kerestek, most nem tudom.

 

A helyzet egyébként itt sem rózsás, egyre több a munkanélküli, szinte minden nap van valahol leépítés. :(  

Rengetegen keresnek munkát! És ők svédek.

 

Majd teszek fel pár linket, ahol svédül lehet hallgatni, vagy tanulni dolgokat.

Angolul tudsz esetleg kicsit?

Előzmény: Törölt nick (4680)
cavecat Creative Commons License 2009.11.11 0 0 4681
Erasmus féléváthallgatás vagy Erasmus szakmai gyakorlat?...
Nyári munkát nem fogsz kapni, nem vagy svéd, nem tudsz svédül, és nyáron a svéd diákok (akik svédek, és tudnak svédül) is munkát keresnek, nem tudsz velük konkurálni. De az Erasmus ösztöndíjból, ha ésszel élsz, még haza is lehet hozni valamennyit.
Előzmény: hpetra27 (4678)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 4679
35 évet dolgoztam,a privát résszel együtt 15000 havonta.
Előzmény: OLD FOX (4675)
hpetra27 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 4678
sziasztok!

Elég sokat olvastam a topikból, de nem állítom, h 2001-től az egészet volt időm tanulmányozni. Nem tudok még semmilyen skandináv nyelven, én is csak egy vagyok azok közül, akiket mostanában fogott meg. Még azt se döntöttem el, melyik nyelvet szeretném tanulni, bár az elmúlt pár óra rádióhallgatása/fórumolvasása alapján a svédhez húz a szívem.
Kérdésem: szerintetek egyetemistaként, középfokúnál jobb, de azért nem felsőfokú angollal tudnék vmi (diák)munkát találni kinn a nyáron? Persze addig tanulnám a nyelvet, láttam, h írtátok, h az mindenhol kell. És egyáltalán, ha találok vmi munkát, szerintetek megéri? Egyetemista vagyok, félretett pénzem sajna nincs, főleg élményszerzés, nyelvgyakorlás miatt szeretnék kimenni valahova, persze az se jönne rosszul, ha pénzt is tudnék hazahozni.
Remélem tudtok hasznos ötletekkel szolgálni, és nem csak olyat kérdeztem, amit már ezerszer leírtatok korábban.

Köszönöm!
Petra
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.10 0 0 4677
Atol=aTTol
Előzmény: Vanessa_ (4676)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.11.10 0 0 4676
Atol fugg, mennyi adozott jövedelmed volt a nyugdijbavonulasod elött svedorszagban. De ezeken kivul az is befolyasolja, hol tartottad a nyugdijra befizetett penzed. /nyugdijpenztarankent valtozik a hozam, stb.../
Előzmény: OLD FOX (4675)
OLD FOX Creative Commons License 2009.11.09 0 0 4675
/Julius ota nyugdijas vagyok, elmentem elöbb 61 évesen/
.Ha nem vagyok indiszkret, mennyi a havi nyugdij/ho /brutto/ kb 40 ev Sved melo utan. mert en is valami ilyenben gondolkozok,,,,,,,,,,
Előzmény: Törölt nick (4664)
Katelotti Creative Commons License 2009.11.06 0 0 4674
Nagyon szépen köszönöm!!!
Előzmény: Törölt nick (4673)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 4673

Ha belehúzol, le tudod tenni a középfokot, de ezzel otthon ne próbálkozz. Itt senki nem kéri a nyelvi papírokat, csak beszélni kell.

Van egy jó linkem, én is sokat tanultam innen: 

 

http://www.byki.com/

 

Csak válaszd ki a svédet és hajrá!

Előzmény: Katelotti (4651)
Balthazar2 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4672
Szerintem majd csak tavasszal gyere, mert nemsokara leallnak a kinti munkak. Az itt eloknek se nagyon van munkajuk, jovore probalkozz.
Előzmény: Rottoo (4663)
Katelotti Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4671

Nagyon köszönöm a linket!!!

Ez hatalmas segítség volt!! Jövő héten pedig megyek svédtanárhoz, már alig várom!!! :)

Előzmény: ggg333 (4661)
Katelotti Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4670

Nagyon köszönöm a linket!!!

Ez hatalmas segítség volt!! Jövő héten pedig megyek svédtanárhoz, már alig várom!!! :)

Előzmény: ggg333 (4661)
lektor Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4669
akkor, hogy pontos legyen, 4 karton=  800 db.cigarettát hozhatsz be törvényesen.
Előzmény: Törölt nick (4666)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4668
Előzmény: superhoops (4667)
superhoops Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4667
ez van a Tullverket honlapján
Tobacco from another EU country
Importation of tobacco for personal use when travelling
You may bring tobacco into Sweden tax-free if you are travelling from another EU country and the tobacco is for personal use (or for your family´s use), and you are personally transporting the products into Sweden.

You must be at least 18 years of age to be bring tobacco into Sweden.

Note that certain restrictions apply to the private importation of tobacco products from the EU countries Estonia, Lithuania, Romania, and Bulgaria.

Ordering tobacco for personal use
You may order tobacco products from another EU country, for example over the Internet. However, tax must be paid, or the tobacco products will be seized by Swedish Customs and you may be suspected of a tax offence.

Who is responsible for paying tobacco tax?

* Swedish tobacco tax is paid by the seller if the tobacco products are transported by the seller or an agent employed by the seller. This is called distance selling and is common practice when the seller indicates that transport is included in the price of the product.
* Swedish tobacco tax is paid by the buyer if the buyer personally arranges the transport of tobacco products into Sweden. The buyer is to notify the Swedish Tax Agency prior to the transport, and lodge a security for the tobacco products.

Tobacco for commercial use
If you are bringing in tobacco for commercial use, you must have an authorisation from the Swedish Tax Agency and you must pay Swedish tobacco tax.

Is the importation considered private or commercial in nature?
Certain guidelines exist to determine whether the importation is commercial or private. An overall assessment must always be made, as there is no fixed boundary.
Előzmény: Törölt nick (4666)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 4666
Sziasztok!
Pénteken repülök! A barátom akihez megyek megkért, hogy vigyek neki itthonról cigarettát mert ott drága! Ő azt mondja 400 szál/fő vihető. Én a neten 200/fő találtam. Valaki meg tudná mondani az igazságot? Nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljek a reptéren!
cafrinka Creative Commons License 2009.11.03 0 0 4665

Sziasztok!

 

Nem tudtok véletlenül Blekingében Karshamn környékéig bezáróan,illetve Skånéban Sölvesborgig bezáróan olyat aki,háztartási alkalmazottat,vagy bébicsőszt keres?

Én Olofströmben élek és bármi ilyen jellegű munka érdekelne.Köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 4664

Sajnos konkrét munkalehetöséget nem tudok neked mondani. A szakmád itt keresett, föleg ha az ácsmunkákhoz is értesz valamit.

Julius ota nyugdijas vagyok, elmentem elöbb 61 évesen.

 

A munkaközvetitönél segitenek

de nem megy egy-két nap alatt. Nagyobb város környékére menjél, mert vidéken mindent megcsinálnak maguk az emberek, vagy a barátok ismerösök.

Előzmény: Rottoo (4663)
Rottoo Creative Commons License 2009.11.03 0 0 4663
Tisztelt Kormoran !

Én azt tudom hogy nyugodtan mehetek , de kapok is ott munkát,vagy egy magyar patront aki tudna nekem munkát adni? Kivel vegyem fel a kapcsolatot?
Vissza olvastam pár hozzáoszlásodat és megtudtam azt hogy te mar 40 éve ott vagy és azt is hogy te a szociális hálóba dolgoztál. Kíváncsi lennék arra hogy neked hogy sikerült?
Előzmény: Törölt nick (4655)
mgy Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4662
:D
Előzmény: Törölt nick (4660)
ggg333 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4661
Szia!
Akkor ezt ujra belinkelem:
http://www.ladysign.com/temp/sved/
remelem lesz kozotte ujdonsag.
egyebkent meg hetent 1x ossze szoktunk ulni nyelvtanarral egy kicsit gyakorolni. Ha erdekel a dolog, szolj.
Előzmény: Katelotti (4659)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4660
gyühecc..
Előzmény: mgy (4656)
Katelotti Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4659

Köszönöm!

Nézegettem vissza egy csomót, véletlenszerűen, mert rengeteg bejegyzés van, de a többi kérdésre ezidáig nem találtam választ...

Előzmény: Vanessa_ (4653)
Balthazar2 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4658
Igen ez egy eleg fonyeremeny ebben az arban. Jonnek is ra a jelentkezok szepen.
Előzmény: lektor (4648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!