Keresés

Részletes keresés

Rana75 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80339
Rendben, elindult a jó sorozat, követjük Rita példáját! ;)))
Előzmény: Móka70 (80338)
Móka70 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80338

Rita!!!!!!!! Isteni a híred!!!!! Veled örülök ezerrel!!!!!!! Ez szuper!!!!!!!!!!

Rana, a te híreidet is várom, aztán sorra mindenkiét....pl.a magamát is június 4-én!!!!!

Én még többnyire pihenek, de pár nap után újra aktivizálom magam!!!!

rita0130 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80337

Nagyon köszönöm Moha!

Még kedden lesz két hete, hogy beültették, de nagyon izgulok, hogy OK-e minden, azért holnap csináltatok egy kontroll HCG-t.

Előzmény: Moha79 (80336)
Moha79 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80336

Rita!

 

Ez szuper!:)))))))))))))))))Ez nagyon jó eredmény! a másik fórumon szoktam látni, hogy két héttel a beültetés után van 200 fölött a Hcg!

Szívből gratulálok!Úgy örülök neki!

Előzmény: rita0130 (80333)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80335

Mégleány!

Neked mennyi volt a HCG-d, kedden lesz két hete h. volt a beülti.

Ja 278....

Rana75 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80334
Éreztem!!! :)))))))))))))))))))))
Előzmény: rita0130 (80333)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80333

Lányok!!!!!

Rana!!!!!

275 a HCG-m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem megfelel a beültetési idejének.

rita0130 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80332
....úgy legyen!!!!!!!!!....és mindenki megérdemelné, aki szeretné....30-án pedig Te leszel a soros!!!!!!!!!!
Előzmény: Rana75 (80330)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80331
Rita, akkor a te eredményedet még el tudom olvasni :))) ++++++++++++++
Előzmény: rita0130 (80329)
Rana75 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80330
Minden rendben lesz, megérdemled!!! +++++++++++++++++++++++++
Előzmény: rita0130 (80329)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80329

Rana köszi a drukkot! Én is nagyon szorítok Neked!

Mára szinte hihetetlenné vált számomra h. van v.ki bennem, még 1-2 óra és megyek vérvételre, már nem bánom mert vége lesz ennek a bizonytalanságnak. Gondolom már Te is nehezen bírod....

Előzmény: Rana75 (80322)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80328
lekopogom
Előzmény: mégleány (80327)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80327
Épp akkor nem voltak cisztáim...úgyhogy a dupla mázlisták közé tartozom (és azóta sincsenek)
Előzmény: Rana75 (80326)
Rana75 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80326

Értem. A történetedet ismerve nem meglepő, hogy nem bántad meg!!  ;)))))

 

Tőled meg azt szeretném megkérdezni, hogy PCO-val simán elkezdték a stimut? Engem ez hál' Istennek nem érint (kop-kop-kop), de leszíváskor volt ott egy lány, (szegénynek a cisztáit szívták le, már nem először) és ő azt mondta, addig nem kezdik neki a stimut, amíg van cisztája. Most akkor hogy van ez? Ahány ház annyi szokás megint? Vagy hülyeséget beszélek (megint)?

Előzmény: mégleány (80324)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80325
Én már egy éve elevitet szedek felváltva folsavval, néha cink, magnézium, de semmi más. A berryt nem sokáig ittam, nem bírom az ízét... :) és beültetésig palástfű teát, de erről megoszlanak a vélemények, majd utánaolvasol...nekem ez bejött, de nem tudom, valóban a tea vagy csak a kedvező körülmények segítettek... de szorítok, hogy nektek is minden jól alakuljon!Nagyon fontos a pozitív hozzáállás és hogy semmin ne görcsölj előre!Mindannyian másképp reagálunk a kezelésekre, mások a problémák. Jó, hogy itt ennyien segítjük egymást és nagyszerű a csapat, nekem külön jó volt, hogy már úgy mentem, hogy tudtam, mire készüljek. De nem szabad elvesznia sok infó között, ami az egyikünknek bejött még nem biztos, hogy a msáiknak is, és a problémákra is ez igaz.
Szóval kitartás és bízz a dokiban és magadban!!! :)

Lányok, holnaptól nem leszek gépnél keddig, de mindenkire gondolok!
Előzmény: chelszy (80320)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80324
Rana, mi azért maradtunk, mert nagyon szimpatikusak voltak az orvosok, nővérek. Én meg nem vagyok egy türelmetlen típus és délutánra jártam dolgozni, tehát még csak problémát sem okozott a várakozás.
És nekem az orvosom volt a leginkább ott tartó erő, mivel nagyon kedves és rögtön bíztam benne. De mindenkinek más jön be. Van aki a Kaáliból jött át és van, aki a BMC-ből ment át oda vagy máshova...és még rengetegen vannak más intézményeknél is. Én nem bántam meg egy percre sem :)
Előzmény: Rana75 (80322)
mégleány Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80323
Szia!

Örülök, ha energiát adhatok másoknak :)
Viszont a mi történetünk nem olyan bonyolult, a lányok többet mesélhetnek...
Nálunk tavaly novemberben derült ki, hogy PCO-m van (még alig egy éve próbálkoztunk a babával), ezt egy hónapig Clostyl-lal kezelték, akkor jók lettek a hormon eredmények. De decemberben kiderült, hogy a férjemnek nagyon kevés a spermája és rögtön meddőségibe küldtek minket, a gyógyszeremet leállították.
Január végén mentünk az első konzira, másnap már mehettem vérvételre, mert pont úgy jött ki a ciklus. Febr. 14-én kezdtük a Decát, rá kb. 2 és fél hétre a stimut, így nálam 5 hét volt maga a kezelés. Márc. 18-án volt leszívás, 21-én beültetés, a többit írtam :)
Én is a stimu indulásától vagyok táppénzen, de bevallom, nem bánom, mivel így megspóroltam a munkahelyi sok idegeskedést, lépcsőzést...
Menstruáció jelen helyzetben nem számít!!!! Ne számolgass semmit! Van akinek meg sem jön Deca alatt...Nekem is később volt és sokkal tovább tartott, de ez nem befolyásolja a stimu indulását. Azt majd a doki a hormoneredményeid alapján dönti el.

Egyébként még nem szakdolit, csak szemináriumi dolgozatokat írok, de azt jó lenne már elkezdeni, mert ha a hármat összeadom, szakdoli méretű az írnivaló... :))))
Előzmény: chelszy (80320)
Rana75 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80322

Chelszy! Na, akkor spórolok neked egy kis időt (bár én sem vagyok régen itt a fórumon): nekem május 15-én volt a leszívás és 18-án a beülti (egy petike), most meg az izgulás van a 30-ai vérvételig!! Egyszer már én is mindenkinek a történetét végigolvastam, de bevallom, időnként vissza kell olvasnom megint, mert nehéz ennyi embert fejben tartani, bár nagyon igyekszem!! :))

 

Már akartam kérdezni amúgy a BMC-sektől, hogy ha itt ennyit kell várakoznotok, miért nem jártok a Kaáliba? Vagy emitt jobbak az orvosok??????

 

Rita! Mi van veled? Még mindig nagyon szorítok neked!

Előzmény: chelszy (80321)
chelszy Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80321

Lehet, hogy ezentúl én sem fogom...tényleg tök felesleges idegesíteni magunkat  a mellékhatásokkal és azzal is, hogy miből van a gyógyszer.

 És van már eredményed? Tényleg neki kezdek majd átolvasni ki hol tart, mert még nem vagyok sajnos képben.

Előzmény: Rana75 (80296)
chelszy Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80320

Kedves mégleány!

Annyira örülök, hogy babád lesz...és hogy az elsőből az külön öröm (+W doki és BMC mint nekem)! Engedd meg hogy gratuáljak! Egészen biztos, hogy végig olvasom majd a Te történeted, ha jól gondolom február közepe vége felé keresgélhetek :)

 

És mi van akkor, ha a punkció vagy a beültetés pont hétvégére esne??? Úgy tudom a BMC zárva van szombat-vasárnap vagy nem?

 

Gondolom W doki ugyanazokat a szurikat írta neked is, mint nekem...kb. mennyiből jött ki (már ha nem titok)? Én köben Dr. Lenkei vitaminját szedem + c vitamint (ebből összesen kb. 2000 gr) + néha iszom kalcium-magnézium italt. Én is kipróbáltam az aloe verás berryt múlt hónapban, de alig vártam, hogy vége legyen...brrrr!Mit ettél stimu alatt és után?

 

Hú..na inkább ne kérdezek többet, látom szak(?) dolit írsz. Hát jó munkát!

 

Előzmény: mégleány (80317)
chelszy Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80319
Na akkor utána olvasok hol tartasz, mert ha izgulsz, akkor már közel lehetsz vagy a leszíáshoz...vagy a beültihet....vagy az eredményhez :) Jó sok izgulni való van a lombiknál.
Előzmény: Endzsi93 (80312)
chelszy Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80318

Látod Rókakölyök, mondtam, hogy még szegényes a tudásom e téren...de igyekszem gyorsan tanulni ;-) Azt hittem az IVF, amikor a petri csészében sok-sok hímivarsejtet engednek be és majd a legerősebb magától bejut a petesejtbe, az ICSI, amikor injekcióval beszúrnak egy bizonyos hímivarsejtet és az AHA, amikor burokot is repesztenek lézerrel.

Egyébként pedig szeretem a regényeket, úgy hogy nagyon klassz volt olvasni ;-)

Majd visszaolvasok ki hová jár és kihez, meg ki hol tart. Azt tervezem, hogy 29-én amikor vérvételre kell mennem (hormon és egyébre), akkortól táppénzen leszek. Persze nem biztos, hogy kiírnak és de én szeretném, pedig ekkortájt még csak a stimu indul, de hát onnantól  minden másnap ott kell szobrozni (egy napi hidegélelemmel) a BMC-be. Már, ha addigra megjön. De elvileg már meg kell jönnie, ezért is kérdeztem, hogy a Decapeptyl első szurizástól hány napra jön meg (az hiszem a 21. naptól kellett adnom), mert én egy hete szúrom, tehát csütörtök már 12 v. 13 nap lesz és  nekem 27-28 napra szokott normás esetben megjönni. Ez meg már így 33. nap lesz. Ha előbb jön meg, gondolom oda kell telefonálnom, nehogy lemaradjak a stimuról. úgy értem, ha 29-én már 4 napja meg lesz, az úgy nem oké. Na majd meglátjuk. Onnantól, hogy megjön 2. vagy 3. nap indul a stimu?

 

Előzmény: Rókakölyök (80310)
mégleány Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80317
Szia Chelsy!
Szóval én vagyok a szerencsés befutó :)) nekünk az eredményeink miatt csak a lombik jöhetett szóba, abból is ICSI, mivel apa katonái (még) nem az igaziak... a leszívásból 7 petesejt lett, abból 7 embrió. Kettőt kaptam vissaz 3 naposan, 8-9 sejtesen, a többi ment fagyiba kistesónak. Az egyik AHA-s volt, mert kicsit vastagabb volt a sejtfal, így lézerrel burkot repesztettek(szerintem ő a befutó). W tündéri volt és nagyon profi, a beülti is teljesen fájdalommentes, csupa kellemes élménnyel jöttem el a BMC-ből (persze vannak ellenpéldák). De szerencsénk is volt.
Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! (vasárnaptól keddig nem leszek gép közelben)
Most 12 hetes kismami vagyok, egy izgő-mozgó 5 centis apróság boldog mamája :))))

Egyébként nagyon szorítok mindenkinek és ha nem írok sűrűn, csak azért van, mert mostanában nem olyan kényelmes gép előtt ülnöm, illetve dolgozatokat kellene leadnom és ez a kifogás :P
Rókakölyök, Endzsi, többiek, sok sikert a továbbiakra!
Rana, türelem, mint már írtam, nekem sem volt tünetem 3 nap után...
Jó éjt!
Előzmény: chelszy (80307)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80316
Nekem 8-án kellene kezdenem(már,ha 6-áig megjön).Így viszont vasárnapra esne a második nap.Szóval valószínű,hogy előtte mindenképpen megkeresem az új dokimat.
Előzmény: cettia (80314)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80315
Kedves Rókadoktor! :-))
Nekünk nem mondták meg,hogy ICSI volt-e.Az a spermiumok állapotától függ,hogy alkalmazzák-e?
Előzmény: Rókakölyök (80311)
cettia Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80314
Szia Endzsi!

Ha jól számolom és minden terv szerint megy, akkor június 6-án kezdem a szurizást, megint rövid protokollom lesz, deca + gonal.
És te??
Előzmény: Endzsi93 (80313)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80313
Cettia!
Mikor kezdesz?
Előzmény: cettia (80309)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80312
Na, most megint kezdhetem az izgulást!!! :-)))
Minden testrészem keresztbe teszem,ami erre alkalmas!
Előzmény: Móka70 (80298)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80311
most látom csak, regényt írtam Chelszy-nek..:-))))
Rókakölyök Creative Commons License 2008.05.23 0 0 80310

Szia Chelszy,

Több példa is van akiknek elsőre sikerült, pl. itt nálunk Mégleány!:-))

 

A blasztocita állapotot nem mindegyik sejtecske éri el biztonságban, így azoknál szokták általában alkalmazni akiknek több tüsző-érése volt és később is több petesejtecske osztódott ügyesen. Ez a stimu alatt (tűszőérés) illetve a punkció után dől el. Ez nem azt jelenti, hogy csak a blaszto a jó, de valóban nagyobb esély van a megtapadásra (állítólag). A punkció után ettől függően 2-3-5 nap után ültetnek vissza osztódott sejtecskéket. Az állapottól függ, a biológusok tájékoztatnak majd a pontos dátumról. Ha egy sikerül, akkor egyet. Ha több, akkor 2-3-at is akár.

Ha kell, segítenek a hímivarsejteknek, ha nem szükséges akkor a petricsészében maguktól találják meg a petesejtet ügyesen:)

 

Az IVF-es kérdésedet nem teljesen értettem. Az ICSI az egy hímivarsejt bejuttatása a petesejtbe, az IVF a lombik....A lombik nem a legelső lépés, sőt...Vagy rosszul értettem? Írd le légyszi -ha gondolod-hogy pontosan mire gondolsz?:)

(bár ha a többiek értették, akkor elnézést:)

Előzmény: chelszy (80307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!