Keresés

Részletes keresés

Sütögető Creative Commons License 2007.10.06 0 0 865

Kedves recsiloz!

Valami problémád van,vagy csak országos csúcsot szeretnél bejelenteni?

Imponált nekem a kemencédbe fektetett munkád!!!!

a többségünknek valószinűleg nincs hőmérője, és kisebb a kemencéje. A búbosok valószinűleg nem vették észre a kérdésedet!

üdvözlettel Sütögető

Előzmény: recsiloz (837)
oven Creative Commons License 2007.10.06 0 0 864

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Krakkper: képem van, csak egyelőre nem tudom feltenni. Egyébként sokak szerint a kémény keresztmetszete túl szűk. Tavasszal át fogom építeni.

Mindenkinek kellemes hétvégi sütést-főzést kívánok.

krakkper Creative Commons License 2007.10.06 0 0 863

Szia oven!

 

 

" a füst inkább a száján jön, mint a kéményen"

 

Nekünk nem búbosunk van, a füst útja nem ugyan az, de tapasztaltam, hogy a sok levegő (amit beengedsz a tűztérbe) okozhat gondot, dől a füst az ajtó tetején. 

Szórakoztam vele, és nem az ajtónál kapja a levegőt, hanem a hamuzóajtón keresztűl szabályozom.Nem füstöl.

Nincs képed a búboskáról?

üdv:krk

Előzmény: oven (854)
krakkper Creative Commons License 2007.10.05 0 0 862

Szia kövi75

 

A kéményhez írnék ill. küldenék pár sort. Érthető, számítás nélküli dolog.

 

  • A kémény tető feletti magasságát úgy kell meghatározni, hogy az a környezetet szikrával, pernyével és füsttel ne veszélyezhesse.
  • A kémény kitorkollása (kémény-fej) legalább olyan magas legyen, hogy a kéményfej fölé függőleges tengellyel és a kitorkollásra illeszkedő, lefelé mutató csúccsal szerkesztett 600-as nyílású kúpot bármilyen építmény (esetleg nagy lombú fa vagy fasor) 70 cm-nél jobban ne közelítse meg. Ez az előírás a tv- és egyéb antennákra nem vonatkozik. A tetőre nem megfelelő körültekintéssel telepített parabolaantenna “leárnyékolhatja” a kéményfejet, ami negatívan befolyásolhatja a kémény működését.
  • A kémény magasságának a mindenkori tetősík fölötti függőleges mérete 80 cm-nél nem lehet kisebb.
  •  

     

    Remékem tudod hasznosítani.

    üdv:

    krk

     

    Előzmény: kövi75 (838)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 861
    Köszönöm a fáradozásodat!!!
    Előzmény: Törölt nick (860)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 859
    Előre is köszönöm!
    Előzmény: Törölt nick (857)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 856
    Gratula a gyűjteményhez, de kíváncsi vagyok az oven által feltet kérdésre adott válaszokra is. Egyáltalán, hogy kell a kéményt méretezni? Elsősorban a min. keresztmetszet érdekel!
    Előzmény: Pirimidin76 (853)
    oven Creative Commons License 2007.10.05 0 0 854

    Üdv mindenkinek!

    Új vagyok a fórumban, ezért rengeteg kérdésem van.  Nemrég én is építettem egy udvari búbost cserépből meg agyagból. Jól működik, már kenyeret is sütöttem benne, csak a füst inkább a száján jön, mint a kéményen. Hol rontottam el a méretezést?

    Előre is kösz.

    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 853
    hétvégére néhány szépség:
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 852
    ha a tetőn kimész 1 m-t, az elég lesz. a terasznak gondolom van alapja, erre külön a kéménynek nem kell
    Előzmény: kövi75 (851)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 851

     

    A bal sarokban a kéményt gondoltam egy kicsit kijjebb hozva hogy kivül az ajtók ne a sarokba essenek.

    Ahoz hogy jó huzatja legyen kb milyen magas kémény kell kb ? (a hivatalos dolgokat egyenlőre félretéve) és kb mekkora alap kell a kéménynek?

    Előzmény: kisszszoros (850)
    kisszszoros Creative Commons License 2007.10.05 0 0 850
    Ha a sarokban lesz a bubja, akkor bizony csak egy részét tudod körbeülni... de úgy sem rossz.

    A beüvegezést pedig érdemes úgy megcsinálni, hogy az ablakok kivehetők legyenek, így nyáron nem kapsz hőgutát, ha esetleg mégis sütnél valamit :-)
    Előzmény: kövi75 (849)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 849

    A kéményseprőket már ledumáltam,nem mindennapos de remélem sűrű használat . Igazából a terveztetésen még nem gondolkodtam .  Lehet az a terv marad hogy : kívül csak az ajtók . Kémény , búbos a teraszon , körbe padkával . a hőt benttartanám amennyire lehet , mert lehet hogy a teraszt beüvegezzük. Bár akkor lehet hogy veszítene a varázsából . A kérdés nyitott , mint a terasz . :) 

     

    Előzmény: kisszszoros (846)
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 848
    ha törvényesen akarod, akkor igen, a gerinc fölé kell.
    Előzmény: kövi75 (842)
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 847
    jól sikerült:)
    igen, akéményt vagy a falon kívül, vagy belül kell elhelyezned majd, nyilván nem a falban lesz, hacsak nem úgy épült a fal.
    Előzmény: kövi75 (845)
    kisszszoros Creative Commons License 2007.10.05 0 0 846
    Ha olyan helyen laksz, ahol nem b@sztattyák az embert, akkor simán megcsinálhatod engedély nélkül, azt tíz év múltán kérsz rá fennmaradási engedélyt.

    Ha a kémény nem üzemszerűen használt, akkor a kéményseprőket is le lehet rázni :-)

    Másrészt, nem érdemes két ajtót építeni a kemencére, csak egészen extrém kényszer hatására, nem olyan nagy gáz, ha kintről kell betenni a sütnivalót, hacsak nem mindennapos használatra készül az kemence.

    Gondolom a kémény a fal előtt lesz, és nem a falban...
    Előzmény: kövi75 (845)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 845

     

    Én rajzoltam :))

    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 842

     

     

     

    Tetőgerinc fölé ? Mert az elég magas.

    A két ajtó csak 1 gondokat volt .

    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 841
    az ott a sarokban pont olyan, mint egy kemenceajtó, hamuzónyílással, meg kéménye is van:)
    Előzmény: kövi75 (840)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 840
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 839
    szia!
    nem értem, miért akarsz két ajtót?
    ha bentről akarod etetni tepsivel, akkor már onnan tüzelheted is, felesleges a két ajtó.
    a kéménynek mindenképpen a tető fölé kell nyúlni, pontos cm-t nem tudok.
    Előzmény: kövi75 (838)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 838

    Szaisztok!

     

    Először írok a fórumba , ezért bemutatkozom .

     

    Kövesi Szabolcs vagyok , Berettyóújfaluból , és bár nem vág szakmámba (autójavítás) magam szeretném megépíteni a saját búbosomat.(rengeteg kérdésem lessz)

     

     Olyan kemencére gondoltam , a teraszra amit kivülről etetnék fával , viszont belülről is lenne 1 ajtó rajta onnan meg tepsivel etetném . ez nem befolyásolja károsan a kemence hőjének egyenletességét ?

     

    Milyen magas kéményt kell vajon rakni ebben az aránylag magas fallal , tetővel körülvett környezetben ?

     

    Remélem sikerül a képet felraknom.

     

     

    recsiloz Creative Commons License 2007.10.04 0 0 837

    Sziasztok!

    Érdeklődnék ki mennyi fával tudja felfűteni a kemencéjét ,és hány fokosra ?

    siileec Creative Commons License 2007.10.04 0 0 836
    Szia Tu-Ja!

    Arra gondoltam, azt fogom csinálni, hogy megrakom a boltívet kötésbe, és utána a hátsó és első falat a boltív alá. A két szerkezet találkozását pedig cserépdarabokkal kipótolom. A boltívet homokmaggal gondoltam, esetleg egy nagyon vékony lemezt ráhajtok, hogy a belső felület viszonylag normális legyen.

    Üdv: siileec
    Előzmény: Tu-Ja (835)
    Tu-Ja Creative Commons License 2007.10.04 0 0 835

    Szia siileec!

     

    Én egyszerre raktam a boltívet és a hátsó falat. Nem kellett volna.

    Ugyanis amikor a boltív tetejét ékeltem kicsit szétnyílott a hátsó fal és az ív

    találékozása. Persze én nem raktam kötésbe, de ha neked sikerül lehet, hogy működik. Utólag kellett visszatömködni a résbe az agyagot.

     

    Üdv.

     

    Tu-Ja

    Előzmény: siileec (828)
    Sütögető Creative Commons License 2007.10.04 0 0 834

    Kedves Nanik!

    Hát igen, ez még barátibb ár! A kemencében is kipróbálom majd, a "zöldségek" ízére vagyok kiváncsi. Most arra használnám, hogy a kikapart, grillbe tett piszok jó parázsban köreteket sütögessen. A fóliabatyut-fordítani kell-kiszakadhat...stb.

    a kemencénél pedig volt rá példa,hogy a hús már kész volt, a krumplira meg várni kellett.----Nincs új recepted?

    köszönettel-üdvözlettel Sütögető

     

     

     

     

     

    Előzmény: nanik (833)
    nanik Creative Commons License 2007.10.04 0 0 833

    Szia Sütögető!

     

    Én a vigándpetendi kirakodó vásáron vettem a sütődiszkoszt, 4.500 Ft-os áron.

    Itt is megrendelhető: http://diszkoszvas.uw.hu/suto.html

     

    Jelentem, jól működik. (Bizonyára kemencében is szuperál!)

     

    Üdv: Nanik

     

    Előzmény: Sütögető (829)
    Sütögető Creative Commons License 2007.10.03 0 0 832

    Kedves siileec!

    Köszönöm szépen, ezek mégiscsak barátibb árak! A "cserepek" viszont brutálisak!!!!! mármint az áruk! vettem egy tetős óriásit 2900ft.-ért, egy piaci bioboltban-hétvégén töltött paprika rotyogott benne-holnap utánajárok,hogy honnan van-ki készítette. Öt literes, kívül-belül mázas, fedős.

    Mégegyszer köszi, szia: Sütögető

    Előzmény: siileec (831)
    siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 831
    Bocs lemaradt!

    http://www.kertikonyha.hu/index.php?m=aruhaz&pcat=9&pr=63&p=1
    Előzmény: Sütögető (829)
    siileec Creative Commons License 2007.10.03 0 0 830
    Szia Sütögető!

    Én ezt találtam, itt kb. féláron van, de lehet, hogy van ennél is olcsóbb!


    Üdv: siileec
    Előzmény: Sütögető (829)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!