Keresés

Részletes keresés

oven Creative Commons License 2007.10.06 0 0 868

Üdv Recsiloz!

Nekem cserép kemencém van, annak a felfűtése gondolom kevesebb fát igényel, mint ha téglakemencében gondolkodsz, de az sem kevés. Mivel erdőben lakom, a szükséges tüzelő (gyakorlatilag rőzse, amit a cserépkályhába nem tennék) összegyűjtése nekem nem probléma, viszont a fa állítólag nem hagyományos kemencébe való. Télire valószínűleg olyan nádat vagy kukorica csutkát fogok szerezni, amit amúgy is csak elégetnének.

recsiloz Creative Commons License 2007.10.06 0 0 867

Kedves Sütögető!

Problémáim sajnos vannak, de semmi féle csúcsot nem kívánok bejelenteni!

Próbálok valamit tenni a szűkös lehetőségeim ellenére munkanélküliként négy gyerek mellett nem könnyű elhiheted. Falusi túrizmusban keresném, a kiutat ehhez jól jönne a kemence és az ebben elkészíthető dolgok. A telkem elég nagy és ástam rá tavat halakat nevelek koi és tükörpontyot.  Parkosítok  a régebben vegyesboltként működő helységemet szálláshellyé alakítanám. Így talán érthetőbb mit miért teszek.

 

Előzmény: Sütögető (865)
recsiloz Creative Commons License 2007.10.06 0 0 866
  Sziasztok!

Érdeklődnék, ki mennyi fával tudja felfűteni a kemencéjét , és hány fokosra?

Főként a nagyobb méretű kemencék faszükséglete érdekelne,

DacaGaby, Tu-Ja, siileec, biii,

dienie, nanik , 1971rakoczi. Újra végig néztem a topit és sok szép alkotást találtam, de erre vonatkozó adatokat nem. Három egymást követő nap gyújtottam be, hogy kiszárítsam a kemencét. Az első nap 25 foknál nem ment följebb a következő nap 65 majd 160 fokot sikerült elérni. Úgy tűnik kiszáradt, de nagyobb hőfokot nem sikerült elérnem. Próbaként sütöttünk egy pár fonott kalácsot fém tepsiben, aminek az alja megégett kicsit meg egy kuglófot agyag formatálban ez viszont jól sikerült. Nem tudom elég lesz e a kenyérsütéshez ez a hőmérséklet? Az utolsó felfűtéshez 80 kg méterbe vágott akácfát használtam fel. Kérlek, titeket írjátok meg a tapasztalataitokat ide vagy mailben recsiloz kukac freemail.hu. Még nem vagyok teljesen kész minden kritikát szívesen fogadok ami előre viszi a dolgokat.

 

Sütögető Creative Commons License 2007.10.06 0 0 865

Kedves recsiloz!

Valami problémád van,vagy csak országos csúcsot szeretnél bejelenteni?

Imponált nekem a kemencédbe fektetett munkád!!!!

a többségünknek valószinűleg nincs hőmérője, és kisebb a kemencéje. A búbosok valószinűleg nem vették észre a kérdésedet!

üdvözlettel Sütögető

Előzmény: recsiloz (837)
oven Creative Commons License 2007.10.06 0 0 864

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Krakkper: képem van, csak egyelőre nem tudom feltenni. Egyébként sokak szerint a kémény keresztmetszete túl szűk. Tavasszal át fogom építeni.

Mindenkinek kellemes hétvégi sütést-főzést kívánok.

krakkper Creative Commons License 2007.10.06 0 0 863

Szia oven!

 

 

" a füst inkább a száján jön, mint a kéményen"

 

Nekünk nem búbosunk van, a füst útja nem ugyan az, de tapasztaltam, hogy a sok levegő (amit beengedsz a tűztérbe) okozhat gondot, dől a füst az ajtó tetején. 

Szórakoztam vele, és nem az ajtónál kapja a levegőt, hanem a hamuzóajtón keresztűl szabályozom.Nem füstöl.

Nincs képed a búboskáról?

üdv:krk

Előzmény: oven (854)
krakkper Creative Commons License 2007.10.05 0 0 862

Szia kövi75

 

A kéményhez írnék ill. küldenék pár sort. Érthető, számítás nélküli dolog.

 

  • A kémény tető feletti magasságát úgy kell meghatározni, hogy az a környezetet szikrával, pernyével és füsttel ne veszélyezhesse.
  • A kémény kitorkollása (kémény-fej) legalább olyan magas legyen, hogy a kéményfej fölé függőleges tengellyel és a kitorkollásra illeszkedő, lefelé mutató csúccsal szerkesztett 600-as nyílású kúpot bármilyen építmény (esetleg nagy lombú fa vagy fasor) 70 cm-nél jobban ne közelítse meg. Ez az előírás a tv- és egyéb antennákra nem vonatkozik. A tetőre nem megfelelő körültekintéssel telepített parabolaantenna “leárnyékolhatja” a kéményfejet, ami negatívan befolyásolhatja a kémény működését.
  • A kémény magasságának a mindenkori tetősík fölötti függőleges mérete 80 cm-nél nem lehet kisebb.
  •  

     

    Remékem tudod hasznosítani.

    üdv:

    krk

     

    Előzmény: kövi75 (838)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 861
    Köszönöm a fáradozásodat!!!
    Előzmény: Törölt nick (860)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 859
    Előre is köszönöm!
    Előzmény: Törölt nick (857)
    siileec Creative Commons License 2007.10.05 0 0 856
    Gratula a gyűjteményhez, de kíváncsi vagyok az oven által feltet kérdésre adott válaszokra is. Egyáltalán, hogy kell a kéményt méretezni? Elsősorban a min. keresztmetszet érdekel!
    Előzmény: Pirimidin76 (853)
    oven Creative Commons License 2007.10.05 0 0 854

    Üdv mindenkinek!

    Új vagyok a fórumban, ezért rengeteg kérdésem van.  Nemrég én is építettem egy udvari búbost cserépből meg agyagból. Jól működik, már kenyeret is sütöttem benne, csak a füst inkább a száján jön, mint a kéményen. Hol rontottam el a méretezést?

    Előre is kösz.

    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 853
    hétvégére néhány szépség:
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 852
    ha a tetőn kimész 1 m-t, az elég lesz. a terasznak gondolom van alapja, erre külön a kéménynek nem kell
    Előzmény: kövi75 (851)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 851

     

    A bal sarokban a kéményt gondoltam egy kicsit kijjebb hozva hogy kivül az ajtók ne a sarokba essenek.

    Ahoz hogy jó huzatja legyen kb milyen magas kémény kell kb ? (a hivatalos dolgokat egyenlőre félretéve) és kb mekkora alap kell a kéménynek?

    Előzmény: kisszszoros (850)
    kisszszoros Creative Commons License 2007.10.05 0 0 850
    Ha a sarokban lesz a bubja, akkor bizony csak egy részét tudod körbeülni... de úgy sem rossz.

    A beüvegezést pedig érdemes úgy megcsinálni, hogy az ablakok kivehetők legyenek, így nyáron nem kapsz hőgutát, ha esetleg mégis sütnél valamit :-)
    Előzmény: kövi75 (849)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 849

    A kéményseprőket már ledumáltam,nem mindennapos de remélem sűrű használat . Igazából a terveztetésen még nem gondolkodtam .  Lehet az a terv marad hogy : kívül csak az ajtók . Kémény , búbos a teraszon , körbe padkával . a hőt benttartanám amennyire lehet , mert lehet hogy a teraszt beüvegezzük. Bár akkor lehet hogy veszítene a varázsából . A kérdés nyitott , mint a terasz . :) 

     

    Előzmény: kisszszoros (846)
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 848
    ha törvényesen akarod, akkor igen, a gerinc fölé kell.
    Előzmény: kövi75 (842)
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 847
    jól sikerült:)
    igen, akéményt vagy a falon kívül, vagy belül kell elhelyezned majd, nyilván nem a falban lesz, hacsak nem úgy épült a fal.
    Előzmény: kövi75 (845)
    kisszszoros Creative Commons License 2007.10.05 0 0 846
    Ha olyan helyen laksz, ahol nem b@sztattyák az embert, akkor simán megcsinálhatod engedély nélkül, azt tíz év múltán kérsz rá fennmaradási engedélyt.

    Ha a kémény nem üzemszerűen használt, akkor a kéményseprőket is le lehet rázni :-)

    Másrészt, nem érdemes két ajtót építeni a kemencére, csak egészen extrém kényszer hatására, nem olyan nagy gáz, ha kintről kell betenni a sütnivalót, hacsak nem mindennapos használatra készül az kemence.

    Gondolom a kémény a fal előtt lesz, és nem a falban...
    Előzmény: kövi75 (845)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 845

     

    Én rajzoltam :))

    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 842

     

     

     

    Tetőgerinc fölé ? Mert az elég magas.

    A két ajtó csak 1 gondokat volt .

    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 841
    az ott a sarokban pont olyan, mint egy kemenceajtó, hamuzónyílással, meg kéménye is van:)
    Előzmény: kövi75 (840)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 840
    Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 839
    szia!
    nem értem, miért akarsz két ajtót?
    ha bentről akarod etetni tepsivel, akkor már onnan tüzelheted is, felesleges a két ajtó.
    a kéménynek mindenképpen a tető fölé kell nyúlni, pontos cm-t nem tudok.
    Előzmény: kövi75 (838)
    kövi75 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 838

    Szaisztok!

     

    Először írok a fórumba , ezért bemutatkozom .

     

    Kövesi Szabolcs vagyok , Berettyóújfaluból , és bár nem vág szakmámba (autójavítás) magam szeretném megépíteni a saját búbosomat.(rengeteg kérdésem lessz)

     

     Olyan kemencére gondoltam , a teraszra amit kivülről etetnék fával , viszont belülről is lenne 1 ajtó rajta onnan meg tepsivel etetném . ez nem befolyásolja károsan a kemence hőjének egyenletességét ?

     

    Milyen magas kéményt kell vajon rakni ebben az aránylag magas fallal , tetővel körülvett környezetben ?

     

    Remélem sikerül a képet felraknom.

     

     

    recsiloz Creative Commons License 2007.10.04 0 0 837

    Sziasztok!

    Érdeklődnék ki mennyi fával tudja felfűteni a kemencéjét ,és hány fokosra ?

    siileec Creative Commons License 2007.10.04 0 0 836
    Szia Tu-Ja!

    Arra gondoltam, azt fogom csinálni, hogy megrakom a boltívet kötésbe, és utána a hátsó és első falat a boltív alá. A két szerkezet találkozását pedig cserépdarabokkal kipótolom. A boltívet homokmaggal gondoltam, esetleg egy nagyon vékony lemezt ráhajtok, hogy a belső felület viszonylag normális legyen.

    Üdv: siileec
    Előzmény: Tu-Ja (835)
    Tu-Ja Creative Commons License 2007.10.04 0 0 835

    Szia siileec!

     

    Én egyszerre raktam a boltívet és a hátsó falat. Nem kellett volna.

    Ugyanis amikor a boltív tetejét ékeltem kicsit szétnyílott a hátsó fal és az ív

    találékozása. Persze én nem raktam kötésbe, de ha neked sikerül lehet, hogy működik. Utólag kellett visszatömködni a résbe az agyagot.

     

    Üdv.

     

    Tu-Ja

    Előzmény: siileec (828)
    Sütögető Creative Commons License 2007.10.04 0 0 834

    Kedves Nanik!

    Hát igen, ez még barátibb ár! A kemencében is kipróbálom majd, a "zöldségek" ízére vagyok kiváncsi. Most arra használnám, hogy a kikapart, grillbe tett piszok jó parázsban köreteket sütögessen. A fóliabatyut-fordítani kell-kiszakadhat...stb.

    a kemencénél pedig volt rá példa,hogy a hús már kész volt, a krumplira meg várni kellett.----Nincs új recepted?

    köszönettel-üdvözlettel Sütögető

     

     

     

     

     

    Előzmény: nanik (833)
    nanik Creative Commons License 2007.10.04 0 0 833

    Szia Sütögető!

     

    Én a vigándpetendi kirakodó vásáron vettem a sütődiszkoszt, 4.500 Ft-os áron.

    Itt is megrendelhető: http://diszkoszvas.uw.hu/suto.html

     

    Jelentem, jól működik. (Bizonyára kemencében is szuperál!)

     

    Üdv: Nanik

     

    Előzmény: Sütögető (829)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!