Keresés

Részletes keresés

de-guky Creative Commons License 2010.06.18 0 0 14647
Levendulák és az utcán a liliomok bekenve speciális utcai növényvédő szerrel.
de-guky Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14646
Küldöm majd az összes helyt.
Előzmény: rabi75 (14643)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14645
Ősztől indul egy bolt itt Dunavecsén
bolt oldala
Lesz minden kinai,japán látak,szép rusztikus kivitelű tálak ,fogók,ollók
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14644
Szia
A gyökérzet csökkentését majd tudod metszeni amint látod ,hogy behajszálgyökeresedett.
De nekem is van pár fám ami fent szépen alakul,de a gyökerének kell még 2-3 év mire le tudom( vagyis fel)annyira,hogy lapos tálba tehető
Előzmény: AzHofi (14635)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14643
Merre van a hely?Mert néha járok kint és meglátogatnám.
Előzmény: de-guky (14637)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14642
Szia
Nekem van két kinai szilem,és ők délelőtt napot kapnak délután árnyékot.Nem permetezem.párásitom.De jól szépen hajt.
Nem tudom a te fád merre van.De ez valami más probléma is lehet.Nem ültetted át mostanában ?
A locsolást NE CSÖKKENTSD én reggel este locsolok.Nem jó ha kiszárad a földje
Előzmény: J_Verne (14640)
cotykos Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14641
sziasztok!

terepet rendezek... van két beton alapom lejtéssel (kenel maradványok), raktam rá egy 4-5 centi vastagon folyami homok és zúzott kő keverékből, itt nevelem alkalmas időben a "cserépben" tartott fáimat. a kő fehér nem nagyon melegszik fel, és sokáig nedves marad, viszont ahhoz elég nagy darabok vannak benne, h ne álljon pangó víz alattuk. első kérdésem, h ez rendben van e így?

a környékén egy elég nagy földarabot feltöltök, és szeretnék az abban nevelkedő fáknak nagyon jó környezetet biztosítani. az eredeti talaj eléggé kötött "fekete". sajnos ennél jobban nem értek hozzá. gondoltam rá, h komposztálómból keverek hozzá. ezen kívül milyen ötletetek van? érdemes-e ebbe is folyami homokot , bármit rakni? esetleg lényeges e hogy hogyan vannak rétegek, szóval mindenre kíváncsi vagyok ami eszetekbe jut...
szép napot
J_Verne Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14640

Sziasztok !

 

A kínai szilem újabb hajtásai kezdenek elfonnyadni.

ill. a legújabb levelei lehullanak.

A nagy meleg miatt sürűbben locsoltam ill. permeteztem vízzel + beraktam egy árnyékosabb helyre.

Tudnátok tanácsot adni hogy hogyan mentsem meg a fámat?

Elég ha csökkentem a locsolást és hagyom jobban "ki" száradni a földet?

ill. ha naposabb helyre rakom ahol 11 ig napon van?

 

Segítséget előre is köszönöm.

 

endru Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14639

Gyüjtsd csak szorgalmasan, remélhetöleg sok megmarad belőle. A bonszájokat is kell permetezni, ugyan legtöbbször elég ha akkor permetezel amikor egy kártevő megjelenik Vannak fajok, melyek vonzzák a kártevőket, ezeket előre és rendszeresen kell védeni. Ilyen pl a cukorsüvegfenyő, tü és pikkelylevelúek,(atkák), a Prunus- félék, (gombabetegség) no és lombos fáknál a tetvek. Csak vigyázz a permetezésnél a családtagjaidra, ugyan ezek a szerek nem igazán mérgezők (hacsak nem isszák meg), de excémát, fényérzékenységet, egyébb börbajokat okozhat. Idegen ne érhessen hozzá. Én ah lehet folyékony szereket veszek, amiket injekciós fecskendővel ki tudok mérni. (a gyógyszerészem már azt hitte, hogy kábszerezek.)

 

„Nem hiszek az emberi tökéletességben, és akiknek nincs semmi hóbortjuk, bogaruk, rögeszméjük, legalább egy icipici mániájuk, vesszőparipájuk, azokat vagy állandó színleléssel gyanúsítom, vagy sivár léleknek tartom”.

Stanislav Lem:

 

Előzmény: Gerzson20 (14636)
Tónyió Creative Commons License 2010.06.16 0 0 14638

Talán az egyik legfontosabb szempont, hogy fotózáskor semleges legyen a háttér.

Mindenképp ajánlott egyébként gyakran fotózni a fákat "belső használatra", a fényképen ugyanis valahogy sokkal jobban látszanak az alakítási hibák.

Előzmény: rocky_ (14629)
de-guky Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14637
Egy újabb bonsaios hely Ausztriában, de a képen látható tulaj megkért minket, hogy csak "tájképeket" csináljunk, mert nem rég ellopták a fáinak egy részét.
Gerzson20 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14636

 

Szia Endru!

 

Köszönöm a hozzászólásodat. Mindenben igazad van. :)

 

Idén nem metszem meg. Azt hiszem elkapott a hév. Amint meglátok egy bonsai-nak alkalmas növényt rögtön elkap a vágy, hogy hazavigyem és megmetszem. Ez ilyen gyerek betegség, majd kinövöm.

 

De permetezni azért a "vad" (értsd nem nemesített) növényeket is kell? Vagy nem? Én még a Tesco-s kínai szilemet is permetezem. Ugye ez nem baj? Nem szeretném rosszul csinálni.

 

Üdv.:

Gerzson

Előzmény: endru (14633)
AzHofi Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14635
De akkor hogy fogom tudni sekélyebb tálba ültetni, ha mély lesz a gyökérzete?
Előzmény: endru (14632)
endru Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14634
boccs a hejesírási hibákért, álmos vagyok.
Előzmény: endru (14633)
endru Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14633

A nemes gyülcsfákkal súlyos problémák vannak, kiállításokon nagyon ritkák. Érzékenyek a betegségekre, a kártevőkre, gombabetegségekre, tehát renszeresen permetezni kell. Ezért inkább a vad gyümolcsöket használjuk: vadalma, vadkörte, som, berkenye, mirabolán szilva, stb.

Azt viszont nem értem mit akarsz kettévágni. Eröteljes metszéseket - úgy mint az igazi gyümölcsösben - kora tavasszal ajánlott elvégezni.

Előzmény: Gerzson20 (14631)
endru Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14632

Azhofi

még várj a tálba ültetéssel pár évig. Még alakítani kell a fát, de tálban nem fejlódik megfelelően.

Előzmény: AzHofi (14627)
Gerzson20 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 14631

 

Sziasztok!

 

Egy egyenlőre elvi jelegű kérdésem lenne hozzátok.

 

Láttam egy faiskolában egy konténeres meggy fát, aminek nagyon ígéretes a gyökérzete, és a tövénél is volt 4 igen jó irányú hajtás, ezért úgy gondolom alkalmas lehet bonsai alapanyagnak.

A kérdés a következő:

- Érdemes-e vele idén foglalkozni, vagyis el vághatom-e szerintetek még a héten, hogy még idén növelje a hajtásokat?

- Megmarad-e egyáltalán, ha most így kettévágom?

 

Előre is köszönöm mindenki hozzászólását, véleményét.

 

Szép napot mindenkinek!

 

Üdv.:

Gerzson 

AzHofi Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14630
Igen, meg persze az sem árt, ah természetes fényben sikerül fényképezni, nem vakuval. Meg ilyesmire gondolok, biztos van még vagy ezerötszáz ilyen jó tanács :-)
Előzmény: rocky_ (14629)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14629
Hali,

csak annyi a szamárvezető hogy a növényen legyen a fókusz :D, ne a talajon stb. én is mobillal csinálom a képeket, de a focusra/fényre figyelek :)
Előzmény: AzHofi (14627)
de-guky Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14628
EBA Bonsai Világkiállítás volt a hét végén
Zürichben. Jatt Villi Benz-el.
AzHofi Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14627
Elég magas volt, itt-ott már megmetszettem, csak tavasszal ástam ki, nem nagyon akartam egyből radikálisan metszeni is. Holnap lemegyek a rendes fényképezőmmel, és csinálok róla szebb képeket. Át is akarom ültetni sekélyebb tálba, hogy sokja a gyökérzete. Most az eredeti enyhén homokos löszös balatoni talajában van, szerinted átültessem bonsai földbe, vagy majd inkább jövőre? Kis hajtások megjelentek rajta, tehát olyan nagyon csehszlovákul nem érezheti magát.

Amúgy van valahol valami szamárvezető növények fotózásához?
Előzmény: endru (14626)
endru Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14626
Előszőr egy kis metszést végeznék, hogy legyen törzse. Aztán megkérnék valakit aki tud fényképezni, hogy készítsen képeket, de ne mobillal.
Előzmény: AzHofi (14625)
AzHofi Creative Commons License 2010.06.14 0 0 14625
Csináltam a tiszafámról egy pár darab elég csehszlovák minőségű képet mobiltelefonnal. Tavasszal ástam ki a nyaralóban a kertből, magról kelt. Szerintetek érdemes vele foglalkozni, és ti milyen formájúra metszenétek?
dedici Creative Commons License 2010.06.13 0 0 14624
Oksa köszönöm szépen.
Előzmény: Mapletree (14622)
endru Creative Commons License 2010.06.13 0 0 14623

Kedves Naple.

Én nem javasolnék cukorsüveget kezdőnekmagas pára kell neki, nem ismrjük dedici kertjét, mennyire párás. Aztán rendszeresen permetezni kell atkák ellen, legalább is nálam. Én a tiszafát, esetleg borókát ajánlanék. Mi a véleményed róla?

Előzmény: Mapletree (14622)
Mapletree Creative Commons License 2010.06.13 0 0 14622
Szia,

én hagynám egyelőre a metszést, figyeld tovább a növényt, hogy nem barnul-e továbbra is egyre több levél, ha igen, akkor valószínűleg a gyökerek sérültek a földlabdában.Én így jártam egy fenyővel, hogy földlabdásan vettem, és kibontva semmilyen gyökere sem volt az 1 méteres fának 3 hajszálgyökéren kívül, így visszavittem , és vissza is vették, persze bepróbálkoztak, hogy miért akartam átültetni, nem kellett volna, de mondtam, hogy bizonyíthatóan nincs gyökere.

Szóval ezért nem tennék egyszerűen semmit vele, hagy álljon be a növény először, és ha láthatóan hajt és és, akkor mehet tovább a dolog ...

Időközben vegyél esetleg egy kis cukorsüvegfenyőt, kb 2000 Ft, amit egyből lehet metszeni, drótozni, és agy alap prebonsai-t kapsz belőle.

A képen látható fenyőből több év kell, míg valami alakja lesz sajnos

üdv
Attila
Előzmény: dedici (14621)
dedici Creative Commons License 2010.06.12 0 0 14621
Maple (14607) pls. :)
rocky_ Creative Commons License 2010.06.12 0 0 14620

köszi,
pont ezen gondolkoztam én is, legalább a vészes nagy melegeket azon a helyen vészelje át ahol már megszokta
Előzmény: libapék (14618)
J_Verne Creative Commons License 2010.06.11 0 0 14619

Sziasztok!

 

A kínai szil em levelei elkezdtek sárgulni, és lehullani.

Ill. a fiatalabb leveleken a zöld szín mellett megjelentek a sárga foltok.

Amugy meg jönnek a az újabb hajtások.

A fát naponta locsolom ill. permetezem vízzel.

Tápoldatot is adok neki 2 hetente a leírásnak megfelelően.

A fácska alatt folyamatosan víz van pesze a tál nem ér a vízbe.

Most raktam át a fát egy olyan helyre ahol csak reggel éri  a napfény 1 óráig.

Tudnáto segíteni , tanácsot adni hogy mit tehetnék még?

Előre is köszönöm

 

 

 

libapék Creative Commons License 2010.06.11 0 0 14618
szerintem őszig ne bolygasd.
amilyen kényes jószágok....
szerintem várj őszig.
Előzmény: rocky_ (14611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!