Keresés

Részletes keresés

bohókása Creative Commons License 2006.01.21 0 0 74

Szia!

szükség van "beavatási szertartásra",ha visszáb olvasol megtalálod a modját is .Röviden,vékonyan kendd be olajjal,tedd fel a tüzhelyre és hevítsd néhány percig az edényt.Elmosni utána csak forró vizzel kell.A Késöbbiek folyamán ha mondjuk rozsda folt jelenik meg ismételd meg a szertartást.Mosogatásnál kerüld a vegyszer használatot mert leoldja a patinát.Jól forralld föl benne a vizet és meglátod még a lesült dolgok is könnyedén lejönnek. Szárazon rakkd a helyére és akkor nem igényel ujab beavatást sokáig.Valaki irta ,hogy Ő csak soval tisztitja,Én még nem probáltam.Az edény pörkölt és egyéb husfélk készítésére kiváló.Sok sikert a használatához:)))))))

Bohókása

Előzmény: kismanó (71)
kismanó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 73

Gondolom ez már nem az első fözöcskézésed volt benne. Én arra gondoltam hogy a legelső főzés előtt kell-e valami extrát csinálni vele.

 

Amúgy az őzpörköltre pedig nagyon irigykedem.

Előzmény: TTAMAS (72)
TTAMAS Creative Commons License 2006.01.20 0 0 72
Én utoljár őzpörköltet készítettem öntöttvasban. Hasznélat előőt mosogatás, használat után a tiszta, száraz edényt vékonyan bezsíroztuk.
Előzmény: kismanó (71)
kismanó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 71

Sziasztok!

 

Kaptam pár napja egy nagy öntöttvas fazekat saját anyagából tetővel.

Jó súlyos darab már a teteje is nemhogy a fazék.

Az lenne a kérdésem, hogy kell neki valamilyen különleges beavatási szertartás mint a woknál, vagy egy langyosvizes öblités aztán mindentbele?

 

Köszi Kismanó

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 70
köszi:-)

már túl vagyok az olvasáson:-)
Előzmény: bohókása (69)
bohókása Creative Commons License 2005.07.20 0 0 69

Üdv a csapatban.Az öv.edényekkel használatával kapcsoltban ha az elöző hsz.ban találsz 1-2 tippet.

Bohókása

 

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 68

sziasztok:-)

 

korábban én is mindenhez TEFAL edényeket használtam, de olvasgattam itt és máshol is, hogy húst sütni öntöttvas edényben a legjobb... ezért én is vettem a METRÓBAn  2 db-osat... és tényleg... valahogy egészen másként sül benne minden..

talán jobban vezeti a hőt... még a sültkrumpli is finomabb benne:-)

jabba the hutt Creative Commons License 2005.07.19 0 0 67

sziasztok!

 

 

Szeretnék ö.v.bográcsot vásárolni,ha valaki tud tippet adni,kérem írjon a turbo.d@freemail.hu címre köszönöm:Jabba

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.20 0 0 66
Mivel nagy ÖV-edény fan vagyok, tegnap sikerült beruháznom egy rovátkolt aljú szeletsütőre is a Metroban, már alig várom, hogy műbe állítsam! :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 65

Nekem is van fekete réteg az alján. :)

 

De ahogy itt olvasgattam az ÖV serpenyökben ez kivánatos és normális, egyébként a vizforralos tisztitás nagyon bejön. :)

 

hamarosan az ebben sült huson fogok élni.

Diéta RULZ!

H_G Creative Commons License 2005.05.27 0 0 64
Éppen azért kérdeztem, mert szemre nekem is pont ilyen van (anyagra viszont teflonos, tehát offtopic, jó drága Tefal egyébként) -- de sehogy se sikerül kihasználnálnom, mindig vagy félnyers marad benne a hús, vagy úgy összekeni az égett korom, h. meg se merem enni! Az egyetlen, ami finom lesz benne, az a mirelit sárvári csirkemell-saslik; ezért gondolom, h. mégsem reménytelen a helyzet, csak vmi előttem ismeretlen pácolási trükkön múlhat...
Előzmény: stefiadri (63)
stefiadri Creative Commons License 2005.05.27 0 0 63

Nekem olyan szeletsütőm van, mint az 56hsz-on látsz, az a rovátkolt aljú.

Azért is írtam  az előzőekben azt, hogy a hagymát kotord le, hogy ne égjen az mindjárt oda. Esetleg akkor lehet ilyen fekete mocsok, ha ez a mustáros pác vastagon marad a husin. Ezt papírtörlővel le tudod törölni. (Márhogy sütés előtt a húsról.)

Hogy meddig sütöm? Hát nem mértem még le az időt, de kb. 3-4 perc oldalanként, szóval hamar kész. Először én is aggódtam hogy nem sűl át. Azt is érdemes csinálni, hogy amikor ráteszed a husit a sütőre jól odanyomkodod, minnél jobban tapadjon oda a felülethez. Ha már sűl, úgy is "elengedi". Ne villával, csipesszel (húsfogóval) forgasd, hogy még csak véletlen se szúrjál bele a húsba.

Tegnap végül én pulyka comb filét pácoltam be, kíváncsi leszek rá.

Ha még van kérdésed ne tartsd magadba!

Üdv

Előzmény: H_G (62)
H_G Creative Commons License 2005.05.26 0 0 62
Köszi! És kb. mennyi ideig sütsz egy adagot? Az első adag után nem jelenik meg vmi fekete dzsuva a serpenyő alján?

Telhetetlenke
Előzmény: stefiadri (61)
stefiadri Creative Commons License 2005.05.26 0 0 61

Persze szívesen. Ma nekem is el kell készítenem a hétvégére szánt adagot. Szóval:

 

3-4 csirkemell filénél kevesebbel nem indítok :)

Az egész csirkemellet középen kettévágom és a két darabból pedig nagyságtól függően "lapjával" 2-3 szeletet vágok.

Keverek egy pácmasszát a következő képpen:

egy tálkába teszek 3 evőkanál mustárt, frissen őrölt borsot, és olyan szűken mért 1 dl olajjal egyneműre keverem.(ne öntsük az olajat egyszerre bele!) Ebbe kerül még 1 evőkanál méz, 1 fej vöröshagyma összekockázva, és 3-4 gerezd fokhagyma reszelve. Ebbe forgatom meg a husikat, és jól zárható edényben a hűtőben 2-3 napig érlelem.

Sütés előtt a hagymadarabokat lekotrom (odaragad, odaég) és a husikat megsózom.

Legutóbb párolt gombával, paprikával, paradicsommal, friss kenyérrel ettük. ISTENI!!!!!

Előzmény: H_G (60)
H_G Creative Commons License 2005.05.24 0 0 60
Pontosabban is megírnád, hogy csinálod?
Előzmény: stefiadri (58)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 59

Metroban akcios!

Előzmény: stefiadri (58)
stefiadri Creative Commons License 2005.05.23 0 0 58

Nekem is ilyen a szeletsütőm, most is sütésre vár jó pár szelet pipimell bepácolva.

A fiam csak vasas húsnak hívja, neki nagyon ízlik. Próbálkoztam pulykamellel is, az is finom, és tarjával is, az már kissé zsírosnak, nyomósnak bizonyult.

 

Rettentően szeretnék egy serpenyőt is, egyszer csak sikerül valahol rálelnem!

bohókása Creative Commons License 2005.05.22 0 0 57
Használd egészséggel az ujj szerzeményeidet:)
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.21 0 0 56

szeletsütö szeletsütö 24 cm

 

 

 

 

serpenyö

serpenyö 28 cm

 

Ps.: Stupid képfeltötlö rendszer :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.21 0 0 55
szeletsütö
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.21 0 0 54

na a két metros szerzeményem:

brutto 2487Ft volt darabja.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.16 0 0 53
Magam ellen beszélek, hisz lehet elfogy, de máj. 19-töl akcios öntötvas serpenyök lesznek a Metroban.
bohókása Creative Commons License 2005.04.18 0 0 52
Köszi az 5letet,a törökszentmiklosi müveket nem ismertem,utána fogok nézni.
Előzmény: ke_fe (48)
bohókása Creative Commons License 2005.04.18 0 0 51
Ezek tényleg győnyörüek.Ilyeneket én is szivesen vennék.Sokkal szebbek mint a manapság favorizált nemes acél edények.Én is kiváncsi vagyok a magyarországi lelőhelyükre ha van egyáltalán ilyen.
Előzmény: brummadra (49)
ke_fe Creative Commons License 2005.04.17 0 0 50
Esetleg hazai beszerzesi forrast tudsz adni?
Előzmény: brummadra (49)
brummadra Creative Commons License 2005.04.16 0 0 49
ha gyönyörű "vasedényt" akartok:  http://www.staubusa.com/ Néhány példányát itthon is lehet kapni.
ke_fe Creative Commons License 2005.04.16 0 0 48

A Torokszentmiklosi Ontode gyartotta az ontottvas bogracsot.  Esetleg naluk erdeklodhetsz.

Szlovakiaban Fuleken gyartanak ontottvas edenyeket.

Salgotarjanban az SVT-WAMSLER  (volt Tuzhelygyar) keszit kacsasuto ovalis labast es kerti grilleket ontottvasbol.

A szekelyfoldi valasztekot nem ismerem.

 

KeFe

Előzmény: bohókása (47)
bohókása Creative Commons License 2005.04.13 0 0 47
Természetesen megbocsájtva,hisz nem is volt harag.:))) Az én készletem még nem ilyen nagy, hisz csak egy kb 4 lábas,1 nagyobb tepsi és egy öv.wok van használatban.Most probálnak román földön felhajtani egy nagyobb lábast.A grill lapokon én is gondolkoztam de még nem döntöttem róla.Ha van jó tapasztalat ezzel kapcsolatban akkor beruházok rá.Nyáron a mezőgazdaságban használatos tárcsán szoktunk sütni a kertben.Hm csudajóó:))).A beszerzése kicsit macerás volt de végül a Cservenka utcában kaptam.A szép az volt az egészben,hogy anno ilyen gépekkel dolgoztam.A szabad fütőszálas rezsotol mindig tartottam,attol féltem hogy kifut valami és megcsap az áram,hál istennek hogy eltüntek a világból.A bográcsodért irigyellek,klassz lehet benne a főzés.
Előzmény: ke_fe (46)
ke_fe Creative Commons License 2005.04.12 0 0 46

Bocs!  Igazad van.    

 

Jelentem kb 25 eve fozok rendszeresen, mivel rammaradt eleinte a hazimunka, kesobb a gyerekekrol valo torodes is.

 

tobbfele ontottvas edenyt hasznalok: 

3db serpenyu, ebbol ketto natur feluletu volt, egy festett.

3 db labas,  ketto zomancos, egy festett

2 db fazek,  mindketto zomancos.

Az egyik fazek 8-9 literes, a fedoje nincs meg, (talan nem is volt).  Ebben mindig tyukhuslevest ill. kocsonyat szoktam fozni.  a kissebbik labas masfel lieteres, ez egy 2 adagos leveshez, vagy melegiteshez kivalo.

Termeszetesen ezek a terfogatok korulbeloliek, soha nem mertem meg pontosan.

 

ezen kivul vannak grillapjaim  es grillracsaim is ontottvasbol.  Sot!  ontottvas bogracsom is van. A natur feluletu edenyeket magam egettem ki zsirral,  nem volt vele semmi gondom.

 

Volt meg ezenkivul egy nagy, de elegge lapos ketfules ov-labas, ami a nagymamamtol maradt ram, az aluminuim parja a hugome lett.   Az aluminium azota elveszett. Na ebben a vaslabasban keszult a legjobb rantotthus, amit eletem eddig ettem.  A nagymamamnal, aztan edesanyamnal.  Az ido mulasaval ez a labas az enyem lett.  Foleg porkolteket es egyben sutott husokat csinaltam benne langon es sutoben is.   (fedoje nem volt).  Egyszer egy sulyos hibat kovettem el ezzel a labassal,  kifogyott gazpalack miatt elovettem a rezsot A rezso nem kerek futolapos volt, hanem nagyjabol U alaku szabadon allo futoszalja volt.  legerosebbre kapcsolva feltettem ra az ov labast, zsirt is tettem bele.  Azonnal voros lett a futoszal es rovid ido mulva a megolvadt zsir ellenere a labas elrepedt.

 

Tanulsagul irtam le ezt.  Az ontottvas rossz hovezeto, a gyors helyi felfotesbol eredo homersekletkulonbseget nem toleralja. De ezt tudnom kellett volna.  Amikor a lekaptam a rezsorol es kivagtam az udvarra, hiszen folyt belole ki a zsir, akkor meg a fule kezzel foghato volt. A zsir viszont sistergett a fuvon.  Tanultam az esetbol, rezsora azota sem ettem fel ov edenyt.  Igaz ritkan hasznalok rezsot azota.

 

Mindenkinek ajanlom az ontottvas labasokat.  Bar nehezkesek, sulyosak, emiatt izommunkat is igenyelnek, de nagyon jo bennuk fozni.  nehezen melegszenek fel,  de azutan mar a hot jol tartjak.  az oldalukra az etel hajlamos odapirulni, ez hasonlit a szabadtuzon fozeshez.  Valoszinu emiatt izletesebbek az ebben keszult sultek es porkoltek. Ehhez hozzajarulhat az is, hogy a gaztuzhelyemen az egyik rozsa nagyon erosre van szabalyozva, ezen szoktam a porkolt jellegu eteket kesziteni.  De az ontottvas bogracsabn is ezen a langon szoktam fozni akkor, ha kinn az ido nem a legkellemesebb a szabadteri fozeshez.  Pl telen, vagy esos idoben   Ha valakinek kerdese van, akkor sajat fozesi tapasztalatomat szivesen megosztom veletek.  Ha szakmai kerdesetek van, akkor is szivesen valaszolok,  mert egy vasontodeben dolgozom.

 

KeFe

Előzmény: bohókása (45)
bohókása Creative Commons License 2005.04.11 0 0 45

Topik nyitóként csak kapkodom a fejem,nem hittem volna,hogy ilyen bonyolult edényben szeretnék egy jó pörköltet főzni.Nem gondoltam hogy széntartalomról és acél korroziól fogok itt olvasni.Mivel ez nekem magas mint nyuszinak a farzseb, nem is szóltam mostanában semmit hozzá.Vártam és most is várom a tapasztalatokat az edény használatával kapcsolatban.

Bohókása

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!