Keresés

Részletes keresés

Dave_ Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8616
Üdv! Réginek régi (DRP=Deutsches Reich Patent-Német Birodalmi SZabvány), de ez még kevés a hadikerékpárhoz.
Előzmény: balazs_skob (8615)
balazs_skob Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8615

Üdv mindenkinek!

 

Ma láttam az utcán letámasztva egy régi kerékpárt.

 

gyanús volt a külseje,hát menéztem közelebbről:

 

elől lámpa helyett egy zseblámpa tartó konzol volt, vázon sorszámok beütve.

 

a hátsó kerékagy torpedó tipusú, d.r.p beütéssel,és az agynak középen van egy kis olajozó nyilása.

 

Ha jól emlékszem,ezek a dolgok magyar hadikerékpárra utalnak. valaki megerősitene ebben?

 

ott hagytam a számom a biciklin,de mire megint arra jártam,már elment a gazdája,és nem keresett.

 

Pedig még a kricsmibe is rákérdeztem,ki a gazda.

 

üdv:mauser

 

 

jumba Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8614
Veszem megfele!:o)
Előzmény: Fóti Gyula (8611)
Geret Creative Commons License 2008.07.11 0 0 8613

Üdv!

 

Ha jól emlékszem itt emlegetett valaki ilyen órát.  80-as években menő volt :)

B-csabi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 8612
régebben valaki keresett puch alkatrészeket,most találtam egy hátsó kereket styria agy van benne ha kell valakinek akkor ingyen adom de el kell jönni érte! nem postázom.
Fóti Gyula Creative Commons License 2008.07.10 0 0 8611
 

Igaz,hogy ez a levél a Pannonia MGTSZ (Magyar Gépjármüvek Túra Szakosztályának) a hírlevele,de biztos,hogy itt is van olyan ember aki átérzi a dolog lényegét.

 

Tisztelet Mindenkinek!!

 

Amikor  2 hónapja jeleztem a veterános társadalomnak (köztük valószínűleg Neked is),hogy sok év után  megjelent egy könyv a Danuvia motorkerékpárokról (mellékesen megjegyzem,hogy azóta megjelent még egy könyv,és 2 hete lett bemutatva az "új Danuvia motorkerékpár" egy sajtótájékoztatón), akkor tájékoztattalak arról is, hogy a könyvből befolyó összeg  jótékonysági célokat fog szolgálni.
 

Nos,nemrégiben eldőlt,hogy mi lesz a további sorsa az összegnek!!!

 

Itt én beszúrnék egy idézetet,amit a szerzőktől kaptam:

 

 

"270 oldalon keresztül, közel 400 sok eddig soha nem közölt fényképpel, típustörténettel és javítási tanáccsal ellátott kiadvány. A magunk részéről ajánlanám Pannónia, Berva, Panni, Dongó, Tünde, Csepel és minden magyar (és retró vagy veterán, MZ, Jawa, Simson, Ural, Junak,  stb...) motor tisztelőjének, azok barátainak ajándékként ezt a komoly sportsikereket elért ám méltatlanul mellőzött márkát bemutató könyvet, vagy egyszerűen azoknak, akik a könyv megvásárlásával segíteni kívánják a girincsi Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Diákotthonban tanuló értelmileg akadályozott gyermekek életkörülményeinek javítására irányuló törekvésünket.

A könyv ára: 4200Ft.

Tehát, a kiadvány teljesen non-profit, a szerzők a könyvből származó bevételüket teljes egészében felajánlották.

A Danuvia motorkerékpárok történetét feldogozó könyvünk egy példányát Talmácsi Gábor, a MotoGP 125-ös kategóriájának világbajnoka is ellátta kézjegyével, mely egy jótékonysági licit keretében 130.000.Ft.-ért talált gazdára, egy másik példány pedig 100.000.Ft.-ért.
Természetesen mindkét összeg átutalásra került az intézmény számlájára.

Cégektől nagyobb tétel megrendelésére is számítunk (akár repi célokra). A kiadvány hivatalosan bejegyzett, számlát tudunk biztosítani.

A könyv megvásárolható Budapesten Tálas Tamástól  (30/9303-663)talast@freemail.hu , Debrecenben Kóris Istvántól (20/395-2333),koris.istvan@chello.hu  , Fóti Gyulától (06 20 3421 373) fotigyula@gmail.hu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

A következőkben újra számítunk a segítségedre! Az adomány átadását azzal szeretnénk színesebbé tenni,hogy meghírdetünk egy játék gyűjtő akciót, amiben Te is tudsz segíteni. Semmi más dolgod nincs csak azokat a gyerekjátékokat,amiket már nem használ a család,de kidobni sajnálod,és egy dobozban pihen évek óta a szekrény alatt vagy a tetején,pincében,padláson,a garázsban,vagy éppen ahol helyet találtál annak idején,azt juttassad el valamelyikünkhöz.

Azzal,hogy rászánsz egy pár percet erre a dologra valószínű,hogy egy kis embernek nagy örömöt fogsz okozni!

Biztos,hogy Nálatok is van megunt mese könyv,kirakós,plüss,vagy társasjáték,építő kocka,robot,vagy a megunt katonák és autók is várják a jobb sorsukat valahol a háztartásban.
Az Intézmény használt ruhaneműt is szívesen fogad!

A legkésőbbi időpont:2008 augusztus 1.

 

Segítségedet előre is köszönjük szépen!

Itt küldök egy linket egy nagyon elgondolkodtató kisfilmhez, ami az emberi akaratról,és kitartásról szól. Érdemes megnézni!

 http://youtube.com/watch?v=f4B-r8KJhlE

Ezt az írást küldd tovább minden jóérzésű barátodnak!

Köszönöm.

 

Tisztelettel:

Fóti Gyula

Pannonia MGTSZ
 






________________________________________________________
Papírképek akár ingyen! Digitális fényképezőgépek már 5000 Ft ajándék fotókidolgozással a FotoMarket Online Fotóáruházban! www.fotomarket.hu

3 melléklet — Az összes melléklet letöltése Összes kép megtekintése konyv_3d_2.jpg
153K Megtekintés Letöltés Talma6.bmp
901K Megtekintés Letöltés Alapítvány_tevékenysége.doc
29K Megtekintés HTML-ként Megnyitás Google-dokumentumként Letöltés

cumpi44 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 8610
A pécsi vásárban láttam THE BEST lánckereket ha érdekel még.üdv c4
Előzmény: dom1493. (6341)
csepel1951 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 8609

Sziasztok!

Restaurálnám a tihanyom,de előbb a festés!

Egy veterános kolléga mondta h az első(igazi ,50-es évek!)

tihanyok feketék voltak és állítólag lemez sárvédősek,nem alu,elől rúdfékkel.Ti mit mondtok?csíkozás?

Érdekelne,h milyen szinekben gyártották  a Tihanyokat?Volt ugye a metálkék...arany felirattal...

SaTi52 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 8608

Először nézd meg a katalógusokat:

http://www.csepelkerekpar.extra.hu/csepelprosikweb/pages/toldi_ffi_1.htm

http://www.csepelkerekpar.extra.hu/csepelprosikweb/pages/toldi_ffi_2.htm

Itt a legtöbb infót megtalálod. A festést azt hiszem nem.

Üdv

SaTi

Előzmény: BDC_Pro (8607)
BDC_Pro Creative Commons License 2008.07.07 0 0 8607
Üdv mindenkinek!

Látom ti nagy szakértői és gyűjtői vagytok a veterán kerékpároknak, ezért szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni.
Van egy férfi Toldi kerékpárom, de hiányzik róla a hátső sárvédő és a váznyaktábla. Valakinek nincs otthon ezekből elfekvőbe amitől megválna? Valamint kellene néhány kép a csíkozásról is, mivel az enyémen majdnem mindegyik csík lekopott.1

Robi
csep-el Creative Commons License 2008.07.07 0 0 8606
Köszi! Ráfogom húzni!!!
Előzmény: *BOTOND* (8605)
*BOTOND* Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8605

 

lehet, hogy szőrszálhasogatás de az alsóvázcsővön maga a muff is festett a szélén.

máshol nem látszik festésnyom a muffoknál, csak a feső csőnél húzák ki a cső

és a muff találkozását.

Előzmény: csep-el (8588)
mzoller Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8604
Hát igen!Úgy látom,ez is úgy járt mint az enyém:( Kibelezték,és be volt kötve direktre.Kellene neked egy szép feliratos Bosch üveget szerezni bele.A nikkelezéshez én sem értek,de elég elfogadható rajta az eredeti is.Én így hagynám mert így patinásabb.
Előzmény: kincskereso (8594)
klapprad Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8603
Engem ugy neveltek, hogy mindíg a vázat rögzítsem oda a tárolóhoz ne a kerekeket.

Így egy csavarkulcsal eltudja kötni a gépet, a vázhoz zárt lakattal talán nem bajlodna...


más:
tesóm barátnőjének a 3. kerékpár ülését(comfort) lopta le 1 hónap alatt valaki, a posta elöl!
*BOTOND* Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8602

kösz a segíséget a képfeltöltéshez.

 

akiknek szól vegyék magukra.

sys4096 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8601
Igaz. Csak szegény tulajnak az sovány vigasz.
Előzmény: Tiberio971 (8600)
Tiberio971 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8600

Annyit azért mindenesetre ért az a sodronylakat, hogy nem vitték el az egyetlen alaktrészt, amit lezártak vele, az első kereket.

Előzmény: sys4096 (8598)
*BOTOND* Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8599

 

húh. de azért csak sikerült.

Előzmény: csep-el (8588)
sys4096 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8598

Sajnos még mindig sokan vannak, akik azt hiszik, hogy a sodronylakat ér valamit. Bár ahogy jobban megnézem ezt a tárolót, elég gyenge alkotás. Szerintem itt inkább a tárolót szednék fel/vágnák át, ha komoly U lakat és lánc kombinációval találkoznának a tolvajok.

Bizony, ez 2008 Magyarország :(

Előzmény: klapprad (8597)
klapprad Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8597
Nyaralás alatt fotóztam :-D

2008 Magyarország :-/
yoleeka Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8596
Sikerült rendet tenni az SHB-val kapcsolatban:) 
Előzmény: Zsocab (8595)
Zsocab Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8595
Tudnál betenni pár hirdetést?
Előzmény: yoleeka (8590)
kincskereso Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8594

12

Talán majd most...

kincskereso Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8593

Remélem most kép is megy!!!

kincskereso Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8592

 

 

Szóval nem látszik valami 100%-osnak. Hogyan tudnám rendbe rakni? Ja, és mi az, hogy nikkelezés? Én is képes vagyok odahaza megcsinálni? Köszi a válaszokat!

kincskereso Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8591

 

Kedves Mindenki!

 

Néhány napja írtam a Csepel Tura kerékpárommal kapcsolatos kérdéseimet. Néhányan válaszoltarok is, amit akkor is, most is, köszönettel vettem. Azóta sikerült szereznem egy Bosch lámpát. Íme:

yoleeka Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8590
http://www.csepelkerekparok.gportal.hu/picview.php?prt=569286&gid=2349157&index=1 ebben a könyvben van jó pár régi korabeli reklámhírdetés innen szoktam szemezgetni.
Előzmény: Zsocab (8587)
csep-el Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8589

szembe van velünk egy bolt,oda jár egy szittya nő egy ilyennel,tábla nincs,viszont a sárvédő már lapos,de a lánckerék ilyen.

Előzmény: yoleeka (8583)
csep-el Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8588
Akkor mutasd meg!!!! Köszi!!!
Előzmény: *BOTOND* (8586)
Zsocab Creative Commons License 2008.07.06 0 0 8587
Milyen könvyet említesz? Lehet erről többet is megtudni?
Egyébiránt úgy tudom, hogy a Schwinn-Csepel napjainkban is gyártja a Touringot, de nem mert exportváltozat lenne, csak így lehet jobban hangzik a Túra helyett, meg egyébként is s...ggnyaló világot élünk ...
Előzmény: yoleeka (8582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!