Keresés

Részletes keresés

NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33019
Előzmény: cobranco (32987)
potika Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33018

Még soha nem volt zárva, pedig egy párszor már jártunk arra.

Előzmény: cobranco (33017)
cobranco Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33017

Köszi az infót.Akkor ezek szerint ugyanaz a rendszer,mint a Jaz-nél,csak a parkoló fizetős,a strand ingyért van?

 

Még egy furfangos kérdés,Petrovác mellett a Perazica öbölbe vezető gyalogösvény végén az alagút előtt látok egy vaskaput,az van mikor zárva van,egyáltalán magánterület ez?

Előzmény: NilsHolgersson (33016)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33016

Autóval júniusban fizetős.Többen távolabb parkoltak és besétáltak ,így spóroltak.Bringával nem tudom,hogy kell-e fizetni. 

Előzmény: cobranco (33014)
CsiceCsaba7787 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33015

Sziasztok!

Idén Ulcinjba megyünk nyaralni. Tavaly is ott voltunk, de nem sokra jutottunk a programszervezéssel. Gondolok itt egy-egy túra, Budava, fishpiknik, hajózás. Szóval, hogy ne csak a parton feküdjünk.

Szállásunk van, útvonalunk van.

Nem tudnátok valakit ajánlani, aki tud nekünk segíteni ebben? Bár kocsival megyünk, pont azt szeretnénk kikerülni, hogy valakiknek mindig vezetni kelljen.

4 felnőtt és 2 gyerek megyünk.

Köszönettel: Anikó

 

cobranco Creative Commons License 2017.05.10 0 0 33014

Van-e valakinek infója,hogy Plavi Horizont egész évben fizetős vagy csak szezonban?

kicsipopi01 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 33013

Szia mi pár éve járunk Mo-ba.Én a bookingot ajánlom,mindig itt foglaltunk, angol ha nem megy nem baj ők sem beszélik mindenhol, viszont orosz megy akkor az is jó.Július augusztus teltház!Június jó már meleg a tenger,viszont szeptember a legjobb!Ha a homokot kedvelitek Ulcinj bár van barátunk akinek ott már( nagyon balkán)szerintem szuper.Petrovacot ajánlanám hangulatos városka könnyen változatos strandokkal ill.szerintem jó kiindulási hely.

Előzmény: Beus199 (32923)
sütöget Creative Commons License 2017.05.09 0 0 33012

Köszi az útbaigazítást, már ott is vagyok! :)

Előzmény: Bujazliz (33010)
scarabaeus Creative Commons License 2017.05.09 0 2 33011

Hm, annyit emlegettétek Ulcinjt most (és én is, a térképpel), hogy bár már szilveszter környékén is kedvet kaptam, egy videó láttán, de most én is lefoglaltam egy hetet az Anastasijában. :-)

Bujazliz Creative Commons License 2017.05.09 0 3 33010

Ha a várlátogatás után a homokos nagy partot akarjátok meglátogatni, autóba ülve az alábbi útvonalat követve (hídon nem átmenni! előtte elkanyarodni jobbra) a sziklakiszöggeléshez juttok, ahol van parkoló (ingyenes):

Ott lesz egy gyaloghíd:

Azon átsétálva ilyen a panoráma:

A hídnál van egy nagyon jó kis étterem, rendkívül barátságos pincérekkel:

(remélem jól fogjátok érezni magatokat)

Előzmény: sütöget (33009)
sütöget Creative Commons License 2017.05.09 0 0 33009

Erre kell azt mondani: Leborulok a segítőkészséged előtt! Nagyon perfekt a helyismereted! Kb. le is írtad a városnézés útvonalát, valami ilyenre gondoltam. Ha lesz kedve a páromnak a nagy strandra gondoltam kilátogatni, egy kis miliő miatt.

A nap programja vissza felé Budvába, még megnézni Stari Bart, Petrovacot és Sveti Stefant. Úgy hogy be kell osztani az időt.

Előzmény: Bujazliz (33008)
Bujazliz Creative Commons License 2017.05.09 0 2 33008

A várba két felől lehet bemenni. Az egyik északi oldalon, a másik a déli (lépcsős).

Az étterem csodás panorámás, kiálló terasszal a tenger fölött kb.10 m magasságban.

A világító torony környéke nagyon szépen parkosított, látványos.

A városi strandra vezet a lépcsős kijárat, ha csak ennyi lesz a túra (kb. 1 óra), akkor a várat megkerülve a vissza lehet jutni a parkolóba. A városi strand nyáron nagyon zsúfolt, nyüzsgő. (A parton is van sok bár, étterem)

Ha van több időtök, akkor a "főúton" nagyon sok bár, kávézó, tradicionális kávézó, kis étterem van.

Arra figyeljetek, hogy a szieszta idején (du.2-5) kicsit elcsendesedik, de azért marad bőven nyitva üzlet.

A piacnál van egy hatalmas bazársor turistacsalogató csecsebecsékkel.

sütöget Creative Commons License 2017.05.09 0 0 33007

Köszönöm az infót!

Előzmény: Bujazliz (33006)
Bujazliz Creative Commons License 2017.05.09 0 1 33006

Épp az első kép bal alsó sarkánál a vár tövében van egy fizetős parkoló. A bejárat a várba a kép balközepénél van. A várat körülvevő északi utcácskákban nem kell fizetni, szerintem találni helyet.

Előzmény: sütöget (33005)
sütöget Creative Commons License 2017.05.09 0 0 33005

Látva Ulcinjban meglévő helyismeretedet, szeretnélek kérdezni: július végén egy hétköznapi kirándulást tervezünk ide, az óváros megtekintésére, milyen esélyünk van a várfal tövében lévő parkolóban helyet kapni? Úgy tervezem, hogy Budvában szállva "korán" indulnánk és legkésőbb 8.00 óra körül ide is érhetnénk.

Előzmény: Bujazliz (33004)
Bujazliz Creative Commons License 2017.05.09 0 2 33004

A fotók között megtaláltam:

Elfordulás a tengerpartra vezető városi úton a vár irányába,majd elhaladni mellette:

Ezután van a temető (balkézre):

Itt a lejtő a derékszögű kanyarral:

Itt van alatta a Liman1 strand:

Jön egy emelkedő a végén kanyarral:

Ezután jön le a tengerpartig, és ott  a Liman2 strand konobával:

Ismét emelkedő és a kanyar után ott az Apartments Eneida (balra):

Majd ennek az utcának a végén (kb. 80 m) a végcél:

(Mi az Eneidában nyaratunk 2013-ban.)

 

 

Előzmény: Beus199 (32993)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.08 0 0 33003

Üdv!Júniusban már szoktunk enni fügét és ilyen japán naspolyát.

 

Előzmény: spugna (33001)
Terka3 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 33002

Meglepődnék, ha két hét múlva fügét ennél ott. Mellesleg a legnagyobb füge szezonban is gyakorlatilag darabra adják a piacon, horror áron. Sosem értettem, hogy ez miért van? Mi mindenfelé rengeteg fügét ettünk, szedtünk szeptember elején, a helyi piacokon pedig megfizethetetlen. Ugyan ez van a füge lekvárral is. Biztos, hogy nem vennék tőlük, legalábbis addig nem, míg el tudom tenni azt, ami itthon megterem.

Előzmény: spugna (33001)
spugna Creative Commons License 2017.05.08 0 0 33001

Tudja-e valaki, mikor érik a füge arrafelé? 2 hét múlva megyek, és az egyik kedvenc gyümölcsöm. Sajnos itthon nem nagyon találok, néha a piacon szoktak nénik árulni, horror áron darabonként.

Beus199 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 33000

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

 

Előzmény: scarabaeus (32996)
Beus199 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 32999

Annyira jó fej vagy, nagyon szépen köszönöm, ez nagyon-nagyon sokat segített!!!

Előzmény: Bujazliz (32998)
Bujazliz Creative Commons License 2017.05.08 0 1 32998

Ha saját autóval mész, akkor a vár utáni temető mellett kell elmenned. Arra nagyon vigyázz, hogy a temető után egy meredek lejtő (1,5 autó szélességű út) az első strandnál (Liman1) majdnem derékszögű, jobboldalt sziklafal, baloldalt szakadék. Ezután meredek emelkedő, a tetején ismét éles kanyarral. Ha kanyarhoz érsz, dudálj, hogy az esetleges szembejövő félre tudjon állni. Ha esetleg szembe találkozol egy szembejövővel, keresni kell előre, vagy tolatva egy beállót, hogy el tudjon férni a két autó. A kanyar után ismét lejtő, amely lemegy a tengerpartig (Liman2 strand), majd ismét felmegy úgy 50 m magasságba 150 m hosszban. Ott ismét egy derékszögű kanyar, de ott több a hely. (Itt van az Apartments Eneida.) Azon a nem széles utcán menj felfelé és jobbra lesz az utca ami a szállodához vezet. Azon a területen pazar a kilátás. Van egy másik út is a szállodától a tempomkert felé, ami erdős területen és szűk utcákon visz keresztül.

Nem kell félni, ott vigyáznak egymásra az emberek.

Előzmény: Beus199 (32993)
szervezkedő Creative Commons License 2017.05.08 0 2 32997

"Furdoheto e mar a tenger...?"

 

Egy jo kep tobbet mond ezer szonal!

 

Ezennel meghirdetem hivatalosan a "Montenegro csobbanas 2017" fenykepversenyt!

 

Reszvetel szabalyai:

- Ide a forumba feltoltott fenykep.

- Csobbanasnak az minosul ha labon allva, legalabb koldokig a vizben van a fenykepen szereplo szemely!

- Nevezesnel legyen feltuntetve a keszites idopontja es az 2017. januar 1 utani legyen.

 

Szavazni a hozzaszolasok sorszama melletti "+" gommbal lehet. (A minusz ertekeles nem szamit bele a versenybe.)

 

Nevezni folyamatosan. Havonta az epp legtobb szavazattal rendelkezo nevezok reszere 8alkalomra szolo belepot ajanlok fel, melyet a dijmentesen latogathato canji szabadstrandon hasznalhat fel!

:-)

 

Kulon kategoriakra javaslatot tehet barki, amennyiben min 35 hozzaszolassal es publikus emailcimmel rendelkezik!

 

 

Tehat hajra! Csappppassatok a kepeket!

Előzmény: cobranco (32987)
scarabaeus Creative Commons License 2017.05.08 0 0 32996

Ez OpenStreetMap térkép, itt az adott rész.

Előzmény: Beus199 (32995)
Beus199 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 32995

De jó, köszönöm szépen

Előzmény: scarabaeus (32994)
scarabaeus Creative Commons License 2017.05.08 0 1 32994

Ezek az utak nincsenek a GPS-es térképen?

 

Előzmény: Beus199 (32993)
Beus199 Creative Commons License 2017.05.08 -2 0 32993

Sziasztok! Lefoglaltam egy szállást Montenegro-Ulcinj-ban, az Apartments&Rooms Villa Anastasija-t, viszont úgy látom, hogy elég nehézkes a megközelítése, a térkép nem is jelez utat, a GPRS nem ismeri a címet! Volt már ott esetleg valaki, és tud segíteni a megközelítésben! Gyönyörű a hotel, saját partszakasza van, sziklás, amit én nagyon szeretek!

cobranco Creative Commons License 2017.05.07 0 0 32992

Köszi az infókat,főleg azért,mert az idén is útba esik Virpazar és tervben van a kaja.

A magyar nőt ezúttal kihagynánk,én Crmnica Restoránt szúrtam ki,a Rijeka felé vezető úton.Ez egyezik az általad emlitett Konoba Crmnicki Vinotok-al?

 

Még egy kérdés:

Van-e valamilyen csobbanási lehetőség a Virpazari lagunában vagy csak a hajókikötők és stégek vannak?

Előzmény: portugéza (32991)
portugéza Creative Commons License 2017.05.07 0 0 32991

A sulyom termést a videón a pincér vodeni orah (vízidió) néven próbálta magyarázni, de nevezik vízi gesztenyének (~ kestena) és mogyorónak (~ orašac) is. 

 

Emlékszem erre a videóra, nagyon jó! Kíváncsi leszek az idei Montenegró-Albánia túrára is (Cobranco sítlusa egy az egyben egy munkatársamé, még a hangja is hasonlít. Amikor elkap a folyosón, komplett stand-up-ot szokott lenyomni).

 

Azóta jártam Virpazarban többször, egyszer engem is megszólított a vajdasági magyar pincérnő. Több nyelven köszönt, ösztönösen felkapja az ember a fejét a magyar jó napot-ra. Annak ellenére, hogy nem ebédeltem ott, kedves volt, magyarázott pár dolgot, útba is igazított.

 

Pár évvel ezelőttig nem volt jó híre utazási fórumokon a Pelikán étteremnek és szállodának. Túl rámenősen, tolakodóan próbálta a tulaj rátukmálni a turistákra a szolgáltatásait, a hajótúráját. Egyik évben engem is megtalált, ahogy a vasútállomástól gyalogoltam, de csak szórólapot nyomott a kezembe az autóból kihajolva, addigra már megszelídült. Azért neki is leesett, milyen rossz híre lett a neten. Ez visszaüt, sok igényes nyugati turista tájékozódik ezeken a fórumokon (Tripadvisor, stb.). A beszámolók szerint a Pelikán étterem és szálloda nem feltétlenül a legjobb ár-érték arányú hely Virpazarban. Igaz, az értékelésekben nincsenek nagy különbségek a helyi éttermek között, és nagy olcsóságra egyikben se számítson az ember. Aki magyarul szeretne kommunikálni, annak jó, ha éppen dolgozik a magyar hostess. A hajóétteremben és a Konoba Crmnicki Vinotok-ban voltam, minden rendben volt. Jónak mondják még a Badanj-t is (cirill betűkkel van kiírva).

Előzmény: NilsHolgersson (32990)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.07 0 0 32990

Like! Az a termés Virpazarban az asztalon a sulyom.Nagyon kellemetlen belelépni, a Tisza-parton gyakori "vendég".  

Előzmény: cobranco (32988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!