Keresés

Részletes keresés

Shannah Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80492

Alma,

szóval ez is alátámasztja azt az elméletemet, hogy aki oda betéved... no more comment :-)

A diétáról: ha rákeresel a neten a mediterrán diétára, sok hasznosat találsz. Ez megegyezik az IR-eseknek javasolt diétával. Egyáltalán nem nehéz betartani! Én nem méricskélek soha, mert attól begolyóznék. Mindennek megnézem a ch tartalmát és sacc per kábé adagolok magamnak. A lényeg a napi 5x-i étkezés és a mértékletesség. Amit én eszem: reggeli ált. 1 szelet pirítós (teljes kiőrlésű, tönköly, magos, stb. kenyérből, nagyon sokféle van és néha sütök is magamnak) vajjal, esetleg sajttal, sonkával +1 natúr joghurt. Ha sietek, akkor 1 natúr joghurt 3 teáskanál zabkorpával és 1 teáskanál őrölt lenmaggal. Mellé 1 pohár valamilyen tea (aloe, vagy málnalevél, attól függ...) és ásványvíz. Ja, én a reggelt egy bögre forró citromos (zöldcitromos) vízzel kezdem, ez állítólag nagyon jót tesz :-) Tízórai 1-2 db diétás keksz 1 almával v. körtével (ha nagy az alma, akkor csak a felét eszem meg). Ebéd: valami natúr husi zöldkörettel, v. kevés krumplival, saláta, v. főzelék, vagy igazából bármi, a lényeg, hogy nem túl sok szénhidrát és mindig legyen valami zöldség, saláta is. Néha rántott dolgokat is eszem, ha nagyon megkívánom. Meg persze leveseket is lehet. Uzsonna hasonló a tízóraihoz, mivel ezt a legkönnyebb megoldani :-) Vacsora: változatos. Mivel imádom a tésztákat, elég gyakran eszünk. Ilyenkor durum/teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát főzünk (barilla) és vagy paradicsomos, vagy tejszínes szószt készítünk hozzá. Mellé valami friss zöld salátaféleség és paradicsom. Desszertnek friss túróból keverek ki túrókrémet egy kis fruktózzal és tejföllel. Eperrel isteni :-) Ja és vacsihoz általában egy pohár finom vörösbor is lecsúszik :-)

Bocsi, kicsit hosszú lett...

Előzmény: Törölt nick (80490)
Móka70 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80491

Rita, köszi szépen, próbálok ma erre fókuszálni. Miért pont ma? Csak nem ma történik meg a beágyazódás? 7 napja volt leszívás!!!

Hogy telnek a napok az első UH-ig??? Gondolom, az is ugyanolyan izgalmas, mint a vérvételre várni...szorítok, hogy mindent rendben lássanak! Így lesz!!

 

 

Előzmény: rita0130 (80479)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80490
Shannah
Ugye te írtad, hogy szinte mindenki IRes, aki megnézette?
Férjem is elment kivácsiságból pénteken. Hm a cukra éppen felette van: 5,8, de az IR 45 lett... Diétázhatunk együtt. Pedig neki az kis túlsúlyon kívül nincs semmi jele...
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80489
Szia Jenny
Barátném is volt már genetikán, ő is mérges volt, hogy ennyi pénzért leírták, hogy nő. :)
Összeférhetetlenséget és sok minden mást is néznek. Az se mindegy, hogy az embrió mennyire jó. Mert ok, ha megtermékenyül, de a további fejlődés szempontjából nem mindegy. Szerintem nem kidobott pénz.
Immunológia? Ha jól tudom azt nézik, hogy nem termel e olyan anyagot a szervezet, ami miatt "kidobja" ez embriót. Ez is fizetős, beutalóval lehet menni a MÁVban csinálják.
(Sorozatos vetéléseknél is elküldenek immunológiára, genetikára.)
Ezekre csak köv. ciklusban megyek. Igazából az IR és a pajzsmirigy izgat.
IR Diéta? Kb 1,5 hónap mire bejutok szakrendelésre minden adatommal. :DDD
Egyenlőre annyit tudok, hogy napi 5* kell enni, 3 óránként. Heti 3* sport. Fehér húsok, sok saláta, kenyér minimális. Barátnőm csinálja, az ő válaszát várom, hogy mit tegyek.:)
Majd megírom.:) Itt sokan Iresek, ők már tudják.
Előzmény: jenny30 (80488)
jenny30 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80488
AlmaG,
hát nagyon igyekszem erőnek lenni, téged is csak bíztatni tudlak!!! Év végére ott lesz az a baba a pocakunkban! Jól mondtad! :-)
A genetikai vizsgálattól mi is "csodát" vártunk, szerintem, kihagyhattuk volna...
Több mint 1,5 hónapot vártunk az eredményre, ami végül annyiból állt, hogy nekem xx kromoszómám van, a férjemnek meg xy... Szóval nagyjából azt írták le, hogy én lány vagyok, ő meg fiú. És ennyi.
Mi arra lettünk volt kíváncsiak, hogy nincs-e valamilyen összeférhetetlenség kettőnk között, hogy esetleg azért nem sikerülnek a lombikok. Viszont most a biológusnál rákérdeztem, azt mondta, hogy akkor nem lennének embrióink, ha ilyen probléma lenne.... Tehát teljesen felesleges volt ez a vizsgálat.... kár, hogy nem előbb mondta! :-)
Az immunológia engem is izgat! Ez micsoda egyébként??? Mondott róla a doki valamit?
Az IR diéta miből áll?? Írnál erről egy kicsit?

Előre is nagyon köszi!

Puszi!

Jenny
Előzmény: Törölt nick (80486)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80487
Szia FJojó!
Még nem "találkoztunk", mert még új vagyok itt.
Szerintem jól döntöttél.:))) BMCbe járok én is, más orvoshoz ugyan, de mindenki nagyon kedves, rendes. Nincs várólista, kicsit nagyüzem. Amikor kéred, mehetsz. Egyedül a két lombik közötti 4 hónapot kell megvárni. Remélem, neked ez nem 4 hónap lesz, hanem 2 év, és csak a kistesóért mentek megint. :)
Drukk! :)
Előzmény: FJojó (80474)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80486
Szia Jenny :)
Nagyon erős vagy, le a kalappal előtted!
Lombikban még kezdők vagyunk az 1 stimunkkal és 2 beültivel. 4 éve próbálkozunk: 2 spontán méhenkívüli (3 és 4 éve). Tavaly:3 hónap Closty; 4 inszem stimu, amiből 2t csinlátak meg (az az oldalam dolgozott, ahol nincs vezetőm már) és idén lombik. (Persze a műtétek miatt fél év és 1 év is kimaradt.)
Július közepére van időpontunk, de nem megyünk. Sok volt a kéthavonkénti próbálkozás. Besokalltam. Most inkább kivizsgáltatom magam. IR nem lett jó, pajzsmirigyen tagnap voltam. Konc tanárúr beutalt még genetikára, immunológiára, hyszteroszkópiára. Kb júlus közepére fut le, mire mindenem meglesz. Az IR diéta már biztos, kezdem is magam hozzászoktatni.
Tervem, hogy augusztus végén beköltözünk az új lakásunkba (most épül) és ha elrendezkedtünk, akkor megyünk. Lehet az új körülmények is segíteni fognak. :)))

Legnagyobb álmom, hogy karácsonyra már pocakosan készülődjek.:) Idén babásodunk és punktum! :)))
Előzmény: jenny30 (80481)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80485

Shannah!

Lányok!

Beszéltem azzal a lombikos lánnyal, aki nekem is intézte a rendelést (neki volt 5 próbálkozása és a 6 előtt talált rá erre a kapszulára, azóta ikrei vannak) és vállalta, hogy megrendeli Nektek, annyi kérése van, hogy gyűjtsük össze mennyi kell és egyszerre kell leadni a rendelést (elég elfoglalt az ikrekkel, de együttérez minden lombikozóval), priviben megadom a nevét és a tel.sz.át, gondolom az árát majd előtte el kell neki utalnotok (ez kb.6-7 e Ft) de ezt vele majd pontosítjátok.

jenny30 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80484
Shannah

Köszönöm! :-)
Tudod, azt kell az ember lányának fejben helyre rakni, hogy most kell gyerek, vagy nem kell gyerek.
Mert ha kell, akkor nem szabad szétlelkizni magunkat!! :-)
Kellett sok idő ahhoz, hogy ezt ne csak elméletben, hanem gyakorlatban is meg tudjam valósítani, de ahogy öregszem úgy okosodom!!! Meg úgy szépülök is!!! :-)

Szóval, mindenkinek kitartáááááááááááááás!

Előzmény: Shannah (80482)
Shannah Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80483

Rita,

nekem sem sikerült elindítanom a rendelést, mivel a honlapjukon ez a "cucc" éppen nincs feltüntetve. Na kutatok tovább, de ha valaki rátalál, küldje el a beszerzési infót please! Köszi!

Előzmény: rita0130 (80479)
Shannah Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80482

Jenny,

nagyon sajnálom :-(( De látom máris a jövőbe nézel, nagyon nagyon drukkolok Neked. Járj a végére néhány dolognak, ami aggaszt, remélem megnyugtató eredményeket kapsz majd és a következő probálkozásotok sikerrel jár!!!

Előzmény: jenny30 (80477)
jenny30 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80481
AlmaG

Nem hagyom magam legyűrni!!! és te sem!! Oksi??? :-)
Menni kell tovább, a következő sikerülni fog. Te mikor mész??
Én októberre tervezem. Addig szépen kiürül ez a mostani brutál hormon-adag, és újult erővel vetem bele magam az 5. próbálkozásba!!
Te hányadszorra mész?

Én már megedződtem, nem fogok letörni, mert annál rosszabb lenne!
Az első után nagyon padlón voltam, a második után azt mondtam, hogy soha többet,
most meg azt nézem, hogy hogyan tovább! :-)

Egyszer mindenkinek sikerül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszil:
Jenny

Előzmény: Törölt nick (80480)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80480
Szia Jenny
Nagyon sajnálom. :(( Együttérzek (nekem is friss még a seb csak két hete derült ki).
Lehet együtt megyünk ősszel :)) És úgy bebabásoduk, hogy csak na!
Előzmény: jenny30 (80477)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80479

Jenny, írtam iwiw-en.

Rana tel. számot még én sem tudok, csak annyit amit leírtam, de itt v.ki a fórumon azt írta, hogy már intézi a megrendelést. Amint megtudok v.mi biztosat írok.

Móka!

Nagyon erős szorítás Neked! Ma gondolj sokat arra, amit nekem is Eby mondott, hogy a méhed belül ragacsos mézzel van vastagon bekenve és egy pihe(a Te kis embriód) ott lebegett és most jól beleragadt.

Előzmény: jenny30 (80477)
baba37 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80478

Jenny!

 

Épp rád gondoltam hogy megkérdezem mi újság a másik csíkkal?

Nagyon sajnálom de ne add fel!Legközeleb talán sikerül!!!!

Előzmény: jenny30 (80477)
jenny30 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80477
Sziasztok!

Rita, már majdnem írtam, hogy drukkolok, hogy az UH-on minden rendben legyen, aztán most kapcsolok, hogy jövő héten mész csak....
Én szerdán, de sajnos csak kontroll uh-ra, mert ez most nem sikerült. Csináltam tesztet tegnap is, meg ma is, és mindkettő negtív lett.
Köszönöm a rámgondolást, majd legközelebb összejön! Nem adom fel!!
Októberben újra megyünk. :-)
Addig szeretném megismételtetni a hiszteroszkópiát, meg elmegyek IR vizsgálatra, és immunológiára. Bár ez utóbbiról nem igazán tudom, hogy tul.képpen mi, de majd a háziorvossal megbeszélem....

Minden akciózónak nagyon drukkolok!!!

Puszi!
Móka70 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80476
Szia mse, csak nem??? Tényleg!!! Egyik reggel én kontrollra vártam bmc-ben, te meg a mindent eldöntő vérvételre. Izgultál, de én mondtam, hogy nem látszik rajtad az izgalom. Most néztem a képet wiw-en és tényleg, én sem jöttem rá akkor ott!!! Szóval sajnos nem sikerült...kerestelek aznap, de már nem találtalak...egyébként én Sz.páciense vagyok, és nekem június 4-én derül ki, sikerült-e az egy kis embriónak megtapadnia!!! Örülök, hogy személyesen is megismertelek, és kívánom, hogy amint lehet váljon valóra babás álmotok!!!
Előzmény: mse1974 (80473)
baba37 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80475

Szia Jojo!

 

Mivel még én nem régen vagyok itt veled még nem találkoztam!Őrömmel üdvözöllek!

Nálad is olvasom hogy most voltál konzultáción és már ha minden jó (a férjednél) akkor már kezdik is astimut!Nem kell hónapokat várni.Lehet nekem is oda kellene mennem?

Előzmény: FJojó (80474)
FJojó Creative Commons License 2008.05.27 0 0 80474

Sziasztok lányok!

Tudom, nagyon régen írtam, de azért olvasgatlak benneteket, csak hát nekem nem volt miről írni, mivel a tegnapra kértem időpontot a BMC-be. A tegnap volt az első konzultáció, néhányotok hatására én is a W. dr-t választottam, és nem csalódtam, tényleg nagyon jó fej. Mi már úgy mentünk, hogy minden vérvételt megcsináltattunk és vittük az eredményt. Nagyon meg volt elégedve az eredménnyel és már csak a férjemnek kell egy spermavizsgálat, rá egy hétre, ha minden oké, a huszadik naptól stimu és utána beültetés. Reményeim szerint június vége július eleje. A jövő hét csütörtökön lesz a spermavizsgálat, utána való héten csütörtökön megyünk vissza az eredményért. Képzeljétek, a doki fel tette a kérdést, hogy mit szeretnénk csinálni, mire én meglepetésembe rá vágtam "hát gyereket". Ő ezen nevetett, de kiderült, hogy úgy értette, még megpróbáljuk az 6. inszeminációt vagy jöhet a lombik, és választhattam. Én a lombikot választottam, mivel az 5 inszemináció alkalmával egyszer sem voltam terhes még egy pozítív teszt erejéig sem. Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de olyan jó ezt elmondani olyanoknak, akit szintén ebben a cipőben járnak.

mse1974 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80473
Móka!Te is a Dr.W-hez jársz?Mi múltkor beszélgettünk.Most ismertelek meg .Ennyire béna vagyok!
Rana75 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80472

Rita!

Nem tudom, elküldted-e már nekem a "csodatabletta" (maradjunk ennél a névnél :) beszerzéséhez a tel. számot? Nem akarlak sürgetni, csak úgy látom, a többiek már megkapták, és lehet, hogy gubanc van az emailekkel... Ha majd később akarod küldeni, nem gond, minimum pár hónapig ráér (ha ez most nem sikerül), de remélem, inkább pár évig!!!! :)

Előzmény: rita0130 (80470)
mse1974 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80471
Rita!Köszönöm szépen,megprobálom beszerezni.
rita0130 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80470
Semmi különöset nem vettem észre.
Előzmény: mse1974 (80469)
mse1974 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80469

Sziasztok Lányok!

 

Rita!Elküldöd nekem is a nevét,iwiwen írtam neked.Köszönöm a sok hasznos infot a Gynevacot szerdán felírja W.

Endzsi93 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80468
Köszi Rita!
Megkaptam én is.Semmilyen mellékhatást nem okozott nálad?
Előzmény: rita0130 (80467)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80467
OK, küldöm iwiw-en.
Móka70 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80466

Rita, nem értem, de nem kaptam meg másodszorra sem....Esetleg wiw-en átküldöd, amit írtál??? Szorítok továbbra is!!!

 

Baba, az endo az az endometriozis nevű betegség, így már biztos hallottál róla.Nekem ezen belül is úgynevezett csokiciszta volt a bal oldalon, leszívták laparoszkóppal 2006-ban. De minden mensi újra növeli a kiújulás esélyét, vér-visszaáramlás áll a hátterében, ami kis csomócskákká alakul itt-ott nőgyógyászati területeket. Keress rá keresőprogramon, sokat írnak róla!!!

Előzmény: rita0130 (80465)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80465

Móka!

Egy email-t küldtél, arra már 13.41-kor válaszoltam, nem értem miért nem kaptad meg, azért most mégegyszer átküldtem ua.azt. Arra gondoltál ugye? Írj hogy most rendben van-e.

rita0130 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80464

Cettia!

Én a vérzés első napjától napi 2 db-ot a beültetésig.

Előzmény: rita0130 (80463)
rita0130 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 80463

Bocsi Lányok szunyókáltam egyet, mindjárt mindent elolvasok és válaszolok is.

Ma nagyon punnyadt vagyok és kicsit nyamvadt is, várom a keddet, hogy tényleg minden a helyén van-e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!