Keresés

Részletes keresés

papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2674

Én nem használtam a pályát.

Szakaszra kell fizetni, és nem olcsó.

Lisszabon-Porto kb 20 euro.

Főuton is megtehető, jok az utak, jól kivannak táblázva.

Az üzemanyag a legdrágább europai szinten.

1.38 euro/liter alatt nem tudtam tankolni.

Van ugyan olyan kút mint nálunk a Tesco,vagy a madaras Tesco :))

de összességébe ritka,és ott is 1.28 /liter.

Bragába, Guimaraesbe és Aveiróba a San Bentoból lehet menni Vonattal / Urbanos Portos / egy út 2. euró /fő. A returt nem ajánlom mert az időhöz van kötve.

Vagyis az odaut megkezdésétől azt hiszem 3óra időtartam- ig.

Mi ezt használtuk és nagyon jó. Bár ilyen lenne itthon is. Tiszta, nyugis,és elég sürün jár. Automtánál is lehet jegyet venni.

Guimaraesben nagyon szép a vár. Bragában a várostol kb 5km a Bom Jesus.

Mire vagy még kiváncsi?    

Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2673
megjott, Sonia :)

papa maci : dehogy baj, "ugass" csak bele :) minden infot szivesen veszek.
Braga és Aveiro be van tervezve, Guimaraes nem volt. Mi az, merre van stb?

Lis - Porto nem emlekszel autopalya dij teren mibe faj, papa maci ? mert ugy hallom kemenyen megkerik a penzt erte... gondolom ha Portobol kirandulunk pld az altalad is emlitett helyekre akkor mar nem palyan kell menni fizetosen, hanem vannak mas utak is. vagy tevedek ? :)

szallasnak pedig IBIS Porto neztuk ki .. jo helyen van ? :)
quilla Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2672
mailtem :) ha nem er oda szolj :)
Előzmény: blaze73 (2670)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2671

Hello. Bocs hogy beleugatok,hisz nem nekem szólt a kérdés. Szerintem nagyon klassz kis város Porto.

Nekem nagyon bejött.

Egyébbként az egész Douro-völgy nagyon szép.

A bortermelők szerveznek "üzemlátogatást" is . Én nem voltam csak hallottam róla.

Viszont Bragát, Guimaraest, és Aveirót láttam. Én nem hagynám ki a helyedbe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: blaze73 (2670)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2670
ajj, az klassz.
lenne par kerdesem Portoval ill a regioval kapcs, mivel most oktoberben utazok es ott leszek 5-6 napot... kaphatok egy email cimet, MSN barmi vagy adhatok en egyet neked ? bb KUKAC hype.hu

Koszi :)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2669
jaja :)))
Előzmény: blaze73 (2668)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2668
guilla : te portoban "szekelsz" ? :)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2667
1:0-ra vezetsz!
Előzmény: papa_maci (2666)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2666

Innen valahonnan!!  :o)))

 

 

Előzmény: wekerlei (2662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2665
no, 2 szemelyre, fapadossal kijon 200 eurora. Nemreg kellett egy alapos kutatast csinalnom a barataimnak, a "legolcsobbat". Es meg mindig a Faro - Frankfurt - Pozsony (RyanAir) a legolcsobb. Mar az is drasztikusan megdobna az arat, ha Wizz-zel Frankfurt - Budapestet valasztanank. Viszont igy csalad/baratok egy pozsonyi fuvarra... :)
Hozzateve hogy NEM mindenkinek tanacsolnam ezt az utat, mert egy ejszakat mindenkeppen a repteren kell tolteni. Igaz utana ki lehet aludni a buszon, es ha valaki kis erszenyes (es nem kenguru) akkor megeri a (nem kis) faradtsagot.
Előzmény: blaze73 (2660)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2664

Én akkor megyek majd amikor festés lesz!! .:)))))

Komolyan. Nem megyünk mostanában,csak kutakodok.

Nálunk már évad van ilyenkor nincs szabi.

Meg aztán rákéne beszélnem a "kisfiaimat" hogy tartsanak velünk.

Úgyhogy még nemtom mi lesz. :))

Előzmény: Törölt nick (2661)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2663
Hat nekem csak a portoi marad, remelem az marad a helyen, mert itt van tolem 8-10 percre, igen kenyelmes, ha mar mindig atszallassal jutok csak Mo.ra :) legalabb ez legyen kozel...
Előzmény: wekerlei (2662)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2662

Örüljünk neki, amíg megvan nekünk ez az "öreg reptér". Majd vonatozunk néhány év múlva Otába, vagy fizetjük az autópályadíjat. Nekem legalább 50 km-rel messzebb lesz, mint ma.

Ez nem képeslap, magam csináltam. Ki segít kitalálni, hogy hol készült?

 

Előzmény: quilla (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2661
Hova akartok menni? :) Johettek hozzank is, adunk szallast nektek :)
De akkor kokemeny kirandulas mindennap, mert mi nem vagyunk otthon reggel 8.10-tol egeszen este 19.30-ig... :D
Előzmény: papa_maci (2659)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2660
nekem is a 410 eur / 2 fo oda-vissza 11 napos intervallumra ervenyes.
(okt 23-nov 2)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2659

Igen ez az.

Nekem úgy jött ki, hogy mindegyik drágább a másiknál legalább 10 ezerrel.

Nekem a TAP-nál 39900.- + 18000 ill./ fő. Oda-vissza, 10-napos viszonylattal!

Előzmény: blaze73 (2658)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2658
papa_maci : a 226 EURO nem rossz. mi most ketten megyunk oda-vissza TAP es 410 volt illetekkel , mindennel egyutt
Ennel olcsobban nem jott volna ki sehogyan, sot az atszallasos megoldasok (AF, LUFI, ALITALIA) meg dragabbak is lettek volna 10-20 Ezer Forinttal...
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2657
ok, akkor majd meglatjuk mi lesz TAP , LIS repterrel amikor megyunk...

a kajat en is hallottam, hogy eleg gaz
az airlinemeals.net oldalon sem eppen aradoznak rola :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2656

Hát most jó kis kedvet csináltatok a repüléshez.

Az az igazság,hogy én is a TAP-ot néztem ki.

Bár, én annyira járatos vagyok ebben a dologban,hogy azt sem tudom hogy az a 226 euro amit nekem mondtak repjegy árra az korrekt-e vagy sem.

Más! Nem akarok szemét lenni de most ettem egy szép nagy adag mákos gubát :o)))

/ hú de szemét vagyok/ :))

quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2655

Abbol a szempontbol gondoltam a repterre, hogy allitolag kicsi mar a kapacitasa es emiatt vannak a csuszasok, kesesek. Szoval nem utaskonfort szempontjabol :)

Előzmény: wekerlei (2654)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2654

Nekem a lisszaboni reptérrel semmi problémám sincs (eltekintve attól, hogy ha gorombán parkol az ember, akkor a rendörök megsaruzzák az autóját. De szerintem nem is kell gorombán parkolni.) Ha hajnali kettökor indul a géped, akkor persze nem kapsz hamburgert (de azt nem kapsz Budapesten, vagy New Yorkban sem). A taxisok tisztességesek, nem lopnak meg, mint Budapesten és nem hülyéznek le, mint pld. Münchenben. Ezerszer szivesebben vagyok a lisszaboni reptéren, mint pld. Madridban, Frankfurtban, Münchenben vagy Amszterdamban. 

 

Előzmény: quilla (2653)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2653
A Lisszabon-Frankfurt nem a Lisszaboni reptermiatt kesik? En csak Porto-Frankfurt-Budapest tavon ismerem, de ott nem volt veluk ilyen bajom. Meg egyszer velem is elofordult, hogy tobb volt az utas mint a hely es felajanlottak masik utvonalat es eleg jo kis kompenzacit meg melle, a kovetkezo utam tobb mint a fele igy altaluk lett fizetve. De ez mar vagy 2 eve volt, lehet azota mar nem igy megy ez.
Előzmény: wekerlei (2652)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2652

Sokat vagyok úton és éveken keresztül favorizáltam a Lufthansát. Sajnos annyira lezüllesztették a céget, hogy inkább megyek egy fapados járattal, mint velük. A pilóták, a stewardessek meg a földi személyzet kitesz magáért, öket csak dícsérni tudom, de a menedzserek rosszul vezetik a céget. Pont most van egy nagy vitám velük, mert több jegyet adtak el a gépemre, mint amennyien befértünk volna és a dolog lebonyolítása olyan szegényes, mint mondjuk 20 éve az Aeroflotnál. Lisszabon-Frankfurt viszonylatban rendszeresen késések vannak, söt az elmúlt idöszakban többször járatot is töröltek. Annyira mérges vagyok rájuk, hogy a rossz tapasztalataimat meg is akarom írni valami utazási magazinnak.  

 

Találós kérdés: Aki ezt felismeri, azt meghívom egy Maceirára!

 

Előzmény: quilla (2645)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2651

ezert hordok ide minden alkalommal 8-10 konyvet is :DDD

az a Mocambo is instant? meg nem probaltam, az itteni nescafe instantokat szoktam venni, de nem az igazi... (na odahaza meg a Nesquick kakao kritikan aluli, hogy kiegyenlitsem a szamlat :DDD)

Előzmény: Törölt nick (2649)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2650

Azon gondolkodtam korabban, hogy lehet, hogy nekem meg az is besegit, hogy en ugye minden nap eloben is hasznalom a magyart. Szoval valahogy igy otthonosabb a dolog, teljesen hetkoznapi szamomra magyarul is beszelni (nem csak olvasni meg irni, telefonalni meg sosem szoktam) igy ebbol a tudatalatti szempontbol nem kulonul el nalam olyan nagyon a ket hely. Ha hazamegyunk es emberem is jon es a magyar lakasunkban lakunk eppen akkor is pont ugyanilyen nyelveken ugyanannyit beszelek... kiveve ugye hazon kivul (na de nem olyan jellemzo itt a hazon kivul levesem :))

(akartam volt mondani a minap, hogy ha magyar filmekre van igeny akkor mailjel es amim van azt meg tudjuk osztani :) azert eleg sok van... mar ha van DVDtek)

Előzmény: quilla (2648)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2649
ja, ezzel igy vagyok en is :D
A kaveval nagyon egyetertek... hmm hmm. Probaltad mar a Nestle kavekat? A Mocambo nagyon finom!! :) Nekem meg jobban bejon mint a 3in1 amit otthon nyomattam :D
Nekem meg a konyvek/konyveim hianyoznak, jo lenne. Van portugal konyvem egy csomo, van mit olvasnom de neha azert jo ugy olvasni hogy minden egyes szot megertek megeroltetes/utanajaras nelkul.. :)
Előzmény: quilla (2648)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2648

Hat azert nekem is akad odahaza csaladom meg :) Az igaz, hogy gyerekem van itt, de akik neked odahaza azok nekem is...

birnek sokkal tobb baratot itt en is azert, es ez tenyleg nem konnyu :( de ettol meg Mo. ugy am blokk nem szokott hianyozni... a kremes igen, meg a kaposzta, meg a 3in1 nescafem :o))) A DM mit uzlettipus... ilyenek neha felmerulnek.

Előzmény: Törölt nick (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2647
Nekem a csalad es a baratok nagyon hianyoznak. Neked mar itt van a csaladod, nem tudom hogy baratokkal hogy allsz, de valakinek nincs igenye annyira a baratokra (foleg gyerekek + pasi mellett). Embere valogatja. :)
Előzmény: quilla (2641)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2646
A kaja viszont nagyon gaz :((((((((((((((( Fujj fujj.. En a KLM-et szeretem a legjobban... A TAP meg sokat kesik, meg hat a lisszaboni repter egy katasztrofa.. Ok tartjak a rekordot "elveszett csomagok" ugyeben (eredetileg a TAP, de a repter a hibas), meg kozvetlen jaraton is elvesztettek a barataim csomagjat - a csomagok itt maradtak PT-ben, fel sem kerultek a repulore, majd ossze-vissza torve szolgaltattak vissza 3 nap utan...
Előzmény: blaze73 (2642)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2645
Milyen romlast tapasztaltal a Lufinal? Mi 90%-ban csak azzal utazunk opcio hijan, de eddig meg nem futottam bele semmi rosszba, persze iden eleddig csak egy kanyarunk volt, azota romolhatott.
Előzmény: wekerlei (2644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!