Keresés

Részletes keresés

hörpölin Creative Commons License 2005.09.08 0 0 11612

Gratula a teljesítéshez ! (tudom, hogy megkésett, de tegnap nem volt időm ellátogatni ide!)

 

A kullancsokról:

Régi megfigyelés, hogy van akit szeretnek és állandóan belecsimpaszkodnak, és van akit pedig nem. Minket &sonnal nemigen kedvelhetnek, mert még soha nem találtunk belőlük rajtunk. Habár ami késik, az nem múlik, mindenesetre van oltásunk, meg kullancsriasztónk is.

Persze az is lehet, hogy a Beac Maxisok szedték össze őket most a hétvégén lefelé a Foltán-kereszttől!

 

Apropó:

Mennyi idő alatt tervezed az OKT teljesítést? Mert ahogy beindultál, az sokat sejtet...

Előzmény: oMB (11607)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2005.09.08 0 0 11611

Sárkányszakadék

Elindultunk a S+/Zhrsz jelzésen a patak mellett. Az ösvény megindul felfelé, el a pataktól. Hamarosan indul lefelé egy Zo jel. A pataknál újabb jel, és két termetes szikla. Mintha lenne tovább is a meder közelében jel, de nagy volt a sár, és utcai cipóben voltam. Tudja valaki, hová vezet a Zo jel?

Nem igazoltam a pontot, hisz nem tudom, mi a látnivaló.

 

A TEGYOT idején túráztam arra, mert engem is érdekelt a Sárkány-szakadék, na meg a Mecsek turistája mozgalom miatt is. A ZO valóban folytatódik a patakmederben balra felfelé, kb. 100 m hosszan, és a Sárkány-forrásnál véget ér. Nem összetévesztendő a Sárkány-kúttal, amely a Balázs-hegy oldalában, a SO jelzés közelében található, és a SO-ből kiágazó S sárkány jelzésen (nem vicc!) közelíthető meg.

 

A forrástól tovább vezet egy jelzetlen ösvény a sziklás völgyben, ez maga a szakadék. Később a völgy kétfelé ágazik: jobbra kb. 150 m után egy meredek sziklafal állja utunkat, amelyen a nyomokból ítélve fel szoktak mászni - veszélyes vállalkozás! Balra továbbmenve fel lehet keresni az Achilles víznyelőbarlang bányatáró-szerű bejáratát, majd innen meglehetősen meredek kapaszkodóval elérhető a Pécs-Abaliget műút.

Előzmény: Güsziológus (11489)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11610

Nicsak, mit találtam a Túrabázisban!

Egy új jelvényszerző túra a Budai-HG.-ben: Hunyad-oromtól a Gellért-hegyig, pontosabban a János-kórháztól a Műszaki Egyetemig. (Jó kis vasárnapi sétatúrának ígérkezik, hasonlít a XI.kerület kerületéhez, egyszer talán felkerül az Útvonalkövetők lapjára is :-)

 

:o)

 

Egyszer... talán...

Előzmény: mosomedve (11549)
olahtamas Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11609

Kezd véglegesülni a logisztika.

Ha valakinek van kedve csatlakozni, akkor Szombaton kb. hajnali 1 órakor indulunk Budapestről Dombóvárra kocsival, hogy elérjük az első vonatot ami Kaposvárra megy ! Onnan buszzal Gálosfára, gyalog Abaligetre, majd vonattal vissza dombóvárra és onnan kocsival Bp.

 

 

 

Előzmény: olahtamas (11602)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11608

A túra után álltam neki a két közeli kódot  felkeresni, a Szarvas-hegy hamar megvolt, a Látó-hegy megközelítéséhez a Gödöllői-dombság térképe ajánlott, mert az még közli a régi sárga sáv jelet, mely a hegycsúcson megy keresztül.

 

Nem mellékesen a Cartographia térképén még a szintvonalak sem utalnak a Látó-hegy létezésére. Egyébként a régi S nem ment keresztül a csúcson, hanem emlékeim szerint attól nyugatra néhány száz m-rel vezetett le egy szekérúton.

Előzmény: Vagdalthús (11578)
oMB Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11607
Neked is köszönöm az elismerő szavakat, nem, nem volt kullancspara se a bércen se máshol !!! Lekopogom de eddig 140 KM-t tettem meg az OKT-ből, -aug.25én kezdtük (ez itt az őntömjénezés) -de még egy darab kullanccsal nem volt gondom !!!
FELETÉBB SZERENCSÉSNEK ÉRZEM MAGAM !!! :-)))) és úgyebár jönnek a hűsibb napok lassan de biztosan, viszont az élet nem állhat meg OKT terén sem, ezért reménykedem benne hogy egyre kisebb lesz a vszínűsége ezeknek a kis bosszantó állatkáknak ! :-))
Előzmény: Tavaszi Széll (11604)
oMB Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11606
Aprópó !! ha hétvégén mész akkor vszinű hogy nyitva van a sőrkert a TH mellet, sztem ott lehet prbálkozni a céges pecséttel. Legjobb tudomásom szerint a TH is és a sőrkert is hétvégén van nyitva!
Előzmény: Vagdalthús (11603)
oMB Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11605
köszönöm az elismerést !!!

Télleg jólesik hogy igy látatlanba is ennyire normális emberekkel tudok összefutni, és természetesen ahol tudok ott én segítek, ahol meg ti ... :-)

üdv: oMB
Előzmény: Vagdalthús (11603)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11604

Én is őszintén gratulálok a szakasz teljesítéséhez. Saj-kút-bércen nem volt kullancskalandod?

Az eddigi OKT bejárásaimról nekem is vannak nyers szakaszleírás-vázlataim, de még nem vitt rá a lélek, hogy a köz javára bocsájtsam. (No, nem okozok ezzel pótolhatatlan hiányt a szakirodalomnak).

Bélyegzőhiány: a hétvégén (09. 03.) a szandaváraljai bélyegző is eltünt szőrén-szálán. A Szandavár felöl érkezőknek ezért javallott egy biztonsági pecsételés a Várboltban.

Előzmény: oMB (11600)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11603

Gratulálok a teljesítéshez!

Egyúttal sokat segítettél nekem, ugyanis a következő hetekben tervezek erre járni, s a kisinóci bélyegző hiánya hasznos információ. Más kérdés, hogy a pm. hiv. csak hétköznap van nyitva, így vagy szabi alatt megyek, vagy valamelyik kocsmában kérek pecsétet. Vagy esetleg tesz az ember egy kitérőt Nagyirtáspusztára, amely közigazgatásilag Kóspallag - csak épp nem az OKT útvonalán....

Előzmény: oMB (11600)
olahtamas Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11602

Majd kíváncsian várom a leírásokat és a mérések eredményeit, hogy nosztalgiázhassak is egy kicsit és lássam neked milyen méréseket sikerült csinálnod, de részemről ráér.

Nekünk már csak a Gálosfa-Abaliget szakasz van hátra, amit talán ezen a hétvégén le is küzdünk.

 

 

Előzmény: asciimo (11601)
asciimo Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11601
Szia!

A Te tracklogjaidnak nagy hasznat vettem, ezuton is koszonet erte!

Lud olvtars eppen munkalkodik, hogy valami emesztheto formatumba ontse azt, amit sikerult bejarnom.

Ami a szunyogokat illeti, par helyit megkerdeztem a kisvasutnal, es miutan elmondtak, hogy Felsokak-ig mi a helyzet, es beleolvastam az atlaszba, meg miutan elmondott Visztula par dolgot, azutan dontottem ugy, hogy felbehagyom, meg mielott megutalom egesz Somogyorszagot meg a DDK-t. Pillanatnyilag elkezdtem beszamolokat irogatni, sajnos az egeszet nem fogom tudni megirni, mert vasarnap el kell menjek Frankfurtba egy hetre, de majd utana minden bizonnyal beirom ide a forumba a beszamolokat.

udv,

asciimo
Előzmény: olahtamas (11573)
oMB Creative Commons License 2005.09.07 0 0 11600
Sziasztok!

2005.09.06. Nógrád - Nagymaros (38,1 km)

8 óra körül érkeztünk meg Nógrád-ra, a nap éppen felfelé menetelőben volt, a tájra sejtelmes napfény vetült. Gyors pecsételés a vasútállomáson majd kaja-pia öltözködés a Csurgó forrásnál (a víze vmi fantasztikus!)
8:35kor rááltunk a kékre, Nógrádot elhagyva a vár látképe kisért minket az egyik oldalról, a másikról pedig a Börzsöny távoli csúcsai. Útunk szántoföldeken veztett, néhol egy egy kisebb fa, de erdőnek még semmi nyoma sem volt. Talán 1-2 km-t tehettünk meg mikor az út egy elágazásnál kivállt az eddig követett (talán) erdészeti útról és egy enyhe jobbos után végre ősvénnyé korlátozodott (cserjés, bogaras, pókhálos alagút). Első pihenőnk a Béla-réten volt, szendvics fogyasztás, kis nyújtás lazítás és már mentünk is tovább. Innen az útunk már elviselhetőbb körülmények közt vezetett (nem volt annyi bogár), az erdőben kellemes volt a klima - meg sem álltunk a Saji-kútig, ott kisebb pihenő - a forrás úgyan szépen ki van alakitva (emléktábla kifolyó, rendezett környék), de maga a forrás az eredeti helyétől kb két méterre tőr elő a földből - a víze nagyon finom, tiszta. Itt megtöltöttük vízkészleteinket és folytattuk útunkat a Csóványos felé. A Saj-kút-bércen felkapaszkodva értük el a Foltán keresztett (itt csak fényképeztünk és mentünk is tovább). A Csóványos már nem volt messze, de itt várt ránk pár nagyobb kaptató amit eléggé izzadva teljesítettünk. HÁT ISMÉT ITT VAGYUNK :-) a Csóványoson, jól kifújtuk magunkat, ettünk, ittunk, megnéztük a kilátást és frissült erővel vágtunk neki utunk további részének. A környék ismerös volt már - a CSóványost már többször megmásztuk, csak éppen nem a kéktúra keretei közt - igy magabiztosan kezdtünk ereszkedni a Rakodó felé, majd gyors kaptatás a Nagy-hidegre. Pecsétaltünk a Th-ban, ahol kaptunk még egy extra bélyegzőt is amin a TH képe volt vmint a köv felirat: Duna - Ipoly Nemzeti Park, Nagy-Hideg hegy 864m. Vettünk pár csokit, amit gyorsan be is termeltünk és indultunk is tovább a nagy lejtésre... Kisebb emelkedőket leszámítva az út elején itt egy hatalmas ereszkedésünk volt [Inóci vágás, dejó hogy nem erre mentünk fel:-)], a lábaim érzékenyen is viselték. Megváltás volt leérni a Kisinóci Th-hoz, ahol rövidebb nyomozás útán kiderítettük hogy A PECSÉTET ELLOPTÁK :( ígyhát a Th gondnokjának javaslatára (Th., Sőrkert zárva volt) Kóspallag Polgármesteri hivatala felé vettük az irányt. A hivatalban (nem a Polgár Jenőnél!) megértőek és segítőkészek voltak, "Kóspallag Község Polgármesteri Hívatala" körbélyegzőt kaptunk. Továbbindultunk, a falut elhagyva - csak mentünk és mentünk és mentünk, és nem sok mindenre emlékszem:) - egyszrcsak megérkeztünk Törökmezőre, itt kaja-pia pihi, majd átsétálva a Th-hoz pecsételés - segítőkészek voltak, azonnal hozták a pecsétet, ekkor már 4 óra felé járt az idő, kicsit csipkedtük magunkat. mert még haza is szerettünk volna érni. A Kőves-mezőre vezető műútig nem is volt gond, itt egy darabon rámegy a kék a műútra, na mi itt vhogy rajta is maradtunk és nem ism entünk vissza az ősvényre. Kőves-mezőnél megcsodáltuk (sokadszorra) a Fellegvárat és kifujtuk magunkt, majd jött a nagy kaptatás a Hegyes-tetőre, na itt már igencsak hazakivánkoztam, de mint sokan tudjuk ide nagyonis megéri felkaptatni - ígyhát ez is lebegett szemeim elött, és összeszorított fogakkal felkaptattam. A kilátás természetesen pazar (gondolom nem kell bemutatni senkinek) sajnos a fényképezőben az elemek felmondták a szolgálatott, így itt már nem tudtam fényképezni (itt is voltunk mr párszor, tehát a képek miatt nem csüggedtem), miután kigyöünyörködtük magunkat leereszkedtnk Nagymarosra, megváltás volt bevonszolni magunkat az állomásra, pecsételetttünk a pénztárnál (beadtuk a kisablak alatt a füzeteket, a nő meg pecsételt nekünk szép olvashatatlant).
...hát ez is megvolna, folyt köv...
Joeyline Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11599
Ez melyik évfolyam is?
Előzmény: Flower22 (11587)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11598
Ha a Kálvária-felől (kék kereszt jelzés) megyünk fel, akkor a kápolna előtt, jobb oldalt lévő fán találtam egy nehezen olvasható kódot.
Előzmény: emgergo (11597)
emgergo Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11597
Van egy kőre festett másik is (vagy volt tavasszal még) ha jól emlékszem, ez akkor látszik jól, ha hátulról és nem Zebegény felől közelíted meg a kápolnát. Lehet, hogy ez van lekaparva.
Előzmény: Vagdalthús (11577)
HEV Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11596
Hátha valakinek kedve támad egy kis VÁRAZÁSHOZ !
*******************************************



Tolna Megyei Természetbarát Szövetség
Szekszárd, Bajcsy-Zsilinszky E. u. 7.
7101 Szekszárd. Pf.: 125
tel/fax: 74/501-072
E-mail: tolnaiturista@freemail.hu


Meghívó


A KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI

A Tolna Megyei Természetbarát Szövetség közös rendezvénye a Völgységi Múzeummal


Téma: Várak, erődítmények, kastélyok, kúriák, paloták a történeti Völgységben

Időpont: 2005. szeptember 18. (vasárnap)

Tervezett program:
7.00 Indulás Szekszárdról a Gemenc Szálló parkolójából

7.30 Völgységi Múzeum megtekintése

8.30 Indulás Bonyhádról a Völgységi Múzeum parkolójából

Váraljai vár, Koromszói apátság, Szászvári vár és templom, Máré-vár, Pécsváradi vár, Mecseknádasdon a Szent István templom, plébánia templom, püspöki kastély és a Nádasdi vár, Hidason a Kardoss-kúria megtekintése

18.00 órakor vacsora a Hargita Étteremben Hidason.

Tervezett visszaékezés Bonyhádra 19.00, Szekszárdra 19.30

Költségek: autóbusz költség hozzájárulás 600 Ft/fő, 200 Ft/fő belépő a Máré-várba, kb.
1000 Ft/fő vacsora (küldjük a mellékelt javaslatot a jelentkezés után), amit reggel kell megrendelni. A költségeket az autóbuszon kell fizetni.

Jelentkezés: Szőts Zoltán múzeumigazgató 06-30-505-88-11
A jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében tudjuk fogadni. Lemondás esetén az autóbusz költséget fizetni kell!


Szekszárd, 2005. szeptember 5.

Dománszky Zoltán
elnök
hörpölin Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11595

A OKT legközelebb Sátoraljaújhelyhez a Bányi-nyereg és Rudabányácska között kerül, de oda viszont valahogy el kell jutni. Arról nem is beszélve, hogy S. vasútállomása "feltételes" pecsételőpont, ha ott kezdesz, vagy fejezel be túraszakaszt.

 

Két hete mi is gyalog bejöttünk a Bányi-nyeregből Sátoraljaújhelyre, igaz mi mazochisták voltunk, mert közben megmásztuk még a Magas-hegyet is (bár &son aszonta a meredeken felfelé, hogy szadista állat vagyok, de elfelejtette, hogy ez közös döntés volt). A kilátás miatt megérte!!!  Csak éppen a város felől a libegővel érkezettek nem tudták, miért lóg a nyelvünk a térdünkig a kilátó tövében!

 

Flower22!!

Mint már utaltam rá, mi ezt a szakaszt visszafelé tettük meg néhány napja, nagy élmény volt! Viszont vadállatokkal - őzikéken kívül - nemigen találkoztunk. Bár ahogy valamelyik túratárs itt a topikban egyszer megjegyezte: az embernél nincs nagyobb vadállat (nem így írta szóról szóra, de a lényeg ez volt)...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (11588)
magyarpityu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11594
Egyszer felelőtlen módon ornitológus beállítottságú botanikus barátommal indultam el Jósvafőről kirándulni... Nem is tudtam addig, milyen rettentő messze van onnan Aggtelek :)))
Előzmény: Vlaszij (11591)
olahtamas Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11593
20 emberrel már nem olyan egyszerű farkasokkal találkozni, hacsak nem állatkertben :))
Előzmény: Flower22 (11592)
Flower22 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11592

meg farkasok is, el ne felejtsuk:)) remelem, latunk beloluk!

3 nap alatt meg fogjuk tenni mindannyian, nem kell aggodni. aztan majd irok beszamolot.

Flo

Előzmény: Vlaszij (11591)
Vlaszij Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11591
hsuzonpár biológus egy erdőben?

ahol mindenütt növények vannak gombák meg minden?:DDD

hihi:)
Előzmény: Flower22 (11590)
Flower22 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11590
mert?:)
Előzmény: Vlaszij (11589)
Vlaszij Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11589
na akkor ti se juttok el sokáig:DDDD
Előzmény: Flower22 (11587)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11588
Aha. Megnéztem, tényleg ott van zárójelben Sattarattaújhely, a Bányi-nyereg a város fölött van. Bennem csak az volt, hogy a városba nem megy be.
Előzmény: Flower22 (11583)
Flower22 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11587

jaja:) raadasul mind biologusok:))

Flo

Előzmény: Vlaszij (11586)
Vlaszij Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11586
ammá tömeg:)
Előzmény: Flower22 (11585)
Flower22 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11585

a beszamolo biztos eredeti lesz, evfolyamtarsakkal megyunk kb 20-25en. amolyan nyar bucsuztato. szoval elmenyekben bovelkedni fog, az tuti!:)))

Flo

Előzmény: Vlaszij (11584)
Vlaszij Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11584
ja. vagy bízol a szerecsében hogy találsz egyet.
én is felajánlanék nekd egyet de az 88 as kiadásúszal nem a legjobb:)

Beszámolót kérünk majd!!!
Előzmény: Flower22 (11580)
Flower22 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11583

koszi a valaszt:)

biztos h ott akarok menni, az a 26. szakasz hivatalosan.

udv, Flo

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (11582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!