Keresés

Részletes keresés

écsapa Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2934

Hát Franciaország, elég köves arra felé... :-)

 

Az Interlakeni campingben (3*-os), 2 felnőtt, sátorral és szgk-val, egy éjszakára 33,90 CHF volt.

Svájci campingek, árakkal, egyébként itt! 

(A TCS az ő "Autóklub"-juk)

Előzmény: Imii (2931)
écsapa Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2933

:-)

 

Ha csak ketten megyünk, ez a "norma"! :-)

 

Előzmény: fd6667 (2930)
SajtFondue Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2932
40chf az eves autopalya matrica.
Előzmény: Imii (2931)
Imii Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2931
Szia!
Nem valami füves kempingek... :-)
Egyébként milyenek a kemping-, és az útdíjak Svájcban?
Előzmény: écsapa (2923)
fd6667 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2930
Nem is gondoltam, hogy ilyen sportosan sátoroztok. Azt hittem, hogy valami "fölállhatós" típust használtok.
Előzmény: écsapa (2923)
Toncsi64 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2929
Küldtem pü-t !
Előzmény: lcsa (2925)
dpaprika Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2928
Figyelem!

Pádis megérdemel egy európai színvonalú turistaközpontot.

Kimerítő interjú a pádisinfon, feltétlen el kell olvasni. Ezen egész télen elcsámcsoghatunk.

Üdv dpaprika
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2927
akkor vedd meg, csalódni nem fogsz benne.

A nagyobb családi sátraiknál csak annyi nem tetszik, hogy nem adnak hozzájuk alátétfóliát.

de ez a tiednél nem áll fell.
Előzmény: lcsa (2925)
écsapa Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2926

A vízhatlanságot, akár egy régebbi sátornál is elérheted, folyékony szilikonos kencékkel.

Mi minden indulás előtt leápoljuk a sátrat és még soha nem volt gondunk.

(pedig voltunk Svájcban háromnapos esőben, amikor már mindenki más sátra "kidőlt")

Előzmény: lcsa (2925)
lcsa Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2925
Köszönöm a választ.
Nekem fontos a csomagméret(45*19cm), a kis súly valamint a lehető legjobb eső elleni védelem , mert a motorom dobozában el kell , hogy férjen , és mivel motorral túrázunk fontos hogy legalább a sátorban ne legyenek nedvesek a cuccaink. Ezért hajlandó vagyok magasabb árat is fizetni.
Ha ezen szempontok alapján valakinek van estleg más ötlete , hogy milyen sátrat vegyek , szívesen fogadom.
Előzmény: Törölt nick (2924)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2924
sógoromék vettek egy Husky Baul-t (4 szem), és elégedettek voltak vele. Jól összerakott sátornak tűnik. Az egész mára szimpatikus, de szerintem egy kissé túlárazott.
Előzmény: lcsa (2922)
écsapa Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2923

Az ördögbe! Most találtam ide, amikor hétfőn értünk haza :-)))

Na, elkezdem "feldolgozni" :-) a topicot, addig is;

Idén Franciaországban voltunk, oda-vissza svájci megállással:

 

  Avignon, Campig Bagatell

 

  La Ciotat, Camping Santa Gusta

 

  Aix en Provence, Camping Arc en Ciel

 

  Interlaken, Camping River Lodge
lcsa Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2922
Sziasztok!

Erről a sátorról , meg általában a Husky márkárol ha valaki rendelkezik tapasztalattal megköszönném ha megosztaná itt a fórumon.
pisti.75 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2921

Igen palacrol oldom meg.Csak a világításom megy ledes lámpákkal, aksirol.
Előzmény: Manac :-) (2919)
Ripesz Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2920
Mi az oldalajtót használtuk, pont emiatt.
Előzmény: Manac :-) (2917)
Manac :-) Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2919
Elég sok olasz kempingben a parcella árában alapból benne van az áram. Talán ezért is korlátozzák 4-6 amperre a fogyasztást.

Áram nélküli parclla nem is kellene, frarnc se szórakozna zseblámpával, gázlámpával, ha már úgy is kempingbe megy az ember...
meg a sört sem lehet a kocsi akksijáról lehűteni napokon át ugye?

Te a hűtőt, tűzhelyet külön palackról üzemelteted, vagy másként oldod meg?

Előzmény: pisti.75 (2918)
pisti.75 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2918
Sajnos az a baj hogy nagyon sokba kerül az áram a kempingekbe 750-1200- között.
És nem biztos hogy egy ebéd miatt megéri még ha hűtő van is , akkor sem fogy annyi
áram..
Előzmény: Manac :-) (2917)
Manac :-) Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2917
Már el is felejtettem.... :-)

A sátorhoz adott fém sátorrudakból még néhány elkelne nálunk, a bejáratnál lévő középső kötelet azzal emeltem ki, hogy ne lógjon a "képbe", viszont így az oldalajtóra nem jutott rudazat.

Továbbra is reklámozom az indukciós főzőlapot: kis tömeg, gyorsan melegít, ha leveszed az edényt, hamar kihűl a főzőlap, ha átálítod a hőfkot, azonnal leköveti.
A legtöbb készüléken be lehet állítani a főzés hőfokát, van rajta kikapcsolás időzítő stb.

Mivel a teljesítményt le lehet szabályozni, közepes fokozatnál nem verte le a 6A-os biztosítékot az olasz kempingben.

Edényt is könnyen találni hozzá, ugyan az alumínium eszközökkel nem működik, ám az eddig próbált szendvicstalpú inox fazekakkal gond nélkül szuperált.

Annyira bevált, hogy a horvátországi aparmanban is a sajátot használtuk, nem a konyhában beépített zanussi öntöttva lapokat.

Persze ha a kempingekben legtöbbször alkalmazott 6 (4!) amperes áramkorlát mellett kell két fazékban főzni, marad a gáz.

Előzmény: Ripesz (2913)
pisti.75 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2916
Ha valakit érdekel eladom,vagy valamire cserélem. "2és 4 kg-osak.
Ripesz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2915
Bocsánat, tényleg, az Obelinken is látom a fogyasztás/ óra értéket.
Előzmény: kmrmtms (2914)
kmrmtms Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2914
Nekünk tavalyelőtt 12 napra 4 felnőttre napi kávé + 1x meleg étel elég volt 1,1 kg gáz.
Idén 2,2 kgmal mentünk el 2 felnőtt, 2 kisgyerek 13 napra, a napi kávé főzés és 1x meleg étel (ebből 5 nap grillezés, amikor mindkettő ment folyamatosan fél órát kis lángon) elég volt, most még nem mértem le mennyi gáz maradt benne.

Amúgy számolható a dolog, mert a főzőknél megadják mennyi idő alatt mennyi gázt használ el, ebből megtudod, hogy egy adott palack-főző (esetleg fokozat) párosítással mennyi ideig tudod használni. Ha visszaolvasol találsz rá példát itt a topikban.
Előzmény: Ripesz (2913)
Ripesz Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2913
Szia Manac!

Tavasszal, mielőtt megvettem, e-mailben tőled kértem infókat a sátorról és kaptam is kimerítő, szakszerű választ.
Én nem bántam meg, hogy ezt vettem meg, remélem Te sem fogod.
Szerintem egy több napos eső utáni gyöngyözés nem olyan nagy dolog egy nem extrém körülményekre készült sátornál. Vagy tévedek?

Még egy tapasztalatom leírnám:
Nyaralás előtt egy Szarvasi egylapos rezsót vettünk, aminek 5 fokozata plusz egy "max" fokozat van. Ami kellemetlen, hogy a fokozatok hőfokot, vagy bekapcsolási állapot időtartamát jelentik, nem az izzó fűtőszálak mennyiségét. Így a max. fokozaton is folyamatosan levált a rezsó, ezért egyes, folyamatos magas hőfokot igénylő ételek elkészítése ( pl. palacsinta ) az örökkévalóságig tart.

Jut eszembe: egy 500 gr-os, gázpalack mire elegendő, ha a reggeli kávéfőzésen kívül mondjuk naponta egy órát szeretnénk használni nagy lángon
ételkészítéshez?
Előzmény: Manac :-) (2906)
sfi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2912

Nagyon jó, olyannyira, hogy mostani állás szerint jövőre is oda fogunk menni. 2 éve hagytunk látnivalót a következő Garda-tavi nyaralásunkhoz is. :))

A kemping talán a legolcsóbbik a tó körül, ezért kicsit tartottunk is tőle, hogy milyen lesz, de semmi gond nem volt. Tiszta, rendezett kemping, a mosdók is rendben vannak, meleg víz mindig volt. Mi olyan sorban voltunk, ahol olaszok állandóra telepített lakókocsijai voltak, de csak ritkán voltak ott a gazdák. A kempingben van medence, mosógép, bolt és étterem is.

Előzmény: Manac :-) (2909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2911
én azért vettem intex-et, mert abból volt 152 cm széles is, nemcsak 137.

Nálunk a 2 hálófülke 210x160-as, ebből az egyiket szántuk a három gyermeknek, és ezen kényelmesen elférnek.

Vicces, de a magassága miatt teljesen kitölti a hálófülke alját, így még leeresztve kell belefektetni, felfújni, majd ezt követően beakasztani a fülkét. Szerencsére erre még otthon rájöttem, így nem a kempingben kellett bénázni.
Előzmény: Manac :-) (2907)
kmrmtms Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2910
Nekünk az alábbi két matracunk van:
Coleman 1 Coleman 1
Mérete 188x137
Ez szerintem egy rettenet, 3 éve van ilyenünk első évben még elment, és igaz, hogy nem érezni a másik mozgását a két légkamra miatt, de valahogy az egyikünk az éjjel folyamán mindig legurult a földre. 1 évet kihagytunk és idén használtuk újra (másodjára), a közepén fel van púposodva már. Most a gyerekek aludtak rajta, de ők is állandóan legurultak róla, pedig bőven elfértek. Jövőre már vízbe visszük... annyira rossz, hogy eladni sincs pofám.

Sleepin Sleepin
Mérete 200x140
2 hetet használtuk de nagyon bejött, egyrészt hosszabb így nem lóg le a lábam, másrészt ez a ráépített hálózsák szerintem remek, végre nincs a szokásos bezártság érzésem benne.
Egymás melletti hurkákból áll, de ezen sem érezni a másik mozgását, fel lehet fújni keményre és teljesen kényelmes. Jövőre veszek két egy személyeset a gyerekeknek.

Jövőre a nagyszülők is eljönnek lehet velünk és nekik is kellene valami fekhely, ebből a Coleman féléből van 50 cm magasságú is, az jó lenne idősebbeknek, de ha arról legurulnak...
Van valakinek ilyennel tapasztalata?
Előzmény: Manac :-) (2907)
Manac :-) Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2909
Igen, a Lido az Eurocamping mellet van. Az milyen volt?
Előzmény: sfi (2872)
Dharma Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2908
Én azt a matracot nem kedveltem, ezt az újat még nem ismerem, de holnap már többet fogok tudni róla.

Amúgy nekünk az a velúrmatrac már ki lyukadt. Erre adnak 2 év garanciát, csak nem lehet olyan rossz.
Előzmény: Manac :-) (2907)
Manac :-) Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2907
Szia!

A decathlonos (campinggaz-coleman?) tényleg annyival jobb, minta az INTEX (kommersz) velútmatrac? Én a JYSK-ben vettem a miénket, ott a 190x137x19cm méret 4500 forintba került, számunkra az is bevált tökéletesen!

Nem kötözködni akarok, tényleg kíváncsi lennék a tapasztalatodra.

Amúgy a teszkós összecsukható székek nekünk nem fogják örökké bírni, a karfa nélküli támlás székeink háttámla részénél (fent) kicsit feslik az anyag. 850 Ft-ért nem voltak illúzióim, tű, cérna is van otthon, szóval néhányszeziont azért így is kibírnak majd...
Előzmény: kmrmtms (2901)
Manac :-) Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2906
Szia Ripesz, üdv acsapatban!

Most megnyugtattál egy kicsit, mert már kezdtem úgy érezni, hogy bevásároltam a Garda6 sátrammal. A miénk tényleg beázás határán volt, belül több helyen már megjelentek a vízcseppek, amikor úgy döntöttem, hogy fehúzom a fóliatakarást . Más tekintetben abszolút elégedett vagyok vele; tágas, praktikus. Ha a pénteki vihart kibírta, le a kalappal!
Ami talán hiányzik; az a szúnyogháló a bejárati ajtóról. Ezt ény úgy oldottam meg, hogy 1,8x1,5m-es szúnyoghálót (tesa) függesztettem az ajtó elé.
Előzmény: Ripesz (2904)
Dharma Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2905
Köszi. Holnap nyitásra ott leszünk érte. Jó is, hogy szóltál, mert 8-ra mentem volna, de csak 9-kor nyitnak.
Előzmény: kmrmtms (2903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!