Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2911
Gyászol az UPC.:)
Előzmény: Hpasp (2910)
Hpasp Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2910
Most éppen fekete a csatornák többsége...
scarabaeus Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2909
Lehet, hogy újabban megint nem csillagoznak, nem figyeltem, de nekem nem tűnik úgy vagy fél évtized távolából, hogy valamikor is félreérthettem volna az anyagaik alapján, mik alkotják a csomagjaikat, és mit kapok pluszban azért, mert mellékesen kódolatlanul jön az épp aktuális kiszolgáló műholdról.
Előzmény: speedway104 (2908)
speedway104 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2908
Igazad van, nem a csomag részei a német, francia, olasz, stb. adások. Ha a csomagot úgy érted, hogy a műholdról a UPC megrendelése alapján sugárzott adók csoportja.

De én nem csomagról, hanem programkínálatról beszéltem, vagyis arról, hogy egyes (egyébként szabadon fogható) adókat (pl. DSF, ZDF, RAI1, TV5) a UPC a szórólapokon, tájékoztatókon, csatornakiosztás című dokumentumokon a UPC Direct választékának részeként tüntette fel, a legutóbbi időkig mindenféle csillagok és apróbetűs megjegyzések nélkül.
Előzmény: *upc*** (2906)
V.Gy. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2907
a szomszédomnak már átállitóták kb 2-3 hete akivel egy lépcsőházban és egy emeleten lakom

Hja, ez megesik. :-)

Valamiért én se voltam rajta a műholdasember listáján, aki itt a település elvileg összes átforgatását végezte már jó régen. Mondjuk nekem igazából nem is annyira hiányzik a jobb minőségű a kockásodó felhőérzékeny UPC, jól érzem magam az Astrán. Amíg lehet. Tán nem is engedem átállítani, ha majd egyszer mégis ide keveredik valaki e célból. Majd áttekerem magam, ha már az Astra OFF lesz.
Előzmény: janómanó73 (2897)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2906
nem
ezek adások nem csomag része hiába is írod ide akkor sem mivel szabadon lehet fogni
upc csak betette hogy legyen mit nézned
de amúgy is lehet fogni ha veszel egy vevőt
http://www.lyngsat.com/packages/upcdirect.html pontosan megvan adva melyik frekvencia melyik csatornák vannak
upc csatorna kiosztása itt nincs egy deka német francia adás
itt van minden
http://www.lyngsat.com/astra19.html
fehér analog
homok szinü DVB
vilagos kék ,zöld HD csatornák
HD vevöt kell venned hogy nézzed öket
azbox HD
dreambox 800 - 8000HD
és még sorolhatnám
dreambox 500 HD
ipbox 9000 HD
és még sorolhatnám

Előzmény: speedway104 (2896)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2905
azért nincs benne mert nagyobb széllessávot igényel és ha bele lenne akkor nem néznéd akadás mentesen adást így is akadozik pár adás
Előzmény: gomzol (2903)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2904
Ezeknek a csatornáknak a bitrate-jei lettek lejjebb véve:

Boomerang: 704X576
Discovery CE: 704X576
Hír TV: 704X576

CNN: 528x576
AXN: 544X576
AXN Sci-Fi: 544X576
Hallmark: 544X576
MTV Dance: 544X576
MTV Music: 544X576
MTV Hits: 544X576
MTV Rocks: 544X576
VH1 Classic: 544X576
Animal Planet: 544X576

lehetnének 720X576

És a cseh MTV pedig 16:9-es lett. (Vagy legalább is most 16:9-es Klippek mennek rajta)


mit ne mondjak megint upc direkt bénázott egy kört
gomzol Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2903
Én örülök az új csatornáknak, mivel az Astráról szabadon fogható csatornák nagy része számomra az űrszemét kategóriát testesítette meg, a többin meg vagy ugyanaz ment egyszerre, vagy nem sokra mentem vele, mert németül volt. :-)
Talán csak a DMAX-ot néztem néha az autós műsorok miatt, a Deluxe TV meg jó volt háttérzenének. Feleségem időnként még asszem a France 24-et nézte nyelvgyakorlás miatt.

Az új műhold nálam egyelőre jól teljesít, az adás még nem ment el (bár csak pár napja történt az átállítás).
Az viszont érdekes, hogy egyes csatornáknál a műsorinfó nem hajlandó megjelenni (Dunák, DOQ, Fimmúzeum, Filmbox Extra 1, stb.).
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2902
köszi!

Jó lenne, ha mindenütt ilyen minőségű lenne a kép és a hang. Pedig még ez is csak HD Ready, és nem full HD. (1280X720)
Előzmény: scarabaeus (2901)
scarabaeus Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2901
Előzmény: Gábor a Jobbszélső (2900)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2900
Sziasztok!

Indítottam egy automatikus csatornakeresést, hogy meglegyenek az új csatornáim. Kapcsolgatok végig, és meglepődve tapasztalom, hogy a Discovery HD is megy jelenleg. Valami kedvcsináló 7vége van most, vagy ez csak "véletlen" ?
Monika 77 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2899
Úgy tudom hogy augusztus 31-ig. És minden esetben telefonálnak elötte.
Előzmény: janómanó73 (2897)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2898
A UPC-n kívüli német, francia, spanyol,stb adókra gondoltam, arra vonatkozott a beírásom.
Előzmény: speedway104 (2896)
janómanó73 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2897
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy meddig lehet UPC csatornáit nézni az Astran?
Mert nekem még mindig nem állították át a tányéromat,és ha jól tudom Július végéig tart az átállítás a thor 5-6-ra. ma mindenképp felhívom őket hogy most mi van mért nem keresnek ez ügyben,elég idegesítő! Ja azt el kell mondanom hogy a szomszédomnak már átállitóták kb 2-3 hete akivel egy lépcsőházban és egy emeleten lakom ez kicsit érdekes számomra.
speedway104 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2896
Állításod ebben a formában nem igaz.
A német adók egy része a UPC programválaszték része volt.
Amikor én 2008. novemberben a UPC-hez szerződtem, a direkt bronze és direct silver csomag is tartalmazta a DSF, VIVA, DW TV, ZDF és PRO7 német adókat.

Később került csak egy csillagozott megjegyzés ezek (és még néhány másik adó, pl. TV5, RAI1) mellé, miszerint "A csillaggal megjelölt csatornák az ASTRA műholdról szabadon fogható csatornák, melyek a UPC Direct szolgáltatás igénybe vételéhez biztosított berendezésekkel érhetők el, azonban nem képezik részét a UPC Magyarország Kft. UPC Direct szolgáltatásának. E csatornák igénybe vételére az ÁSZF rendelkezései nem vonatkoznak."

Számomra ezek az adók jelentették a pluszt a kábeltévéhez képest, ezért érte meg a UPC Direct-et választani. 6 napig bírtam a Thor-on, azóta vissza van forgatva az antennám az Astrára. Amíg itt lesz adás, addig maradok előfizető, utána leadom a beltériket, veszek 2 sajátot, hogy tudjam nézni tovább a szabadon fogható Astra csatornákat és beköttetem a digikábelt.
Előzmény: Törölt nick (2895)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2895
"Igen mindent értettem. a német csak azért volt benne a upc kinálatában hogy legyen teljes."
A német adók soha nem voltak benne a UPC kínálatában. A német adók és az egyéb adók szabadon(kódolás nélkül) vehetők, függetlenül a UPC-től. A műhold, ahonnan a UPC sugároz nem a UPC tulajdona, az UPC is egy bérlő a sok egyéb szolgáltató közül.
Előzmény: Monika 77 (2894)
Monika 77 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2894
Igen mindent értettem. a német csak azért volt benne a upc kinálatában hogy legyen teljes.
És akinek ezek a csatornak most hiányoznak az megoldhatja egyénileg.
üdv Moni
Előzmény: *upc*** (2893)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2893
nem upc kínálata voltak német adok azt csak berakta hogy teljen lista de amúgy meglehet találni analógba és digitálisba egyaránt

free német adok itt
http://www.lyngsat.com/astra19.html

UPC direkt csatornái
http://www.lyngsat.com/packages/upcdirect.html
( itt egy német adó sincs csomagba )
http://www.lyngsat.com/packages/upcthor.html
( itt egy német adó sincs csomagba )
Előzmény: Monika 77 (2877)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2892
kép t 90-röl 25 fejel

http://www.labgate.info/Technologies/Toroidal%20Dish%20t90/PICT0458.JPG
http://img187.imageshack.us/img187/6250/cimg0078qn5.jpg
http://i78.photobucket.com/albums/j108/amatorul/PIC_0045.jpg

egész panel tömböt eltudsz vele látni 8as octo fejel
Előzmény: *upc*** (2891)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2891
ezt ajánlanám
kicsit álligatni kell de nagyon jó dán fajta trilax 78cm 4-es fejtartóval kábelt és dugót nem adnak készlethez de kérsz tölük biztos adnak hozzá


ez nagyon jó szett megfelelő fali tartóval "lengyel talpast 45 cm ne " leesik róla lavór nekem is az van
http://www.direktdigital.eu/hu/164-triax-multi-szett.html

megmutatnám sajátomét majd ma délkörül


erről azt kell tudni hogy t 90 antenna 25 fej fér bele és banán alakú triplan ver vissza és jo elehet vele szórakozni
http://www.direktdigital.eu/hu/17-wave-frontier-torodial-90.html
Előzmény: PalotaiValdez (2878)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2890

azt hittem már alszol:))))

1989-ben volt kb 40 csatornánk az Astra 1-ről.aztán lett Astra 2 3 4i s.aztán 1994 felé elkezdtek fogyni a csatornák.mert jött a digitális korszak.utána lett UPC kábelünk és parabola feledve.

most is csak azért van parabola mert mégsem húzhatok ki 1400km koaxot Németországon keresztül...
Előzmény: *upc*** (2888)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2889
sajnos még feladónál gondok vannak , gondolok kicsi antennára vagy nem jól beállított uplink vevőkre és a nem eléggé széles széllessávra amiken adások fekszenek ,optikáról jövő jel után
igen ez norvég svéd dán műhold , canal digital sugároz rajta 4 skandináv országnak és HD-ben mytv ukrán szolgáltató és konkurens digitv melette müholdon 3.5 fokra "amos" thome tv mpeg4-ben
Előzmény: chagaal (2884)
*upc*** Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2888
"""polármountos 120-as parabolám az analógokra, odatekertem és jött nem kevés műhold elérhetően...""

régi analóg korszak óta fejlődtek vevők eléggé szépen , végül is műholdról jövő jel nem analóg hanem mpeg2 tömörítésű DVB S signal újabbak már mpeg4 HD-sak
ennyi, szóval ha nézni akarod HD adásokat akkor kénytelen vagy megvenni a HD vevőt ami megtudja fogni HD adást ami USB vagy extra dolgokkal van szerelve

astra HD+ free ben astra 1m röl
ZDF HD
és még sorolhatnám



Előzmény: chagaal (2883)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2887
százezernyi UPC-directes olvassa-hallani kényszerül, hogy a 60-as kevés a Thorra, a hozzám áttekerni érkező azzal kezdte, hogy kevés (Bpest) a 60-as..


Hollandiában elég lenne az 50-60-as és már Astrára használunk 85-öst,a Türksathoz 120-as kell,Polsatra szintén jó a 85-ös és a múltkor a délfranciaországi fórumtárs irta hogy a 120-ast veszélyes feltenni a tetőre mert leviszi a Mistral télen...



a legelső otthoni analóg lavór(1989-es) még mindig ketyeg otthon 90-es nem offset antennával és kb 3 utcányira még mindig ott van a teraszon egy 180-as Videoton PSR antenna...
Előzmény: chagaal (2884)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2886
... volt pár óra reagálás nélkül:-)


vendégek voltak sorry.talán emiatt nem reagáltam,meg a többiek se más ok miatt.
Előzmény: chagaal (2884)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2885
De egy szó mint száz : szólni fogok az egyik ismerös tv-esnek hogy legyen nekem is adás, az volt nekem a lényeg. A kedves férjem meg nézheti a sportjait és a pókert már ha nem éppen valahol pókerezik :-))) És természetesen kifizeti a felmerülő költségeket majd az én programomra !!!

az előfizetésed a UPC magyarországi csomagjára szól.jön a bronz vagy silver csomag?
úgy gondolom jön.látsz m1 m2 rtl klub tv2 stb stb adókat.
kb olyat irtál mintha én a holland UPC-nél kérném számon a holland UPC-t miután felrakták a tányért hogy miért nem jön a magyar UPC kinálata.vagy a szlovák kollégám verné az asztalt hogy miért nem tudja nézni holland UPC előfizetéssel a szlovák UPC kb 80 csatornás silver csomagját.

Mónika ti is mi is a magyar UPC magyar csomagjára fizettünk elő.az egy dolog hogy átkerült egy másik műholdra a sugárzás,de a a csomag kinálatában nincsenek benne a szabadon fogható adók.

ezért nem kérhetsz számon senkit.

kaptatok +14-15 magyar csatornát.
Előzmény: Monika 77 (2882)
chagaal Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2884

... volt pár óra reagálás nélkül:-)

más:  nyilván sokan sokféle elvárással létezünk adott és elérhető (és minket kielégítő) elérhető csati szinten... nem igazán akarom  sértegetni a direkt szőkét, akinek fogalma sincs arról, hogy honnan mi jön az égből, de tény, hogy a megszokott csatik elvesztése tud némi problémát okozni (az általam leszőkézett Monika amúgy egyenesben élvezni tudja a ZDF sorozatait, és az nem semmi nyelvtudás szinten), ergo ténylegesen ki vagyunk szolgáltatva a "szolgáltatónak", aki eredeti kínálatával szemben (és abban bizony súllyal benne a szabadon fogható csatik) gondol egyet és átköltözik egy másik műholdra, ahonnan egy baromira leszűkített balkáni szintű szabadon választott minimum jön szembe... ez gáz...

persze próbál kompenzálni, AXN kicsik, Discovery kicsik... de azok meg meg tudnak szűnni nézhetőnek lenni egy-egy kicsit felhősebb időszakban...

százezernyi UPC-directes olvassa-hallani kényszerül, hogy a 60-as kevés a Thorra, a hozzám áttekerni érkező azzal kezdte, hogy kevés (Bpest) a 60-as.. ez azért tényleg és valóban gáz, a szolgáltató az eleve kiépített rendszerét egy gyengébb vételi lehetőségre állította át... átállítást bevállalta, de a gyengébb vételi minőség miatti nagyobb parabolára váltást nem... tény, hogy Astráról sosem volt vételi gondom, Thorról meg pár hét alatt többször is... és ahogy olvasom, ez nem egyedi problémám... mi lesz ősszel, télen?  EZ GÁZ!!!!

chagaal Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2883

tapasztalatokra kérdeznék rá...

anno a 90-es években volt családi házas közegben volt egy polármountos 120-as parabolám az analógokra, odatekertem és jött nem kevés műhold elérhetően...

mára -- sokéves szünet után -- újra a parabolára cseréltem (az itt sokat dicsért Digikábelt) és a UPC directre, amit a minap fordítottak a Thorra... de ez fix és nem családi házas környezetben... (5. emelet és északi fekvésű lakás), kb 20 méter kábel jön a tévéig... ez a többfejes megoldás viszont érdekelne... kérdés az lenne, hogy ezek a mozdíthatatlan parabolák a különböző műholdakra állított különböző fejekkel mennyire hozzák az adott műhold jeleit (100% helyett 80%? stb.)... a Thor a jelenlegi 60-al sajnos már eső nélkül is produkált "nincs jel" képet az AXN-Sci-fi-n... jóval laposabb a rálátás, útközben több a létezhető vételt akadályozni tudó vastagabb felhő... tehát a kérdés az lenne, hogy ha már többfejes, akkor ha még ráadásul alapból az Astrára van pozicionálva, akkor hogyan tudna jönni a Thor, ami direktben is tud kihagyásokat produkálni? tapasztalat? van valakinek?

Előzmény: PalotaiValdez (2878)
Monika 77 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2882
tényleg most nyugat irányba néz az a vacak :-))) direkt kimentem megnézni.
De egy szó mint száz : szólni fogok az egyik ismerös tv-esnek hogy legyen nekem is adás, az volt nekem a lényeg. A kedves férjem meg nézheti a sportjait és a pókert már ha nem éppen valahol pókerezik :-))) És természetesen kifizeti a felmerülő költségeket majd az én programomra !!!
Köszönöm a segitséget.
Előzmény: PalotaiValdez (2881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!