Keresés

Részletes keresés

papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2679

Bocsi egy kép le maradt!

Hát én nem bérelnék autót.

Lisszabonból megy vonat Portoba.

Portobol meg tudsz igy közlekedni.

És persze Lisszabonból is megy voncsi Coimbrába.

Mi is úgy mentünk.

Ja és még a helyedbe megnézném Sintrát is szintén vonattal,majd onnan megy tovább busz, a Cabo de Roca-ra. Az sem egy összeg.

Igen Fornalha, Guimaraesben született meg Portugália mint állam.

Ez az összes vasuti jegy kivéve a Lisszabon-Porto utat, kb 55 euro. 2 fő részére.

Akkor most gondolkodj! :))))

 

 

Előzmény: blaze73 (2676)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2678
akkor azt meglatogatjuk...

most mar csak az auto kerdesen vacilalok :()
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2677
Guimarães egy szép kisváros, hangulatos utcákkal és a portugalok ugy tartjak hogy onnan indult/ott szuletett meg a portugal nemzet, Portugalia orszaga.
Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2676
Uhh az brutal draga , marmint az autopalya es az uzemanyag is.

Ti akkor Portoban egyszeruen letettetek az autot es onnan vonattal mentetek tovabb ahogy irod ?

Autopalyat hogyan tudom kikerulni, van valami jelzes, hogy fout stb?
Elso nap nem is szandekoztunk elmenni Portoig, hanem 1 ejszakat COIMBRA-ban tolteni.

Egyaltalan gondolkozom mar, hogy erdemes-e autot berelni ha ennyire horror az uzemanyag + palya is. Lisszabonban nem lesz autonk, egyedul amiert az autot berelnem az a Lisszabon - Coimbra - Porto es onnan kirandulasok + vissza Lisszabon...
Szerinted erre megeri berelni , vagy egyszeruen vonatozgatni kene ?
Kicsit most tanacstalan vagyok... Portoban hol szalltatok meg ?

kb ennyi most hirtelen :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2675

blaze73.

Az 1. kép a vonat.

     2-3.kép Guimaraes.

 

 

 

 

 

 

papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2674

Én nem használtam a pályát.

Szakaszra kell fizetni, és nem olcsó.

Lisszabon-Porto kb 20 euro.

Főuton is megtehető, jok az utak, jól kivannak táblázva.

Az üzemanyag a legdrágább europai szinten.

1.38 euro/liter alatt nem tudtam tankolni.

Van ugyan olyan kút mint nálunk a Tesco,vagy a madaras Tesco :))

de összességébe ritka,és ott is 1.28 /liter.

Bragába, Guimaraesbe és Aveiróba a San Bentoból lehet menni Vonattal / Urbanos Portos / egy út 2. euró /fő. A returt nem ajánlom mert az időhöz van kötve.

Vagyis az odaut megkezdésétől azt hiszem 3óra időtartam- ig.

Mi ezt használtuk és nagyon jó. Bár ilyen lenne itthon is. Tiszta, nyugis,és elég sürün jár. Automtánál is lehet jegyet venni.

Guimaraesben nagyon szép a vár. Bragában a várostol kb 5km a Bom Jesus.

Mire vagy még kiváncsi?    

Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2673
megjott, Sonia :)

papa maci : dehogy baj, "ugass" csak bele :) minden infot szivesen veszek.
Braga és Aveiro be van tervezve, Guimaraes nem volt. Mi az, merre van stb?

Lis - Porto nem emlekszel autopalya dij teren mibe faj, papa maci ? mert ugy hallom kemenyen megkerik a penzt erte... gondolom ha Portobol kirandulunk pld az altalad is emlitett helyekre akkor mar nem palyan kell menni fizetosen, hanem vannak mas utak is. vagy tevedek ? :)

szallasnak pedig IBIS Porto neztuk ki .. jo helyen van ? :)
quilla Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2672
mailtem :) ha nem er oda szolj :)
Előzmény: blaze73 (2670)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2671

Hello. Bocs hogy beleugatok,hisz nem nekem szólt a kérdés. Szerintem nagyon klassz kis város Porto.

Nekem nagyon bejött.

Egyébbként az egész Douro-völgy nagyon szép.

A bortermelők szerveznek "üzemlátogatást" is . Én nem voltam csak hallottam róla.

Viszont Bragát, Guimaraest, és Aveirót láttam. Én nem hagynám ki a helyedbe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: blaze73 (2670)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2670
ajj, az klassz.
lenne par kerdesem Portoval ill a regioval kapcs, mivel most oktoberben utazok es ott leszek 5-6 napot... kaphatok egy email cimet, MSN barmi vagy adhatok en egyet neked ? bb KUKAC hype.hu

Koszi :)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2669
jaja :)))
Előzmény: blaze73 (2668)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2668
guilla : te portoban "szekelsz" ? :)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2667
1:0-ra vezetsz!
Előzmény: papa_maci (2666)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2666

Innen valahonnan!!  :o)))

 

 

Előzmény: wekerlei (2662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2665
no, 2 szemelyre, fapadossal kijon 200 eurora. Nemreg kellett egy alapos kutatast csinalnom a barataimnak, a "legolcsobbat". Es meg mindig a Faro - Frankfurt - Pozsony (RyanAir) a legolcsobb. Mar az is drasztikusan megdobna az arat, ha Wizz-zel Frankfurt - Budapestet valasztanank. Viszont igy csalad/baratok egy pozsonyi fuvarra... :)
Hozzateve hogy NEM mindenkinek tanacsolnam ezt az utat, mert egy ejszakat mindenkeppen a repteren kell tolteni. Igaz utana ki lehet aludni a buszon, es ha valaki kis erszenyes (es nem kenguru) akkor megeri a (nem kis) faradtsagot.
Előzmény: blaze73 (2660)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2664

Én akkor megyek majd amikor festés lesz!! .:)))))

Komolyan. Nem megyünk mostanában,csak kutakodok.

Nálunk már évad van ilyenkor nincs szabi.

Meg aztán rákéne beszélnem a "kisfiaimat" hogy tartsanak velünk.

Úgyhogy még nemtom mi lesz. :))

Előzmény: Törölt nick (2661)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2663
Hat nekem csak a portoi marad, remelem az marad a helyen, mert itt van tolem 8-10 percre, igen kenyelmes, ha mar mindig atszallassal jutok csak Mo.ra :) legalabb ez legyen kozel...
Előzmény: wekerlei (2662)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2662

Örüljünk neki, amíg megvan nekünk ez az "öreg reptér". Majd vonatozunk néhány év múlva Otába, vagy fizetjük az autópályadíjat. Nekem legalább 50 km-rel messzebb lesz, mint ma.

Ez nem képeslap, magam csináltam. Ki segít kitalálni, hogy hol készült?

 

Előzmény: quilla (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2661
Hova akartok menni? :) Johettek hozzank is, adunk szallast nektek :)
De akkor kokemeny kirandulas mindennap, mert mi nem vagyunk otthon reggel 8.10-tol egeszen este 19.30-ig... :D
Előzmény: papa_maci (2659)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2660
nekem is a 410 eur / 2 fo oda-vissza 11 napos intervallumra ervenyes.
(okt 23-nov 2)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2659

Igen ez az.

Nekem úgy jött ki, hogy mindegyik drágább a másiknál legalább 10 ezerrel.

Nekem a TAP-nál 39900.- + 18000 ill./ fő. Oda-vissza, 10-napos viszonylattal!

Előzmény: blaze73 (2658)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2658
papa_maci : a 226 EURO nem rossz. mi most ketten megyunk oda-vissza TAP es 410 volt illetekkel , mindennel egyutt
Ennel olcsobban nem jott volna ki sehogyan, sot az atszallasos megoldasok (AF, LUFI, ALITALIA) meg dragabbak is lettek volna 10-20 Ezer Forinttal...
blaze73 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2657
ok, akkor majd meglatjuk mi lesz TAP , LIS repterrel amikor megyunk...

a kajat en is hallottam, hogy eleg gaz
az airlinemeals.net oldalon sem eppen aradoznak rola :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2656

Hát most jó kis kedvet csináltatok a repüléshez.

Az az igazság,hogy én is a TAP-ot néztem ki.

Bár, én annyira járatos vagyok ebben a dologban,hogy azt sem tudom hogy az a 226 euro amit nekem mondtak repjegy árra az korrekt-e vagy sem.

Más! Nem akarok szemét lenni de most ettem egy szép nagy adag mákos gubát :o)))

/ hú de szemét vagyok/ :))

quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2655

Abbol a szempontbol gondoltam a repterre, hogy allitolag kicsi mar a kapacitasa es emiatt vannak a csuszasok, kesesek. Szoval nem utaskonfort szempontjabol :)

Előzmény: wekerlei (2654)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2654

Nekem a lisszaboni reptérrel semmi problémám sincs (eltekintve attól, hogy ha gorombán parkol az ember, akkor a rendörök megsaruzzák az autóját. De szerintem nem is kell gorombán parkolni.) Ha hajnali kettökor indul a géped, akkor persze nem kapsz hamburgert (de azt nem kapsz Budapesten, vagy New Yorkban sem). A taxisok tisztességesek, nem lopnak meg, mint Budapesten és nem hülyéznek le, mint pld. Münchenben. Ezerszer szivesebben vagyok a lisszaboni reptéren, mint pld. Madridban, Frankfurtban, Münchenben vagy Amszterdamban. 

 

Előzmény: quilla (2653)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2653
A Lisszabon-Frankfurt nem a Lisszaboni reptermiatt kesik? En csak Porto-Frankfurt-Budapest tavon ismerem, de ott nem volt veluk ilyen bajom. Meg egyszer velem is elofordult, hogy tobb volt az utas mint a hely es felajanlottak masik utvonalat es eleg jo kis kompenzacit meg melle, a kovetkezo utam tobb mint a fele igy altaluk lett fizetve. De ez mar vagy 2 eve volt, lehet azota mar nem igy megy ez.
Előzmény: wekerlei (2652)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2652

Sokat vagyok úton és éveken keresztül favorizáltam a Lufthansát. Sajnos annyira lezüllesztették a céget, hogy inkább megyek egy fapados járattal, mint velük. A pilóták, a stewardessek meg a földi személyzet kitesz magáért, öket csak dícsérni tudom, de a menedzserek rosszul vezetik a céget. Pont most van egy nagy vitám velük, mert több jegyet adtak el a gépemre, mint amennyien befértünk volna és a dolog lebonyolítása olyan szegényes, mint mondjuk 20 éve az Aeroflotnál. Lisszabon-Frankfurt viszonylatban rendszeresen késések vannak, söt az elmúlt idöszakban többször járatot is töröltek. Annyira mérges vagyok rájuk, hogy a rossz tapasztalataimat meg is akarom írni valami utazási magazinnak.  

 

Találós kérdés: Aki ezt felismeri, azt meghívom egy Maceirára!

 

Előzmény: quilla (2645)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2651

ezert hordok ide minden alkalommal 8-10 konyvet is :DDD

az a Mocambo is instant? meg nem probaltam, az itteni nescafe instantokat szoktam venni, de nem az igazi... (na odahaza meg a Nesquick kakao kritikan aluli, hogy kiegyenlitsem a szamlat :DDD)

Előzmény: Törölt nick (2649)
quilla Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2650

Azon gondolkodtam korabban, hogy lehet, hogy nekem meg az is besegit, hogy en ugye minden nap eloben is hasznalom a magyart. Szoval valahogy igy otthonosabb a dolog, teljesen hetkoznapi szamomra magyarul is beszelni (nem csak olvasni meg irni, telefonalni meg sosem szoktam) igy ebbol a tudatalatti szempontbol nem kulonul el nalam olyan nagyon a ket hely. Ha hazamegyunk es emberem is jon es a magyar lakasunkban lakunk eppen akkor is pont ugyanilyen nyelveken ugyanannyit beszelek... kiveve ugye hazon kivul (na de nem olyan jellemzo itt a hazon kivul levesem :))

(akartam volt mondani a minap, hogy ha magyar filmekre van igeny akkor mailjel es amim van azt meg tudjuk osztani :) azert eleg sok van... mar ha van DVDtek)

Előzmény: quilla (2648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!