Keresés

Részletes keresés

Berényi József Creative Commons License 2018.04.29 0 0 8980

Nálam is elég sok első termést lerúgtak. Van viszont olyan amelyik most hozza a másodtermést, azokat megpróbálom táp oldatozni, hátha azokról nem hullanak le.

Előzmény: 55judit (8978)
Berényi József Creative Commons License 2018.04.29 0 0 8979

Az alsó kép még a fóliában készült.

Előzmény: Berényi József (8977)
55judit Creative Commons License 2018.04.29 0 0 8978

Nálam meg nem telelt át semmi, és idén hozott első termések jó része is lehullt már. Kb a fele.

Előzmény: Berényi József (8977)
Berényi József Creative Commons License 2018.04.29 0 0 8977

Édesanyámnál a takart fügén áttelelt néhány szem, és az első most kezd érni, de nekem is van ami a fóliában áttelelt, és azok is érnek. holnap teszek fel róla fotót.

Előzmény: unartis: (8971)
joy Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8976

3 gyönyörű fügebokrom tavaly megzakkant: a februári tavaszban megindultak, azután csúnyán megfáztak, épp csak pár szem termett rajtuk.
Most semmi, alszanak - legalább is úgy néz ki.
:o(

Tibicsoki19 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8975

Mielőtt kidobod érdemes megpróbálni még valamit: Ha tőből visszavágod akkor a gyökérből fejlődő új hajtások jobban fognak teremni. Ezt a módszert a rosszul termő dió magoncokra hallottam, lehet hogy itt is működik.

Előzmény: PathosVerdesIII (8954)
55judit Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8974

Azóta fény drült a hiba okára, és igazad van. Az internetem néha vacakol.

Előzmény: unartis: (8970)
bombaba Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8973

Ez volt a nylonzacskós kísérleted?

Előzmény: unartis: (8972)
unartis: Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8972

A sógoroméktól kapott ujjas füge immár a kertbe kiültetve, ez is a zacskós téli gyökereztetésből lett, ami idén először sikerült, köszönet Nektek itt a fórumon!

 

unartis: Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8971

A Gy.Ibi -től kapott arany mézfügén úgy tűnik maradt néhány áttelelt füge, ami nem fagyott le a télen, nem lesz teljesen egészséges, mert a télen a rigók megcsipkedték, az a barna beszáradás azért látszik:

Növekedésnek indult, ezért gondolom, hogy be fog érni, de mikorra, mennxivel hamarabb, mint az idei termés?!

Amúgy növekedik az idei első termés is!

 

Előzmény: unartis: (8959)
unartis: Creative Commons License 2018.04.28 0 0 8970

Vagy az index képnézője vacakol, vagy az internet! :(

Előzmény: 55judit (8960)
Amita13 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 8969

Hát, ha tényleg magonc tulajdonságokat vesz fel, és nem növi ki, az valóban zavaró lesz. Én most ültettem ki, megnézem mit produkál a nyáron, hogy telel, aztán ha nem olyan, vagy nagyon nem lesz rajta füge, akkor csere. 

Előzmény: PathosVerdesIII (8966)
Amita13 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 8968

Ez tényleg szép! Lehetséges, hogy ez még valóban dugvány volt? Vagy tavaly még ez is ilyen "nyeszlett" volt? Na, majd meglátjuk a mieinket. 

Előzmény: Berényi József (8967)
Berényi József Creative Commons License 2018.04.25 0 0 8967

Nálam nincs vele gond, én tavaly előtt vettem, kellően erős, és normálisan fejlődik.

Előzmény: PathosVerdesIII (8966)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.04.25 0 0 8966

Engem is inkább az zavar, hogy a szaporítási eljárás miatt átmegy magoncba és sokáig tart termőre fordulni. A sok oldalág nem zavarna ha nem lenne mind ilyen vékony és gyenge, beszámolók szerint ez így is marad és később sem lesz ceruzánál vastagabb mert valahogy nem erősödik meg. Majd meglátjuk mi igaz ezekből, egyelőre sok táppal kezelem és figyelem mit csinál, remélem idén nagyot nő.

Előzmény: Amita13 (8965)
Amita13 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 8965

Lehet akkor én vagyok az egyedüli, aki nem bánja, hogy ilyen tőből ágazó a Napolitana. :) Igaz, én nem is akarom fának nevelni, nekem bokorformában kell, úgy könnyebb télen takarni, és az esetleges fagykárt is jobban kiheveri. Az az egyetlen ami zavar, hogy így később fordul termőre...

Előzmény: PathosVerdesIII (8955)
pacsepa Creative Commons License 2018.04.24 -1 0 8964

Van neki még ezen kívül is bőven, de nem ezzel van a baj, hanem a munkamegosztással.

Ő ülteti és én gondozom én dolgozok vele. :-) Néha kezembe veszem az irányítást!

Ráadásul amikor bekerül helyére a füge, az fának lesz metszve és akkor az alá is lehet ültetni virágokat. Ha megnézed a többi fényképet van rajta példa erre is.

A mostani gyomirtózás elsődleges oka, hogy teljesen benőtték a növények és nem volt benne értékesebb fajta, ami a telken máshol nem fordul elő. Így egyszerűbb volt.

Utóbbi években mindig kútgyűrűt süllyesztek le, így könnyebb tisztán tartani és karbantartani a bele kerülő növényeket.

Előzmény: CBNora (8956)
55judit Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8963

Ha biztos vagy benne hogy vírus, a kis balta a legjobb megoldás. Én nem tudom mi ez, kísérletezek, addig míg nálam nem tűnik el, nem adok tanácsot.

Másféle gombás megbetegedés esetén fórumtársunk sikerrel vette fel a harcot, majd látjuk nálam mi lesz.

Előzmény: Balesz21 (8962)
Balesz21 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8962

Mivel permetezzem le őket? Egyáltalán muszáj permetezni, befolyásolja majd a termést a vírus? :)

Előzmény: 55judit (8958)
55judit Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8961

Az utóbbi dicsekvésemből nem sok maradt. A barna fügémről több termés is leesett, a Főkajári is ledobta a 2-ből az egyiket. A Kovácson is csak 5 szem maradt eddig. Egyedül a darazsas fejlődik egyenletesen, nem dob el semmit.

55judit Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8960

Miért van az, hogy amikor nézegetem felnagyítva a képeket, egyik megjelenik, másik nem. Fekete lesz a monitor, illetve a nagyított képből időnként látszik egy keskeny csík?

Most sem tudtam megnézni a képeket.

Előzmény: unartis: (8959)
unartis: Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8959

Itt is indulnak a fügék, ha minden jól megy lesz első termésünk, idén ne marad el!

 

Barna füge első termésekkel beterítve, a tavaly ősszel nem beértek leszáradtak, az arany mézfügén viszont úgy tűnik áttelelt(tegnap néztem) április 20.-án, 4 napja így nézett ki a barna füge:

55judit Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8958

Idén először nálam is van ilyen. Eddig nem találkoztam vele. Viszont a tavalyi gombafertőzés miatt idén is permeteznem kell, reménykedem hogy eltűnik majd ez is.

Előzmény: Balesz21 (8957)
Balesz21 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8957

Pár kiültetett fügém levelein ilyen sárga foltok jelentek meg,milyen vírus ez? Lehet kezelni,vagy nem kell vele törődni?

CBNora Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8956

A nejed helyében nem fölháborodnék, hanem a bizalmam rendülne meg.

És még vigyorjelet teszel a végére... Jaj.

Át kellett volna ültetni mindent a veteményesbe.

Előzmény: pacsepa (8953)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.04.24 0 1 8955

Bal oldalon a 2 éves magonc, jobbra a nagyobb cserépben Napolitana.

Ez a pókszerű elágazás ami a tieden is látszik jellemző a legtöbb szövetkultúrával szaporított fügére, külföldi fórumon is sokan panaszkodnak.

 

Legnagyobb elsőterméseim kb cseresznye nagyságúak.

 

És egy bébi retek amit kóstolónak húztam ki :)

PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8954

Az a Napolitana inkább megégett a napon, esetleg valamilyen hiánybetegség, nem mozaikvírus. Adj neki egy adag tápot, szerintem a következő levelei rendben lesznek.

Az enyém is béna, úgy fejlődik mint egy magonc, mert szövetkultúrás szaporítás. Azt olvastam külföldön hogy sajnos sokszor az eljárás miatt "visszaállnak" magonc állapotra, ilyenkor máshogy növekednek mint a vesszőről szaporított. Sok vékony oldalhajtást csinál, "vadhajtásokat" és sokszor több év kell hogy termőre forduljon, pont mint a magról indított. Ráadásul sokszor nem "növi ki" ezt a jelleget, mindig is sok oldalhajtása lesz és gyengék az ágai. Azt lehet próbálni, hogy minden oldalágat levágsz és egyetlen pálcát nevelsz agyontápozva hogy minél gyorsabban fejlődjön, majd 2-2.5 méter magasról légbújtással vagy vágással levenni a tetejét, akkor talán vesszőként később nem csinálja. Mindjárt csinálok képet mert van 2 éves magoncom is és szinte egyformák.

Azon gondolkozom hogy kidobom vagy kiültetem gerilla módszerrel valahova, mert így nem kell.

Előzmény: pacsepa (8953)
pacsepa Creative Commons License 2018.04.24 0 0 8953

Most készült képek.

 

Balról jobbra:

1. Napolitana (2017-es Lidl beszerzés), nagyon nehezen indult be.

2. Peretta, saját szaporítás.

3. Ismeretlen fajta, nagyon bőtermő zöld, talán dalmát füge. Nagy szemű, belül éretten rózsaszín és nagyon finom. Saját szaporítás.

 

Ebből az általam "Öregember heréjének" hívott aszalódó fügéből többeteknek adtam. Már komoly fa volt, 2017 februárban teljesen elfagyott. Most sikerült ismét egy szép facsemetét kihoznom belőle.

 

Ez a Peretta is fának lesz metszve. Tavalyi gyökeres szerzemény, ebből csináltam további szaporítást.

 

Az egyik ébredező "zöld dalmát" füge. Kb 10 éves, de ahogy látszik, 2017 februárban ez is durván elfagyott. Mostanra regenerálódott annyira, hogy lesz értékelhető termés.

 

A másik "zöld dalmát" Van harmadik is, azt is fának metszettem, és még csak egy méteres. Arról nincs fénykép.

 

Új hely. Ide teszem az egyik új fügét. a lesüllyesztett kútgyűrűbe eddig virágok voltak, de a nejem felháborodását bevállalva kigyomirtóztam. :-) Még nem tudja mitől pusztulnak a gyomjai! :-)

Utána visszaültetem majd, a fügefa alatt elfér, most viszont útban vannak. Még nem tudom melyiket ültetem ide. Sanszos a Peretta és van "lila dalmát" fügém is a munkahelyemen metszett bokorról. Utóbbi az újdonság ereje miatt jöhet számba.

 

Végül egy kérdés... Ez itt a Lidl-ben vásárolt Napolitana a levelén gyanús foltokkal. Lehet, hogy mozaik vírus?

PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.04.23 0 0 8952

Az ukrán/orosz eredetű VdB, az első képen a kora tavaszi állapot még üvegházban, a többit a hétvégén csináltam. 2 tavalyi másodtermést tartott meg, a sötétebbik lilás lent van a törzsén, a nagyobb hosszúkás fent az ágak közelében. Teljes magassága kb 1 méter és szépen elindult. Van 1 picike elsőtermése is, az is már szép vöröses-lila.

Előzmény: 55judit (8949)
55judit Creative Commons License 2018.04.23 0 0 8951

Ha mindenáron táp oldatozni akarod, akkor jobb lenne a mediterrán tápoldat. Az való a fügének.

Előzmény: Deni96 (8950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!