Keresés

Részletes keresés

cotykos Creative Commons License 2010.06.23 0 0 14671
sziasztok!
nem túl rég érdeklődtem talaj összeállítással kapcsolatban.
a napokban el kell kezdenem, és hát, nem nagyon véleményezte senki.
akinek van egy pici ideje is, kérem írja le véleményét.
előre is köszönöm
endru Creative Commons License 2010.06.23 0 0 14670

bollesz

nem vagy bőbeszédű.......

Előzmény: Bollesz (14669)
Bollesz Creative Commons License 2010.06.23 0 0 14669
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.23 0 0 14668
BONSAI BOLT TÉRKÉP!
de-guky Creative Commons License 2010.06.22 0 0 14667
n Akkor itt egy eperfa(szeder).
Gerzson20 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 14666

Szia Endru!

Köszi a jó tanácsot édesapám bevonásával kapcsolatban. Szerencsére édesapám nyitott a bonsai-ok világára, és nagyon lelki ismeretesen megtartja az nevelési szabályokat. A tűzkeresztésgen már túlvagyunk öntözés szempontjából. Már többször volt hogy neki kellett öntözni néhány napon keresztül. Nagyon jól ment neki, és azóta kapok erősebb támogatást tőle.

A begyűjtéssel nekem is gondom van. Elsősorban az, hogy napi 12 órát melózom, ezért minden a hétvégére marad. Másodsorban, hogy ha találok is Yamadorikat, nem vagyok elég ügyes, vagy merész, hogy kiszedjem őket.
Például, a szőlőben van 3 kis fa (két szeder, és egy meggy) is, amit apuval ki akarunk menteni bonsai-nak, de nem nagyon tudjuk mit tegyünk velük. A fák 60-120 cm közöttiek, kb. 3-5 évesek, és természetes okokból kicsik, úgyanis tavasszal az őzek állandóan lerágják őket. A gond az, hogy a homokos földben 60 cm mélységig csak egy szál karógyökerük van ( bár a meggy fa 20 centi után elágazik három fele, de azokon sincs hajszálgyökér), ami miatt nem lehet kiszedni őket, hisz nem lehet még egy hordóba sem beleültetni őket, nemhogy egy tálba. Azt találtuk ki tavasszal, hogy megsértjük a gyökereiket megfelelő magaságban és adunk nekik győkereztető hormont hátha növesztenek gyökeret. A fák még élnek, és elég csapadékos a nyár, hogy a felsőbb rétegek se száradjanak ki. Jövőre meg megnézzük mi lett belőlük.
Te tudsz más szóbajöhető megoldást a probléma megoldására?

Én is sokat járok faiskolákba "nézelődni", de két év alatt egyetlen egy alkalmas fácskát találtam. Lehet, hogy rosszul csinálom. Bár nekem úgy tűnt, hogy a "nyomorék" fákat (ami nekem kéne) át sem veszik, és minden fát egy kaptafára növesztik. Te hogy csinálod?

Üdv.:
Gerzson
Előzmény: endru (14660)
de-guky Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14665
Ez is a Crespi- Bonsai Mzeum és kert.
de-guky Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14664
de-guky Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14663
Crespi bonsai múzeumban. + egy 1350 éves fa.
de-guky Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14662
Igen.
Előzmény: cotykos (14659)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14661
BONSAI BOLT NYÍLIK SZEGEDEN!!

BONSAI BOLT SZEGED WEBOLDALA: http://bonsaiszeged.ewk.hu- bonsai bolt link

A weboldal folyamatos feltöltés alatt van, érdemes feliratkozni a hírlevélre!
endru Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14660

Szia Gerzson

20 évvel ezelőtt lettem nyugdíjas, azóta foglalkozom bonszájjal. A begyűjtéshez (yamadori) nagyon kevés lehetőségem van, nincs autóm, sem segítségem a haza cipeléshez. Ezért a faiskolákat járom, és amennyire anyagi erőm megengedi alapanyagokat vásárolok. Trópusi fákat nem veszek, mert panelban nem marad meg, no és a szabadban sem. Mediterrán fálból néhányat tudok teleltetni. Nem megyek a mennyiségre, inkább amennyire tudom a minőséget veszem célba.

Apádat komolyan vedd be segítségül, meg kell tanulnia milyen fontos az öntözés. Az a tapaszatalatom, hogyha valakit távollétünkben megbízunk az öntözéssel az biztos kiszáradás, mert a megbízottnak az utolsó nap jut eszébe az öntözés és eláztatja a kiszáradt fákat. A lányom be van tanítva, és amikor szükség volt rá, pontosabban öntözött mint én.

Előzmény: Gerzson20 (14658)
cotykos Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14659
szia!
jól gondolom, h a második képen azálea látható?
Előzmény: de-guky (14657)
Gerzson20 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 14658

 

Szia Endru,

 

Köszi az idézetet! Nagyon találó.

 

A permetszereket édesapám tárolja, sőt a bekeverést is mindig ő csinálja, mivel ő ért hozzá, neki van felszerelése, és helye hozzá. Éppen ezért mindig akkor van permetezés, amikor ő permetez a gyümölcsösben. Ilyenkor csinál egy kicsit hígabb keveréket, amivel a fáimat én is le tudom permetezni. Nem is lenne értelme máshogy csinálni, mert 3 fához még nem érdemes permetszert, meg mindenfélét venni. Persze ideálisabb lenne elkülöníteni a kettőt, de egyenlőre még így működik.

Remélem minél hamarabb eljön az idő, amikor már annyi fám lesz, hogy érdemes lesz ilyeneken is gondolkodnom. :) Egyenlőre még az ollók, és fogók beszerzésére gyűjtök.

 

Egyébként édesapámnak meg egyre szimpatikusabbak a fáim (ezért is kaptam tőlük karácsonyra egy kicsi Tesco-s kína szilt), így szívesen vesz részt a velük való munkában, bár néha kétkedve nézi az akcióimat. :)

 

Mindazonáltal a bonsai-aimat csak én piszterálhatom, ezért nem áll fenn a veszély, hogy bárkinek baja lenne abból, hogy permetezve vannak.

 

Te menyi ideje bonsai-ozol? Mennyi fát sikerül évente begyűjtened?

 

Üdv.:

Gergő

Előzmény: endru (14639)
de-guky Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14657
A harmadik képen egy olasz-japán látható.
de-guky Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14656
Középen Pius Notter, Svájc.
de-guky Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14655
1350 éves fa. Kb 2 m hosszú.
CzVeronika Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14654
Koszonom a valaszt es itt van a jobb also agrol keszult foto. Valoban villas. Szerintem a kozepsot fogom eltavolitani, ami jelenleg a cernat tartja.



Ennel a szilemnel pedig a legmagasabb pont helyeben, theat a kepzeletbeli haromszog felso csucsaban nem vagyok biztos. Bar szerintem a kicsit balra dolo torzs folytatasa.

Előzmény: endru (14653)
endru Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14653

Veronika

Az alsó, balra néző ág rendben van, még erősödni fog, de mivel alsó ág, csak lassan.(a táp mindig felfelé halad)

Alul jobbra nem látom rendesen, de mintha egy villás ág lenne, ha igaz, akkor az egyiket ki kell vágni.

De a legnagyobb bajom a csúcsával van. Nagy és gubancos. Tavasszal legalább a felét ki kell vágni és az összes csúcsrügyet visszavágni. Ha így hagyod, akkor ez a csúcs elszívja az összes tápot, amine az lesz az eredménye, hogy az alsó ágak felkopaszodnak, elszáradnak.

Végül, de okvetlenül nagyobb tálba kell átültetni. A tál szokásos mérete a fa magasságának 2/3-ad része. Ilyen kis tálban a nyári száraz ??  időben néhány óra alatt kiszáradhat, ami a fa pusztulását jelentheti. Úgy ültesd át, hogy a földlabda ne essen szét. Ha valahol olvastál gyökérmetszésről, akkor azt felejtsd el.

Kíváló fa lesz belőle.

Előzmény: CzVeronika (14652)
CzVeronika Creative Commons License 2010.06.19 0 0 14652
Ez az a kinai szilem, aminek a harom szintjenek a kialakitasa enyhen szolva sem sikerul harmonikusra. Nem boldogulok vele, nem akar kialakulni.
Lattam, hogy fotor rajzoltatok alakitasi tanacsokat, ha a jovo evi alakitasi munkalatokhoz adnatok tanacsokat, vagy lennenek jo meglatasaitok megkoszonnem, mert nalam szerintem kezd ennek a fanak az eseteben csolatas kialakulni, mar egyszeruen nem tudom, mit akartam kihozni belole, elvesztettem a fonalat. A ket also ag helyzetet en rogzitettem, cerna meg van rajta, de szerintem mar oda rogzult, annak a szogen mar nem lehet valtoztatni, csak meg nem merem levenni rola. Ezert azt mar ne kritizaljatok, valoszinuleg nem valtoztathato.
Ekekkel, drotokkal rengeteg aga alakitva van.


Rabi, koszonom a hozzaszolast, ezek szerint hagyjam noni.

rabi75 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 14651
Szia
A törzs vastagodása érdekében vannak lehetőségek.De a legjobban szabadföldben vastagodik a törzs.
Vagy azt is meg lehet próbálni,hogy cserépben nevelve metszés nélkül hagyni nőni.
Mert ugye akkor minden ág feljődése(metszés nélkül )a törzset is vastagitja.
De van élő példám is ,ugyanakkor magról vetett juhar (acer bauergerianum )szabadföldben nevelve csukló vastag cserépben meg épp csak ujjnyi vastag lett.
Előzmény: CzVeronika (14650)
CzVeronika Creative Commons License 2010.06.19 0 0 14650
Eloszor is koszonom a honapokkal ezelotti jotanacsot, hogy Angliaban a paratartalom miatt nem kell permetezni, miota nem csinalom nagyon szepek es egeszsegesek a kinai sziljeim.

Libapek egy regi hozzaszolasa erdekelne most, juharfaval kapcsolatban emlitette egyszer regen, hogy prebonsaikent valamit elrontott es nem vastagodott a torzse.
Egyik ismerosom itt kiasott koratavasszal a kertjebol egy nagyon szep gyokeru es erdekes torzsalaku juharfat nekem, mert tudta, hogy engem erdekelnek az ilyen kis korcs fak.
Jelenleg egy cserepben nevelgetem, kb. egy centimetert meg kellene vastagodnia a torzsenek. Hogyan tudom a torzs vastagodasat elosegiteni? Most 60 cm magas, ennel picit azert alacsonyabb fat szeretnek majd belole. Ne engedjem magasabbra noni eleve, vagy majd 2-3 ev mulva visszametszem? Libapek pont ezzel kapcsolatban irt hozzaszolast, csak nem ertettem teljesen.
rabi75 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 14649
Most semmi képp ne .A tavasz az ültetés ideje.de ha találsz neki megfelelő tálat akkor ültesd ,de ősztől lesz nálam sok tál,akár postán is a cím az oldalána lejebb
Előzmény: AzHofi (14648)
AzHofi Creative Commons License 2010.06.18 0 0 14648
Szia,
behajszálgyökeresedett az már régen, igazából az eredeti talajával együtt, földlabdástul tettem bele az edénybe. Akkor most majd leszedem róla az eredeti talajt és bonsai földbe ültetem?
Előzmény: rabi75 (14644)
de-guky Creative Commons License 2010.06.18 0 0 14647
Levendulák és az utcán a liliomok bekenve speciális utcai növényvédő szerrel.
de-guky Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14646
Küldöm majd az összes helyt.
Előzmény: rabi75 (14643)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14645
Ősztől indul egy bolt itt Dunavecsén
bolt oldala
Lesz minden kinai,japán látak,szép rusztikus kivitelű tálak ,fogók,ollók
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14644
Szia
A gyökérzet csökkentését majd tudod metszeni amint látod ,hogy behajszálgyökeresedett.
De nekem is van pár fám ami fent szépen alakul,de a gyökerének kell még 2-3 év mire le tudom( vagyis fel)annyira,hogy lapos tálba tehető
Előzmény: AzHofi (14635)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14643
Merre van a hely?Mert néha járok kint és meglátogatnám.
Előzmény: de-guky (14637)
rabi75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 14642
Szia
Nekem van két kinai szilem,és ők délelőtt napot kapnak délután árnyékot.Nem permetezem.párásitom.De jól szépen hajt.
Nem tudom a te fád merre van.De ez valami más probléma is lehet.Nem ültetted át mostanában ?
A locsolást NE CSÖKKENTSD én reggel este locsolok.Nem jó ha kiszárad a földje
Előzmény: J_Verne (14640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!