Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 3040

Mondjuk 16ezer forinttal megkóstólhatod a piacot és várj egy hónapo, hátha elviszi valaki.

Az árat aztán csökkents olyan 10 körül tuti elmegy

 

Kb. ennyi

Előzmény: Sanyika71 (3039)
Sanyika71 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3039

Üdv az Uraknak!

 

Fel tudna valaki homályosítani, hogy nagyjából milyen értéket képvisel mostanság egy enyhén kopottas, de minden átalakítástól mentes (értsd: bontatlan csavarokkal rendelkező), ORION HS 40 hangfalpár? ... minden hangszórója működőképes... előlapja szép állapotban van...

 

Köszönettel:

 

Sanyika

mohinger Creative Commons License 2016.01.11 0 0 3038

Novemberben voltam Angliában, betértem egy second hand boltba, ahol ezt a képet lőttem. Utánakerestem a neten és meg is lepődtem, hogy tényleg volt Tungsram gyár Londonban.

 

Előzmény: Dzsibzon (3034)
dollerakos Creative Commons License 2016.01.10 0 0 3037

A tuner nagyon ötletes, hogy programozhatóvá vált, kifejezetten tetszik. Az erősítőhöz nem nyúltam volna, max. csak annyira, hogy még egy nagyszintű bemenete legyen.

Előzmény: livE10 (3028)
dollerakos Creative Commons License 2016.01.10 0 0 3036

Épp azt írtam, hogy OKOZHATNAK sok meglepetést... :--)) A "nem hiszem"  pont arra vonatkozik, amit az előző mondatban írtam, hogy ti. a tuner kocka lehet a rossz, tehát pont, hogy a tuner kockában lévő kerámia-trimmerek miatt van az egész cirkusz..

Előzmény: btamas70 (3025)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2015.10.09 -1 1 3035

Igen.

 

British Tungsram Radio Works

of Tottenham, London

1930 Tungsram Electric Lamps

1933 Private company established as British Tungsram Radio Works, a subsidiary of the United Incandescent Co of Budapest, which manufactured valves by importing and sealing parts made elsewhere.

WWII: started production of valve components that it could not purchase.

1952 Controlling interest acquired by Philips Electrical Ltd [1]Mullard took over management of British Tungsram.

1961 Manufacturers of wireless and other valves, industrial and domestic lamps.

 

http://www.gracesguide.co.uk/British_Tungsram_Radio_Works

 

Mondjuk szerintem 39 környékén már lecsapták a kezünkről, nem egy klubba jártunk...

Előzmény: Dzsibzon (3034)
Dzsibzon Creative Commons License 2015.10.09 0 0 3034

Az létezhet, hogy volt a Tungsramnak angliai gyára..?

maczkohathy Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3033

Ahha.

Előzmény: Panapet (3032)
Panapet Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3032

Azt hiszem igazad van. Takképpen, csak szükségmegoldás volt, aztán megtetszett, h a mutatók uv narancs színnel "világítanak", és így maradt. Aztán minden kék lett...:-) De a rádió miatt küldtem ezt a képet. A vaterán vettem 6db magyar királyi ezresért, személyes átvétellel, mert közel volt. Teljesen jól üzemel, egyetlen szál madzaggal is :-)

Előzmény: maczkohathy (3029)
livE10 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 3031

Magyar HI-FI rajongó előtt nincs akadály...

Nem csak a hangerő poti lett fokozatkapcsoló

Előzmény: maczkohathy (3030)
maczkohathy Creative Commons License 2015.07.29 0 0 3030

Kissé fotóbolt-gyanús. Mivel a tuner belseje nem nagyon enged meg ilyen beépítéseket például.

 

Előzmény: livE10 (3028)
maczkohathy Creative Commons License 2015.07.29 0 0 3029

Azt a kék ledet nem kellett volna az (OFF) Pio erősítő lámpái helyére tenni. Nagyon klassz melegfényű fehér ledek vannak. Ilyet raktam a veterán (OFF) Technicsem kazetta-megvilágítás rizsszemizzójának helyére is.

Előzmény: Panapet (3027)
livE10 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 3028

Mostan felleltem.

Érdekes a két felső cucc.

Panapet Creative Commons License 2015.07.22 0 0 3027

Előzmény: maczkohathy (3026)
maczkohathy Creative Commons License 2015.07.17 0 1 3026

btamas70 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 3025

"nem hiszem, az öreg kerámia-trimmerek okozhatnak sok meglepetést"

 

Márpedig ezek a kerámiakondik és -trimmerek gonosz alkatrészek. Meg fogják bosszulni a lustaságodat;) Szóval én azt mondom, cseréld ki az összeset kevésbé hőmérsékletfüggő fajtára.

Előzmény: dollerakos (3021)
btamas70 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 3024

"Tantál-kondenzátort lehetőleg sehova a jelútba nem szabad betenni, mert az nagyon torzít, ront a hangján."

 

Nahát ezek a "balfékek":-)

Lehet kifogással élni a gyártóra jellemző hangkaraktert illetően, de hogy kicsit is torz lenne...

 

Fólia az elkó helyett: az "olcsó" (ugyanakkor a márkás elkóknál lényegesen drágább!) fóliakondik paraméterei sem feltételenül jobbak. Továbbá rádiófrekvencián az alkatrészek közötti csatolás is "játszhat", ami ugye lényegesen nagyobb méretű alkatrésznél kedvezőtlenebb lehet. Szóval aki nem ért hozzá, ne vágjon bele vakon, neki a jó minőségű elkó lesz a tuti.

Előzmény: Fényhang (3014)
Veghaster Creative Commons License 2015.07.14 0 0 3023

javítom magam: 2,5 mm2 ajánlott keresztmetszet

Előzmény: Veghaster (3022)
Veghaster Creative Commons License 2015.07.14 0 0 3022

Sziasztok,

 

Orion HS 200 dobozpár felújításba vágnék, de tapasztalat hiányában először kérdezősködök:

1; állítólag a hangváltóban érdemes kicserélni a kondikat fóliakondikra

2; elfogadható minőségre a SAL átlátszó kábeleit javasolták, min. 1,5 mm2 keresztmetszettel

3; mivel a dobozok nyáridőben az erkélyen (kültér), télidőben egyik szobából a másikba lesznek pakolgatva, szeretnék rá kábelcsatlakozót tenni, de erről megoszlik a vélemény hogy kell-e rá. Eddig gyakran költöztem, a kábelek hossza miatt indokoltnak tartom a kábelcsatlakozót (csavarost preferálom), de a kínálat ezen a téren elég gyér. Csak silány minőségű "aranyozottakat" találok. Ezek egyáltalán rézből vannak ?

 

Fentiekkel kapcsolatban szívesen fogadnék véleményeket, tapasztalatokat.

köszi előre is

dollerakos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3021

Üdv!

 

Két külön probléma szokott lenni. (Persze, ezeken kívül is lehet még :--)) A tuner-kocka, ha jó is, az egy dolog (mondjuk nem hiszem, az öreg kerámia-trimmerek okozhatnak sok meglepetést és azoknak az ellenkezőjét is), de érdekelne, hogy hány voltot mérsz a TCA 530 5-ös lábán a jó és a rossz készülékben? (Ez nem szokott változni attól függően, hogy cserélsz-e IC-t vagy sem.) Továbbá program-állásban is és kézi hangolásnál is recseg, elmászik?

 

Ha érdekel, menjünk inkább privibe (az e-mailem nyilvános).

Előzmény: gaborgabor1 (3013)
Mono SE Creative Commons License 2015.01.04 -1 0 3020

akkor még csizmát hordtam, kapcával :))

Előzmény: big-dewil (3019)
big-dewil Creative Commons License 2015.01.02 0 0 3019

Miwa bazze? Bakancsban nem engedtek fel az egyetemre? )))

Előzmény: Mono SE (3018)
Mono SE Creative Commons License 2015.01.02 -1 0 3018

 "forrasztópákával melegíteni és ha közben változik a recsegés, a zaj, akkor az bűnös"

 

...holtig tanulok ;) (hiába, na, a mozielőadás nem szakadhat félbe!;)

Előzmény: Fényhang (3017)
Fényhang Creative Commons License 2015.01.02 0 0 3017

BUÉK!

 

A félvezetőket üzem közben lehet egy Weller, vagy hasonló forrasztópákával melegíteni és ha közben változik a recsegés, a zaj, akkor az bűnös. Kézzel melegítve is lehet így ellenőrizni a félvezetőket.

Én inkább érintkezési hibákra, vagy az öreg ELKO-k átvezetési zajára, belső hibáira gondolok elsősorban.

Érdemes lenne a tápegységet egy oszcilloszkóppal (AC-csatolás) nézve a kimeneti feszültségét, ellenőrizni, nem ez okozza-e a recsegést, zajt. Ha igen, akkor a fényvonal le-fel mászkál, ugrál, szőrős a jel (DC-csatolás), vagy betöréses a fényvonal, brummos, vagy szűretlenné vált.

Érdemes a tápegység egyenirányító diódáival párhuzamosan kötött kondenzátorokat (1-10nF) kivenni(!) és a bejövő AC feszültségbe betenni nagyobbat, kb. 150-470nF-ot, ami hűti az AC bemenetet. A diódákkal párhuzamos kondenzátorok is belevihetnek alattomos recsegést, zajt, gerjedést, tehát használatuk nem indokolt.

Sok sikert!

 

Üdv!

Előzmény: gaborgabor1 (3016)
gaborgabor1 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 3016

Fényhang és _percy_!

Köszönöm a válaszokat! Az elkókat átnézem, tunerman ajánlása alapján pedig megnézem még a tranzisztorokat és IC-t is.

Gábor

Előzmény: Fényhang (3014)
_percy_ Creative Commons License 2014.12.21 -1 0 3015

Keresd meg Tunerman-t itt a fórumon, ő lesz az embered!

Előzmény: gaborgabor1 (3013)
Fényhang Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3014

Érdemes kicserélni a csatolókondenzátorokat(ELKO) újakra és a forrasztásokat felújítani.

Ahol lehet, ott érdemes az ELKO-k helyett MKT, MKP, vagy hasonló fóliakondenzátorokat beépíteni, ha az eredeti helyére befér, ez a hangminőségen is javíthat. Tantál-kondenzátort lehetőleg sehova a jelútba nem szabad betenni, mert az nagyon torzít, ront a hangján.

Legkevésbé a félvezetők okozzák a recsegést.

Lehet még itt-ott érintkezési hiba a kapcsolóknál, azokat is érdemes újraforrasztani.

Sok sikert!

 

Üdv!

Előzmény: gaborgabor1 (3013)
gaborgabor1 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3013

Üdv!

Egy Orion ST240 tuneres problémával fordulnék hozzátok, remélem tudtok majd segíteni!

A tuner, mint általában az ST240 elhangolódik és recseg FM-en, de se a mumus TCA530 IC, sem pedig a fém FM kocka nem hibás. Van egy másik jó tunerem is, az abban lévő IC-vel (IC foglalatot forrasztottam be mindkettőbe, így cserélhetőek) és tunerkockával cseréletem fel az alkatrészeket, de a rossz tuner ennek ellenére rossz maradt, a jó pedig jó, tehát ezek az alkatrészek hibátlanok.

Rossz már csak a nagy áramköri lap lehet, ott halálozhatott el valami. Ha valaki közületek találkozott már ilyen problémával, kérem segítsen!

Gábor

drnyulas Creative Commons License 2014.12.10 0 0 3012

Neki elég idősnek kellene lennie. (A fiam még mindig nem adta vissza a könyvet !)

Előzmény: venuto (3011)
venuto Creative Commons License 2014.12.10 0 0 3011

Szervusz , Mester . 

Már  nékem  is  megvan  a "Nyilván tartottak" .(  Meg  a  Gervai  András-féle : Fedőneve."szocializmus"is , amit  ki  is  olvastam  már )

Más . Adott  a  HR Elektronikai  Kft. a  VII.kerület Vörösmarty  utcában , ahová elektronyos autókerékpumpa-dugaszolóért  szoktam  járni  (  lásd  az  OFF-rovat ). Az  egyik  eladó  nő . Te  mondd , nem  ő  a  Ferenc(zy) Józsefné , tudod , aki  valaha  a  Veres  Pálnéban , a  Szerb  utcai  kereszteeződés  közelében, vezeTEtt  egy  boltocskát , ahol  elektrotechnikai alkatrészeket  leheTEtt  kapni ? 

  sapirico--d

Előzmény: drnyulas (2992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!