Keresés

Részletes keresés

Fferi50 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 18857

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt a fórumozók között olyan aki orvosként dolgozik Hollandiában, esetleg orvos ismerőse vagy hozzátartozója van kint. Elsősorban szemészek érdekelnének, de más szakterület (pl. belgyógyászat) is szóba jöhet. Néhány problémát szeretnék vele megkonzultálni.

Írhattok priviben is.

 

Köszönettel

 

Fferi

bolond38 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 18856

Sziasztok fórumozók! Szia Ádám! Engem is érdekelne az ajánlatod, szivesen meghallgatnám!Irnál elérhetőséget?

54homer__ Creative Commons License 2016.01.26 0 0 18855

engem erdekelne

ml85kukacCITROMAILpontHU

Előzmény: sztadam01 (18853)
Sethi Creative Commons License 2016.01.25 0 0 18854

Lehet. Vagy csak én vagyok paranoid az utóbbi idők frissen regisztrált kérdezői miatt, akik beírnak egy rövid, háttér nélküli kérdést, hogy hol lehet lakást bérelni, stb. Aztán eltűnnek, mint szürke szamár a ködben.

Aztán lehet, hogy tévedek, és a kérdezőnek van piacképes végzettsége, munkatapasztalata és nyelvtudása, és valóban csak biztonság kedvéért néz utána a segélyeknek. Pont itt, ezen a fórumon.

Előzmény: Quantumleap (18852)
sztadam01 Creative Commons License 2016.01.25 0 1 18853

Sziasztok! Olvassa még valaki ezt a fórumot? Hollandiában élő magyarok számára szeretnék egy állás/másodállás ajánlatot tenni.

Várom a visszajelzéseket, reakciókat és írom a részleteket. Köszönettel 

Ádám

Quantumleap Creative Commons License 2016.01.25 0 0 18852

Semmi nem utal arra, hogy segélyért tartaná a markát. Nyilván csak mérlegelni szeretné a negatív eshetőségeket.

Előzmény: Sethi (18851)
Sethi Creative Commons License 2016.01.25 0 0 18851

Hát pl jogosult vagy munkát keresni meg dolgozni. Segély a két szép szemedért nem jár, pláne nem holland állampolgárként.

Tessék a nyelvet tanulni, és akkor ezeknek a kérdéseknek is könnyebb utánajárni.

 

Nem, valóban nem vagyok túl megértő, ha valaki külföldre költözik és egyből a segíjkéért tartja a markát. Egyéb infó nélkül meg elsőre ez a benyomás.

Előzmény: Sziszzii (18850)
Sziszzii Creative Commons License 2016.01.22 0 0 18850

Helloka!

A kérdésem az lenne, h ha normalisan holland törvények szerint be vagyok jelentkezve milyen jogosultsagaim vannak? Vmint ha nincs munkám milyen segélyt igényelhetek?

Előre is köszönöm a választ! 😊

Andrass1979 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 18849

Sziasztok!

 

Hollandián belül szeretnék egy fuvart - Dél Hollandiából Amsterdam közelébe. Kb. 120 km-es távolság. Csomagokkal vagyok. Az árban természetesen megegyezhetünk. 

Ha van jelentkező, kérem erre a címre írjon: katoandras79@gmail.com

 

Előre is köszönöm.

 

Kató András

jewel1979 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 18848

sok sikert a munkakereséshez. én a helyedben megpróbálnék olyan lakcímet szerezni, ahová hosszú távon is bejelentkezhetsz. A helyi bérlakás regisztrációs rendszerbe is érdemes bejelentkezned. Ha állandó lakcímed lesz, sokkal több mindenre leszel jogosult. 

Előzmény: Frankmcfly (18846)
BLiza19 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 18847

mirla! Köszönöm szépen a gyors és tartalmas segítségedet! :) Körülnézek!

Frankmcfly Creative Commons License 2016.01.15 0 0 18846

Namaste!

 

Bijstanduitkering folyamatban van! A helyzetem úgy néz ki, hogy fixálva lesz...  

Szereztem idéglenesen bejelentett lakcímet is, szóval szerencsés vagyok, hogy ilyen barátok vesznek körül! Azért köszönöm a sok segítséget mindenkinek, aki vette a fáradságot és fontos információkkal látott el!Kedves tőletek és jó látni, hogy vannak még segítőkész emberek...

 

Kicsit keményen kezdődött ez az év és a kezdeti nehézségek ellenére, most még is úgy érzem nagyon jó év elé nézek!

Most már csak munka kell, meg ez meg az meg még sok minden más is ahhoz, hogy igazán eredményesen is zárjam.  :)

 

Minden esetre tanulságos volt számomra ez a helyzet és sok mindenki megmuttata az igazi arcát!

Most már legalább tudom hányadán állunk! 

 

Fantasztikus, ahogy az élet megmutatja azt, hogy mire képes!

Mindig is éreztem valahol, hogy ez egy mestermű! 

 

Bárki is találta ki, engem nem felejtett el soha!

Hálás vagyok mindenért!

 

Köszönöm!

 

Legyen szép napotok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

 

Előzmény: Quantumleap (18840)
mirla Creative Commons License 2016.01.13 0 0 18845

Akkor még egy hsz, ezúttal magamat korrigálom, ugyanis elkereszteltelek Erikának, nem tudom, miért, bocsánat, LIZA!:)

Azt hiszem, az egyik most olvasott hirdetésből ragadhatott bennem a név... 

Sok sikert, LIZA!

Előzmény: mirla (18843)
mirla Creative Commons License 2016.01.13 0 0 18844

További kiegészítés az előzőekhez:

 

Nemzetközi iskola Eindhovenben (primary)

 

http://primary.isecampus.nl/Flex/Site/Page.aspx?PageID=&Lang=

 

Még egy ötlet: néha a szupermarketek (AH, Jumbo, stb.) hirdetőtábláin is keresnek a szülők oppast vagy ajánlják magukat fiatal lányok erre a munkára. Én már megtaláltam nem egyszer ilymódon, akit-amit kerestem!!!

 

Succes!

Előzmény: BLiza19 (18842)
mirla Creative Commons License 2016.01.13 0 0 18843

https://oppasnederland.nl/oppas-gezocht-eersel

 

https://www.oudermatch.nl/oppaswerk/eersel 

 

http://www.nannyservicenederland.nl/

 

Szia Erika! Kezdésnek a fenti linkek.

További kereséshez holland kulcsszavak: oppas, gastouder

Az oppas általában házhoz megy (van kivétel), a gastouder általában a saját lakásában vigyáz a gyerekekre és foglalkozik velük. Utóbbi esetben gyerekbarát környezet kívánatos.

 

Egy már beszélni tudó gyerekkel természetesen hollandul kell tudnod kommunikálni, hacsak nem angol nyelvterületről érkezett expat gyerekről van szó.  Bébikre magyarul is vigyázhatsz!:)

 

Sok sikert!

 

Lenne még egy kérdésem: milyen módon, illetve anyagból tanulsz hollandul?

Előzmény: BLiza19 (18842)
BLiza19 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 18842

Sziasztok!

 

Tud nekem valaki segíteni abban, hogy Eindhoven (Eersel) környékén hogyan találhatok babysitter állást? Vagy hol van nemzetközi iskola a közelben? Szállásom megoldott, közlekedni tudok. Más állás is érdekel, de tanítóként nem hiszem, hogy a középfokú angol elég egy állás betöltéséhez. Most kezdtem hollandul tanulni, szeptemberben mennék, de ha lenne állás, akkor már akár júliustól is. Előre is köszönöm, ha bármilyen infótok van.

Intro IR Flex Creative Commons License 2016.01.12 0 0 18841

Sziasztok

 

Munkasgep szereloket keresunk hosszu tavu munkara hollandiaba.

 

Kernem, ha valaki szeretne jelentkezni erre az allasra kerdeseit,oneletrajzat kuldje el az info@irflex.nl email cimre.

 

Koszonettel

 

Knoester Zsofia

irflex.nl

Quantumleap Creative Commons License 2016.01.11 0 0 18840
Előzmény: Quantumleap (18839)
Quantumleap Creative Commons License 2016.01.11 0 0 18839

Szociális segélyt (bijstandsuitkering) próbáltál igényelni?

Előzmény: Frankmcfly (18838)
Frankmcfly Creative Commons License 2016.01.11 0 0 18838

Namaste

 

Sajnos a munkanélkülin már túl vagyok...

 

Köszönöm a válaszokat!

 

 

 

Előzmény: jewel1979 (18836)
54homer__ Creative Commons License 2016.01.09 0 0 18837
jewel1979 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 18836

Ezt olvasd végig (akár google fordítóval): 

http://www.uwv.nl/particulieren/werkloos/index.aspx

Előzmény: Frankmcfly (18834)
segítökéz Creative Commons License 2016.01.07 0 0 18835

Kellemetlen helyzetbe kerültél.:(

 

Sajnos más tanáccsal nem tudok szolgálni, mint egy 2012.-ben érvényes szabályzattal, ami természetesen azóta megváltozhatott, ezért érdemes lenne bemenned a helyi Tanács Szociális Intézmény Osztályára érdeklödni afelöl, milyen jogaid vannak.

 

Addig ezt olvasd át:

 

http://www.cvonline.hu/blog/2012/allaskeresesi-tippek/munkavegzes-hollandiaban-mire-szamitsunk/1685

 

Munkanélküli ellátás

Az EU /EGT állampolgárok bármely tagállamban jogosultak a munkaerőpiaci szolgáltatások igénybevételére. Tehát a munkaviszony megszűnmése után ki kell kérni a munkaviszony igazolását, az U1/E301-es nyomtatványon, ami a munanélküli ellátás igényléséhez szükséges. Aki munkanélkülivé válik, azonnal regisztráltatnia kell magát annál a szakmai társaságnál, amellyel a munkáltatója kapcsolatban állt, és a Munkaügyi Hivatalban. (Arbeidsbureau)
Azok jogosultak a munkanélküli ellátásra, akik, a munkanélkülivé válást megelőző 12 hónapon belül legalább 26 hét munkaviszonyt tudnak igazolni, vagy a munkanélkülivé válást közvetlenül megelőző 5 évben évente legalább 52 nap munkaviszonnyal kell rendelkeznie. Munkanélküli ellátásokkal kapcsolatos információk:

www.nwv.nl

Előzmény: Frankmcfly (18834)
Frankmcfly Creative Commons License 2016.01.07 0 0 18834

Kedves Fórumozók!

 

Szükségem lenne a segítségetekre!

Itt élek Hollandiában már 5 éve(teljesen egyedül), de sajnos most olyan helyzetbe kerültem, amit nem kívánok senkinek! A helyzet a következő: Munkanélküli vagyok, nem találok munkát, elfogyott a pénzem és a főbérlőm egy hét múlva utcára tesz. Tanácstalan vagyok, hogy most mit tehetnék vagy kihez fordulhatnék? 

Esetleg valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tehetek mint Hongaarse dakloos? Hogyan tudnám kihasználni a szociális rendszer által kínált lehetőségeket? Merre vagy hogyan kezdjek neki? Hivatali ügyekben és a törvényekkel sajnos nem vagyok tisztában! Milyen segítséget vehetek ilyenkor igénybe?

Tudna valaki tájékoztatni ez ügyben?

Nagyon köszönöm mindenkinek! 

 

Béke legyen veletek!

 

üdv

Frank

daviddoff Creative Commons License 2016.01.06 0 0 18833

Kedves Judit, engem lehet hogy érdekelne a szoba februári költözéssel. A városközponttól kb milyen messzire van ? Kérhetnék róla pár fotót esetleg? Emailem : daviddoff11@gmail.com. Válaszod előre is köszönöm

Előzmény: Judit19840430 (18823)
RodeTulp Creative Commons License 2016.01.06 0 0 18832

Szia Ezy80!

Te vagy az ideális fórumtag!:D

Ugyanis senki nem sértődik meg, ha nem jössz vissza elolvasni azt a választ, amit nem írtunk arra a kérdésedre, amit nem tettél fel:D!!!

Írjál nekünk máskor is!

Előzmény: ezy80 (18831)
ezy80 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 18831

54homer__ Creative Commons License 2015.12.28 0 0 18830
Előzmény: TemPest77 (18827)
ehead Creative Commons License 2015.12.24 0 0 18829

En meg visszakerdezek? Beszelsz hollandul? Mert ez hamarosan alapfeltelel lesz a BIG regisztraciohoz, ami nelkul nem dolgozhatsz gyogyszereszkent Hollandiaban.

http://www.panteia.nl/Nieuwsoverzicht-Panteia/Toetsing%20op%20taalbeheersing%20bij%20BIG%20registratie%20van%20buitenlands%20gediplomeerden%20binnen%20de%20EER#.Vnv6fXrtSrU

 

 

Hozzateszem, annyit azert illene tudni, ugy altalanos muveltseg gyanant, hogy Hollandiaban, hasonloan az osszes europai orszaghoz, a karacsony ugyanakkor van, mint Mo-on.

Előzmény: TemPest77 (18828)
TemPest77 Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 18828

+1:

-Hollandiában ugyanakkor van karácsony mint Magyarországon ? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!