Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1714

Jól gondolod.

High Speed nevezetű HDMI kábelt vegyél..hétköznapi nevén 1.4-es HDMI kábel (de ilyen hivatalosan nem létezik) :)

 Audio Video Ethernet kábel

 


rövid 1-2 méter hosszban megfelel az olcsó, de hosszabb 7-10m már a drágább mínőségibb kábelt szabad venni. (10-20K)

Előzmény: Erdeizt (1713)
Erdeizt Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1713

Sziasztok!!!!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Vettem egy Samsung 6100 3d tvt hozzá pedig egy Sony S490-es 3d Blu-ray lejátszót.

Az avatárt szerettem volna 3dben megnézni de mikor rámentem a menüben a 3d lejátszásra ezt adta ki és nem engedi elindítani. 2d lejátszásnál pedig nem full hd-ben megy hanem 760X480-as felbontásban. Mi lehet a gond?? Remélem az amire gondolok, hogy az összekötö HDMI kábel egy T-Home beltéréhez kaptam már több mint 3 éve és ez még nem képes full hd és 3d jel továbbítására és ezért írja ezt ki a 3d menü+ezért nem játsza le 2d-ben full hdben :)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

nicko Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1712

jó lenne tudni a tv pontos tipusát.

 

amíg kapsz erre vlaszt.

android telóra vannak olyan progik amikkel a smart tvk esetében használni lehet vezérlésre és megosztásra is. Csak pc-re kell telepíteni az allsharet vagy serviiot gugli playről letölteni a megfelelő progit.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adi.remote.phone

Előzmény: Törölt nick (1708)
nicko Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1711

Jómagam az asztali gépemre hipp hopp  ráficcenő  (:)) ) blu ray filmeken wifin keresztül nézem a tévén (Samu ue40 es6540) és igazából  csak a nagyobb 18-25 gigás filmeknél akad néha 1-2 másodpercre  hogy betöltsön, a mezei 8-15 gigás blu ray-t karcmentesen viszi a wifin keresztül is. Ugyanez a helyzet a nettel is, az is wifin megy a tévéhez, és ott sem érzékelek semmilyen problémát.

 

 

Amit te BD filmnek vélsz azt úgy hívják .mkv fájl ami egy bluray konténer formátum.

Ezeket simán lejátsza még a kamu 3D-s mkv-t is.

Amit nem az a m2ts a valós BD film. Ehhez karcsú az 54mbit a 24p filmek, ehhez kell külső lejátszó, (PC, laptop,aszatali BD vagy média lejátszó)

Előzmény: i perseguitati (1707)
i perseguitati Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1710

Jogos, köszi :) Lényeg az hogy gyakorlatilag nincs benne wifi, csak képes rá. Decemberben pont ezért vettem egy kicsit drágább típust, mert ha az olcsóbbat választom egy wifi stick beruházása után szinte ugyanitt lettem volna.

 

Más, kicsit off : péntektől Sport 1 HD a UPC Directen is :)  Sőt, megbízható "verebek"  azt is csiripelik, záros határidőn(max 1 hónap) belül továbbbi 3 HD csatornával erősödik a Direct HD kínálata.

Erre nagyon ráéreztem, hogy mikor kell belépnem :)

Előzmény: Ati_66 (1709)
Ati_66 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1709

Szia !

 

Jól írta nicko a két TV "WiFi Direct (Ready)"  tehát kell hozzás USB stick.

A WiFi Direct  elnevezés az egy szolgáltatást takar, ami több mint a sima WiFi kapcsolat képessége.

 

Bövebben pl itt olvashatsz róla.

Előzmény: i perseguitati (1707)
i perseguitati Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1707

Nicko, jól tudom hogy nem mindegy hogy Wifi Direct, vagy Wifi Ready? Előbbiben már ott a beépített wifi, utóbbihoz viszont csak alkalmas rá és további beruházás ( kb. 15-20 ezer forint) után egy wifi stick megvételével alkalmas rá.

Sokszor írtad, és biztosan igazad is van, hogy a Samu gyári beépített stickjei csak 54 mbitesek és ez elég karcsú. Ez minden bizonnyal így van, de azt hozzátenném hogy nem mindegy hogy milyen szintű felhasználásról beszélünk. Jómagam az asztali gépemre hipp hopp  ráficcenő  (:)) ) blu ray filmeken wifin keresztül nézem a tévén (Samu ue40 es6540) és igazából  csak a nagyobb 18-25 gigás filmeknél akad néha 1-2 másodpercre  hogy betöltsön, a mezei 8-15 gigás blu ray-t karcmentesen viszi a wifin keresztül is. Ugyanez a helyzet a nettel is, az is wifin megy a tévéhez, és ott sem érzékelek semmilyen problémát.

Előzmény: nicko (1702)
nicko Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1706

Amit kérdezel az warez :)

Elég annyit tudni az igazi 3D filmekről, hogy 50GB vagy közeli a méretük a fájl nevében nem szerepel half meg sbs. És legfőképpen nem .mkv fájl!

 

3D mellett a pr. szól semmi más. Viszont akinek számít tévézés vagy mezei 2D filmeknél a kép mínősége és megvan az anyagi fedezet hozzá (vagy a hitel) 6xxx-t vesz. Viszont a samsung minden ilyen készülékbe belerakta a 3D-t. Vagy nézed vagy nem.

3D adás jelenleg nincs, nyáron viszont kisérleti jelleggel a mindigtv-n M3D néven ment az adás. Vagy a fele szellemképes, felkonvertált, buherált, nézhetetlen anyag volt. De ugyebár kisérleti adás volt.

Viszont havonta 1-2 gyári 3D film egy jobb fajta 3D BD lejátszóval azért nem gyenge élményt tud adni.

Előzmény: oimuka (1705)
oimuka Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1705

Nicko! Köszönöm a türelmedet és a válaszaidat. Még csak annyit kérdeznék, ha tényleg "elmegy az eszem" és a többek által is javasolt  6030-as modellt választom, amin 3D is van, hol találok hozzá 3D tartalmat? Tudtom szerint Magyarországon nincs jelenleg 3D adás, filmekért pénzt adni pedig nem szoktam. Torent oldalról töltöm le őket, de ott inkább házilag buherált 3D flmek ( mezei 3D szemüveg kell hozzá, az a kétszínű) vannak. A hozzászólásokból ítélve egyik sem élvezhető 3D tv-n. Szóval akkor mi szól a 3D mellett? Blue ray lejátszóm sincs.

Áruházakban próbáltam a 3D tv-ket , majdnem mozis élményt nyújtanak, de mit fogok nézni vele otthon?

Előzmény: nicko (1700)
nicko Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1704

ha megoldható akkor használd wifi nélkül mezei lan kábellel.

 

32ES6100 Ár: 130680 Ft

32ES5500 Ár: 118500 Ft

 

ragaszkodsz a smarthoz? mert ha nem én ezt veném inkább.

40EH6030 Ár: 135900 Ft


de még ez is jobb.

32EH6030 Ár: 108780 Ft

 


Előzmény: imireider (1703)
imireider Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1703

Köszi szépen a kiadós választ ! :)

Előzmény: nicko (1702)
nicko Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1702

WiFi Direct (Ready) elérhető ez van mindkét tipus esetében!

 

azt jelenti, hogy az adott készülékben van beépített wifi vagy sem. 6100-tól van egyébként.

az említett két készülékben Samsung WIS12ABGNX USB wifi stickel megoldható a dolog.

 

viszont azt tudni kell ezek a wifik akár gyárilag beépített akár stick csak 54mbites.

Előzmény: imireider (1701)
imireider Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1701

Sziasztok !
Tv vásárlás előtt állok.

Szeretnék infót kapni arról, mi az a Wifi Direkt funkciója egy készüléknek ?
32"-osban gondolkozom, az 5300-as, és az 5500-ös van kinézve, de utóbbiból hiányzik a fent említett dolog.
Előre is köszi a választ ! 

nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1700

már egyszer!

megválaszoltam és írtam konkrét tipust is a kérdésedre.

5xxx 50Hz

6100-tól 100Hz

6500-tól 200Hz

 

valós Hz-ket írtam nem a gyártók és áruházak pr. dumáit amikben 100-200-400-800Hz-ről van szó..mind CMR-el előállított kamu Hz.

 

Ha nincs pénzed akkor is inkább az 5300-at vedd.

Előzmény: oimuka (1699)
oimuka Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1699

Még egy utolsó tanács. A kettő közül melyik maradjon? Szóval magasabb kategóriákat nem ajánljatok, mert nincs rá pénz. Punktum.

Szóval:

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue32eh5000-p78815432/termek-leiras.html#properties

vagy

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue32eh5300-p79828377/termek-leiras.html#properties

 

A másodiknak az a bizonyos 100 Hz képfrissítési frekvenviája az valós 100 Hz?

Idézet egy másik fórumról:

"a 6000-es alatti szériákat ugyan 100Hz-esnek hirdetik, de valójában csak 50Hertzesek. Egy Motion plus nevű képesség bekapcsolásával a TV elkezdi villogtatni a háttérfényt és minden egyes képkocka közé "beszúr" egy feketét. Tehát kép - LED be - LED ki - fekete kép - LED be - LED ki - kép -LED be... így tovább. Az eredmény az lesz, hogy bár a fényerő látványosan leesik, a kép mégis folyamatosabbá válik. Elméletben. A valóságban ez egy szubjektív dolog, van akinek tetszik, van aki pedig inkább marad a kissé döcögősebb, de élesebb képnél.

 

SZóval ezért kérdem.

 

 

Előzmény: Ati_66 (1698)
Ati_66 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1698

Az LCD  kijelzőkön a fizikai felbontásuknak - pixel számuknak-  megfelelő felbontás beállítással kapod a legélesebb képet, ami a monitorodon fullHD felbontás, 1920x1080. 

Nem csoda, hogy életlen maszatot nézel az 1280X720-as felbontás beállításával.

 

 

 

Előzmény: oimuka (1696)
nicko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1697

digikábel azért szerencsére klaszisokkal jobb mínőség mint a digi tányéros..

HD-ból a 4db közszolgálati a supertv2, TV2, DS1-2, PVTV, Music chanel, nat geo, nat geog wild, Digi Life, Digi World, Digi Animal, SuperOne van.

 

ez ha jól számolom 16db HD csatorna mindenféle felár nélkül!

Előzmény: i perseguitati (1694)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1696

Talán egy hónapja lecseréltem a hagyományos 17"-es CRT Dell képernyőmet, egy 23"-es led képernyőre Philips http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/philips/236v4lsb-p131458365/termek-leiras.html

képernyőre. Már nagyon untam, hogy a filmeket egy viszonylag kis képernyő középjő csíkján kell nézzem. Hát bevallom őszitén, hogy kicsit csalódott vagyok. A CRT képernyőt 1024X768 felbontásban használtam és tökéletesen meg voltam vele elégedve. Tökéletes részletgazdag kép, kisebb febontású filmekél is. A mostanit 1280X720-ra állítottam, de valahogy nincs az a képminőség, mint a CRT-vel. Több féle beállítást próbáltam, és valahogy még sem az igazi. A CRT képernyőn az 1280X720 felbontású film, szinte HD minőségben ment. A mostanin viszont a gyors mozgások néha elmosódnak, a fekete színeknél egybefolyik minden stb. Szóval ha gyártanának 23"-es 16:9 képarányú CRT-t, tuti azt vennék.

Előzmény: i perseguitati (1695)
i perseguitati Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1695

Látod, ha már filmeket nézel, és szoktatok nézni megéri egy ilyen tv.  Persze akkor már HD-s, blu ray filmeket tölts le :) Hidd el, itt már bizonyítani és virítani fog Full HD-s Samu, és rögtön más elképzelésed lesz arról hogy valójában mi is számít éles képnek.

 

 

Előzmény: oimuka (1691)
i perseguitati Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1694

A kábelest nem ismerem, a tányérosnál meg mindjárt megszámolom, várj egy percet!

 

Megvan: 0 ...    :))

 

A legfrissebb hírek szerint azért már készül valamifajta HD-s csomag a tányéroson is, állítólag a közeljövőben ott is megjelenik majd néhány valódi HD csatorna, de azt már nem várom meg. Váltottam inviteles IPTV-re és UPC Directre (hétfőn szerelik).

 

Előzmény: oimuka (1692)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1693

Az áruházakban sajnos nagyon megtévesztik a vásárlókat ezzel a Hd minőséggel, mert ott többnyira HD mintavideók mennek, sosem valós TV-adás. Az ilyen HD mintevidókon persze minden olyan tiszta és éles, hogy kívánni sem lehet szebbet. Hazaviszed a tv-t, behangolod és jön a csalódás, hogy nem azt kapod, amit az üzletben láttál.

Előzmény: oimuka (1692)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1692

S a digi-nél hány HD adó van?

Előzmény: i perseguitati (1690)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1691

Ha a 65 adóból, amit foghatok, csak 9 HD, az gondolom nem valami jó arány. Az sem zavarna, ha nem Hd minőség, csak tiszta legyen, ne legyen pixeles, képhiba stb. És filmeket szeretnék nézni, amiket netről töltök le, azok sem mind Hd minőségűek... jórészt nem.

Előzmény: i perseguitati (1690)
i perseguitati Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1690

Sajnos az sem tükürtiszta, csak a hanyományos (CRT) tévé elnyeli a képminőség és felbontás gyengeségeit. Ugyanígy voltam én is a digi műholdas adásával, a hagyományos tévék közt  kifejezetten jó minőségűnek számító 100 Hz-es 72 centis Samsung tv-n alig vettem észre hibáta szinte hibátlan(nak tűnt) volt a kép és az adás minősége. Ugyanazt a jelet, adást  úgy másfél hónapja már egy 102 centis Full HD-s Samsung Led tv-n nézve már nem ez a véleményem... Magyarország a HD adások, csatornák elterjedsége, száma  alapján 3. világ... Tudomásul kell venni egy ilyen tv alá minőség kell, különben a tudásának képességének töredékét sem használod ki. Ha csak analóg és SD tv adások vételére kivánod felhasználni, komolyan azt javasolom, egyelőre ne is költs ilyen tévére pénzt.

 

Előzmény: oimuka (1689)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1689

Sajnos vidéken  lakom, szóval nem DIGI, RDS vagy ilyenek. Helyi kábelszolgáltató. Ellenben hagyományos TV-n nézve, sosem volt gond a minőséggel. Az összes fogható adó tükörtiszta. Ám szerintem a szomszédom analóg adást fog, vagy nem tudom, mert tényleg csapnivaló. Én inkább nem néznék semmit, ha úgy kellene nézzem.

Előzmény: nicko (1688)
nicko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1688

digitális és analóg csatornák vannak.

a digitálison belül van az SD és a HD mínőség.

ezeken az új lapos tévéken az analóg egy förtelem, mert az még a CRT tévéknez képződött.

most hirtelen nem tudom volt e szó arról ki a szolgáltatód, ha a digi akkor fogod a koax kábelt bedugod a tévébe, behangolod a csatornákat, hátradőlsz és örülsz a HD-s adásoknak :)

de még az SD is jobb az analógtól ha normális jelet küld a szolgáltatónak a csatorna (képarány)

 

50Hz-es tv két képkocka közé egy fekete kockát szúr

100Hz-es tv két kép kocka közé egy harmadikat szúr be.

 

amivel a gyártók meg a boltok hülyítik az embereket 100,200,400 meg 800Hz-el az a CMR (Clear Motion Rate)valós 100Hz-es tévénél nincs szükség rá szinte.

Előzmény: oimuka (1687)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1687

Jaj isten ments:) Csak közben fórumozok még valahol, és ott ajánlott valaki, hogy 100 Hz alatt semmiképp ne vegyek készüléket. Rákerestem mi is az igazság ezzel a "Hertz" históriával, és gondoltam megosztom itt a fórumon, hátha valakinek még szüksége lehet rá.

Pár perce átmentem egyik szomszédomhoz, akinek LCD tv-je van, annyit tudott megmondani, hogy LG márka , semmi alegység. Ám siralmas a tv-adások  a minősége, pedig digitális adás van a szolgáltatónknál. Ő az antennakábelre fogta, de engem valahogy nem győzött meg. Nálunk hagyományos CRT tv-n (Panasonic, 12 éves modell), minden adó tükörtiszta. Esetleg nem állította át a tv-jét a digitális vételre? Ha megveszem a "méregdrága" led tv-t és még olyan minősége sem lesz, mint a hagyományos tv-nek, akkor minek a HD? Felhívtam a szolgáltatóm és azt válaszolta, hogy a digitális kábelhalózatunkon fogható 65 adóból csak 9 HD. Ahhoz, hogy HD-ben nézhessem valamelyik adót (ami persze HD-ben sugároz) elég egy ilyen DVB-C tunerrel ellátott tv vagy kell még valami tartozék is?

Előzmény: nicko (1686)
nicko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1686

most engem akarsz oktatni vagy az érdekel, hogy 5000-es vagy 6xxx tévét vegyél?

Előzmény: oimuka (1685)
oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1685

Egy eléggé tárgyilagos cikk, amit a képfrissítésről tudni érdemes.

 

100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 600 Hz – a gyártók egyre nagyobb értékeket tűntetnek fel az LCD- és plazmatévéken, azt azonban már nem mindig közlik, hogy az adott értékek pontosan mit jelentenek. Pedig, amint azt rövidesen látni fogjuk, képfrissítés és képfrissítés között igen nagy lehet a különbség.

Alapok

Az LCD-és plazmatévék állóképek sorozatát vetítik, s ezt az agyunk mozgóképként érzékeli. Az egy másodpercre jutó képek számát nevezzük képfrissítési frekvenciának – ez eddig tiszta sor. Az viszont már nem, hogy az egy másodpercre jutó képkockák számát miből számítjuk. Ez lehet a bemeneti jel képfrissítési frekvenciája, lehet az a képfrissítés, amit az elektronika számol, lehet az a képfrissítés, amit a panel használ és lehet az a képfrissítés, amit a szemünk lát. Főleg most, hogy a 3D tévék is piacra kerültek, könnyen előfordulhat, hogy mind a négy érték különbözik!

Bemenet, kimenet

A bemeneti képfrissítés értelemszerűen azt a képfrissítést jelenti, amivel a képanyag a forrástól eljut a tévéig. Mindegy, hogy a tévé saját, beépített tunerjét használjuk, vagy a megjelenítőt set-top-boxra, Blu-ray lejátszóra, DVD-lejátszóra, PC-re, játékkonzolra, videokamerára stb. kötjük, legalább egy képfrissítési frekvenciát biztosan találunk, amit a tévé tud értelmezni. Az analóg PAL tévéadás például 50 Hz-es jelet tartalmaz (625 sor, 50i), a DVD-re 720×576 pixeles felbontással és 25p vagy 50i képfrissítéssel kerülnek fel a filmek), a videomebenetek használatával pedig 24, 25, 30, 48, 50, 59 vagy 60 Hz-es képfrissítést választhatunk – tévétől függően. A bemeneti képfrissítésnél igazából egy dologra érdemes figyelni, mégpedig a 24p-re. 24 fps-es (24Hz-es) képfrissítés jellemzi a Blu-ray lemezen lévő filmeket, amit csak akkor tudunk kadenciahelyesen (az eredeti sebességgel és képfrissítési ritmussal egyező módon) megjeleníteni, ha a tévénk támogatja a 24p-t. Működéséről egy korábbi cikkünkben részletesen írtunk. Ami még fontos: 60 Hz-es képfrissítésnél nagyobb értéket a lapostévék többnyire nem képesek értelmezni, még akkor sem, ha a specifikációjukban szerepel 100 Hz-es vagy nagyobb érték - ez ugyanis másra utal. A készülékek azért nem támogatják a magasabb képfrissítési gyakoriságot, mert a gyártók a HDMI szabványok alapján alakítják ki a tévék elektronikáját, és a szabványnak még a legfrissebb, HDMI 1.4a verziója sem írja ezt elő.

Habár logikailag most az következne, hogy megnézzük, mit csinál az elektronika a képpel, könnyebb megérteni a tévék működését, és a különböző képfrissítési gyakoriságok közötti kapcsolatot, ha előbb megnézzük, mit jelent a panel képfrissítési gyakorisága; ez az érték azt adja meg, hogy a tévé képe másodpercenként legfeljebb hányszor frissülhet. Legalábbis többnyire. A 100 Hz-es LCD-tévé másodpercenként akár 100, a 200/400 Hz-es LCD-tévék akár 200/400, a 400/600 Hz-es plazmatévék pedig 400/600 alkalommal képesek frissíteni a kijelző tartalmát, ez azonban NEM azt jelenti, hogy minden alkalommal más információtartalom is jelenik meg! Ha a kép másodpercenként 100 vagy kevesebb alkalommal frissül, akkor a tévén az elektronika által kiszámolt képkockák folyamatosan, egymás után jelennek meg, a 200 Hz-es LCD-tévék esetében viszont már lehet, hogy trükközés van a dologban. Egyes készülékek az elektronika által kiszámolt képkocka közé fekete képkockát is beillesztenek (LED-es háttérvilágítás esetén a gyakorlati megvalósítás részképekkel történik). A 400 Hz-es LCD-k esetében teljesen biztos, hogy 200 képkocka és 200 fekete kép jelenik meg gyors egymásutánban. A magasabb képfrissítési frekvencia előnye az, hogy egyetlen képkockát rövidebb ideig látunk, így az agyunk élesebbnek, tisztábbnak érzékeli a mozgóképet.

Ami a plazmatévéket illeti, a panel képfrissítése jellemzően 400 vagy 600 Hz – de a valós tartalomváltozás ennél jóval kevesebb. A plazmák működési elve teljesen különbözik az LCD-k működésétől; az egyes képpontok feszültség hatására saját fényt állítanak elő – azonban ez a fény csak nagyon rövid ideig látható, ezért a képpontokat újra meg újra fel kell villantani. (Ennek a tulajdonságnak köszönhető egyébként a plazmák enyhe vibrálása.) A plazmatévék típustól és beállítástól függően minden egyes képkockát 4-12 alkalommal is frissíthetnek, tartalmi változtatás nélkül. Egy 600 Hz-es plazmatévé a 60 Hz-es jelet például úgy jeleníti meg, hogy minden egyes képkockát tízszer „villant” fel. Ennek az eljárásnak a neve sub-field drive. A plazmatévék esetében a magasabb képfrissítési frekvencia stabilabb fényerőt biztosít, valamint (kis mértékben) a mozgókép-felbontást is javítja.

Képfeldolgozás

Fentiek alapján már tudjuk, hogy a bemeneti képsebesség és a panel képfrissítési frekvenciája nem biztos, hogy egyezik. Az elektronika feladata adott: a beérkező jelet úgy kell átalakítania, hogy az eredmény passzoljon a panel képfrissítési gyakoriságához. A váltottsoros képből egyrészt progresszív képet kell készíteni, másrészt adott esetben képkockákat ismételni kell, vagy a meglévők közé újakat kell kiszámolni. Ez utóbbiról Így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése című cikkünkben részletesen írtunk, így a technológiai megoldások részletezésétől most eltekintünk.

Néhány példa arra, hogyan alakítja át az elektronika a képet:

  • Analóg tévéadás (50i) -> 100 Hz: váltottsoros képből progresszív kép kiszámolása, minden meglévő képkocka közé újabbak kiszámolása.
  • Analóg tévéadás (50i) -> 200 Hz: váltottsoros képből progresszív kép kiszámolása, minden meglévő képkocka közé újabbak kiszámolása, vagy 100 Hz-es kép előállítása és fekete képkockák beillesztése.
  • Analóg tévéadás (50i) -> 600 Hz (plazma): váltottsoros képből 100 Hz-es kép számolása, plusz az elektronika a képváltások között hatszor frissíti a panelt (változatlan tartalommal).
  • Blu-ray film (24p) -> 60 Hz: minden első képkocka ismétlése háromszor, minden második képkocka ismétlése kétszer. Ez a 3:2 pulldown eljárás, az eredmény nem tökéletesen folyamatos kép. Ha a tévé nem kezeli a 24p jelet, akkor nem tud képet megjeleníteni. Az egyetlen megoldás az, ha a 3:2 pulldown-t a Blu-ray lejátszóra bízzuk, így a tévé 50 vagy 60 Hz-es jelet kap, amit már tud kezelni.
  • PC/játékkonzol (60 Hz) -> 60 Hz: nincs teendő.
  • PC/játékkonzol (60 Hz) -> 600 Hz (plazma): nincs teendő, de az elektronika képváltások között tízszer frissíti a panelt (változatlan tartalommal).
  • Blu-ray film (24p) -> 72 Hz: minden képkocka ismétlése három alkalommal.
  • Blu-ray film (24p) -> 96/120 Hz: minden képkocka ismétlése négy vagy öt alkalommal, vagy a meglévő képkockák közé három vagy négy újabb kiszámolása.

A listából látható, hogy a forrásanyag, az elektronika által kiszámolt kép és az, ahogyan a panel tartalma frissül, akár teljesen különböző is lehet – sőt, az a gyakoribb eset, hogy legalább az első kettő eltér egymástól.

A 3D is bekavar

Az aktív szemüveggel működő 3D rendszerek esetében egy negyedik tényező is szerepet játszik; eze rendszerek működési elve ugyanis azon alapszik, hogy a tévé a bal és jobb szem számára készített képet felváltva jeleníti meg, a szemüveg pedig (fordított sorrendben) felváltva eltakarja a megfelelő szemünket. Ez azt jelenti természetesen, hogy egy-egy szemünkkel csak a képkockák felét látjuk, így az effektív képfrissítési gyakoriság a felére csökken; egy 200 Hz-es 3D LCD-tévé esetében egy-egy szemre 100 képkocka jut másodpercenként.

Összefoglalás

A tévék specifikációja több, a képfrissítési gyakoriságra vonatkozó adatot is tartalmazhat. Ezek mindegyike fontos információt tartalmaz, ezért jó, ha tisztában vagyunk a jelentésükkel. Azonban értelmezésük csak kiindulási pontot adhat, ezen infók alapján, személyes próba nélkül nem lehet megmondani, hogy adott tévé esetében egy-egy megoldás javítja-e, és ha igen, akkor mennyivel a képminőséget.

 

Előzmény: nicko (1684)
nicko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1684

egyébként van egy jó cikk ami a nézési távolság/képátlóról szól. érdemes elolvasni vásárlás elött!

 

Milyen messziről nézzünk TV-t?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!