Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40657
illetve milyen vakolattal érdemes szinezni? műgyanta szilikát vagy vízüveg???
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40656

tudnátok adni valami tippet, hogy mivel tudnám a kerítésemet bevakolni.

zsalkőből lett ráhuzva még két sor, erdetileg 24 cm széles volt, ráment a 20 as zsalukő de a maradék 2 centit mivel töltsem ki, dryvit hálóval körbehúztam, és elkezdtem flexibilis csemperegasztóval vakolni, de nem iazán pénztárcabarát megoldás.

 

 

előre is köszi.

 

 

csakmanocska Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40655

Sziasztok!

Segitsetek légyszives!A nyaralómon szeretném a kéményt ki cserélni.A tetötöl fölfelé kell mert meg ette az idö.Esik szét!

Milyen téglát kell vennem hozzá?Milyen falazó anyagot használjak?

Vakolni nem szeretném de fedlap kell rá!

A kupos fedlap lehet beton?

Köszi:peti

cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40654

Kb egyről beszélünk. Néha az erősebb is megadhatja magát. Láttam olyat, hogy födémben megadta magát a teljes béléstestsor. Ok, ott utólagos tetőtérbeépítés volt, és a válaszfal km tégla futóra (pont gerendaközbe, azzal párhuzamosan) és beton kefnisor gyönyörűen végigrepedt....

 

Azt, hogy egyéb törés lehetne, bevallom, csak papiron számokkal tapasztaltam.

 

A lényeg, hogy ne ékeljük, ha lehet, szerintem....

Előzmény: Cs_ (40651)
Cs_ Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40653
http://www.wienerberger.hu/servlet/util/getDownload.jsp?blobtable=WBDownload&blobcol=urlimageupload&blobkey=id&blobwhere=1220904162730&blobheader=multipart/octet-stream&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadervalue1=attachment;%20filename=

150. oldal, bal oldalon, ezt a kialakítást javasolja a Porotherm.
Előzmény: Notes (40652)
Notes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40652
Előre bocsájtom, hogy abszolút laikus vagyok a témában, de amennyire én látom ezt: a PTH födémet előírás szerint túl kell emelni (6 méteres fesztávnál ez már 2 centit jelent a fesztáv közepén!). Namármost ha a födém "meghajlik" akkor ugye a gerendák helyzete közelebb kerül a vízszinteshez (kiegyenesednek), tehát a két végük "távolabb kerül egymástól". Ha ez jelentős, és rendszeres mozgás lenne akkor a gerendáknak szét kéne nyomnia a koszorút (vagy el kéne törniük, de valaminek engedni kell(ene)).
Szóval én úgy gondolom, hogy a válaszfal bár nem teherviselő elem, de attól mert szilárdan a födémhez van rögzítve még nem azt jelenti, hogy a födém függőleges irányú mozgását kell felvennie. Azt a koszorú teszi meg, itt csak részterhelésről lehet szó, nemdebár?
Cs_ Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40651
Régen azért volt szokás felülről-lefelé befejezni az épületet, mert azzal, hogy kiépítetted a szintet az alatta lévő födém megkapta az állandó terhelésből származó lehajlást. Utána már "csak" az esetleges terhek játszottak. Természetesen nem mindegy, hogy az épület egy lakóház vagy egy irattár vagy hogy hol van az a födém.

A födémet nem "érdekli" a az alatta lévő válaszfal, ő az erősebb bika, jó az extrém helyzeteket hagyjuk. Ezért, ha lehajlik, akkor a válaszfalban fog feszültség keletkezni, amennyiben rosszul van megépítve. Ha jól van megépítve a válaszfal, akkor nem lesznek durva repedések (nem írtam olyat, hogy mindig lesz repedés) A mai rohamtempóban épülő épületeknél kell valami, ami tud mozogni. Téglánál valami rugalmas kitöltés felül, gyakorlatban pur hab, gipszkartonnál kisebb lehajlásokat a szakszerűen kivitelezett fal fel tud venni (nem csavarozunk semmit a felső UD profilba) nagyobb, várható lehajlásoknál (1+cm) csúszó kapcsolat kell kialakítani.

Egy új épületnél, az első években várhatók esztétikai repedések, amíg "beáll" az épület. De ha rosszul van megcsinálva, akkor elég durva repedések lesznek a válaszfalban.

Egy kis fotó galéria: http://www.met.bme.hu/Letoltes-2009/REKO-I/FALREPED%C3%89S-2.pdf
Előzmény: cseik (40648)
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40650

Most esik le, mit írtál a nyomatékra gyakorolt jótékony hatásról....

 

Szal aszondod, hogy ha egy kéttámaszú tartót középen háromtámaszosítunk, akkor a válaszfalra gond nélkül ráterhelődhet a födémtraktus fel terhe, alap és minden merevítés nélkül?????? És akkor még nem beszéltünk a nyílásokról a válaszfalban, a  gépészet általi bevésések gyengítő hatásával...

 

Értem, hogy mit akartál mondani, de leírva furcsán hat, hogy a pozitv nyomaték csökkenése mérsékli a negítív nyomaték jelentős növekedését...

Előzmény: bpityu (40647)
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40649

Feltéve ha nem a béléselemhez van ékelve....

 

A többiben részben igazad van. Csak azt nem veszed figyelembe, hogy a kéttámaszú födémet nem méretezik és nem is rakják bele a támasznál negatív vasalatot. Vagyis ha a válaszfal el is bírja (van olyan ami el), akkor a felbeton reped meg. (mint írtad) Hát, az sem ideális. És pl. a pth gerenda középen alátámasztva nem hogy terhet nem tud felvenni, de saját súlyától el is törik. E-gerendára is elvben igaz, bár annak van negatív nyomatékra is teherbírása a mérete miatt.

 

Igazad is van, meg nem is. Gyakorlatban az esetek zömében jelentősebb bajt nem okoz, de szerintem a kisebbséget ez nem vigasztalja :(

Előzmény: bpityu (40647)
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40648

A födém nem egyszer megkapja a terhelést oszt beáll mint a beton (bár a beton is mozog :) ) hanem folyamatos le-föl mozgással veszi fel a terheket. Embercsoport, bútor, hőingás, utcai forgalom rezgése mind mind mozgást okoz. És födém akkor is lehajlik, ha hozzá van ékelve a válaszfal. Az aljzat nem fog lehajlani, a válaszfalat károsodás nélkül nem lehet összenyomni. Kvázi vagy a fal törik, vagy  födém.

 

Te mondtad, hogy repednek a felső kapcsolatok. Na ha ékeled, akkor ez a repedés akkor is lesz valahol. Ha nem ott ahol a purhabbal "kijelöljük" akkor ott, ahol leggyengébb a szerkezet.

 

Előzmény: Cs_ (40646)
bpityu Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40647
ha akár egy sima 2 támaszú tartót nézel,beiktatsz egy plusz támaszt,úgy,h felül nem nyomatékbiró,akkor is csökkent a nyomaték.tehát a födémre ha működik támaszként,akkor egyértelműen jótékony hatással lesz,max felül megreped.

a kihajlást nem nézem(tudom,h szakmai szemmel nézve nem szabadna),akkor feszültségre a válaszfal simán vinné a terhét.a kihajlás meg egy képzetes dolog,és mint ilyenben,komoly a biztonság.és akkor még azt sem vettük figyelembe, hogy a válaszfal nem vonalszerű,hanem általában cikkcakkos.

na,lényeg,födémben biztos vagyok,h semmi bajt nem csinálhat,válaszfalban meg nem szokott. :)
Előzmény: cseik (40645)
Cs_ Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40646
A régi építési szokásokról idillikus képünk van, hogy minden a nagykönyöv szerint építettek, pl ez esetben fentről lefelé fejezték be a házakat, így mire válaszfal építésre került sor a fölötte lévő födém már megkapta a terhelést. Ügye manapság a 4. emeletnél tart a szerkezetépítés, de a földszinten már aljzatolnak, válaszfalaznak, extrémebb esetben már burkolnak/festenek :) idő az pénz. Hogy régen mennyire tartották be ezeket a szabályokat, hát a franc se tudja, akkor is emberek éltek :)

A válaszfalakat kiékelni, gipszkarton úgy megcsinálni, hogy ne tudjon mozogni fönt nem szerencsés, sok repedést elkerülni. De ugyanakkor, ha nincs mozgás, nincs repedés se :)
Előzmény: cseik (40645)
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40645

és ezt a szokást a szerkezettel is tudja? :):)

 

egyszer hajoljon le az a födém, jobb esetben "csak" a válaszfal roppan meg, rosszabb esetben a födém.

Előzmény: bpityu (40643)
Notes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40644
Oké, köszönöm a tanácsot, akkor nem habozok, purhabozok. :) A födémen csak a fedélszék lesz, más súlyt nem kap.
bpityu Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40643
elvileg pur hab kéne,mert a válaszfal elvileg nem teherviselő szerkezet.

ugyanakkor a régiek kiékelték a gerendáikat,ezzel is megosztva a terhelést.mostani szabvány nem engedi ezek belevonását,de én ki szoktam ékelni,és nem is szokott baj lenni ebből.
Előzmény: Notes (40639)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40642
1. ha kerul meg fole a fodemre terheles, akkor nem kellene most kiekelni. a purhab tok szokasos.

2. ha nem akarod hogy athallatsszon a beszed egyik szobabol a masikba, akkor is purhaboznek.

vajk
Előzmény: Wattocsak (40641)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40641
Szerintem előtte egy építész kellene, a szerkezetekhez. Nehogy már a gépész mondja meg meg a szigetelések mikéntjét. A gépész hozott anyagból dolgozik:-)
Előzmény: Törölt nick (40640)
Notes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40639
A válaszfal (PTH 10N+F), és a plafon (PTH gerendás) közti rést mivel szokták kitölteni? Mert a kőművesem szólt, hogy vegyek 6 flakon purhabot hozzá. Nekem ez elég furcsa, mert azt hittem kiékelik a falat a plafonhoz és a megmaradt résbe meg csapnak egy kis maltert és kész. Nem szeretnék feleslegesen elkölteni erre 6-8e forintot, ha nem muszáj.
pajaci Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40638
Szárazon nem tömörödik, vizesen kell. A marosi homok olyan mint az átszitált sóder. 1-2mm a szemcsenagysága. Ez a hivatalos neve, kapsz mindenhol.
Előzmény: topikolos (40622)
DonEnrico Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40637
Köszönöm a hozzászólásokat.

Capri:
ennek én is utánanéztem. Arról van szó, hogy nagy forgalmú (szennyezett levegőjű) utak mentén a még vakolatlan épület magába szívta a kipufogógázokat és ezeket bocsátja ki. Az én házam esetében szerencsére nem erről van szó.

A tervezőre mindenképpen gondoltam, de ugye először a szigeteléssel kell kezdeni, hiszen az alapján fogja méretezni a fűtést.

Szerintetek van-e olyan tervező, aki felméri a ház jelenlegi állapotát, javaslatot tesz a szigetelésre (fal, tető, ablak) ezek alapján pedig megtervezi a rendszert? Tudtok ilyet ajánlani? Egy ilyen munkának mi a reális díjazása?

Aztán a másik kérdés a finanszírozás. Sajnos most nincs nyitott pályázat, ez csak jövő év elején várható. Én viszont mindenképpen szeretném idén megcsinálni. És a pályázattól sem kellene elesni. Ötlet? Ehhez is kellene az állapotfelmérés, hogy honnan indulunk és hova tervezzünk eljutni...


Erzsébeti Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40636
nyugi, holnap hívlak.

Szerintem éppen hétvége van...
Én meg nem molesztálok üzletből senkit sem, ha külön nem kér meg rá...:)
Előzmény: Nero the real (40633)
Nero the real Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40635
Erdekes ez az Index forum engine...
Nero the real Creative Commons License 2010.08.09 0 0 40634
Szia Capri!
Irtam Erzsebeti-nek, de nem valaszolt. Lehet hogy szabadsagon van?
Az ugy surgossegere valo tekintettel tudsz valaki mast ajanlani regi faablakok javitasara?
Előzmény: Törölt nick (40572)
Nero the real Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40633
Szia Capri!
Irtam Erzsebeti-nek, de nem valaszolt. Lehet hogy szabadsagon van?
Tekintettel az ugy surgossegere, tudsz e mast is ajanlani az ablakok javitasara?
Előzmény: Törölt nick (40572)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40632
Kontra!
Tulaj nem tervezett, fűtési rendszer 20 milla, ebből ötöt el lehetett volna hagyni.
A terv csak 300 ezer lett volna.
Előzmény: nagy ivó (40630)
nagy ivó Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40630
Anno, egy jogkövető emberkének kerítést készítettünk, a régi helyére, megterveztette.
Nem fogod elhinni, a tervezés annyiba került, mint maga a kerítés, anyagostól munkadíjastól
Előzmény: Wattocsak (40627)
nagy ivó Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40629
Milyen leolvasási hibára gondolsz?
A tervrajzon és a mérőezközön is látható a méret, ami 10 cm az nem 11cm.
Előzmény: Wattocsak (40626)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40627
Én a helyedben keresnék egy tervezőt és vele beszélném meg. A kivitelezőket és a kereskedőket messzire elkerülném, persza ha sok pénzed van és szereted a zsákbamacskát...:-)
Előzmény: DonEnrico (40625)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40626
Szerintem a leolvasási hiba is ekkora. Még a végén mikrométerrel mérik le:-)
Előzmény: nagy ivó (40624)
DonEnrico Creative Commons License 2010.08.08 0 0 40625
Üdv Mindenkinek!

A közelmúltban vettem egy házat, és ennek a korszerűsítésével kapcsolatban kérnék ötleteket. A ház elég nagy, 3x115 nm. (Szuterén, földszint, tetőtér). Gázszilikát falazóelemből épült, valamilyen hőszigetelő vakolattal. A fűtés padlófűtés és radiátoros. A gázkazán elég régi.

Utánanéztem már egy két dolognak, így amit tervezek:
- külső hőszigetelés (dryvit-rendszer)
- kondenzációs gázkazán
- napkollektor (HMV vagy fűtésrásegítésre is - van medence is)
- vízteres kandalló a nappaliba
- HMV cirkuláció
esetleg:
- ablaküveg csere (régebbi Sofa ablakok vannak)
- tetőtér szigetés (ezt fel kellene mérni, hogy mi van pontosan)

Amiben segítséget kérek:
- hogyan induljak el?
- komplett rendszert (egy kivitelező) vagy elemenként?
- kiket ajánlotok?
- szakemberek ajánlatát is szívesen veszem!

Előre is köszönöm!

Enrico

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!