Keresés

Részletes keresés

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 214

Kedves Island !

Eléggé sok bajom van a bugikkal !

Nemtom mi a bajuk nálam, de semmi nem az igazi !

Sárgul, hervad, utálja a szelet, nemtom mennyi lehet a nap, sok vagy kevés a viz !

Inkább utálom már, mert nem tudok a kedükre tenni :((

fintorgó Creative Commons License 2005.05.04 0 0 213

 

 Sziasztok! Sajnos olyanom, nincsen, mint a horvátországban fényképezett, de ez éppen most virágzik.

 

 

Tavaly tavasszal teljesen kopaszon került elő a többi teleltetett gezemice közül. Sok elhalt ággal. Jól megmetszettem, majd betettem a rózsák árnyékába, elfelejtkeztem róla szépen. Késő nyáron vettem észre, hogy elkezdett hajtani, kicsit jobban figyeltem rá a télen, az eredmény magáért beszél.

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 212

Jajj, bocsánat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sieberz !!!!!!

darabonként 1.180.-Ft !

 

Előzmény: krampuszka1 (211)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 211

Starkl kertészet :)

Az árat nemtom, de megnézem !

Előzmény: Orsili (210)
Orsili Creative Commons License 2005.05.04 0 0 210

De gyönyörüek, hol vetted öket és ha szabad tudni, mennyiért?

Bár egyelöre le vagyok tiltva családilag új szerzemények vásárlása iránt :))))

Előzmény: krampuszka1 (209)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 209

Hali ! :)

Ezek most jöttek postán, ki vagyok akadva tőlük :D

 

 

 

 

 

Miközben, szép felnyúltakat vásároltam Zombán !

kinszky Creative Commons License 2005.05.04 0 0 208

Ja, hát igen. Bár jön erre is a mediterrán hatás. .... még nem látszik.

Meg aztán mégis kiszúrt velem, mert az összes virágot eldobta - a szél lefújta?

Az is lehet, hogy megártott neki, hogy ki-be hurcibáltam, féltettem még hétvégén, hogy megfázik. Azt olvastam az irodalomban, hogy a helyváltoztatás nem tesz jót neki. Most aztán mégis átültetem, majd meglátjuk.

Előzmény: akvaba (207)
akvaba Creative Commons License 2005.05.03 0 0 207
akvaba Creative Commons License 2005.05.03 0 0 206
Hát igen,Horvátországban kicsit más a klíma.
kinszky Creative Commons License 2005.05.03 0 0 205

Sziasztok bugi Tulajok!

Eldicsekedtem ugyan ezzel a kis drágával a "Kerti örömök"-ön, mivel most kaptam anyáknapjára. Itt viszont kérdezném, hogy átültethető-e most, mivel virágzik, mert szerintem túl kicsi a cserép. Nem szeretnék kiszúrni vele, mert akkor ő szúr ki velem, ha nem virágzik tovább vagy eldobja a virágos leveleit!

kígyószisz Creative Commons License 2005.05.01 0 0 204

Sziasztok :-))) Ím, eljött az idő és boldog bougainvillea tulajdonos lettem. Rögvest kettőt vettem, de itt nem szeretném majd abbahagyni, ők a próbababák.

Az egyik törzseske, állítólag a ciklámenszínű (majd kiderül, még nincs színe), a másik terrakotta színű, futós. Még csak 2 napja vannak itt, kaptak szép nagy lakást (dézsát), napfényt és vizet, na meg tápanyagot és földet.

Izgulok :-)))

greyhead Creative Commons License 2005.04.28 0 0 203
Kösz az infot. A kérdésemből láthatod, hogy kezdő vagyok és hálás a segítségedért!
Előzmény: szilkszilky (202)
szilkszilky Creative Commons License 2005.04.27 0 0 202
Nekem Incit-em van, meg Hajtikám. De ha azt mondod a kertésztetben, hogy gyökereztető hormon, akkor is tudni fogják. Fontos, mit akarsz gyökereztetni, mert különböző van fásszárúra, lágyszárúra stb.
Előzmény: greyhead (201)
greyhead Creative Commons License 2005.04.27 0 0 201
Mi az, hogy gyökereztető hormon? Mondd a nevét légy szíves!
Előzmény: szilkszilky (198)
benőbéka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 200

Köszi, kipróbálom :)

Előzmény: andzsin (197)
csingibing Creative Commons License 2005.04.04 0 0 199

Szia Szilkszilky!

 

Köszi, akkor majd megpróbálom a télen.

Előzmény: szilkszilky (198)
szilkszilky Creative Commons License 2005.04.03 0 0 198

Szaporitása tényleg nehéz. Nekem már kétszer sikerült és remélem, hogy most harmadszor is van egy, a kb. 10-ből, ami megmarad. A könyvek általában azt mondják róla, hogy bizd a kertészetre. Tehát ahogy én szoktam:

Gyökereztető hormon, földbe a dugvány, rá a fólia és kb. 35 fokos talajhőmérséklet kell a gyökerezéshez. Ezt én úgy oldom meg, hogy van egy dél-keleti ablakpárkányom, 30 cm-rel alatta pedig egy radiátor. Úgyhogy nálam ez a módszer csak fűtési szezon alatt működik. De nagyon alacsony a megmaradási arány.

Előzmény: csingibing (196)
andzsin Creative Commons License 2005.04.03 0 0 197
De ettől még nem hal meg:) Én a fater pincéjébe hordom a mediterrán növényeket, az első télen ő is majdnem kidobta, hogy micsoda kórókat tárolunk a pincéjében:) Pedig csak téli álmot alszik. Ez egy ilyen növény, de ezt is csak akkor ha hidegben van.

A rajzhoz: a két ágát vágd vissza a felére, el kell indulnia a másik irányba is.

SZaporítani nagyon nehéz, ha mindenképpen próbálkozni akarsz, akkor zöld hajtás levág, földbe bedug és várni a csodát. lehet kell hozzá szaporító is (valami hormon vagy mi a jófene).
Előzmény: rágica (195)
csingibing Creative Commons License 2005.04.03 0 0 196

Sziasztok!

 

Szerintetek hogyan lehet szaporítani a "bugi"-t?

rágica Creative Commons License 2005.03.24 0 0 195
Elmesélem az én hasonló történetemet. Ez még inkább a tél kezdeteén történt. Amikor is a hűvös, világos pincében teleltetett "bugi"-mat meglátogattam. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az összes levelét lehullajtotta és csak az ágai meredeztek. (Ez volt az első teleltetési kisérlet.) Én olyan sírást, rívást csaptam le, mint a Patás az Indul a bakterházban, mikor a Sanyi nevű lova elpusztult. Azóta mi csak "Sanyi virág"-nak hívjuk.
Előzmény: fzh (192)
benőbéka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 194

Sziasztok :)

Kaptam egy bougainvillea-t, és a metszéséhez, alakításához szeretnék tanácsot kérni. Elég furcsán néz ki, lerajzoltam, kb. ilyen:

 

Kb. 10 cm magas a törzse, és a két ágacska vízszintesen ered a csúcsától pár cm-re. Tavaly nyáron szabadban volt, virágzott is, ősz óta a lakásban él, folyamatosan hozza a leveleket, de elég csúnya, hogy ilyen torz a formája :( Hogyan lehetne alakítani, hogy cserje, esetleg alacsony fa formájúra nevelhessem? Vagy érdemesebb az ágait gyökereztetni, és új növényt "csinálni" belőle?

Köszönöm a segítséget :))

Island* Creative Commons License 2005.03.24 0 0 193

Őszintén megmondva nekem is eddig a 15-20 C fok közötti teleltetés vált be a legjobban.....

Ha hüvösben (és esetleg kevésbé napfényes helyen) teleltetsz egy csomó hajtás vissza szokott száradni, emiatt talán kedvezőbb, ha növekedik egy kicsit a növény, de legalább nem halnak el ágai....

Viszont a lehető legvilágosabb (huzatmentes) helyre rakd mindig, az az optimális....

Előzmény: fzh (192)
fzh Creative Commons License 2005.03.23 0 0 192
Gondoltam elmesélem, hogy az egy hónapon át  halottnak hitt virágomon ma reggel pici leveleket fedetzem fel. Bár kissé meglepett, hogy nem az ágakon, hanem a törzsén jelentek meg. Kezdek bizakodni. Legközelebb nem teleltetem 8-10 fokban.
Előzmény: Island* (181)
szilkszilky Creative Commons License 2005.03.05 0 0 191

Ez már a második felvonás idén. Az első még decemberben volt, az inkább korallos virágú, ez a mostani az a tipikus, amit lehet kapni a boltokban, én 100 Ft-ért vettem tavaly kb. ilyenkor az egyik kertészetben.

 

A múltkoriról is teszek fel képet.

 

 

cukorbogar Creative Commons License 2005.03.05 0 0 190

az enyémen csak kis zöld levélkezdet figyelhető meg, úgyhogy rohadtul irigy vagyok, szégyen, nem szégyen, mert a tied nagyon szép

 

 

Előzmény: szilkszilky (189)
szilkszilky Creative Commons License 2005.03.04 0 0 189

Az enyém tegnap igy nézett ki.

 

 

kígyószisz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 188
Elkeserítő, hogy mennyire tél van megint. Brrrrr :-((((
Előzmény: cukorbogar (187)
cukorbogar Creative Commons License 2005.03.04 0 0 187
.
Előzmény: cukorbogar (186)
cukorbogar Creative Commons License 2005.03.04 0 0 186

jól elment mindenkinek a kedve

 

 

Előzmény: cukorbogar (184)
cukorbogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 184
.
Előzmény: cukorbogar (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!