Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40950

A rászánt összeg nélkül nehezebb. 24 kWh-os helyett kicsinek tűnik a 4 tagos, ami eleve nem fára igaz. A nagyobb töltőterűt keresd, vagy kétaknást ajánlanék, viszont azok drágábbak.

Vehetne már valaki egy ilyet: http://www.fenyvesbau.hu/b-steel.html

Érdemes itt is szétnézni: http://www.profikazan.hu/

Előzmény: z00li (40942)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40949

Miért kell a padlófűtéskörbe hőcserélő is és keverőszelep is???

 

Miért nem elég egy keverőszelep?

 

 

Előzmény: Törölt nick (40943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40948

Gyárilag ekkora a füstcső mérete.

 

Illetve kicsit roszul írtam.  A kémény maga 200-as Leier,a  füstcső 150-es vagy 160-as ami kijön a kazánból.

 

Fával 30kw-ot tud, szénel 45kW-öt a elírása szerint.

 

Egy darab könyök van a kazántól a kéményig, hossza a füstcsőnek max két méter összesen.

Előzmény: gmkiev (40944)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40947

Kösz.

 

Akkor jó.

 

Én csak azért tartok komposztálót, hogy legyen gilisztám.

 

Akkor nagy kárt nem csinálok, ha beleteszem a diófalevelet. Mert a giliszták szeretik.

Előzmény: Blue_Sky_007 (40941)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40946

Nálam egy 45 Kw-os kazán , aminek 180-as a füstcsöve, van bekötve egy 150-es 5 méteres szerelt kéménybe.

 

Még így is nagy a huzat, barometrikus huzatszabályzóval és pillangószeleppen szabályzom, hogy a füstgáz 250 fok körül maradjon.

 

Tehát az a megállapítás, hogy 150-es kéménnyel nem lehet olyan huzatot előállítani, ami egy 35 KW-os kazánt  kiszolgál, nem igaz.

 

 

Előzmény: gmkiev (40944)
Matrix2006 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40945

Ekkora kéménynek egy 35kW-os kazánhoz elégnek kell lenni. Nekem a 29kW-os kispari kazánon 130-as fütcső csatlakzó van (9m 5-téglás falazott kéménnyel). Ha tiszta szinte duhog a kazán, csak akkor "pofázik vissza" a füst, ha már kezd vastag lenni a korom a pillangónál.

Jó eséllyel a kazán fütjáratai vannak leszűkülve, ill. ESBE nélkül alacsony a tűztér hőmérséklet és a tökéleteln égés miatt lehet a rengeteg füst.

Előzmény: Törölt nick (40943)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40944

Az alap gond az, hogy képtelenség 150-es kéménnyel olyan huzatot elérni amelyik kiszolgál 35 kW-ot!

Szerintem, már a kazán alkotásánál is lehettek bajok, mert ugye nem azonos fücselvezetés méret kellhet minden teljesítmény tartományban.

Bár e kazánnak a füstcsonkja 160-as, de bizonyára jobb lett volna egy bővebbe bekötni, mint ide szűkíteni.

Persze még a füstcsövezés is vehet le a kéményhuzat intenzitásából.

Előzmény: Törölt nick (40943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40943

Üdv a fórumozoknak

 

Akkor jöjjön egy újabb probléma :-(.

 

Testvéremnél adódott a gond, megpróbálom röviden tömören körbeírni. Friss építésű ház, vadonat új Leier szigetelt 150-es kéményrendszer. 11 méter magas Haznált Demrad kazán betéve (1 éves) 35kW-os. Van egy padlófűtéskör a műhelyszinten, illetve a másik kör megy fel a fenti lakásszintre. 95 m2, 8 db radiátor. Falak PTH38, 1.1-es ablakok. Kivülről még nincs beszigetelve, mostanában akarnak beköltözni. A továbbiakat ahogy van pénz.

 

A kazán elég rosszul lett betéve, de ezen kívül is sok baj van vele. Gyakorlatilag nem lehet vele elérni magas előremenőt, már 60 foknak is örülni kell nála. Simán csak rákötötték a rendszerre a szokásos módon.

 

Ami jövő héten változtatva lesz, miután megnéztem:

- kap egy esbe szelepet a visszatérő ághoz

- padlófűtés kör hőcserélő - keverőszeleppel átalakítva

 

Illetve pár helyen kisebb alakítások lesznek.

 

Tegnap amikor elmentem megnézni, hogy is csinálták meg, mi a rossz, még utána is maradtak fenntartásaim. A fa 16% víztartalmú, lehetne persze jobb is, de annyira nem rossz.

 

A padlófűtéskör most nem megy, azaz csak a lakásszintet fűtenék, ha tudnák.

 

Mik is a jelenségek?

A kazán füstől mint az istennyila. Kinyitjuk a tűztérajtót, és jön kifelé a füst. Egyből kémény gyanakodás. Zsír új kémény, és a huzat is hatalmas - műszerrel nem tudjuk mérni, de nálam érzésre pl kisebb a huzat, és semmi füst. Megtükrözve nyíl egyenesen teljesen olyan mint az új kémény - hiszen az is :-). A kazán füstcső kimeneten van pillangó, teljesen nyitott  állásnál se tudja kihúzni a füstöt, ami keletkezik. Ugyanakkor a kémény kimenetén jön rendesen a füst. Kicsit olyan érzésem van, hogy több füst keletkezik, mint amit ki tudna vinni a huzat. Viszont így is jóval több a füst mint kellene, beterít mindent az utcán:-(.

 

Amik felmerült, mivel használtan vette, lehet úgy tele van már kátránnyal, hogy ejha. Sötétben tudtam csak megnézni, és nagyon úgy tűnik tele van vele az egész. Arról még fogalmam sincs, hogy lehet ilyen vastag kátrányt kipucolni. Jövő héten ha bekerül az Esbe, ez jelentősen fog neki segíteni.

 

Illetve valahogy messze nem lobog és "dübörög" úgy a tűz a kazánban mint pl az én Celsiuszomban.

 

Tudom sok ember vett már ilyen kazánt, így úgy átalakították, stb. itt is sokszor volt szó róla. Most rákerestem itt a fórumtörténetben, de nem találtam elsőre ezeket a lehetőségeket.

 

Mit tudnátok javasolni, mit kellene tenni? Van aki használ ilyen kazánt - talán BlueSky is - és van valami trükk a jobb égés érdekében?

 

Előre is köszönöm a segítségeket!

z00li Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40942

Erre tudnátok tanácsot adni?

Előzmény: z00li (40867)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40941

Alapvetően azért mert csersavat és juglont tartalmaz, ami növekedés gátló, persze ha a komposzt jól érik akkor ez lebomlik.

Eddigi tudásom alapján.

Előzmény: nagykunsági (40939)
Aljas-turorudi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40940

köszönöm  jo lett

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40939

Miért nem jó komposztba??

 

Én beletettem, és a diófalevél közt van a legtöbb giliszta.

 

Pázsitnak sincs semmi baja a diófa alatt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (40924)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40938

Egyszer már próbáltam hasonlót de akkor csak éppen amit találtam egy darab 40x40-es zártszelvényt tettem be hogy kerülgesse a füst.

Tulajdonképpen sima szögvas is jó lehet, leszabok 4-5 centis darabokat és berakom őket jobbra-balra, akkora huzat azért nincs hogy felborítsa őket. Ha jól gondolom ez lecsökkenti a huzatot, de az van bőven, kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény, kipróbálom.

Szerintem az a hosszanti borda merevítésnek van más okot nem nagyon tudok elképzelni, persze csinálhatták volna kacskaringósra is a merevítés akkor is meglett volna de legalább a füstöt is megkeverte volna. Az megint más kérdés, hogy 5-ös lemezt ami gyakorlatilag vízzsákként önmagában is nagyon merev minek még külön megerősíteni? Gondolták biztos ami biztos.

Előzmény: trakisbandi (40934)
trakisbandi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40937

Hali !

 

Nincs , de pótolhatom.

Mint írtam tüzelés közben fabrikáltuk és a gép nem volt ott.

 

Előzmény: szukibazso (40936)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40936
Nincs képed a terelőkről a füstjáratba?
Előzmény: trakisbandi (40934)
szukibazso Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40935
Én is raktam,lemezt a totyámba mint Amper,csökkent a fgáz hőfok,de nagyon kátrányos alatta,65 fokos. esbe van rakva.
Előzmény: trakisbandi (40934)
trakisbandi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40934

 

Hali !

 

Azért kérdeztem mert a fiam egy öreg SIMPLEX-02 vel fűt és neki is magas volt a füstgázhőfoka. A füstjáratba tettünk lemezből hajlított U alakú lemezeket amiket meg kell kerülni a füstnek, ezek olyan magasak mint a járat, természetesen van néhány mm hézag. A kerülgetés közben jobban keveredik a széle és a kőzepe (turbolens lesz az áramlás) .Igy a 450 fokos füstgáz lecsökkent 320 környékére, és hallhatóan elkezdett sustorogni a kazán, mert menetközben tettük be. Tisztításkor egyszerűen ki lehet szedni és visszarakni.

 

A Totyába a hosszanti bordát nemértem attól lamináris lesz az áramlás tehát csökkenti a keveredést rontja a hőátadást.

 

 

Előzmény: Amperszag (40930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40933

Legfelül középre egy légtelenítőt, alá 5 cm-re szintén felül közös kazán/radiátor előremenőt tennék, hamár saját barkács, és külön szivattyú/szobatermosztát a két lakásra.

Előzmény: vadcsiga13 (40932)
vadcsiga13 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40932

Sziasztok!Irtam a pufferesbe de beirom ide is.

Lehet hosszú lesz.

Van egy carbon gigant 55kw bálás kazánom.

Vettem hozzá egy 2200 literes tartályt+egy laddomat 21-60 at füstgáz termosztáttal.

Ha minden jól megy kedden jönnek bekötni.

Tartály régi viztartály 60cm körüli tisztítónyilással.

Két házat fütök egy 140nm b30 tégla müanyag ablakokkal,80 nm 60cm vályog parasztház.

A tartályra hogyan kéne rátenni a csonkokat kazán előremenőt szemben kell rakni a fütéselőremenővel?

A tartály legtetelyére kell csatlakozni a radiátor fütés előremenőnek vagy jó a domboru rész alatt?

Vettem még egy  VTA 522 term.keverőszelep 5/4" 50-75° ez meleggebb vizet nem enged át egyáltalán?

A keringető szivattyükat az előremenőbe kell kötni?

Mire kellene még odafigyelni,hogy jól legyen összekötve?

A keringető szivatyukat szobatermosztáttal tudom e vezérelni ugy,hogy 1-es ház 1 szivattyú,1 termosztát 2.es hász 1 szivatyú 1 termosztát?Üdv:Zoli

És ha esetleg valaki leirná,hogy hogyan kell szalmabálával fűteni azt megköszönném.

Amperszag Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40931

Attól függ milyen relé ill. mekkora az áramfelvétele. Ha nem valami böszme relé akkor fogja bírni.

Előzmény: Aljas-turorudi (40929)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40930

Szia!

 

Csak a felső kép "tuning", jobbra-balra a szögvas híd és azokra tettem a 100mm széles 10-es laposvasakat 3 db ot így a lángnak először előrefelé kell jönni csak aztán mehet hátra az eredeti kijárathoz. Variálok úgy is, hogy 0,5-1 centire széthúzom a vasakat így köztük is tud surranni láng de egyelőre nem nagyon tudom értelmezni a különbséget vagy hogy van-e egyáltalán.

A füstjáratban minden eredeti, oda nem tettem semmit, itt nem igazán beszélhetek lerakódásról, mert 4-5 begyújtásonként szoktam lehúzni a vizszintes részekről porszerű valamit és a függőleges részekről is porcukorszerű szürkésbarna valamit aminek a felét eleve kiviszi a huzat mikor fellazítom.

A tűztérben ennél lényegesen rosszabb a helyzet ott van kátrány, nem vészes, de én keveset sem akarok :) Ha megjön a pufferem teszek esbe szelepet. Már nagyon várom milyen lesz ha nem kell fojtanom 75 előremenő körül mert amíg engedem a 350 körüli füsthőfokot addig a tűztér felső harmada és a lemezek/plafon szép fehéres/pernyés, de ha felmegy a víz 75 körülre akkor jön a baj mert fojtanom kell és a szürke színek átváltanak feketére :(.

Előzmény: trakisbandi (40923)
Aljas-turorudi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40929

ok  értem  , akkor táp  nélkül kötöm rá a  relét  ?  van esélyem hogy  viszi  és hogy   fogja  birni is?

Előzmény: Amperszag (40927)
style Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40928
Az enyémeken 5V az ssr kimenet.Maga a szilardtestrelé vezérlése ált. optocsatolós.Oda elég.Mérd meg multiméterrel mennyit ad ki.
Előzmény: Aljas-turorudi (40920)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40927

Azt vágom hogy nincs ssr a rexben de a kimenet ssr-t tud meghajtani melyeknek az a tulajdonságuk hogy 3...30V egyenfesszel lehet ki-be kapcsolni ezért praktikusan az olyan szabályzók 12V-ot adnak ki. Az ssr kimenet nem zár semmit sehová hanem aktív állapotban kiad 12V DC-t passzív állapotban meg nem ad ki semmit illetve 0V-ot. Vedd úgy mintha egy 12V-os égőt kapcsolnál a kimenetre, ha aktív állapotban van a kimenet akkor világít az ége ha passzív állapotban van akkor nem világít, ergo vagy meghúz a relé vagy nem. Aztán hogy a relé érintkezőivel mit kapcsolsz az magánügy :)

Előzmény: Aljas-turorudi (40922)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40926

Vagyis akartam írni, hogy kéményseprők mondták :)

 

 

 

Előzmény: csiba00 (40919)
elfmage Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40925

Jó a diólevél a komposztba, csak két év alatt bomlik el.

A zöld diólevél a mérgező, azért is nincs vegetáció jellemzően a diófák alatt csak minimális.

Előzmény: Törölt nick (40924)
trakisbandi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40923

Hali !

 

Próbálom értelmezni a Totyatuningodat , a füstjáratban levő lemezek eredetiek vagy az is tuning ?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122610900&t=9147701

 

A lerakódásokról kérdezném, hogy begyujtásonként ennyi, vagy mióta beüzemelted a kazánt ?

 

Kicsit lemaradtam az olvasásban.

Előzmény: Amperszag (40921)
Aljas-turorudi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40922

a rexben nincs  ssr  csak  ssr-hez kimenet , van ugy  gondolom  12v áramkört  zár  a rex amit  ssr  re  lehet kötni.  de csak  asztalos vagy....  De lehet  h  rosszul gondolom?

Előzmény: Amperszag (40921)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40921

Az SSR kimenetek általában 12V-ot adnak ki csekény 10-20 mA-es terhelhetőség mellett hiszen a szilárdtest relének ennyi elég. Elméletileg egy hagyományos 12V-os relé is meg tud húzni, de ahhoz valami finom kis relé kellene. Nem tudom milyennel próbáltad és hogy kötötted be, de a lényeg, hogy a relét egy az egyben kösd az SSR kimenetre, nem kell külön táp meg ilyesmi illetve a szabályzónak kell de azt gondolom megtetted.

Előzmény: Aljas-turorudi (40920)
Aljas-turorudi Creative Commons License 2012.12.02 0 0 40920

sziasztok   , megprobáltam beüzemelni    egy belimo rex-t  de  csak  ssr   kimenetű rexem  van . rákötöttem egy 12v tápot +  12v relét de nem huzza  be a relét  ez normális?    köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!