Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2008.11.11 0 0 671
Mert o feluletrol beszelt, nem atmerorol...
Előzmény: kertilali (670)
kertilali Creative Commons License 2008.11.11 0 0 670

Bocs Halálosztó!

Nem okoskodásképpen, hanem pontosítás végett: 65mm brikett= ? mm munkahenger? 325mm? az az 5szörös átmérő, de egy ekkora munkahenger mikorra telik meg meg olajjal?

Lehet, hogy a brikett átmérőt kellene csökkenteni?

halaloszto Creative Commons License 2008.11.11 0 0 669
Bizony! Repkedtek itt hogy 1000bar nyomas kell a csoben hogy egybealljon a cucc meg hasonlok.

200bar-os tapegyseggel ez azt jelenti, hogy a munkahenger 5szor!!!! nagyobb feluletu kell legyen mint a cso amiben brikkettalunk. tehat 65mm briketthez 150mm atmeroju munkahenger!

vajk
Előzmény: brikigép (667)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.11 0 0 668
Én magasról tolllyyok a pályázatokra csak tűz közeli embereknek és naívak csoportjának (ők adják a látvány tömeget) való ,inkább hobbiból-elkötelezettségből és kényszer miatt is csinálom.93-ban még énsem hittem volna benne de most már próbálok a jövőbe nézni---de csak a sötét alagutat látom ,az a kis fénypont pedig a szembe jövő vonat lámpálya:)Egyszerűen nem akarok olyan gép mellett állni ami 20-40 kg-ot termel óránként.
Előzmény: brikigép (667)
brikigép Creative Commons License 2008.11.10 0 0 667
Fredomocska látjuk miben "sántikálsz". Ha nagyban akarsz termelni első a sok száraz alapanyag. Ha gazdaságos is akarsz lenni akkor jó a fagáz,nem mellékesen CO2 semleges egy bűvös kör bezárása. Nem lehetne pályázni az EU-ban? Én '93-ban hasonlót ajánlottam a "Mezőgazdasági Technika" szaklapnak. Megtárgyalták és símán kirúgtak. Van róla dokumentumom.
Papa49-én vékonynak találom a hidraulika hengered. A spéci olajpumpák 400-600-báron dolgoznak naphoszat , de nem hiszem hogy nekünk van ilyen.
Mérésem szerint 1,05Kg/liter sűrűségű brikettet nem nagy "stósz" előállítani, de 1,2Kg/liter sűrűségűnél kb ötszörös energiatöbblet kell! Üdv.
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.10 0 0 666
Pont fordítva mentek a képek !
Előzmény: Freedomocska (665)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.10 0 0 665
Na a tegnapi barkácsolásom képekben--mint írtam régebben első az alapanyag ellátás(mint a háborúban:))szerintem.Az egyik az apríték gyártáshoz a behúzó hengerek a másik kép pedig a"fagázos" témához mint az egyik hűtő egység lesz.
papa49 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 664
jelenleg fürészpor és forgács de ha sikerülne megspékelve egy kisszalmával hát azlene az igazi
Előzmény: istvan37 (663)
istvan37 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 663
biztos, hogy segitene   mi az alapanyag amit briketalsz?
Előzmény: papa49 (659)
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 662
az enyém 5mm vastag a kinyomócső fala.
Előzmény: budai30 (661)
budai30 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 661
A kinyomo csönek milyen falvastagsággal kell rendelkeznie?
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 660
Ezt a pár képet azoknak rakom fell, akik most kezdenének foglalkozni egy brikettálögép megépitéssével ,hogy mielőtt belekezdenének, hát lássák hogy hogyanis jön létre egy briket!
Én ezt a képen látható 2 tonnáig használható emelőt és egy 3.5cm átmérőjű belülről sima falú csövet vettem az első brikett előálitássához! A leszecskázott szalmát ami 2-3cm hosszuak, beletömködtem a csőbe, majd az emélővel összenyomtam, aztán újból megtömtem a csövet és megint össze nyomtam . Ezt egésszen addig mig teljesen tele lett tömködve . Aztán ráhelyeztem egy nagyobb átmérőjű csövet a megtömöt cső oldalára hegesztett kampókig, amibe aztán belenyomtam a kpen látható brikettet!
VIGYÁZAT !!!! Én mindezt, a házamon lévő legalsó balkont használtam támasztéknak, amit majdnem leemltem a ház faláról! Ezért akinek könnyüszerkezeti lakássa van, az ezzel a módszerrel nehogy feldütse a házát! Üdv Zsozé
papa49 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 659

Heló István.

 

hHát nem igazán találom nedvesnek az anyagomat, de lehet.Nem tudom mi a véleményed ha próbálkoznák egy füthető présfejjel.Kiváncsi lennék a véleményedre.

Előzmény: istvan37 (652)
papa49 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 658

Szia Zsozé.

A munkahengeremet teljesen felújítattam, ugyan ugy mint a szivattyúját a vezértömbbel eggyütt,hivatalos szervizben ahol hathónap garanciát vállaltak,és bizom benne, hogy két heti kisérletezés még nem tet tönkre.

Előzmény: zsozé1 (656)
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 657
Szevasz brikigép!
Csak a sztoridhoz szeretnék hozzászólni ami nagyon jó, hogy a szomszédaid biztos azért nemszóltak semmit, mert közben nemvetted észre hogy lelőtted őket! Vagy a nagy durranéstöl megsüketűlve már a többit nem hallották!
Előzmény: brikigép (644)
zsozé1 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 656
Szevasz papa49!
Szeretném kérdezni hogy a munkahengered belsejében a pakolás nem e engedi át az olajat az egyik oldalból a másikba ? Mert igy akkor elveszti az erejt a nyomásnál !
Vagy esetleg az olajpompád , szállitja e a kellő mennyiségű olajat?
Az én gépemen a kinyomó cső 75mm átmérőjű az elejétől a végeig, szűkités nélkül. A beömlőnyillástól pedig 50cm hosszú a cső amiben brikettálódik az anyag. A kisérletezésnél hosszabb volt a cső, de akkor nekemis beragadt! Ezután fokozatosan szeleteltem le a cső hosszát , mig végül kibirta nyomni a kész brikettet!
Előzmény: papa49 (642)
szemi78 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 655
kőssz szépn
Előzmény: brikigép (654)
brikigép Creative Commons License 2008.11.09 0 0 654
Sziasztok!
Uldin! ez szuper. Az enyém így működik. Még az elektromos vezérlésen simogatok,de jól működött a próbán. A gép két irányba működik ,kettő nyomócsővel. Kicsit lassú,3Kw a főmotor ,az adagolóé 1,5Kw .Az elektromágneses vezérlőszelepet (szeleprészt) én készítettem 3mikrométeres pontosággal, megfelelő gyárit nem találtam,meg méregdrága.Eddig 3000 euróba van,teljesitménye csak 40 kg/h,de a brikett az szép,ellentéttel a csigás géppel amellyel eddig tartósan szép brikettet nem tudtam csinálni. Volt már hatszögű, nyolcszögű ,köralakú ,lukas.csak szép nem. Előpréselésre szalmához viszont kitűnő.
Szemi78-tudni kellene mekkora teljesítményű motorral hajtasz? A csigatengelyt axiálisan erősen kell csapágyazni lehetőleg acélházban. A csigát én 6mm -es kerek betonvasból hajtom. A nyomórészt (két-három) menet jó erősen heggesztem,14mm szélességűre, majd bekisérletezés után keményelektródával 3mm-es réteget heggesztek rá. A ház bevezetőnyilása kónuszos utánna pedig egyenes. A ház jobb ha szorítható,ennek sokféle formája lehet. De valószínű még én sem találtam meg a tökéletes alakot ,mert a csiga minden anyagnál másképpen viselkedik.
Uldin Creative Commons License 2008.11.09 0 0 653
Csak egy 5let. Ezek szerint a nyomás megfelelő a brikettáláshoz. A problémát a brikett beszorulása okozza. Egy olyan kinyomócsövet kellene készíteni, ami hosszában ketté van vágva. Egy másik munkahenger azon dolgozna, hogy a préselés idejére összeszorítsa a hosszában kettévágott préscsövet, amikor ki kell nyomni a csőből a brikettet a két fél szorítása megszünne. Ennek a cuccnak a vezérlése nem egyszerű. Nem tudom van ennek értelme?
Előzmény: istvan37 (652)
istvan37 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 652

szia papa49

szep a geped ugyanolyan mint az enyem meg mint a zsozee

nekem pedig ugyanaz a munkahengerem van mint neked csak az olajpompam kissebb egy picit de nem szorult bele pedig csak 4kw motor hajtja . szaraz anyagot tettel bele?vajon nem az a baj hogy nedves?azert szorulna meg

Előzmény: papa49 (642)
budai30 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 651
Hát igen! Vanak elönyök és hátrányok mind a két géptipusnál! Nem is olyan egyszerü brikettálot késziteni. :)))
Előzmény: Freedomocska (650)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.09 0 0 650
Annak idején én ezért gondolkodtam két fogaskerék szivattyúban és ezeket párhuzamosan működtetni így gyorsabban mozgatná a nagy mennyiségű olajat,amikor pedig elér egy bizonyos nyomást akkor átváltani a két szivattyút soros üzemmódra így pedig nagyobb nyomás érhető el.De hamar elvetettem a hidraulikus brikettáló ötletet mert a csigással nagyobb teljesítményt érhetek el olcsóbban de persze így gyorsabban is kopnak az alkatrészek-főleg itt a csigára gondolok.
Előzmény: budai30 (646)
Freedomocska Creative Commons License 2008.11.09 0 0 649
De én honnan tudtam volna,hogy nem" régi" csak a magas fordulatnál tudta kinyomni alapon gondolkodtam.
Előzmény: kertilali (648)
kertilali Creative Commons License 2008.11.08 0 0 648

Freedomocska! A traki az egy 1750 üzemórás mtz 82-es tehát még nem lehet kopott a szivattyúja hanem a az olajszállítása kicsi sztem!

Előzmény: Freedomocska (636)
kertilali Creative Commons License 2008.11.08 0 0 647

Csá Mindenki!

Zsozé! Nem belől van hegesztve a cső hanem kívül, az illesztés pedig naon patent, ott eltérés nincs mert a cső is 60-as mint a ráhegesztett kúp kezdő oldala!

Egyébként sima csővel kezdtem a kúp előtt, de ott egy idő után beleszorult a brikett, amit csak vídiás fúróval tudtam kiszedni belőle!

budai30 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 646
Üdv! Vannak gyári brikettálok amik 4.5-5KW villanymotorral müködnek. HIBA lehet még a megfelelö munkahenger is! Arról nem kaptunk adatot.? Napok ota keresem a megfelelö munkahengert de nem találok hirdetésekben. Azaz hogy lenne, de azok kb 80000Ft. Következtetésem ,hogy miért is "lassuk" a gyári brikettálok: nagy dugatyus  munkahenger! Lasan telik meg olajal, viszont nagy nyomásra képesek!
Előzmény: papa49 (638)
szemi78 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 645
a tengejed mijen vastagságrol indul és acsigaház akor nem szűkűl acsőt melegited én egy 250panonia blokal meg egy zsuk váltoval szeretném hajtani miavélemenyed birnifogja
brikigép Creative Commons License 2008.11.08 0 0 644
Sziasztok srácok ,látom jó társaság!
Fredomocska ! Tetszik a gázmotorhajtás,jó irány. Én brikettmotorra gondoltam,komolyan,már vagy 30 éve tervezem.Remélem a rosszvasba küldi az Ottó és a Dizelmotort, ez a fő munkaterületem.
A csigás géppel nagyon sokat szenvedtem. 1m hosszú a csiga , ebből 15cm a nyomó rész.Ez 3 menetből áll 60mm átmérővel. A menetek letágulásszerűen emelednek,és a csiga magja is vékonyodik a beékelődés elkerülése végett. A csigaház ellentétesen csavart menetű.Nállam nincs csőmelegítés ,de nem is működik stabil módon.Van egy sztorim: '99-ben nállunk bombázott a Nátó , éppen akkor kísérleteztem a géppel.Rendszerint beszorult, a motor nem fulladt le (14Kw) tovább rágta az anyagot, mígnem a fejlődő gáz berobbanása kilökte a csőből . Elszállt vagy 20 méterre és akkorát szólt mint egy ágyú, és ez sokszor volt mire behangoltam. Érdekes a szomszédok egy szót sem szóltak.
A hidraulikus gépnél 120 barral a csőben 1100 bar van. Láttam a neten ahol 2400 bár van a csőben. Ennyire rá se gondoltam hogy kell!
Sajnos képeket egyelőre nem tudok adni.
Üdv.
szemi78 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 643
szia engem érdekelne az ikercsigás prés hogy mijenhoszu acsiga mega cső mijenvastag.
Előzmény: brikigép (637)
papa49 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 642

 

Köszi a választ. Küldöm a képeket. Igaz, hogy a képen nem látszik a töltőcső, mert mikor a kép készült ki volt szedve. Várom az ötleteket. Köszi

Előzmény: zsozé1 (640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!